TENIS: Australian Open 2007. - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 32 od ukupno 32
  1. #31

    Odgovor: Tenis

    ... "Nju nikada ne smete da potcenite kao rivala. Znam koliko može i upravo je to demonstrirala danas. Ona je veliki šampion koji je to dokazao mnogo puta do sada", rekla je Šarapova, koja će uprkos porazu u finalu u ponedeljak preuzeti prvo mesto na WTA listi.

    Sereni će za pobedu na Australijan openu dobiti ček na 989.189 dolara, dok će Šarapovoj pripasti dvostruko manja suma.

    Braći Brajan titula u dublu

    Pobednici Australijan opena u konkurenciji muških dublova su Majk i Bob Brajan. Američki blizanci u finalu su savladali švedsko-beloruski pa Jonas Bjorkman - Maks Mirnji sa 2:0, po setovima 7:5, 7:5.

    Braći Brajan ovo je peta gren slem titula, a treća u Melburnu, gde su trijumfovali i prošle godine.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: Federer! Naravno!
    Nedelja, 28. januar 2007.

    Dileme nema. Bar ne o tome ko je najbolji teniser sveta. Švajcarac Rože Federer protutnjao je Melburnom i odbranio titulu na prvom grend slem turniru u sezoni.

    U finalu Australijan Opena u nedelju, Federer je savladao Čileanca Fernanda Gonsalesa sa 3:0 u setovima (7:6, 6:4, 6:4). Meč je trajao dva sata i 25 minuta.

    Federer je osvojio Australijan Open bez izgubljenog seta! Samo jednom i to 1972. dogodilo se da pobednik Australijan Opena dodje do trofeja bez izgubljenog seta. To je uspelo Kenu Rozvelu. Ovo je prvi put i da je jedna žena, Francuskinja Sandra de Jenken, sudila finale jednog grend slema u muškoj konkurenciji.

    Švajcarac je postao prvi teniser koji je tri puta uzastopno osvojio grend slem i ujedno pobedio na šest od poslednjih sedam najvećih svetskih turnira.

    Ovo je njegov treći Australijan Open i ukupno 10. grend slem titula u karijeri. Nedostaje mu samo pobeda na Rolan Garos, ali s obzirom na to da u avgustu puni 26 godina, Švajcarac ima vremena da se okiti i tom titulom.

    Prošle godine mu je ispao pehar, kada mu je dodeljen, a ove godine Federer je govor počeo rečima: "Nadam se da ću ga ove godine sačuvati".

    "Drago mi je što sam pobedio Gonsalesa, jer je bio odličan. Želim ti sve najbolje. Ponosan sam što držim ovaj pehar i drago mi je što sam prvi uspeo da ponovim uspeh Kena Rozvela. Hvala svima, a posebno publici, jer je ona napravila ovaj turnir sjajnim. Nije lepo igrati pred praznim tribinama, a vi ste ih popunili ne samo na ovom terenu, već i na ostalim, na kojima ja nisam igrao", našalio se Federer i dobio ovacije australijske publike.

    Gonsales mora da bude zadovoljan. Ušao je u finale Australijan Opena, borio se protiv najboljeg na svetu i nije se obrukao. Uspeo je da u prvom setu dodje i do taj-breka. Ipak, tradicija je na strani Fededera. U medjusobnom skoru, Federer ima 10:0 protiv Gonsalesa.

    "Ovo je bio poseban turnir za mene. Srećan sam što sam došao do finala. Čestitam, ponovo, Federeru. On je veliki šampion, odigrao je veliki meč. Hvala organizatorima, jer ću dobiti i veliki ček od njih", našalio se Gonsales.

    Ovo je bio i najgledaniji Australijan Open u istoriji, jer je poseta bila veća od 500.000, saopštili su organizatori. Više od četiri miliona ljudi posetilo je zvaničan sajt turnira.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Australian Open 2009.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 06.03.2009, 21:15
  2. Stoni tenis
    Autor izv u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 31.08.2008, 02:58
  3. Australian Open 2008.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 27.01.2008, 22:25
  4. US Open 2007.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 12.09.2007, 23:47
  5. Tenis
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 169
    Poslednja poruka: 25.05.2007, 20:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •