Patriotizam
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 101

Tema: Patriotizam

  1. #1

    Patriotizam

    Pokrećem ovu temu cinii se opravdano.
    Gledajuci postove pričamo o istoj stvari ali se ne razumemo najbolje !
    Udaramo ko u klin ko u ploču.
    Voleo bih da saznamo vise o ovom pojmu u stvari kako ga ko vidi i doživljava.
    Ako Vas tema zanima javite se, a ako ne, potonuce na drugu stranu a mi necemo znati da li nas nase reči vode istom cilju !


    Zoran
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  2. #2

    Odgovor: Patriotizam

    Моја отаџбина

    Не плачем само с болом свога срца
    Рад земље ове убоге и голе;
    Мене све ране мога рода боле,
    И моја душа с њим пати и грца.

    Овдје, у болу срца истрзана,
    Ја носим клетве свих патњи и мука,
    И крв што капа са душманских рука
    То је крв моја из мојијех рана.

    У мени цвиле душе милиона -
    Мој сваки уздах, свака суза бона,
    Њиховим болом вапије и иште.

    И свуда гдје је српска душа која,
    Тамо је мени отаџбина моја,
    Мој дом и моје рођено огњиште.

    (Алекса Шантић)

    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #3

  4. #4

    Odgovor: Patriotizam

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    "patriotizam Je Bolest"
    Још један Чанков пионир ком су напунили главу којечиме...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #5

    Odgovor: Patriotizam

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    "patriotizam Je Bolest"
    Da li to znaci da su svi Evropljani koji veruju u patriotizam koji je na primer postovanje svoje zastave i himne bolesni ?
    Da li se ligasi mogu smatrati bolesnima sto patriotski zele Vojvodinu za sebe a van Srbije ?
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  6. #6

    Odgovor: Patriotizam

    Joj vec osecam da ce ovo biti goreca tema...

    Ne mogu reci da je patriotizam bolest, pogotovo sto ne postoji prava dijagnoza za takvu bolest, znaci apsolutno ne mogu svrstati nikako u bolesti coveka.
    Patriotizam...podrzavam, da... volim svoju otadzbinu, volim svoju zemlju, volim gradove i sela u svojoj drzavi ali da rascistimo nesto nisam toliko patriotski nastrojena da uzdizem Srbiju i krunisem ga lovorikom cak i kada nesto ne valja, cak i kada treba da se kritikuje i kad neki ljudi svesno ili nesvesno traze opravdanja za neke greske, koje je moja, nasa zemlja - drzava ucinila...

    Ne idem iz krajnosti u krajnost kao neki, da mrze ili slepo vole svoju zemlju...svesna sam... i dobrog i loseg.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  7. #7

    Odgovor: Patriotizam

    Otadžbina
    Đura Jakšić

    I ovaj kamen zemlje Srbije,
    Što preteć Suncu dere kroz oblak,
    Sumornog čela mračnim borama
    O vekovečnosti priča dalekoj,
    Pokazujući nemom mimikom,
    Obraza svoga brazde duboke.
    Vekova tavnih to su tragovi-
    Te crne bore, mračne pećine;
    A kamen ovaj, ko piramida
    Što se iz praha diže u nebo,
    Kostiju kršnih to je gomila,
    Što su u borbi protiv dušmana
    Dedovi tvoji voljno slagali,
    Lepeći krvlju srca rođenog
    Mišice svojih kosti slomljene,
    Da unucima spreme busije,
    Oklen će nekad smelo preziruć
    Dušmana čekat čete grabljive.
    - I samo dotle, do tog kamena,
    Do tog bedema...
    Nogom ćeš stupit, možda, poganom?
    Drzneš li dalje?... Čućeš gromove,
    Kako tišinu zemlje slobodne
    Sa grmljavinom strasnom kidaju,
    Razumećeš ih srcem strašljivim
    Šta ti sa smelim glasom govore,
    Pa ćeš o stenja tvrdom kamenju
    Brijane glave teme ćelavo
    U zanosnome strahu lupati,
    Al' jedan izraz, jednu misao
    Čućes u borbe strasnoj lomljavi
    "Otadžbina je ovo Srbina!..."
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  8. #8

    Odgovor: Patriotizam

    Po meni, biti human je pozitivno (human-covek).
    Humano je pomoci coveku u nevolji. Spasiti mu zivot.
    Ali evo dileme.
    Da li bi zaustavili krvarenje coveku koga trazi policija zbog nekog zlocina?
    Ja bih.

    Analogno tome.
    Da li bi vi obukli uniformu u krenuli u rat da "pomognete" zemlji koja krvari bez obzira sto je traze "policajci" zbog nekog zlocina?
    Ja bih.

    E to je patriotizam.

    (Da sam, nedaj boze, Amerikanac, da se krece u Vijetnam i da me zovu ja bih isao - patriotizam i sarkazam)
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  9. #9

    Odgovor: Patriotizam

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Analogno tome.
    Da li bi vi obukli uniformu u krenuli u rat da "pomognete" zemlji koja krvari bez obzira sto je traze "policajci" zbog nekog zlocina?
    Ja bih.

    E to je patriotizam.
    Патриотизам је погрешно везивати само за ратовање. Мада, да Хлеб не би дошао до неких генијалних закључака, подразумева и то нажалост.

    Патриотизам је љубав према својој земљи, која се манифестује како њеном одбраном у рату тако и њеном изградњом у миру. Патриотизам је и свест да живимо у заједници, и да је наша и судбина многих нама драгих особа прилично везана за судбину те заједнице. Нико није појединац у свету од 6 милијарди људи. Они који су отишли у Шведску нису појединци који одлучују о свом животу, већ су свој живот везали за сигурнију и просперитетну шведску заједницу.
    Многи људи под утицајем што комунистичке што глобалистичке пропаганде на национализам гледају као на нешто лоше, тако да је свак онај ко воли свој народ некакав зли националиста. Национализам није исто што и национална мржња, национализам не значи судити о људима по њиховој националној припадности. То је шовинизам.
    За мене, национализам је патриотизам само везан за нацију. Разликује се од осталих патриотизама који могу бити рецимо према локалној заједници или држави која није твоја национална. Рецимо, мало је чудно да Мађар буде српски националиста, али није ништа чудно да гаји патриотска осећања према земљи Србији, која је и његова земља. Ако се добро сећам, командант батерије ПВО која је оборила Ф117 био је Мађар који је бранио своју земљу. Себе сматрам српским националистом, што је исто што и српски патриота, али то не значи да о људима судим по нацији, нити да мислим нешто лоше о некоме ко није Србин, нити да мислим да треба да нам буде дражи Србин злочинац него неки добар човек који није Србин... дефиницију национализма/патриотизма која ми се свиђа и која одражава моја становишта дао је владика Николај. Нажалост, мислим да он говори о национализму какав би требао да буде и какав је некад био, не о оном какав данас некад јесте.

    "Национализам србски је универзално хришћански, никад уски и глупи
    шовинизам. Овако би се могао дефинисати србски светосавски национализам:
    Уређивати своју кућу и сувишком своје снаге и свога блага помагати сваком
    народу да уреди своју кућу. Или: Служити Христу Богу на својој земљи и у
    својој отаџбини, а по могућности и са претеком служити Христу Богу по другим земљама, блиским и далеким..." – Свети владика Николај Жички и Охридски

    Citat cicka kaže: Pogledaj poruku
    Joj vec osecam da ce ovo biti goreca tema...

    Ne mogu reci da je patriotizam bolest, pogotovo sto ne postoji prava dijagnoza za takvu bolest, znaci apsolutno ne mogu svrstati nikako u bolesti coveka.
    Patriotizam...podrzavam, da... volim svoju otadzbinu, volim svoju zemlju, volim gradove i sela u svojoj drzavi ali da rascistimo nesto nisam toliko patriotski nastrojena da uzdizem Srbiju i krunisem ga lovorikom cak i kada nesto ne valja, cak i kada treba da se kritikuje i kad neki ljudi svesno ili nesvesno traze opravdanja za neke greske, koje je moja, nasa zemlja - drzava ucinila...

    Ne idem iz krajnosti u krajnost kao neki, da mrze ili slepo vole svoju zemlju...svesna sam... i dobrog i loseg.
    Мислим да је ово јако исправно становиште, јер то што волиш своју земљу не значи да треба да лажеш о њој, да лажеш и себе и друге. Што некога више волиш то си искренији према њему. Према својој земљи треба бити строг, како би се што пре поправила, и била што бољи дом за њене грађане.

    Наравно, постоји разлика између оних који критикују своју земљу јер је воле и оних који пљују по њој јер је мрзе или зато што су од тога направили себи добро плаћено радно место.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #10

    Odgovor: Patriotizam

    Citat cicka kaže: Pogledaj poruku
    Joj vec osecam da ce ovo biti goreca tema...


    Patriotizam...podrzavam, da... volim svoju otadzbinu, volim svoju zemlju, volim gradove i sela u svojoj drzavi ali da rascistimo nesto nisam toliko patriotski nastrojena da uzdizem Srbiju i krunisem ga lovorikom cak i kada nesto ne valja, cak i kada treba da se kritikuje i kad neki ljudi svesno ili nesvesno traze opravdanja za neke greske, koje je moja, nasa zemlja - drzava ucinila...

    U pravu si, niko ne trazi da do imbecilnosti kao neki nasi susedi volis svoju zemlju. Postoji lose,protiv toga se moramo i mozemo boriti, na izborima, protestima, parolama. Postoji dobro, ali neki beze od njega, ne mogu biti patriote oni koji poput nevladinih organizacija pljuju na sve zivo ne gledajuci da li postoji sustina, oni vide samo jedno, cilj koji ih vodi ka novcu iz inostranstva.
    Takodje mislim i znam da patriotizam ne mozemo opisti u jednoj recenici. Njega moramo osetiti, on mora u nama postojati. Moramo verovati u njega kao u nesto sto ce nam pomoci a ne odmoci u sredstvima koja vode ka cilju ako ova drzava uopste ima cilj dok misli glavom koja u inostranstu.

    Zoran
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  11. #11

    Odgovor: Patriotizam

    Prethodni post sam napisao da "secesionistima" bacim kosku.
    Izgleda da su se zadavili sa njom jer se ne javljaju.
    Da je bilo dovoljno patriota u vrhu JNA nikad se ne bi raspala SFRJ. Prevladao je nacionalizam i to ciji?
    Samo nas patriotizam moze izvuci iz stanja u kojem smo. Sve lose stvari koje se desavaju ovoj zemlji treba da osudimo i da se borimo protiv njih. Pod ovim mislim na bas sve lose stvari, narocito na one koje sami cinimo jer na njih mozemo da uticemo. Tu mislim i na sitnice koje stvaraju losu sliku o nasoj zemlji.
    Patriotizam nije odanost nekoj stranci koja sebe propagira kao ekstra patriotsku npr. SRS, jer da su ekstra patriote uradile bi nesto da se ova zadnja vlada oformi na vreme, a ne sekund pre isteka roka.
    Patriotizam je osecaj prema drzavi, a ne prema ljudima koji su na celu drzave. Na celo drzave moze da dodje i neko ko mi se ne dopada (po stavovima), to ne znaci da ja onda treba da mrzim moju drzavu.
    O patriotizmu bi se moglo pisati godinama a opet ne reci sve. Za one koji razumeju sta je patriotizam dovoljna je samo ta jedna rec, a za one koji ne razumeju
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  12. #12

    Odgovor: Patriotizam

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Po meni, biti human je pozitivno (human-covek).
    Humano je pomoci coveku u nevolji. Spasiti mu zivot.
    Ali evo dileme.
    Da li bi zaustavili krvarenje coveku koga trazi policija zbog nekog zlocina?
    Ja bih.

    Analogno tome.
    Da li bi vi obukli uniformu u krenuli u rat da "pomognete" zemlji koja krvari bez obzira sto je traze "policajci" zbog nekog zlocina?
    Ja bih.

    E to je patriotizam.

    (Da sam, nedaj boze, Amerikanac, da se krece u Vijetnam i da me zovu ja bih isao - patriotizam i sarkazam)
    Nikad ne bi ponovio istu grešku !Uvek bi bio protiv rata !

  13. #13

    Odgovor: Patriotizam

    Citat Jerry021 kaže: Pogledaj poruku
    Nikad ne bi ponovio istu grešku !Uvek bi bio protiv rata !

    Da li je moguce druze moj da ti patriotizam dozivljavas samo kroz rat ? Mozes li uopste nesto lepo a vezano za drugu stvar da kazes da je patriotizam ?
    Na primer, zastava je ok i ja je volim, himna je ok, volim Vojvodinu i ja sam patriota ?
    Ne cini li vam se da sam hteo da skrenem temu sa rata, ali ne, vi rat pa rat !
    Razmislite zasto su Svajcarci patriote a nisu ratovali koliko godina, ima tri nacije i nema rasnih sukoba !?

    Zoran
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  14. #14

    Odgovor: Patriotizam

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Још један Чанков пионир ком су напунили главу којечиме...
    Vi obavezno nekom prilepite neku etiketu -da je neko neciji, kod vas ne postoji
    neko ko slobodno kaze ono sta misli, pa bas ga briga da li je to rekao neko pre
    njega, a Canku svaka cast ako vec to treba da se kaze
    Nama treba ovde u Sumadiji jos jedan Canak da slomimo kicmu tzv narodnjacima

  15. #15

    Odgovor: Patriotizam

    Citat bakiero kaže: Pogledaj poruku
    Vi obavezno nekom prilepite neku etiketu -da je neko neciji, kod vas ne postoji
    neko ko slobodno kaze ono sta misli, pa bas ga briga da li je to rekao neko pre
    njega, a Canku svaka cast ako vec to treba da se kaze
    Nama treba ovde u Sumadiji jos jedan Canak da slomimo kicmu tzv narodnjacima
    Проблем Србије и јесте што често на власти шљам мењамо другим шљамом.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sumnja u patriotizam
    Autor Sirijus u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 03.02.2008, 23:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •