Patriotizam - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 101

Tema: Patriotizam

  1. #76

    Odgovor: Patriotizam....sta je to?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku


    Svi smo mi izdajnici! Tvrdeci da smo patrijote, samo se tesimo sebe...
    Ne razumem tvoje stavove i razmisljanja, ponekad.
    Ako se ti ponekad osecas kao izdajnik, to je ok, ali svi to je vec mnogo jaca rec.
    Po cemu smo svi mi izdajnici?
    Evo preturam misli po glavi i ne mogu da nadjem ni jedan razlog da se tako osecam.

    I btw

    Ja sam i dalje srecna kad cujem nasu himnu,iako se doduse sve redje moze cuti.
    I ma skacem od srece, kad nasi sportisti osvetle obraz Srbije, pa makar i bronzom.

  2. #77

    Odgovor: Patriotizam....sta je to?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ne razumem tvoje stavove i razmisljanja, ponekad.
    Ako se ti ponekad osecas kao izdajnik, to je ok, ali svi to je vec mnogo jaca rec.
    Po cemu smo svi mi izdajnici?
    Evo preturam misli po glavi i ne mogu da nadjem ni jedan razlog da se tako osecam.

    I btw

    Ja sam i dalje srecna kad cujem nasu himnu,iako se doduse sve redje moze cuti.
    I ma skacem od srece, kad nasi sportisti osvetle obraz Srbije, pa makar i bronzom.
    vidi, ko se zakleo zivotom za SFRJ a zakleo se svaki muskarac koji je bio u JNA, a sad prica bilo sta lose o tome, ili se nije zauzeo protiv nacionalistickih stavova svog naroda, jeste izdajnik, crno na belo. to je jediini moguci zakljucak po logici stvari...
    moze on da se oseca lepo kada vidi svoju zastavu, moze se osecati pri tome gorko kada zna sta sve o toj zastavi pricaju drugi u svetu, patriotizam je samo sirova potreba da se covek oseca ponosnim i jakim. ko ne moze da se dokaze na poslu, ne moze da se ostvari na drugi nacin, lako se hvata patriotizma jer mu to daje osecaj da je covek... medjutim sve je to nesto slicno kao i dobar vernik, svi se foliraju, da su a znamo da nisu!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #78

    Odgovor: Patriotizam

    Citat turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    a to šta su osnovni interesi srbije i srpskog naroda to danas ni sam bog ne zna.
    Напротив, ништа лакше него то знати. Мир, слобода, квалитет живота, људска права...

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    samo sam pognuo glavu (i protivno ponovljene komande ``mirno!``) i cutao, a u sebi prokleo sve buduce nove patriote koje se odrekle svoje drzave i prodale se djavolu za osecaj nekog laznog patriotizma prema nekim novim ``sopstvenim`` drzavicama...
    Ko je jednom izdao svoj patriotizam, taj je prodana dusa... Znate onaj izraz: Jednom lopov, uvek lopov!
    С којим правом кунеш неког чије се виђење патриотизма разликује од твог? Није обичан свет продао ту државу, већ се она распала и оставила нас све на цедилу.
    Не видим зашто би патриотизам према државама насталим на простору СФРЈ био лажни патриотизам, посебно јер се показао јачим, природнијим и жилавијим него патриотизам према СФРЈ.
    Нико није издао патриотизам, та држава је нестала, остале су неке друге лојалности, неки други патриотизам.

    svi smo mi izdajnici! Tvrdeci da smo patrijote, samo se tesimo sebe...
    Који ви?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    vidi, ko se zakleo zivotom za sfrj a zakleo se svaki muskarac koji je bio u jna, a sad prica bilo sta lose o tome, ili se nije zauzeo protiv nacionalistickih stavova svog naroda, jeste izdajnik, crno na belo. To je jediini moguci zakljucak po logici stvari...
    СФРЈ је била држава Срба, Хрвата, Словенаца... по уставу, тако да је сваки народ имао право на свој национализам.
    Само те читам како млатиш, а најдражи су ти они који су разбијали Југославију, док пљујеш по онима који су је бранили.

    moze on da se oseca lepo kada vidi svoju zastavu, moze se osecati pri tome gorko kada zna sta sve o toj zastavi pricaju drugi u svetu, patriotizam je samo sirova potreba da se covek oseca ponosnim i jakim. Ko ne moze da se dokaze na poslu, ne moze da se ostvari na drugi nacin, lako se hvata patriotizma jer mu to daje osecaj da je covek... Medjutim sve je to nesto slicno kao i dobar vernik, svi se foliraju, da su a znamo da nisu!
    Патриотизам је свест да постоји нешто шире од појединца, свест о заједништву људи, свест о заједничком интересу.
    Чиста је будалаштина прогласити патриотизам "заменом за успех на послу".
    А успут си устврдио да се сви они који тврде да су верници фолирају, као и сви они који тврде да су патриоти. А уствари то им само треба да би се осећали као људи, иначе се осећају као кенгури. Мислим, трагедија шта пишеш ти.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    juce sam pevao na svadbi madjarsku himnu! Smatram se patriotom republike srbije, ona je moja domovina!
    Na tren vas je obuzeo nemir, osecaj prezira ili nezadovoljstva? Onda slabite svoju zemlju, unosite razdor, diskriminisete deo stanovnistva i definitivno niste patriota!
    A lazne patriote imamo napretek.
    Па добро, шта ако неко није патриота, шта је ту проблем? Зар ниси рекао да је за тебе патриотизам негативан појам?

    Мени иначе на памет није пало да ми смета то што ти певаш мађарску химну, сигуран сам да српску такође певаш често, па где неко да посумња у твој патриотизам
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #79

    Odgovor: Patriotizam

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    С којим правом кунеш неког чије се виђење патриотизма разликује од твог? Није обичан свет продао ту државу, већ се она распала и оставила нас све на цедилу. ...
    sto se desilo, desilo se, nova drzava, novi patriotizam...
    koji pali dzamiju, rastura americku ambasadu...
    nije li to nesto lazno iza koga se skriva?

    dolaze nam sportisti sa medaljama a mi se od toga osecamo bozanstveno? a istim sportistima drzava uskracuje od nasih para za uslove treninga?
    meni je to jadno i bedno... krademo osecanje velicine za nesto cemu i nismo doprineli...


    jedno je odati pocast drzavnim simbolima a drugo je praviti se nekom velikom patriotom, to je kao i vera, radi se tiho...

    a sto se pevanja himne tice, dostojno stojim svakoj himni na svetu!

    Патриотизам је свест да постоји нешто шире од појединца, свест о заједништву људи, свест о заједничком интересу.
    Чиста је будалаштина прогласити патриотизам "заменом за успех на послу".
    jeste svest ali je naglasak na lojalnosti. a to je obaveza svakog gradjanina a ne samo patriota. kao drugo danas neki proglasavaju sebe patriotama a one druge izdajnicima... kao trece, nije bitan uspeh na poslu vec u timu. kada bi drzava bio tim, verovatno bi se svi ponosili uspesima...
    Poruku je izmenio biterlemon, 30.08.2009 u 19:05
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #80

    Odgovor: Patriotizam

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    sto se desilo, desilo se, nova drzava, novi patriotizam...
    koji pali dzamiju, rastura americku ambasadu...
    nije li to nesto lazno iza koga se skriva?

    dolaze nam sportisti sa medaljama a mi se od toga osecamo bozanstveno? a istim sportistima drzava uskracuje od nasih para za uslove treninga?
    meni je to jadno i bedno... krademo osecanje velicine za nesto cemu i nismo doprineli...


    jedno je odati pocast drzavnim simbolima a drugo je praviti se nekom velikom patriotom, to je kao i vera, radi se tiho...

    a sto se pevanja himne tice, dostojno stojim svakoj himni na svetu!

    Ok, objasnio si po ko zna koji put da nemaš nikakav odnos prema Srbiji kao državi, da je ne osećaš svojom i da nisi patriota.

    Šta ima novo, kakvo je vreme kod tebe u kraju?

    Poruku je izmenio love hunter, 30.08.2009 u 20:39

  6. #81

    Odgovor: Patriotizam

    Biter...meni se čini da si ti nešto pomešao .
    "Udario na vođstvo svoje domovine" ...pobogu patriotizam je ljubav prema otadžbini, domovini. Trenutna vladajuća struktura ne mora biti uključena u to! Prošlo je vreme Luja XV i "Država...to sam ja!"
    Moj deda je znao reći:
    - Deco...vlast bude i prođe, bude bolja ili gora...ali zemlja uvek ostaje. Sada je na vama da je sačuvate za buduće naraštaje.
    Svako od nas može voleti svoju zemlju, ali ne mora "voleti" garnituru vlasti koja je vodi!. A možda si trebao da se zapitaš da ima ljudi koji baš zato što vole svoju zemlju su ljuti na one koji je upropašćavaju ?
    Mnogi od nas koji su bili protiv Mloševića bili smo zato što smo voleli svoju zemlju i želeli da takav prestane da je upropašćava!
    Još jednom...ljubav prema domovini i otadžbini nije i ljubav prema vlasti.
    Stoga...džaba si se ti "ljutio" jer si polagao zakletvu sopstvenoj ZEMLJI ne vlastodržcima.
    P.S. Možda nije najbolji primer...ali završna scena filma "Prohujalo sa vihorom" i ono..."Tara je večna" možda malo ilustruje snagu koju svi mi crpimo iz svojih korena, zemlje.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #82

    Odgovor: Patriotizam

    Volim ja svoju domovinu...
    ...no uvredilo me je kad se neko uvredio sto sam za Srbiju rekao domovina... a nikad necu uzeti na usta rec otadzbina jer je to za mene strana rec, nije iz mog recnika pojmova...
    to ti je kao kod pasa, jedna bicikla nagazi na tvoj rep, onda lajes na sve bicikle...
    a opet dobro se osecam i u okolnim zemljama, pa ne zelim priznati da imam samo jednu... radujem se ja i tudjim velikim trenucima, tada se osecam kao pripadnik covecanstva... mozda i zato gotivim misiju na Mars...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #83

    Odgovor: Patriotizam

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Volim ja svoju domovinu...
    ...no uvredilo me je kad se neko uvredio sto sam za Srbiju rekao domovina... a nikad necu uzeti na usta rec otadzbina jer je to za mene strana rec, nije iz mog recnika pojmova...
    to ti je kao kod pasa, jedna bicikla nagazi na tvoj rep, onda lajes na sve bicikle...
    a opet dobro se osecam i u okolnim zemljama, pa ne zelim priznati da imam samo jednu... radujem se ja i tudjim velikim trenucima, tada se osecam kao pripadnik covecanstva... mozda i zato gotivim misiju na Mars...
    O ovome pričam.

    Ipak ga je blam da javno i otvoreno kaže da ne j..e Srbiju ni 2%, pa koristi svaku priliku da to zakukulji i zamumulji.

    Iskreno (a nadam se da ne zvuči preteško) meni se to zakukuljivanje gadi. I više ću da cenim one šiptare sa Kosova koji rukama i nogama grebu da nam ga uzmu, i to rade javno, nego ove ostatke titove države koji su, živeći u istoj, navikli na ovakav model ponašanja.

    Podmukao.

  9. #84

    Odgovor: Patriotizam

    Možda smo off topic ali samo da pojasnim:
    - Možda je otadžbina (očevina) tačniji izraz jer potiče "Od oca je ostanulo sinu" dok izraz domovina označava mesto gde nam je dom (što ne definiše mesto rođenja i poreklo) .
    - E sad..malo mi čudna opaska da je otac tebi strana reč .
    Btw...i ja umem da se radujem "tuđim" uspesima jer se (kao i većina moje generacije) osećam kao pripadnik čovečanstva .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #85

    Odgovor: Patriotizam

    kao dete, nas su ucili reci domovina, pa je meni ona bliska...
    Sve moje dede su rodjene u Kraljevini Madjarskoj, a cinio je to i moj otac, iako su svi rodjeni u Subotici. Video sam originalne krstenice!

    Znaci za mene sigurno termin otadzbina nije korektna. Slazem se da to neki koriste iz tradicije, ali mislim da domovina ima isto znacenje, mozda je malo blazi oblik...

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #86

    Odgovor: Patriotizam

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    sto se desilo, desilo se, nova drzava, novi patriotizam...
    koji pali dzamiju, rastura americku ambasadu...
    nije li to nesto lazno iza koga se skriva?
    То није ништа лажно, то је бес и немоћ. То је бес због неправде која траје и траје, и против које обичан човек не може ништа да уради. Зашто је америчка амбасад симбол зла, то не треба ни објашњавати.
    Што се тиче џамије, наравно да је то нечија богомоља и да није ништа крива за дешавања, али тог марта је толико зло почињено над црквама, да је неко у томе видео неку логику. А онда су западни медији изједначили погром на Косову са паљењем 2 џамије у остатку Србије, па су углавном те џамије на насловне стране стављали...

    dolaze nam sportisti sa medaljama a mi se od toga osecamo bozanstveno? a istim sportistima drzava uskracuje od nasih para za uslove treninga?
    meni je to jadno i bedno... krademo osecanje velicine za nesto cemu i nismo doprineli...
    Не бих сад улазио у тај понос због медаља превише, али то је осећај припадности држави, а спортисти представљају државу, отуд и заставе на сваком такмичењу, па и идентификација. Е сад, лепо је и нормално радовати се кад представник твоје државе нешто лепо направи, а не треба ни претеривати.

    jedno je odati pocast drzavnim simbolima a drugo je praviti se nekom velikom patriotom, to je kao i vera, radi se tiho...
    Патриотизам није срамота да се крије, напротив, лепо је изражавати љубав према својој земљи.
    Па зашто си ти певао химну на свадби (небитно чију химну) ако тврдиш да то треба радити тихо и да је патриотизам нешто негативно?

    jeste svest ali je naglasak na lojalnosti. a to je obaveza svakog gradjanina a ne samo patriota. kao drugo danas neki proglasavaju sebe patriotama a one druge izdajnicima... kao trece, nije bitan uspeh na poslu vec u timu. kada bi drzava bio tim, verovatno bi se svi ponosili uspesima...
    Не видим неке посебне потребе да се цепидлачи и разлаже шта је патриота а шта значи бити лојалан... никоме не можеш да забраниш да поред тога што је лојалан грађанин исказује своју љубав, поштује националне симболе, традицију, пева песме, химне, исказује своје мишљење... па макар користио и реч "отаџбина".
    Увек је било издајника у сваком друштву и свакој земљи, шта да се ради.
    Не мислим да сваки патриота својим патриотизмом покушава да надомести свој неуспех на послу.

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ok, objasnio si po ko zna koji put da nemaš nikakav odnos prema Srbiji kao državi, da je ne osećaš svojom i da nisi patrota.
    Не воли човек реч "отаџбина", ајде да погађамо трипут зашто.

    Мало ми је шизофрено све то, човек сматра патриотизам негативним и мисли да патриота треба бити тихо, а пева химну по свадбама.
    Воли своју земљу, лојалан је грађанин, али не воли баш кад се "прегласно" изражава љубав према отаџбини, мисли да то треба у тишини дома свога...

    Наравно, нисмо комуњаре па да сад свако мора да се буса у прса колико воли Тита и партију, или своју земљу, па ни Битер, све док јој не чини зло не мора ни да је обожава. Нити мислим да треба нешто да га прозивамо да доказује колико је патриота или не, то је његова ствар. Али кад већ покреће неке теме, кад пљује по Србији, нема ништа лоше да се на то одговори.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #87

    Odgovor: Patriotizam

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наравно, нисмо комуњаре па да сад свако мора да се буса у прса колико воли Тита и партију, или своју земљу, па ни Битер, све док јој не чини зло не мора ни да је обожава. Нити мислим да треба нешто да га прозивамо да доказује колико је патриота или не, то је његова ствар. Али кад већ покреће неке теме, кад пљује по Србији, нема ништа лоше да се на то одговори.
    Obicna zamena teza!
    Biter pljulje po nacionalistama a radi to prema svima bez obzira na pripadnost...

    To veze nema sa Republikom Srbijom, koja se u poslednje vreme, sledeci neke Evropske sugestije itekako tezi da uredi odnose i smiri tenzije medju ljudima...
    Eto, ni Yossa vise nije ostar kao nekad... ovo su vec neka nova vremena!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #88

    Odgovor: Patriotizam

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Obicna zamena teza!
    Biter pljulje po nacionalistama a radi to prema svima bez obzira na pripadnost...
    Uglavnom po Srbima, da se ne lažemo.


  14. #89

    Odgovor: Patriotizam

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Obicna zamena teza!
    Biter pljulje po nacionalistama a radi to prema svima bez obzira na pripadnost...

    To veze nema sa Republikom Srbijom, koja se u poslednje vreme, sledeci neke Evropske sugestije itekako tezi da uredi odnose i smiri tenzije medju ljudima...
    Eto, ni Yossa vise nije ostar kao nekad... ovo su vec neka nova vremena!
    Причаш о онима који су издали СФРЈ јер су верни неким другим државама и симболима, а певаш химну Мађарске?

    Што се тиче последње реченице, немо пуно да га искушаваш
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #90

    Odgovor: Patriotizam

    Pokusavas da sebi nametnes etiketu patriotizma a u svima drugima trazis gresku...
    O tome sam pisao u ranijim postovima, o laznom patriotizmu koja ne zna sta ce sa sobom, samo bi da se busa, bez obzira na sve stete koje izaziva oko sebe...
    Nadam se da si sada shvatio!

    Pozdrav!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sumnja u patriotizam
    Autor Sirijus u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 03.02.2008, 23:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •