Kvalifikacije za Euro 2008. - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 105
  1. #76

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    Kako me je iznenadio Skolari! Znam da je bolje ovako, ali mi je krivo što mu Dragutinović nije uspio vratiti!
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.
      Vrh

  2. #77

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    UEFA o slučaju "Skolari" 19. septembra

    Evropska fudbalska unija (UEFA) na sastanku 19. septembra odlučivaće o kaznama za selektora Portugalije Luisa Felipea Skolarija i Ivicu Dragutinovića zbog incidenta posle utakmice odigrane u sredu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo (1:1).

    Disciplinska komisija UEFA pokrenula je u četvrtak istragu nakon što je Skolari po završetku utakmice pokušao da udari u lice Dragutinovića, koji je nakon toga pokušao da se obračuna sa njim, ali su ga saigrači zaustavili, a sudija Markus Merk pokazao mu je crveni karton.

    Portugalska štampa nakon utakmice oštro je kritikovala Skolarija, za čije ponašanje "ne postoji opravdanje" i "koji je svojim gestom naneo veliku štetu reprezentaciji".

    Skolari se izvinio, ali samo Portugalcima


    Selektor fudbalske reprezentacije Portugalije Luis Felipe Skolar izvinio se naciji zbog svog ponašanja po završetku meča sa Srbijom (1:1), ali se na tome i zaustavio, ne pominjući izvinjenje Ivici Dragutinoviću, kome je bio namenjen njegov kroše.

    "Želim da se izvinim svim Portugalcima, žao mi je jer se ovde osećam kao kod kuće. TO je bila veoma konfuzna situacija i samo sam pokušao da zaštitim svoje igrače. Sa druge strane, veoma dobro sam razumeo Dragutinoviće uvrede na španskom na račun moje porodice. Nije trebalo onako da reagujem, ali ponekad i normalni ljudi greše", rekao je Skolari portugalskim novinarima.

    Evropska fudbalska unija pokrenula je istragu povodom incidenta koji se dogodio na kraju utakmice Portugal - Srbija, kada je Skolari pokušao da nokautira Dragutinovića, a potom je srpski reprezentativac želeo da mu se revanšira, ali su ostali igrači sprečili veći incident.

    Za razliku od Skolarija, Dragutinović se izvinip portugalskom selektoru zbog svog gesta, rekavši da je "reagovao suviše agresivno i da nema ništa lično protiv Brazilca".

    (MONDO)
    Poruku je izmenio DarkRed, 14.09.2007 u 19:05
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  3. #78

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    Opet je sve u našim rukama.Remi Poljaka i Finaca vratio nas je u igru.Nadam se samo da više neće biti kikseva i da sa 4 pobede idemo na Evropsko prvenstvo. A 1:1 sa Portugalom i gol u 92. minutu može da nam da krila da konačno stignemo do zacrtanog cilja.
      Vrh

  4. #79

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    Bestidni Skolari najavio žalbu na kaznu UEFA


    Iako su mnogi pomislili kako je imao mnogo sreće prilikom odluke UEFA, selektor Portugala Luis Felipe Skolari najavio je da će se žaliti na kaznu koju mu je Evropska fudbalska unija izrekla zbog napada na srpskog reprezentativca Ivicu Dragutinovića.

    UEFA je Skolarija suspendovala na četiri utakmice, poslednje koje će Portugal igrati u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008. godine, a brazilski trener će morati i da plati kaznu od 12.000 evra.

    Skolari je, medjutim, izjavio da će se žaliti na kaznu UEFA pošto je Dragutinović, igrač koji je prema njegovim rečima vinovnik incidenta, suspendovan na dve utakmice.

    "Iako sam priznao svoju grešku, mislim da je kazna preterana", rekao je bestidni Skolari, iako je udario Dragutinovića po završetku kvalifikacione utakmice izmedju Portugala i Srbije.

    Utakmica u Lisabonu završena je bez pobednika (1:1), a po završetku duela došlo je do nereda, jer se Dragutinović verbalno sukobio s Portugalcem Rikardom Kvarežmom, koji srpskim igračima nije vratio loptu izbačenu u aut, pošto je Nemanja Vidić tražio pomoć lekara.

    Skolari je potom fizički nasrnuo na Dragutinovića, a televizijski snimak pokazuje da je brazilski trener levom rukom udario srpskog igrača.

    Podsetimo da je FSS saopštio da se neće žaliti na kaznu Dragutinovića, koji će propustiti utakmicu 13. oktobra sa Jermenijom i meč koji reprezentacija igra 17. oktobra protiv Azerbejdžana.

    (agencije)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  5. #80

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    Vidić na Klementeovom spisku, ali neizvestan

    Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Havijer Klemente saopštio je u nedelju spisak od 19 igrača na koje računa za mečeve sa Jermenijom i Azerbejdžanom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008. godine.

    Poziv za nacionalni tim dobio je i Nemanja Vidić, koji je u subotu, igrajući za Mančester junajted protiv Portsmuta, povredio jagodičnu kost.

    Vidić je, medjutim, i dalje neizvestan i nije isključeno da umesto njega bude pozvan neko drugi. Ko, Klemente nije želeo da otkrije na konferenciji za novinare.

    "Lekari su mu naložili mirovanje i sačekaćemo da vidimo šta će biti u narednih 24 ili 48 časova. Sigurno je da će neko biti pozvan umesto Vidića, ako lekari reprezentacije i Mančester junajteda procene da je težina povrede takva da ne može da igra. Čekaju nas dve utakmice i biće nam potreban neko da zameni Vidića", rekao je Klemente, ne želeći da odgovori na pitanje ko bi mogao da bude alternativa defanzivcu Mančester junajteda.

    "Imam neka razmišljanja, ali nemojte sad da vam otkrivam. Sačekajte me 24 časa", zamolio je Klemente novinare.

    Od standardnih igrača, Klemente nije mogao da računa na suspendovanog Ivicu Dragutinovića i povredjenog Mladena Krstajića.

    Na spisku se nalaze:

    Golmani: Vladimir Stojković, Vlada Avramov.

    Odbrana: Antonio Rukavina, Duško Tošić, Nemanja Vidić, Branislav Ivanović, Milan Stepanov.

    Sredina terena: Nenad Kovačević, Igor Duljaj, Milan Smiljanić, Dejan Stanković, Boško Janković,

    Zdravko Kuzmanović, Miloš Krasić, Zoran Tošić.

    Napad: Marko Pantelić, Nikola Žigić, Danko Lazović, Milan Jovanović.

    Reprezentacija Srbije 13. oktobra gostuje Jermeniji, a četiri dana kasnije putuje u Azerbejdžan.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  6. #81

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    "Orlovi" sleteli u Jerevan

    Fudbalska reprezentacija Srbije doputovala je u Jerevan, gde će u subotu igrati meč sa Jermenijom u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope.

    Prema informaciji lekara reprezentacije dr Djordjevića, svi fudbaleri su zdravi i spokojno očekuju subotnji nastup u kvalifikacijama. Selektor Havijer Klemente moći će da bira izmedju svih 18 fudbalera koliko ih je doputovalo u Jerevan, a za sada nije poznato za koju jedanaestoricu će smatrati da može da osvoji tri boda.

    Zna se samo da isključivo pobeda ostavlja "orlove" u konkurenciji za osvajanje jednog od prva dva mesta koje vode na prvenstvo Evrope koje će naredne godine biti održano u Austriji i Švajcarskoj.

    "Svesni smo naše obaveze koju imamo u Jerevanu. Ne razmišljamo u ovom trenutku o Azerbejdžanu, jer nam je u prvom planu utakmica sa Jermenijom. Tri boda nam se nameću kao imperativ", rekao je po sletanju na aerodrom u Jerevanu standardni reprezentativac Boško Janković.

    On za sebe kaže da se nalazi u dobroj formi, da dobiju sve veću minutažu u italijanskom Palermu i da se nada dobrom rezultatu u Jermeniji.

    (Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  7. #82

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    Srbija sad ima sansu: da pobedi sve ove drzave jermeniju,azerbejdzan i kazahstan to je devet bodova i plus ako igraju remi sa poljacima taman 10 bodova i idu dalje!!!
      Vrh

  8. #83

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    ... naravno da imamo šansu, samo da profunkcionišu kao tim bez previše solaža i mogu da ostvere zacrtani cilj...

    Klemente: Jermeni ozbiljni, ali želimo pobedu


    Fudbalska reprezentacija Srbije nalazi se pred teškim zadatkom da u subotu u Jerevanu osvoji tri boda, jer samo tako može steći renome ozbiljnog tima i zadržati se u krugu ekipa koje imaju šansu da se nadju na Evropskom prvenstvu u Austriji i Švajcarskoj sledeće godine, rekao je na konferenciji za novinare selektor "orlova" Havijer Klemente.

    "Jermenija više ne može biti iznenadjenje grupe, jer je ovde savladala Poljsku, a protiv Portugalije je igrala nerešeno. Znači da se radi o ozbiljnoj ekipi koja se ne sme potceniti", smatra Klemente.

    On ističe da pobeda naše ekipe u Beogradu pre godinu dana od 3:0 sada nema nikakvog značaja, jer je ovo drugo vreme i druga utakmica. U ovom trenutku srpski fudbaleri ne treba previše da razmišljaju ni o porazima protiv Azerbejdžana (2:1) i Belgije (3:2), jer se svima dešava da izgube poneku važnu utakmicu. Svaki naredni meč je novi izazov i novi motiv, kaže selektor Srbije.

    "Teško je porediti rezultate, jer se oni ostvaruju u različitim okolnostima. Mi smo u Jerevan došli po tri boda, jer sve ostalo ne drži vodu. Tako spremamo taktiku, ali i igrače", istakao je Klemente.

    Iskusni španski stručnjak smatra da ima više načina na koje naš tim može da igra protiv Jermenije koja pokazuje sve veći napredak.

    Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzić potkrepio je takvo razmišljanje Klementea podatkom da je Jermenija u poslednjih 20 nastupa iz utakmice u utakmicu iskazivala napredak i zrelost koju moramo respektovati.

    "Razvoj dogadjaja na terenu ne zavisi samo od Jermenije, nego i od naše taktike, prilaza igri i raspoloženju fudbalera. Nekada najveće želje, makar dolazile i od najboljih fudbalera, ne moraju obavezno da daju najbolji rezultat", smatra Klemente.

    Klemente već sada zna tim

    Španski stručnjak je u tom kontekstu zamerio srpskoj štampi da preterano kritikuje fudbalere koji pružaju slabe partije. Na insistiranje da objasni razliku izmedju srpske i španske štampe, koja zna da bude još nemilosrdnija, Klemente je rekao da ona ipak postoji.

    "U Srbiji, valjda zbog mentaliteta navijača, novinari traže da se fudbaler eliminiše iz nacionalnog tima posle samo jedne slabe utakmice, dok u mojoj zemlji državni tim uvek uživa punu podršku, bez obzira na rezultat", rekao je Klemente.

    Mimo dosadašnje prakse, on je u petak otvorenije nego ikada do sada govorio o mogućem sastavu za subotnju utakmicu.

    "Umesto Vidića i Krstajića, na centralnim pozicijama u odbrani igraće Stepanov i Ivanović, a Dragutinovića će zameniti Duško Tošić. Tim uglavnom znam već sada, ali večerašnji trening će biti značajan za donošenje konačne odluke o startnoj jedanaestorici", rekao je Klemente.

    Sudeći prema interesovanju jermenskih novinara za konferenciju za novinare, ovdašnja javnost sa velikim očekivanjima i željama dočekuje srpsku reprezentaciju. Njihov motiv je jasan - žele da posle uspeha protiv Poljske i Portugalujje iznenade i trećeg favorita u grupi.

    Klemente je svestan da Jermenija u subotu neće izaći na teren sa belom zastavom, a kaže da se najviše plaši našeg mentaliteta, jer ne umemo uvek da iskažemo sve vrline, niti da sakrijemo mane.

    "Otkako sam počeo da radim ovaj posao, borim se da takav način razmišljanja izbijem iz glave fudbalera", rekao je Klemente.

    Na osnovu onoga što je rečeno na konferenciji za novinare, naš tim će sutra najverovatnije utakmicu početi u sastavu Stojković, Rukavina, Ivanović, Stepanov, Duško Tošić, Kovačević, Kuzmanović, Janković, Stanković, Krasić, Žigić.

    (Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  9. #84

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    Tužna igra "orlova" za bod u Jermeniji (pi...e )


    Reprezentacija Srbije nalazi se sve dalje od Evropskog prvenstva 2008, gde joj po prikazanoj igri možda i nije mesto. "Orlovi" su u subotu u Jerevanu, uz mnogo sreće, odigrali bez golova sa Jermenijom i tri kola pre kraja kvalifikacija ima male šanse za odlazak na EP.

    Klemente je meč počeo sa dva špica, Nikolom Žigićem i Markom Pantelićem, ali su prvu priliku na meču imali Jermeni, medjutim, šut Melkonijana završio je pored gola.

    Od tog momenta inicijativu je preuzela Srbija, pa je Pantelić u desetom minutu izbio sam ispred Berezovskog koji je uspeo da ukroti njegov šut. Sledeći u šansi da se upiše u strelce bio je Stanković, koji je posle proigravanja Žigića, bio neprecizan sa desetak metara.

    Srpski tim nastavio je da napada i posle toga - Kuzmanović je u 21. minutu, nakon solo prodora, izašao sam ispred Berezovskog, ali je golman Azerbejdžana odlično intervenisao. Usledio je odgovor Jermena, koji su u 23. minutu imali odličnu priliku, medjutim, Pačadjan je sam sa peterca uspeo da pogodi Vladimira Stojkovića.

    Nedugo zatim usledio je Tošićev pokušaj glavom posle kornera, a potom je i Mktarijan imao priliku da matira Stojkovića, ali je srpki golman sačuvao mrežu. Poslednje dve šanse u prvom delu meča imala je Srbija - prvo je Pantelić u 36. minutu šutirao pored gola, a četiri minuta kasnije je i Stanković iz slobodnog udarca testirao reflekse Berezovskog.

    Malo je falilo da na početku drugog poluvremena Jermeni poklone gol Srbiji. Marko Pantelić je šutirao ka golu protivnika, lopta je zakačila Tadevosjana i umalo završila u mreži domaćina. U 50. minutu Pantelić je probao glavom da iznenadi Berezovskog, ali je golman Jermenije pokazao koliko je iskusan. Pet minuta kasnije i Žigić je bio u šansi, medjutim, šutirao je traljavo posle kornera.

    Odličnu priliku za Jermeniju u 66. minutu propustio je Mkatarijan, kada je sa ivice šesnaesterca šutirao precizni, ali je Stojković "izvadio" loptu iz roglja svog gola.

    Iako je Klemente pokušao uvodjenjem Zorana Tošića i Danka Lazovića, Jermeni su u finišu često pokušavali brzim prodorima po bokovima da ugroze gol Srbije. Koliko je brz i opasan Mktarijan je pokazao u 75. minutu, kada je pretrčao skoro 50 metara sa loptom, ali je, srećom po Srbiju, u kaznenom prostoru ostao bez snage.

    Tužno, ali istinito, Jermeni su i u samom finišu imali više snage i želje za golom. Devet minuta pre kraja domaći igrači izbegli su ofsajd zamku, sam na tri metra od gola bio je Karamjan, ali je Ivanović zakačio loptu i omeo ga u poslendjem trenutku. Jermeni su nastavili da napadju u talasima i u 83. minutu, ponovo je odbrana "orlova" potpuno ispala, Hakobjan je izbio sam ispred Stojkovića, ali je bio neprecizan.

    Poslednjih pet-šest minuta srpski tim grčevito je pokušavao je na sve načine da zaustavi kontranapade Jermena, što je i uspeo, ali postavlja se pitanje kuda ide srpski fudbal kada moramo da se radujemo bodu osvojenom bivšoj sovjetskoj republici.

    JERMENIJA: Berezovski, Hosepjan, Arzumanjan, Sohojan, Tatebusjan, Pačaćjan, Voskanjan, Arakeljan, Karamnjan, Hitarjan, Melkonjan.

    SRBIJA: Stojković, Rukavina, Ivanović, Stepanov, Duško Tošić, Kovačević, Kuzmanović, Stanković, Krasić, Pantelić, Žigić.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  10. #85

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    Nisam imala prilike da odgledam ovu utakmicu i sad mi je drago zbog toga. Ne znam nista o igri i zalaganju pa ne bih to da komentarisem.

    Nekako stalno imam utisak da mi mnogo (bez razloga) podcjenjujemo bivse Sovjestke drzave. Jeste da oni nisu neka fudbalska velesila, ali ko kaze da mi imamo bolje i kvalitetnije igrace. Imamo par pojedinaca koji su se skupo prodali i igraju u inoostranstvu, ali... Mozda su nasi igraci mecu pristupili konstatacijom - lako cemo s njima... I odligrali su lako

    I sta sad? Imaju li jos sanse da se plasiraju dalje?
    Mrzi me da racunam
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  11. #86

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    - Da li imaju šanse...?
    Teško, sve je u domenu teorije i spleta sretnih okolnosti. Sa onakvom igrom nisu ni zaslužili da predstavljaju Srbiju na Evropskom prvenstvu. Jermeni su jurišali, grizli, padali od umora, ustajali i istrošili se do poslednje kapi znoja... a ovi naši manekenčići treba da budu srećni što nisu poraženi u Jerevanu od Jermenije!


    Predsednik FSS opravdava reprezentativce (kenja... i čuva svoje dupe)

    Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzić, kao i ostali članovi rukovodstva naše delegacije u Jerevanu, bio je utučen zbog nerešenog rezultata (0:0), a još više zbog slabe igre.

    "Nema šta da se vadimo, igrali smo slabo. Neverovatno kako su fudbaleri igrali u drugom poluvremenu. Bilo je očito da im je pala koncentracija i da se u timu nije znalo šta ko radi. Ne mogu da ih osudim zbog toga, jer su ulagali puno napora, ali, jednostavno, nije im išlo", kaže Terzić.

    On je potvrdio da su rezultati jedino merilo vrednosti, ne samo reprezentacije, već i stručnjaka koji ih vodi.

    Na pitanje kakva će biti sudbina selektora Havijera Klementea posle ovakvog rezultata, Terzić je izbegao odgovor.

    "U ovom trenutku se zna redosled. Slažem se da su rezultati jedino merilo naših uspeha na medjunarodnoj sceni. Kod nas se, medjutim, zna i red - prvo o tome mora da se izjasni direktor reprezentacije Zoran Mirković, zatim stručni štab, pa Izvršni odbor, a tek onda treba da raspravljamo šta i kako dalje", rekao jeTerzić.

    Predsednik FSS je podsetio na činjenicu da je Klemente, od kada je seo u selektorsku stolicu avgusta prošle godine, u ekipu uveo čak osam novih igrača iz mlade reprezentacije.

    On smatra da je ovo ekipa koja ima perspektivu na medjunarodnoj sceni i da će to potvrditi narednih godina. Priznao je, takodje, da mi trenutno nemamo bolje igrače od ovih koji su nastupili u Jerevanu.

    "Pokazalo se da ovoj reprezentaciji nedostaje iskustvo. Odsustvo Vidića, Krstajića i Dragutinovića je bilo očigledno. Ne možemo se sada vaditi na njihov izostanak. Ali je činjenica da bez njih trojice naša reprezentacija potpuno drugačije izgleda".

    Terzić je izrazio nadu da će nacionalni tim Srbije već u sredu u Bakuu pokazati novo lice, iako će na toj utakmici biti još više oslabljena, pošto je Milan Stepanov protiv Jermenije dobio drugi žuti karton, pa će njegovo mesto u ekipi zauzeti Milan Biševac.

    Hvala vam, Jermeni da se ne bismo zanosili!

    Sumorna atmosfera vladala je u avionu JAT-a kojim se fudbalska reprezentacija Srbije prevezla od Jerevena do Bakua, gde u sredu igra novi meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv Azerbejdžana.

    Srbija je do puta na Istok bila u prilično dobroj poziciji, jer je mogla sama da odlučuje o svojoj sudbini i da obezbedi plasman na EURO 2008. godine. Medjutim, utakmica u Jerevanu protiv Jermenije pokazala je pravu sliku srpske fudbalske reprezentacije - nerešen ishod 0:0 bio je pravi poklon Jermena, jer su zaslužili ne samo da pobede već i da nas pregaze!

    Mnogo je rupa bilo u igri našeg tima, mnogi igrači nedorasli su reprezentativnom dresu, a postavlja se pitanje zašto neko MORA da bude u nacionalnom timu kada to ne zaslužuje?

    Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković izjavio je posle meča u Jerevanu da "nije Ronaldinjo" i da ne može da "svojim saigračima pakuje loptu na glavu". Znali smo i mi da Stanković nije Ronaldinjo, jer nije isto igrati u Interu kad pored sebe imaš deset zvezda i proverenih igrača i u reprezentaciji u kojoj treba biti vodja na terenu.

    Stanković je po ko zna koji put zakazao u dresu reprezentacije, a njemu uz rame i svi ostali igrači. Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzić izjavio je da Srbija "nema boljih igrača od ovih". Izjava oko koje bi vredelo polemisati. Prvo ime koje se nameće je Saša Ilić. Gde je taj čovek, zašto je zaboravljen i zašto mu nikada nije pružena prava šansa? Umesto njega na terenu je Nenad Kovačević, koji je enigma za sve ljubitelje fudbala.

    Po dolasku u Baku, selektor Havijer Klemente rekao je novinarima da je osnovni razlog neuspeha u poslednjim utakmicama mladost ekipe, malo vremena za uigravanje i sklonost naših fudbalera da igraju uglavnom individualno, umesto da se podrede kolektivu.

    "Srpski fudbal nema veliki potencijal u izboru igrača, ali od onoga što ima, može da se napravi sasvim solidna reprezentacija", kaže Klemente.

    Na pitanje da li će, ako srpska reprezentacija ne ode na EP, podneti ostavku, Klemente je rekao da je na ljudima iz Saveza da pronadju pravog čoveka koji će naš tim odvesti na pravi put, ali da ova ekipa u svakom slučaju predstavlja bazu za kvalifikacije za naredno prvenstvo sveta.

    "Najveći problem u srpskom fudbalu je individualni koncept shvatanja utakmice. Mnogo smo u proteklom periodu radili na ispravljanju tih grešaka i pravljenju kolektivne igre, ali to je dug proces i ne može se završiti za kratko vreme, kako to od nas zahtevaju", kaže Klemente.

    Španski stručnjak ističe da taj posao mora da se nastavi, bez obzira da li će selektor biti on, ili neko drugi. On kaže da je u odnosu na prethodni ciklus svetskog prvenstva ovaj tim neuporedivo mladji i neiskusniji i treba mu vreme i dosta rada da dostigne željeni nivo.

    "Osećam, naravno, odgovornost za ono što se dešava u reprezentaciji, ali sve što sam radio radio sam u najboljoj nameri. Mnoge stvari sada bih, naravno, promenio, a pogotovo bih insistirao da se promene navike srpskih fudbalera koje ne valjaju", rekao je Kelmente.

    Selektor Srbije, po ko zna koji put je spomenuo teoriju da reprezentativci Srbije iz prethodnih utakmica ne izvlače pouke i da je to takodje jedan od razloga zašto ponekad razočaraju na terenu.

    "Sve ekipe protiv kojih smo do sada igrali bile su mnogo iskusnije od nas. Izabrao sam najbolje fudbalere i pokušao da napravim sintezu iskusnih i mladih talentovanih fudbalera, ali to nije lako. Pokazalo se, recimo, da kada igramo sa više napadača, mnogo manje dolazimo u gol šanse", kaže Klemente.

    Na pitanje zašto je u igri do kraja držao Žigića i kapitena Stankovića kojima nije išlo, Klemente je imao spreman odgovor.

    "Iako možda nisu bili na nivou koji se od njih očekivao, a pogotovo Žigić, to su igrači koji mogu jednim potezom da reše utakmicu. S obzirom na rezultat, nadao sam se da bi jedan od njih dvojice ipak mogao da postigne gol, ali se to, na žalost, nije dogodilo", rekao je Klemente.

    Sad je kasno za promene

    Selektor Srbije Havijer Klemente na 11 utakmica šansu da igraju za državni tim ukazivao je čak 27-orici igrača. Taj podatak može da se tumači na razne načine - od toga da je Bask lutao u traženju tima, do onih sarkastičnih - da nije znao šta čini. Istina je, svakako, negde na sredini, ali statistika može mnogo da pomogne i da da realniju sliku naših naravi i mogućnosti.

    Najstandardniji reprezentativac od kada je Klemente seo na klupu Srbije je golman Vladimir Stojković, koji je visoku klasu potvrdio i u Jerevanu. Da on nije stajao na golu "belih orlova", oni bi se u Beograd vratili potpuno slomljenih krila. Stojković je odigrao sve minute kvalifikacija i po tome je rekorder u našem timu.

    Svi ostali reprezentativci ne mogu se pohvaliti takvim učinkom. Pod objektivnu lupu može se staviti i učinak kapitena Dejana Stankovića, ali i iskusnih Mladena Krstajića, Ivice Dragutinovića, Nenada Kovačevića, Nikole Žigića. Oni su kostur tima, ali se njihov učinak može staviti pod mikroskop i tada se ne bi dobila baš lepa slika o njihovih nastupima.

    Posebno poglavlje srpskog državnog tima su napadač Marko Pantelić i kapiten Stanković. Kapiten nacionalnog tima, koji je u Jerevanu odigrao 72. utakmicu u majici sa državnim grbom, dozvolio je sebi u ovim kvalifikacijama da dva puta pauzira zbog žutih kartona. Takva neodgovornost ne može se opravdati ničim drugim nego se otvoreno može reći da je kapitenu Srbije sve dozvoljeno i da mu se sve oprašta. Posebno se može pričati i o njegovom učinku, ali to je već stvar procene stručnjaka.

    Centarfor Marko Pantelić od 11 kvalifikacionih mečeva nastupio je na deset. Jedino je propustio duel protiv Finske u Beogradu. Uz to, samo na jednom meču protiv Portugalije u Beogradu (1:1) Pantelić je bio svih 90 minuta na terenu. Koliko je Pantelić golova dao, zapitaće se neko. Odgovor je jednostavan -nijedan.

    Status standardnih igrača kod nas mogu da dobiju još Nenad Kovačević sa 10, Krstajić i Dragutinović sa sedam nastupa. Žigić je bio kažnjen, pa povredjen, a Vidić je izostajao zbog povreda.
    Zanimljiva je priča o Danku Lazoviću i Igoru Duljaju. Lazović je propustio samo jednu akciju reprezentacije, a Duljaj četiri, ali ni jedan od njih nema sigurno mesto u timu. Njihov učinak je medjutim, veoma dobar. Lazović je dao dva gola i sa Jankovićem i Kuzmanovićem je posle Žigića, koji je bio strelac četiri gola, najbolji strelac ekipe. Učinak Duljaja u svakoj akciji je nemerljiv, ali nije u prvim vizijama Klementea.

    Miloš Krasić i Boško Janković predvode novi talas srpskog fudbala i u njima Klemente vidi budućnost. Značajan deo taktike Klemente bazira na Krasiću, koga često u prosečnost povuče grupa najiskusnijih.
    Pored svih nabrojanih imena Klemente zaboravlja na dva strelca - Danijela Ljuboju i Mateja Kežmana i pleja Sašu Ilića.

    Kuzmanović kao defanzivni plej-mejker ima raskošan talenat, ali ovoj reprezentaciji čini se nedostaje prefinjeni tehničar i kreativac kakav je Saša Ilić. Iako od imena i isustva to treba da budu Stanković i Kovačević, pa i Janković, nijedan od njih trojice osim Krasića, koji ima jasne i prepoznatljive kreativne sposobnosti, ne može da oplemeni igru srednjeg reda.

    Ostali rezultati:
    Neki novi Škoti, Nemci se plasirali na EP


    Izgleda da je definitivno prošlo vreme kada su Škoti bili samo statisti u evropskom fudbalu. "Kiltovi" su to potvrdili i ovog vikenda, pošto su u Glazgovu bez ikakvih problema pobedili Ukrajinu sa 3:1 u meču B grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i tako zadržali prvo mesto na tabeli.

    Pitanje pobednika praktično je bilo odlučeno već u prvi deset minuta. Već u četvrtom minutu Keni Miler je načeo Ukrajince, a šest minuta kasnije na 2:0 povisio je Li Mekaloh. "Tanku" nadu gostima pružio je pogodak Andreja Ševčenka u 24. minutu. Konačan rezultat za veliki trijumf Škota postavio je Džejms Mekfaden u 68. minutu.

    U drugom meču ove grupe Francuska je bes zbog poraza od Škotske iskalila na nedužnim Farskim Ostrvima - 6:0 Dvostruki strelac za "trikolore" bio je Karim Benzema, a u listu strelaca upisali su se i Anjelka, Anri, Roten i Ben Arfa.

    U grupi C reprezentacija Madjarske je kao domaćin rutinski savladala Maltu sa 2:0, a golove su dali Fecezin i Tezer.

    Reprezentacija Nemačke je u grupi D remizirala bez golova sa domaćom Republikom Irskom i postala prva reprezentacija koja je i matematički osigurala plasman na EP. Iako su u Irsku došli bez Klosea, Lama, Balaka, Hiclšpergera u Borovskog, "panceri" su osvojili zlatan bod i ispunili zacrtani cilj.

    Sjajnu igru ovog vikenda u istoj grupi pružila je Slovačka, koja je u Bratislavi "razmontirala" San Marino sa 7:0. Dva gola dali su Šestak i Sapara , po jedan Skrtel, Hološko i Djurica, a sopstvenu mrežu zatresao je Bolini.

    Rutinski trijumf u E grupi ostvarila je Engleska koja je u Londonu savladala Estoniju sa 3:0 i ostala u trci za prvo mesto. Strelci "gordi albion" bili su Šon Rajt Filips, Vejn Runi i Ran (autogol).

    Treću pobedu, ali suštinski nebitnu, u kvalifikacijama zabeležila je Letonija koja je kao gost trijumfovala nad Islandom (4:2) u F grupi.

    Domaćin je poveo golom Gudjonsena u četvrtom minutu, a onda je usledio veliki preokret Letonaca. Golovima Klave, Laizansa i Verpakovskisa u finišu prvog poluvremena gosti su došli do vodjstva od 3:1. Verpakovskis je svojim drugim pogotkom na meču u 47. minutu otklonio sve dileme oko pobednika, a poraz Islanda ublažio je, takodje dvostruki strelac Gudjonsen u 52. minutu.

    Za iznenadjenje dana postarao se Luksemburg, pošto je golom Leveka u 90. minutu pobedio domaću Belorusiju sa 1:0 u G grupi. Istim rezultatom, u drugom meču ove grupe, Rumunija je uspela u Bukureštu da pobedi Holandiju, a pogodak je postigao Gojan u 71. minutu.

    REZULTATI I TABELE

    GRUPA A

    Jermenija - Srbija 0:0
    Azerbejdžan - Portugal 0:2
    Poljska - Kazahstan 3:1
    Belgija - Finska 0:0

    TABELA: Poljska 24 (iz 12 mečeva), Portugal 20 (11), Finska 20 (12), Srbija 17 (11), Belgija 12 (11), Jermenija 9 (9), Kazahstan 7 (11), Azerbejdžan 5 (9) bodova.

    GRUPA B

    Škotska - Ukrajina 3:1
    Farska Ostrva - Francuska 0:6
    Italija - Gruzija 2:0

    TABELA: Škotska 24 (iz 10 mečeva), Italija 23 (10), Francuska 22 (10), Ukrajina 13 (9), Litvanija 10 (9), Gruzija 7 (10), Farska Ostrva 0 (10) bodov

    GRUPA C

    Madjarska - Malta 2:0
    Moldavija - Turska 1:1
    Grčka - Bosna i Hercegovina 3:2

    TABELA: Grčka 22 (iz 9 mečeva), Turska 18 (9), Norveška 17 (9), BiH 13 (10), Madjarska 12 (10), Moldavija 6 (10), Malta 5 (9) bodova.

    GRUPA D

    Slovačka - San Marino 7:0
    Kipar - Vels 3:1
    Republika Irska - Nemačka 0:0

    TABELA: Nemačka 23 (iz 9 mečeva), Češka 20 (9), Republika Irska 15 (10), Slovačka 13 (10), Kipar 13 (9), Vels 10 (9), San Marino 0 (10) bodova.

    GRUPA E

    Engleska - Estonija 3:0
    Hrvatska - Izrael 1:0

    TABELA: Hrvatska 26 (iz 10 mečeva), Engleska 23 (10), Rusija 18 (9), Izrael 17 (10), Makedonija 8 (9), Estonija 4 (11), Andora 0 (9) bodova.

    GRUPA F

    Island - Letonija 2:4
    Lihtenštajn - Švedska 0:3
    Danska - Španija 1:3

    TABELA: Švedska 22 (iz 9 mečeva), Španija 22 (10), Severna Irska 16 (9), Danska 14 (9), Letonija 9 (9), Island 8 (10), Lihtenštajn 4 (10) boda.

    GRUPA G

    Belorusija - Luksemburg 0:1
    Rumunija - Holandija 1:0
    Slovenija - Albanija 0:0

    TABELA: Rumunija 23 (iz 9 mečeva), Holandija 20 (9), Bugarska 18 (9), Slovenija 11 (10), Albanija 10 (9), Belorusija 7 (10), Luksemburg 3 (10) boda.


    (Tanjug/MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  12. #87

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    Kežman "prozvao" stručnjake u Savezu

    Serija loših partija fudbalske reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za EURO 2008, od kojih je poslednja u Jerevanu bila prava blamaža, pokrenula je lavinu pitanja o razlozima zašto nacionalnom timu ide tako loše.

    Javnost u Srbiji kao jedan od krucijalnih razloga navodi i lošu selekciju selektora Havijera Klementea, odnosno to što šansu ne daje iskusnijim igračima koji su do skoro bili prve perjanice tima. Jedan od njih je i Mateja Kežman, igrač Fenerbahčea.

    Kežman je u intervjuu za "Blic" rekao da ljudi u FSS moraju da snose posledice za loše rezultate, kao i da analizariju neuspeh i potrude se da u budućnosti porade za dobrobit reprezentacije, kako bi Srbija ponovo bila učesnik velikih takmičenja.

    "Možda je ružno posle neuspeha pričati, ali u našoj reprezentaciji i Savezu ima ljudi koji će morati da iznesu raport zašto se ovo dogodilo i zašto su povučeni ovakvi potezi. Uništena je jedna mlada generacija, dvostrukih vicešampiona Evrope u svom uzrastu, jer su gurnuti u A tim pod velikim pritiskom. Igrati u mladoj i seniorskoj selekciji je ogromna razlika, zbog toga su oni izgubili respekt, samopouzdanje u narednim takmičenjima, što je meni u njihovim godinama bilo najvažnije da sačuvam. Da, ovo je veliki neuspeh i svi odgovorni treba da se zapitaju da li je posle poraza od Argentine na Mundijalu u Nemačkoj bilo potrebno napraviti takav rez ili raditi sve postepeno. Moramo da se probudimo, da neko stručan kritički sve ovo analizira, žalim, ali možda ne odemo ni na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi 2010", rekao je Kežman.

    (MONDO)

    Stankovića bole kritike, napušta Srbiju?

    Beogradska sportska štampa u utorak vrvi od spekulacija da će dosadašnji kapiten srpske fudbalske reprezentacije Dejan Stanković napustiti nacionalni tim i prepustiti mesto mladjim igračima, nezadovoljan kako svojim partijama i novim neuspehom Srbije, tako i pristupom nekih mladjih igrača dresu sa državnim grbom.

    Iako je meč sa Azerbejdžanom trebalo da bude centralna tema kojom će se baviti sportska štampa u Srbiji, srpski fudbaleri svojim neznanjem, neangažovanjem i čime još sve ne, učinili su da plasman na EURO 2008 bude zapravo marginalizovan i da glavna tema bude ko će ostati u reprezentaciji a ko ide.

    Stanković je navodno rekao predsedniku Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Zvezdanu Terziću da sprema oproštajni govor na šta mu je terzić odgovorio da sačeka, jer je "još mladi i i dalje potreban Srbiji". Stankovića bole kritike u medijima da, parafrazirano, Interu daje sve, a reprezentaciji ništa i da više to ne može da podnese.
    - ove opaske sam čuo sa više strana, i kad se zamislim i sam analizaram, nisu to samo izjave ostrašćenih i razočaranih navijača.
    Navodno je njegova supruga prva saznala da napušta nacionalni tim, a već je imao i pripremljenu majicu ispod dresa na meču protiv Jermenije koju je hteo da pokaže u slučaju da postignemo gol. Na Majici je bila rodjendanska čestitka supuzi Ani.

    Bilo kako bilo Stankovića neće biti u timu u meču sa Azerbejdažnom, jer (PONOVO) ima suspenziju zbog kartona, št će verovatno obradovati bar deo nacije koja smatra da fudbaler Intera ni po čemu ne zaslužuje da bude u srpskoj reprezentaciji.

    Direktor fudbalske reprezentacije Srbije Zoran Mirković demantovao je u utorak u Bakuu pisanje dela srpske štampe i medija da se kapiten reprezentacije oprašta od državnog dresa i da je revoltiran zbog slabe igre mladhih članova nacionalnog tima.

    "Naš kapiten je već duže vreme izložen velikom pritisku i mi smo primetili njegovu nervozu. Njegova emotivnost je doprinela da kaže nešto u afektu, što je objavljeno u srpskoj štampi, ali posle razgovora, sigurni smo da će on i dalje predvoditi našu reprezentaciju", rekao je Mirković srpskim izveštačima u Bakuu.

    Direktor reprezentacije Srbije je, takodje, demantovao navodnu Stankovićevu izjavu kako ne može da trpi limitiranost mladjih fudbalera koji ulaze u državni tim, kao i pritisak medija koji ga označavaju kao glavnog krivca za slabe igre koje pruža u državnom timu.

    Prema rečima Mirkovića, Stankovića boli uverenje naše javnosti da se on u državnom timu, za razliku od Intera štedi i da u reprezentaciji ne pruža maksimum kakav pruža na Apeninskom poluostrvu.

    Mirković je podsetio da Stanković najprofesionalnije izvršava svoje obaveze a to je potkrepio i činjenicom da on ni jednom nije odbio taktičke varijante selektora Havijera Klementa koje su često išle na njegovu štetu jer je igrao na svim pozicijama na kojima je to selektor tražio.

    (MONDO)

    Klemente: Ni poraz nije katastrofa (Baskijac je počeo da gubi sve konce...)

    Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Havijer Klemente izjavio je uoči utakmice u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo protiv Azerbejdžana da ni poraz ne bi bio katastrofa, pod uslovom da fudbaleri ispune njegov plan i postavljene zahteve.

    Klemente je na konferenciji za novinare rekao da niko ne sme da zaboravi gde je mesto državnog tima Srbije na evropskoj mapi, jer ako se to ne zna, onda se ne može dobiti prava slika o vrednosti našeg fudbala.

    "Ne smatram da bi bila katastrofa ako izgubimo, jer kao iskusan trener znam da jedan poraz ne znači ništa ako se radi na duge staze. Mnogo važnije od toga je kakav prilaz imaju fudbaleri i da li ispunjavaju dogovore iz svlačionice", smatra Klemente.

    I u ovim teškim trenucima za naš fudbal Klemente je naizgled zadržao prisebnost i na perspektivu našeg najpopularnijeg sporta gleda kroz drugačiju prizmu nego navijači.

    "Teško je praviti novu reprezentaciju, podmladjivati tim i istovremeno tražiti vrhunske rezultate. To u fudbalu nikada nije išlo jedno sa drugim", uveren je Klemente.

    On je ipak demantovao pisanje pojedinih srpskih medija da je u Srbiju došao samo da napravi perspektivan tim, a da su rezultati u drugom planu.

    "Takav dogovor nikada ni sa kim nisam pravio. Prirodno je da želim, kao i svi ostali u Srbiji, da reprezentacija igra na prvenstvu Evrope, a spekulacije javnosti ne želim, niti mogu da sprečim", rekao je Klemente.

    Iskusni španski stručnjak je u susretu sa predstavnicima medija demantovao glasine da će posle meča sa Azerbejdžanom napustiti kormilo srpskog državnog tima. Klemente ne zna za tu informaciju, ali je uveren da sutrašnji meč neće biti njegov oproštaj od "orlova".

    "Ne znam ni jednu reprezentaciju na svetu koja uspešno može da igra bez petorice standardnih igrača. To su činjenice o kojima se u Srbiji malo govori, ali mnogo utiču na našu igru", rekao je Klemente.

    Posle napuštanja državnog tima kapitena Dejana Stankovića, Klemente još uvek ne zna ko će poneti kapitensku traku, jer medju prisutnim fudbalerima u Azerbejdžanu nema ni njegovih zamenika - Mladena Krstajića, Ivice Dragutinovića i Nemanje Vidića.

    "Ne znam ko bi od ovih igrača mogao da bude vodja. To ćemo rešiti do utakmice posle razgovora sa rukovodstvom Saveza", rekao je Klemente.

    U desetkovanom timu Srbije najiskusniji reprezentativac je Igor Duljaj, koji bi u sredu, ako mu Klemente ukaže poverenje, igrao 50. meč u državnom dresu. Ovom zahvalnom fudbaleru Klemente, medjutim, već nekoliko utakmica ne ukazuje poverenje i očito je da se nalazi u drugom planu.

    Na pitanje može li da napravi razliku izmedju Jermenije i Azerbejdžana, Klemente je rekao:

    "Oba tima su teška na svoj način. Jermenija igra brzo i jednostavno, dok Azerbejdžan vrši veći pritisak na rivala i u skladu s tim ćemo i napraviti taktiku".

    Reprezentacija Srbije će u utorak uveče imati poslednji trening pred nastup, posle koga će Klemente otkloniti sve nedoumice oko sastava tima. Njegov manevarski prostor, istina, nije veliki, pogotovo u zadnjem redu u kome ima samo četvoricu fudbalera.

    Više prostora za kombinovanje imaće u veznom redu i napadu, a pogotovo će biti interesantno koga će Klemente postaviti u špicu - nespremnog Nikolu Žigića ili Marka Pantelića, koji još ni jednom u ovim kvalifikacijama nije postigao gol, a nastupio je na deset utakmica.

    Susret izmedju Azerbejdžana i Srbije igra se u sredu od 18 sati po našem vremenu na stadionu "Tofik Bahranov", a meč će suditi Tomas Ainvaler iz Austrije.

    (Tanjug)
    Poruku je izmenio DarkRed, 16.10.2007 u 21:56
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  13. #88

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    ма ја мислим да су све те шатро звезде типа станковић, кежман & остали превише арогантни и безобразни. па, јесте ли видели како они јерменци гризу, како играју иако немају никакве шансе за пласман на е.п.
    наши размажени милионери се спрдају са целом нацијом, грозно.
    треба потпуно подмладити репрезентацију и тотално променити приступ игри...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  14. #89

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    Ne znam šta svi očekuju od naše fudbalske reprezentacije. Nikada Srbija neće biti "nešto" u fudbalu. Možda su kao pojedinici ok ali kada se sastave u tim ko da svi imaju dve leve noge.

    Odigram u kladionici X ili na protivnički tim i uvek dobijem. Samo nazad Srbijo! Mom novčaniku sve bolje.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  15. #90

    Odgovor: FUDBAL: kvalifikacije za Euro 2008.

    ... ala lupaš nevidljivi - neviđeno! Pa bez obzira na loš pristup igri ipak je to NAŠA reprezentacija, i predstavlja Srbiju i Vojvodinu...

    Klađenje protiv 'svoje reprezentacije' je po tebi u redu?


    Azerbejdžan platio ceh, nada tinja!



    Posle nekoliko razočaranja, koja su naciji priredili u takozvanim "malim" utakmicama, reprezentativci Srbije konačno su zaigrali napadački i efikasno - u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008. godine savladali su Azerbejdžan u Bakuu ubedljivim rezultatom 6:1 (4:1).

    Tokom furioznog prvog poluvremena golove su postigli Duško Tošić u četvrtom, Nikola Žigić u 18. i 44. i Boško Janković u 42. minutu, dok je jedini strelac za domaći tim bio Samir Alijev u 26. minutu. Srpsku goleadu zaključili su "rezervisti" Milan Smiljanić i Danko Lazović u 75, odnosno 81. minutu.

    Uoči novembarskih okršaja, kada će svi kandidati za put u Austriju i Švajcarsku odigrati još po dve utakmice, Poljska vodi na tabeli A grupe sa 24 boda, Portugal je sakupio 23, a Srbija i Finska po 20 bodova.

    Sudbina "orlova" jeste u rukama drugih, ali sada je izvesno da dueli sa Kazahstanom i Poljskom u Beogradu neće predstavljati puku formalnost.

    Naši igrači su se posle kikseva u Kazahstanu i Jermeniji "vadili" na priču kako bi sve bilo drugačije da su na vreme uspeli da načnu mrežu protivnika. Ove srede u Bakuu se pokazalo da ta priča nije baš bez osnova!

    Golmana Azerbejdžana Valijeva prvi je savladao levi bek Duško Tošić (na slici). On je razmenio dupli pas sa Žigićem, našao se u situaciji "jedan na jedan" i sa pet metara iskosa sa leve strane rutinski poslao loptu u suprotni ugao.

    "Orlovi" su nastavili sa neočekivano lepršavom igrom, a nagrada je stigla u vidu još jednog pogotka. Zdravko Kuzmanović prihvatio je dug pas sa centra, ušao u kazneni prostor po levoj strani i poslao tačan pas ka Žigiću, koji je sa samo tri-četiri metra lako ćušnuo loptu pored Valijeva.

    Ipak, visoko vodjstvo nije bilo dugo na snazi. U potpuno bezazlenoj situaciji ispred kaznenog prostora spetljali su se Duško Tošić i Milan Biševac. Posle njihovog sudara lopta je kao poklon stigla do Alijeva, a ovaj Vladimiru Stojkoviću nije dao ni najmanju šansu da odbrani.

    Azerbejdžan je samo dva minuta kasnije mogao da izjednači. Lopta je posle slobodnog udarca sa desne strane odskočila ispred Stojkovića, odbila mu se od grudi, a neometani Sultanov poslao je taj "otpadak" tik preko gola. Na sreću, austrijski sudija Tomas Ajnvaler primetio je da Sultanov to nije učinio glavom, već rukom, pa ga je opravdano kaznio žutim kartonom.

    Domaći su nastavili sa ofanzivom, odbrana Srbije u nekoliko navrata je morala panično da interveniše posle napada Azera, ali "orlovi" su u finišu poluvremena postigli još dva gola i time rešili pitanje pobednika.

    Boško Janković je "žabicom" iz slobodnog udarca sa više od 25 metara, nakon prekršaja nad Žigićem, povećao na 3:1, da bi srpski dvometraš posle još jedne pravovremene asistencije Kuzmanovića zaobišao Valijeva i iz gotovo "mrtvog ugla" majstorski postavio konačan rezultat prvih 45 minuta - 4:1 za Srbiju, koje verovatno niko nije očekivao.

    Nastavak je doneo za nijansu mirniju igru. Duško Tošić i Janković propustili su prilike da dupliraju svoj učinak, dok je Stojković bravuroznom paradom sprečio drugi pogodak Alijeva.

    Desetak minuta pošto je ušao u igru umesto Nenada Kovačevića, Smiljanić je retko lepim udarcem sa oko 25 metara matirao Hasanzadea, koji je na poluvremenu stao na gol umesto indisponiranog Valijeva. Šesti pogodak takodje je bio delo igrača sa klupe, strelac je iz blizine bio Lazović, a asistent Marko Pantelić.

    Selektor Havijer Klemente je u odnosu na subotnji remi sa Jermenijom (0:0) obavio četiri izmene, od čega dve iznudjene, zbog suspenzija Dejana Stankovića i Milana Stepanova.

    Žigića je ostavio usamljenog u špicu napada, po bokovima su delovali Janković i Zoran Tošić, koji su u Jerevanu bili rezerve, dok je u paru centarhalfova sa Branislavom Ivanovićem igrao Biševac.

    Igor Duljaj posle dužeg vremena je imenovan u startnu postavu. Na svom jubilarnom, 50. nastupu u dresu nacionalnog tima, poneo je i kapitensku traku.Još jednom se pokazalo koliko je omaleni vezista ukrajinskog Šahtjora bitan za igru reprezentacije...

    SRBIJA: Stojković - Rukavina, Ivanović, Biševac, Duško Tošić - Duljaj, Kovačević (od 64. Smiljanić), Kuzmanović - Zoran Tošić, Janković (od 69. Lazović) - Žigić (od 73. Pantelić).

    Portugalci se provukli u Kazahstanu!

    Reprezentacija Portugala silno se namučila u dalekom Almatiju, ali je novom pobedom, 2:1 protiv domaćeg Kazahstana, napravila još jedan veliki korak ka učešću na Evropskom prvenstvu 2008. godine.

    Rezultat je do 84. minuta bio 0:0, a onda je mrežu golmana Lorije zatresao debitant Ariza Makukula. On je prisebno reagovao na centaršut Rikarda Kvarežme sa desnog boka i glavom iz blizine sproveo loptu u mrežu.

    Interesantno je da je napadač Maritima naknadno pozvan u nacionalni tim, pošto se izmedju subotnjeg gostovanja u Azerbejdžanu i meča u Kazahstanu povredio Nuno Gomeš!

    Igrao se poslednji minut regularnog toka, kada je sve dileme otklonio Kristijano Ronaldo. As Mančester Junajteda "zakucao" je loptu u vrh mreže, pošto ga je sjajno uposlio klupski drug Nani.

    Kazahstan je smanjio u petom minutu sudijske nadoknade, kada je Dmitri Bjakov glavom iz neposredne blizine matirao Rikarda. Ipak, domaća selekcija nije imala vremena da izjednači i tako načini još jednu senzaciju u A grupi kvalifikacija za EURO 2008.

    Portugal je iz 12 utakmica sakupio 23 boda, jedan manje od vodeće Poljske. Izabranici suspendovanog selektora Felipea Skolarija se u preostala dva meča kod kuće sastaju sa Jermenijom i Finskom.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. UEFA Euro 2012 / Evropsko Prvenstvo u Fudbalu
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 29.06.2012, 09:18
  2. Žreb za EURO 2012. Ukrajina i Poljska
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.02.2010, 13:37
  3. Euro 2008, 7 - 29. jun Austrija-Švajcarska
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 30.06.2008, 16:02
  4. Kvalifikacije za Ligu Šampiona
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 28.08.2007, 23:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •