Dumars gledao evropsku "robu"

Kada vas gleda takvo ime američke i svetske košarke kao što je Džoe Dumars onda morate da imate tremu. Mnogo treme!



Legendarni košarkaš Detroit Pistonsa Džoe Dumars iz prvog reda dvorane Stožice u Ljubljani gledao je duele na završnom turniru NLB Lige i "snimao" interesantne košarkaše.

Ima li ih za odlazak "preko bare"?

"Ne želim da govorim o pojedincima. Ovde sam da uživam radeći. Volim evropsku košarku. Prvi put gledam utakmicu Jadranske lige i mogu vam reći da mi se dopada", rekao je Dumars izveštačima srpskih medija.

Osmeh na licu Dumarsa kada smo mu spomenuli Jana Veselija može svakako da se protumači. Ipak, legenda Detroita nije se dao.

"Ne, ne, ne bih stvarno o igračima. Kažem vam da gledam utakmicei dopada mi se ono što vidim. Ovde se igra fizički jako, jače nego u NBA Ligi. I Detroit igra tako, zato mi se dopada ovakav stil igre", komentarisao je Dumars dešavanja na parketu posle prvog poluvremena polufinalnog meča Partizan mt:s - Budućnost.

Novinari su ga malo vratili u prošlost. Zašto Darko Miličić nije uspeo u Detroitu (srpski košarkaš došao je u Pistonse 2003. i ostao tri sezone)?

"Miličić je došao kao talentovan, ali jako mlad igrač. Tada je Detroit imao moćnu ekipu. Sada igra mnogo bolje", rekao je Dumars o sadašnjem igraču Minesote i nekadašnjem članu Pistonsa, Orlanda, Memfisa, Njujorka.

A šta misli o Nenadu Krstiću?

"O, on je odličan igrač. Dopada mi se. Sviđao mi se još dok je igrao u Nju Džersiju, Oklahomi, a i sada, kada je u Bostonu, stvarno ga cenim".

Ko će po njegovom mišljenju biti šampion NBA Lige ove sezone?

"Uh, to je teško reći. Sve je vrlo otvoreno. nema izrazitog favorita i zaista sve ekipe mogu da dođu do kraja. Stvarno ne mogu da kažem ko bi to mogao da bude, ne mogu da izdvojim samo jednu ekipu, sve je neizvesno", odgovorio je Dumars, koji je čak 14 godina (od 1985. do 1999. godine) nosio dres Detroit Pistonsa (to mu je bio i jedini klub) i osvojio je dve šampionske titule.

Dumarsov dres sa brojem 4 povučen je u martu 2000. godine i on je bio jedini igrač Detroita koji je nosio dres sa tim brojem.

izvor: mondo.rs