ČAPLJINA - U početku sam mislio da je golubove i patke napala lisica ili neki drugi grabljivac. No postavivši zamke i kavez u njega sam ulovio velikog miša kakvog nikada u životu nisam video. Ma, šokirao sam se kada sam shvatio da je taj golemi miš rastrgnuo desetak golubova i pataka, a napao je čak i svinju - kaže Blaško Lukić, koji stanuje u novom čapljinskom naselju Nerezima.

U samo jednoj noći miš je rastrgnuo i većim delom i pojeo sedam Lukićevih golubova, pismonoša, i dvije patke. Čak je i svinji izgrizao nogu! Kada se Lukić ujutro vratio s posla, naišao je na ostatke golubova i pataka, razbacane posvuda oko kuće. Već sutradan ulovio je u zamku nenormalno velikog miša, velikog, kaže, kao mačka.

- Pozvao sam odmah veterinara da svinji da inekciju protiv trovanja. I veterinar je rekao da prvi put vidi takvu vrstu miša. Ima glavu sličnu kao u krtice pa mi nije jasno zašto napada sve što mu se nađe na putu. Golubove pismonoše, preletače i lepezanere uzgajam već nekoliko godina a sada su mi ubijeni baš neki od najlepših - jadao se Blaško dok je u kanalu skupljao ostatke golubova i pataka.

Blaško Lukić sada strahuje za preostalu perad koja je laka meta krvoločnim miševima jer su uokolo brojni kanali i rupe, a blizu je i farma. Sve to pogoduje grabežljivcima. Ako se napadi nastave, moraće perad staviti u strogi karantin. Zabrinuti su i njegovi susedi. Ni najstariji meštani ne sećaju se da su miševi napadali perad. Svi se posebno čude tome što je miš napao i svinju. Nekima je to "crna slutnja". Građani su uplašeni, to više što se u BiH aktualizuje tema ptičjeg gripa.


Šta li je ovo? Miš, pacov, tasmanijski đavo, pitbul, Splinter iz nindža kornjača ili Boškov gladni komšija? Bez obzira da l' Boško laže ili ne (mogao je baš i da fotografiše tu neman), meni je u priči najzanimljiviji veterinar