Patriotizam - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 101

Tema: Patriotizam

  1. #61

    Odgovor: Patriotizam

    Колико би само становника Београда могло бити оптужено за ширење мржње према Србима...

    Premijer uvrijedio Čehe da su kukavice
    Agencije 09.01.2008 17:46

    PRAG - Češki premijer Miroslav Topolanek uvrijedio je građane Češke koji sada traže izvinjenje, podnose krivične prijave, a prijete mu i sudom zbog toga što je vulgarnim riječima javno rekao da su Česi kukavice.

    Skandal je izazvao i intervju u vikend izdanju "Hospodaržskih novina", u kojem je Topolanek braneći svoje reforme koje se Česima ne sviđaju, rekao riječima koje se u novinama obično pišu tačkicama da "Česi vide sve negativno, a kada se nešto desi 'napune gaće'".

    Prvi je zbog toga krivičnom prijavom i tužbom sudu zaprijetio predsjednik male opštine Cerhenjice u centralnoj Češkoj Karel Semerad.

    Premijeru je Semerad napisao otvoreno pismo, čekaće na izvinjenje mjesec dana, a ako premijer odbije da se izvini, kao što je to već nagovijestio, Semerad će podnijeti krivičnu prijavu i tužbu sudu.

    S krivičnom prijavom predsjednika opštine su, međutim, pretekli češki krajnji nacionalisti, pošto je njihova Narodna stranka i njena Narodna garda podnijela krivičnu prijavu protiv premijera za raspirivanje rasne i etničke mržnje i za klevetu češkog naroda.

    Topolanek, kome to nije prvi skandal s vulgarnim riječima i mislima koje lete iz usta brže nego što funkcioniše mozak, pokušao je po običaju da krivicu prebaci na novinare.

    Tvrdnju da tu riječ nije izgovorio on već novinar, demantovale su odmah "Hospodaržske novini" u elektronskim medijima kada su tonski pustile taj dio razgovora.

    Počasni predsjednik Topolanekove Građanske demokratske stranke, češki predsjednik Vaclav Klaus, ogradio se od premijerovog prostakluka.

    "Ja takve izraze ne koristim", naglasio je Klaus i dodao da je možda Topolanek "u skladu sa svojom naravi" želio da naznači da Česi nisu kao Poljaci, koji su po Klausovim riječima uvijek u stanju da samo sa sabljom na konjima krenu na tuđe tenkove.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #62

    Odgovor: Patriotizam

    Objasnjavajuci Vojvodjanerima sta je to patriotizam, isto je kao objasnjavajuci tosteru sta je to mozak...

    Jednostavno onaj ko to nema u sebi ne moze da razume...

    Dr. Seselj je u svojoj knjizi br. 2 izlozio jednu misao koju do kraja nije izveo jer je otisao u druge cinjenice...

    Samo vestacki kreirani narodi, kao sto su Hrvati, mogu da Mrze i ubijaju druge da bi pokazali koliko su Hrvati...( ovo je moja izvedena misao , ali kao reference citati 753 str, do 761. str)

    Vojvodjaneri bi poubijali sve Srbe, samo da sebi stvore naciju... Jedino narodi koji znaju ko su, i znaju svoje korene i tradiciju, ne moraju da se dokazuju, ne moraju da sebi stvaraju Lebensraum, jer svi dokazi su vec na njihovoj zemlji. Zato su svi od Slovenaca, Hrvata, Bosanaca, MAkedonaca, Siptara uklanjali znakove, jer je to jedini zivi dokaz zivota srpskog naroda na tim prostorima danas...

    Ima pesma od Beckovica... Dzamijaju crkve i otimaju nesto sto im nikada nismo dali...

    No da bih se podrobnije bavio patriotizmom... U reci Srbin, koja je inace visi genericki pojam, od reci humanista i patriota, nalaze se ove kao i mnoge druge lepe i vrle osobine... Nista ruzno nije reci Srbin sam i od srpskog roda, i ne moze te niko odroditi od srpstva osim sam sebe....

    A reci Vojvodjaner sam, znaci pripadati necemu vestackom, necemu nezdravom, necemu sto ne moze da postoji, pa samim tim u sebi nema rec Patriotizam, i potpuna mu je nepoznanica.... Covek koji ne razume sebe, mrzi druge, zapamtite... Covek koji je nasao mir u sebi, koji je borbu sa samim sobom zavrsio, ne moze nikoga da mrzi, pa cak ni najgore neprijatelje... To je nesto Bozje, sto izrodi ne mogu razumeti...

    USKORO INVICTUS...
    Poruku je izmenio invictus, 17.01.2008 u 02:04 Razlog: progutana slova

  3. #63

    Odgovor: Patriotizam

    Evo šta kaže wikipedia:
    Patriotizam ili domoljublje (lat. patria, otadžbina, odnosno od grčkog patrios, porijeklo, pripadnost) je najistaknutiji vid ljubavi prema domovini. Patriotizam se također može smatrati idejom, ideologijom i pokretom. U mnogim državama svijeta postoje patriotske političke partije koje se zalažu za to da se ljubav prema domovini stavi ispred svih ideala i da se njemu podređuju ostale političke vrijednosti.
    @invictus
    Prijatelju, promašio si temu. Kao što iz gore navedenog možeš da pročitaš, patriotizam nije ljubav prema svom narodu, nego prema svojoj domovini. Dakle, patriota u ovoj našoj zemlji su svi oni koji vole svoju zemlju, ma koje nacionalnosti bili.
    Stoga uopšte ne vidim poentu u raspravi o Srbima, Vojvođanima, Hrvatima...
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #64

    Odgovor: Patriotizam

    Svim narodima, pa i vestackim stvorenim nacijama je potreban prostor...

    Zbog cega bi Arapi voleli svoju pustinju, ili Rusi SIbir?... Vole ga zbog svega sto im se tu desilo, i sto su im svi tu ziveli, znaci vole zemlju zbog ljudi....

    Glupo je voleti Srbiju, jer ima reke sa lepim vodenim tokovima...

  5. #65

    Odgovor: Patriotizam

    Citat invictus kaže: Pogledaj poruku
    Glupo je voleti Srbiju, jer ima reke sa lepim vodenim tokovima...
    Nije glupo već je lepo.

    Ubi bene, ibi patria

  6. #66

    Odgovor: Patriotizam

    Ako je samo to razlog voleti Srbiju, onda covek mora da se zapita ....

    Mnogo je razloga za voleti ovu zemlju, ali je stvarno lose ako je onaj moj banalni primer najveci razlog...

  7. #67

    Patriotizam....sta je to?

    Svi znamo sta je patriotizam.
    Patriotizam je kada volis svoj narod, ponosan si sto mu pripadas, i sve sto radis,
    radis u interesu i za dobrobit svog naroda. Otprilike tako.
    I to je u redu.
    Ali je pitanje sta je interes naroda kome pripadas i da li tvoja ljubav i tvoj
    patriotizam vise koriste ili stete istom?

    Sta je patriotizam i sta su osnovni interesi Srpskog naroda
    i svih naroda koji u ovoj zemlji zive.?

  8. #68

    Odgovor: Patriotizam....sta je to?

    Idem prema Van Gogovom muzeju. Pored mene neki matoraći, Ameri. I krene prica, jer idemo u istom pravcu. I razvezla ja, a matori odusevljen. I pita odakle sam. Ja kazzem: "Iz Beograda". (Ne mogu Ameru da tupim o Zemunu, cak ni ja lokalpatriota ) . On pita: "Beograd? Je l' to u Bugarskoj?" A ja, koji tushe je to bio, jer sam reakciju slutila, cak je namestala (manupulacija, sta da vam kazzem ): "Ne, u Srbiji".

    I covek ustuknuo. Ali nekako sa iznenadjenjem koje laska, kao, vidi vidi... A ja razmisljam kako volim sto sam to rekla, i kako nema veze sta inace mislim o nama, o sebi, o etnickom i etnopsihologiji, o onom prokletom inatu... I kako me je posle pratio njegov zacudjeni pogled, tamo po onim sobama, u onom muzeju....

    Mislim da ima veze s temom. Kao sto ima veze sa temom kada kazzem da se stidim kada zvizde himni, i kako mene ta himna zanosi, i kako je moja.... pa bila to i greshka sa objektivno-istorijsko-faktografske tacke gledista.

    Jesam patriota, i kada cutim patriotizam.



    by greenisgoodforeyes
    & underpaid......

  9. #69

    Odgovor: Patriotizam....sta je to?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Svi znamo sta je patriotizam.
    Patriotizam je kada volis svoj narod, ponosan si sto mu pripadas, i sve sto radis,
    radis u interesu i za dobrobit svog naroda.
    Ми у покрету ХСС ову појаву називамо РОДОЉУБЉЕ, а оне који је рактикују у свакодневном животу, РОДОЉУБИМА.

    Ми у ХСС неби знали да одговоримо на ваше питање, шта је то партиотизам,? јер је то највероватније нека страна реч.

  10. #70

    Odgovor: Patriotizam....sta je to?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Svi znamo sta je patriotizam.
    Patriotizam je kada volis svoj narod, ponosan si sto mu pripadas, i sve sto radis,
    radis u interesu i za dobrobit svog naroda. Otprilike tako.
    To bi bio nacionalizam. Patriotizam je sve to isto samo umesto naroda staviš državu. Rodoljublje bi opet bilo nešto kao nacionalizam, lojubav prema naciji, državi, kulturi, istoriji itd.

    A to šta su osnovni interesi Srbije i srpskog naroda to danas ni sam Bog ne zna.



  11. #71

    Odgovor: Patriotizam....sta je to?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Ali je pitanje sta je interes naroda kome pripadas i da li tvoja ljubav i tvoj
    patriotizam vise koriste ili stete istom?

    Sta je patriotizam i sta su osnovni interesi Srpskog naroda
    i svih naroda koji u ovoj zemlji zive.?
    Patriotizam je kada volis svoju domovinu, svaki njen delic, brazdu i nebo nad njom.
    Kad te srce vuce u jedan kutak planete, kada si kilometrima udaljen,a svaka tvoja misao je spojena sa onim suncevim zrakom koji sad nju greje.

    Ja sam tihi patriota, volim svoju zemlju, svaki njen delic, ma kakvo ona izgledala u ocima stranaca.
    I znate sta, preponosna sam kada cujem nasu himnu, srcem mi se ispuni toplina,
    proradi u meni neki inat, milon osecanja me prozme u sekundi.

    Ponosna sam sto sam rodjena na ovom komadu planete,ponosna sam sto me je majka Srbija iznedrila.

  12. #72

    Odgovor: Patriotizam....sta je to?

    Patriotizam je za mene negativni pojam.
    Kao prvo svako voli svoju drzavu, to je u redu...
    Kao drugo, neki to vole ``konzervativnije``, jace se drze tradicije, teze trguju interesima i vise se drze nekih pravih ili umisljenih moralnih nacela, i to je u redu, valjda oni su ``pravi`` patrioti...

    Medjutim danas se patriotizam koristi da se drugima busa, sa nekom upravo moralnom cistotom za sta se uvek kao opravdanje uzima neka prosla militantna aktivnost u proslosti...

    Nije li paradoksalno da patriotom smatraju sebe uglavnom oni koji su iskrabali svaku drugu zgradu u Beogradu grafitima protiv homoseksualaca?
    Nije li paradoksalno da se patriotom nazivaju oni koji su pucali na gradove, ubijali zene i decu?
    Nije li paradoksalno da se oni koji stoje dostojno uz himnu nama donedavno neprijateljske drzave, nazivaju nepatriotom?

    Juce sam pevao na svadbi Madjarsku himnu! Smatram se patriotom Republike Srbije, ona je moja domovina!
    Na tren vas je obuzeo nemir, osecaj prezira ili nezadovoljstva? Onda slabite svoju zemlju, unosite razdor, diskriminisete deo stanovnistva i definitivno niste patriota!
    A lazne patriote imamo napretek.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #73

    Odgovor: Patriotizam....sta je to?

    Voleti svoju zemlju, biti ponosan na njenu istoriju, tradiciju...biti ponosan na njene uspehe, ne biti ogorčen neuspesima. Slušati himnu s ponosom u srcu, u zastavu i grb gledati kao u svetinje...voleti sve ljude koji u njoj žive, svaki potok, kamen, livadu.. želeti dobro uvek, činiti dobro kad god možeš.

    A priča o interesima je devalvirala pojam patriotizma, rodoljublja, kako god želite to da nazovete. Primarni interes je ne ugroziti državu i njene građane zbog ličnih osećanja, potreba, nedostataka.

    EDIT: Ljudi koje biter opisa u prethodnom postu nisu patriote, oni govore u prilog onome što rekoh malopre: interese države nikad ne podrediti ličnim željama i potrebama.

  14. #74

    Odgovor: Patriotizam

    Citat invictus kaže: Pogledaj poruku
    Objasnjavajuci Vojvodjanerima sta je to patriotizam, isto je kao objasnjavajuci tosteru sta je to mozak...

    Jednostavno onaj ko to nema u sebi ne moze da razume


    Vojvodjaneri bi poubijali sve Srbe, samo da sebi stvore naciju...




    A reci Vojvodjaner sam, znaci pripadati necemu vestackom, necemu nezdravom, necemu sto ne moze da postoji,



    USKORO INVICTUS...
    Ne mogu da verujem da covek ovako nesto govori
    E,ovo je glupost da je nema vece
    Necem vestackom? Verovatno smo dosli na svet vestackom oplodnjom
    Ej,pa ti ne znas sta pises
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #75

    Odgovor: Patriotizam....sta je to?

    Elem postoji li patriotizam, ili je to licemera?

    Nekada davno smo svi bili pratiote!
    1. Bili smo ponosni na sportke pobede nase zemlje, Jugoslavije...
    2. Bili smo ponosni na njegov spoljnopoliticki ugled...
    3. Slusali smo njegovu vladu, cenili smo njegove odluke...
    4. Cenili smo njegovu armiju i sluzili je srcem!

    I tada mi se desilo sledece...

    Na zakletvi novih vojnika komandant kasarne drzi govor vojnicima, rezervistima i roditeljima.
    U tom govoru on ogovara vodstvo svoje domovine, SFR Jugoslavije!
    Nipodastava Antu Markovica, Predsednika Saveznog Izvrsnog Veca, i jos neke clanove vlade i predsednistva!
    Taj njegov gest sam cenio kao najizdajnickiji i najkukavicniji gest koji sam ikada sreo! To je bila izdaja i cela jedna kasarna je slusala njegove reci i cutala! Kolektivna izdaja!
    Imao sam ogromnu buru u sebi, da se pobunim, napravim eksces i da pocnem da vicem: ``Ne diraj Markovica!``
    No covek ce pre da pogne glavu nego da sebi nanese nesamerljivu stetu... Zasto bi sebe izlozio zatvoru i drugim maltretiranjima?
    Samo sam pognuo glavu (i protivno ponovljene komande ``Mirno!``) i cutao, a u sebi prokleo sve buduce nove patriote koje se odrekle svoje drzave i prodale se djavolu za osecaj nekog laznog patriotizma prema nekim novim ``sopstvenim`` drzavicama...
    Ko je jednom izdao svoj patriotizam, taj je prodana dusa... Znate onaj izraz: Jednom lopov, uvek lopov!

    Svi smo mi izdajnici! Tvrdeci da smo patrijote, samo se tesimo sebe...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sumnja u patriotizam
    Autor Sirijus u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 03.02.2008, 23:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •