Košarkaške vesti iz Srbije
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Odgovor: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

    Stanković nezadovoljan predlogom Statuta KSS
    Utorak, 9. januar 2007.

    Počasni generalni sekretar FIBA i počasni predsednik Košarkaškog saveza Srbije (KSS) Borislav Stanković izjavio je da je nezadovoljan predlogom Statuta KSS i da će, ukoliko u predloženom obliku on bude usvojen na Skupštini 26. januara, biti teško izaći iz krize u kojoj se košarka nalazi.

    Stanković je, pokušavajući da alarmira javnost i ukaže na nedostatke i nelogičnosti predloženog nacrta Statuta, naveo da sve naredne odluke predstavnika naše košarkaške organizacije treba da budu u cilju proširenja akcija i uključenja mladih i obrazovanih ljudi u rad Saveza.

    "Promene ne može da izvrši jedan čovek, bez obzira na njegovo znanje i iskustvo, već mladi stručnjaci, entuzijasti. Jedino tako možemo da idemo dalje. Situacija je prilično teška, zahteva angažovanje i pomoć svih kojima ovaj sport nešto znači", ocenio je iskusni stručnjak na konferenciji za novinare, ne želeći da imenuje mandatara koji bi zadovoljio njegove kriterijume, niti njegove saradnike.

    Prema njegovom mišljenju, pre izrade predloga Statuta trebalo je jasno definisati ciljeve i načiniti program rada, pošto je na ovaj način, kako je ocenio, načinjeno dosta propusta u tekstu Statuta dostavljenog na razmatranje svim članovima Skupštine KSS.

    "Pre svega, nelogično je de se prvo usvaja nacrt Statuta. Nadam se da je to formalna greška, ali ona ukazuje na konfuziju ljudi koji na taj način žele da ovakav Statut promovišu kao osnovu za dalje delovanje", smatra Staknković.

    On je podsetio da je predlog Statuta načinila radna grupa 15. decembra i da ta činjenica ukazuje da su sve sugestije košarkaških stručnjaka na Okruglom stolu, 24. decembra, bile "priča u prazno".

    "Takodje, imam informaciju da ovaj nacrt Statuta ne odgovara originalu koji je uradila radna grupa, što znači da ga je neko prepravljao prema sopstvenom nahodjenju. Moje zamerke se odnose i na to što se u Upravni odbor bira 11 članova i to prema delegatskom sistemu, što nema nikakvog smisla. Predložio sam da se primeni mandatarski sistem kako bi se izbegao sukob interesa i zatvorila vrata za neke koalicije koje vrede samo u odredjenom vremenu", smatra Stanković.

    Kako je dodao, Udruženje ligaša trebalo bi da bude samostalno i da odgovaraju za rad i akcije koje spoovode bez ičijeg mešanja u njihove odluke zbog, eventualne, finansijske podrške.

    "Smatram i da ženska prva liga treba da ima profesionalnu organizaciju, da se ženskoj košarci na svim nivoima pokloni više pažnje i, pre svega, odredi širi okvir muške nacionalne selekcije. Puno vremena je izgubljeno, a predstoje značajna medjunarodna takmičenja u konkurenciji mladih selekcija i treba što hitnije odrediti nadležne, način rada..." dodao je vrsni poznavalac košarkaškog sporta.

    Stanković je posebno naglasio da Srtučni savet KSS treba da bude sastavljen ne samo od trenera, već i od stručnjaka iz drugih oblasti.

    "Članovi Stručnog saveta treba da prate tendencije razvoja svetske košarke i primenjuji ih u radu sa našim selekcijama. Mi smo sportska organizacija, Stručni savet je vrhovno telo koje treba da se bavi problemima stručnog rada i da modernizuje sve akcije koje slede. Takodje, upozorio bih da u predlogu Statuta nema finansijske komisije, a to je vrlo osetljiva oblast ", ukazao je on.

    Počasni predsednik KSS uveren je, uprkos iznetim zamerkama, da će na Skupštini biti razjašnjene nedoumice i nelogičnosti, a Statut koji bude konačno usvojen biti isključivo u cilju napretka košarke koja je godinama beležila vrhunske rezultate na medjunarodnoj sceni i bila "ponos nacije".

    "Učestvovao sam na 12 Olimpijada, 13 prvenstava sveta, 24 šampionata Evrope, organizovao evropske konferencije i svetske košarkaške kongrese i uvek bio član košarkaške organizacije naše zemlje, pa je normalno što osećam moralnu obavezu da ukažem na probleme i pokušam, zajedno sa svim poštovaocima 'igre pod obručima', da pronadjem put ka izlasku iz krize", poručio je Stanković.

    (Tanjug)

    Opet se neki drugi interesi mešaju u sport, ovog puta u košarku...

    Svetski priznat i potvrđen stručnjak se prihvati posla vraćanja naše klupske i reprezentativne košarke na stare i nama prepoznatljive puteve dobrog rada, priprema, organizacije i selekcije igrača al' nemožeš... neko bi u sređenom sistemu ostao bez svoje provizije u nameštanjima utakmica i sumnjivim transferima ...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  2. #2

    Odgovor: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

    Sretenović:Jedino Kićanović može da nas spasi
    Cetvrtak, 25. januar 2007.

    Zoran Sretenović, nekadašnji reprezentativac Jugoslavije smatra da srpska košarka "spava na staroj slavi", kao i da se čelni ljudi više bave marginalnim stvarima, a ne stvarnim problemom, te da mnogi stavljaju lične interese u prvi plan. Ipak, Sretenović tvrdi da postoji vizionar koji može da pomogne srpskoj košarci - Dragan Kićanović.

    "Košarka je u našoj zemlji uvek bila tri koraka ispred svega ostalog. Mi sada samo krpimo rupe. Nemamo vizionara, a spavamo na staroj slavi i to, one, velike Jugoslavije. Mi pričamo o Statutu, predsedniku, mandataru, delegatu, a ne o suštini. Mnogo je u prošlosti učinjeno grešaka u koracima. Mislim da je isforsirana podrška FIBA na štetu saradnje sa ULEB. Ne znam, možda je neko od toga imamo lične koristi, ali najveća šteta je naneta našoj košarci. Imam utisak da se gleda samo lični ili klupski interes", izjavio je Sretenović za "Večernje novosti".

    On je dodao da problemi nastaju zbog činjenice da u Košarkaškom savezu sede amateri.

    "Razlog za sve što se dogadja je što nemamo profesionalce u KSS, a to automatski znači da nema ni odgovornosti. Svi gledaju lične interese od kojih srpska košarka nema koristi. Strašno mi smeta to što gotovo svaki dan čitam nečije mišljenje i savete, posebno iz inostranstva, a niko neće ovde da se uhvati posla i da odgovorno radi. Lagodno je iz udobne fotelje i dobro plaćenog radnog mesta u inostranstvu kritikovati i deliti savete, ali bez želje da se vrati i direktno pomogne našoj košarci", kaže Sretenović, koji trenutno radi kao savetnik u KK Železničar iz Indjije, članu Druge srpske lige.

    Sretenović je rekao da hitno treba napraviti promene, a kao idelanog čoveka za izlazak iz krize vidi legendu srpske košarke - Dragana Kićanovića.

    "Jedini vizionar u našoj košarci u ovom trenutku je Dragan Kićanović. Njegova razmišljanja i ideje su tri koraka ispred onoga što se trenutno dogadja. Setimo se samo kako je od Partizana načinio evropsko čudo, kako je posle sankcija uspeo plave da vrati na evropski i svetski vrh. Ako Kića možda neće direktno da bude uključen, moramo to da uradimo na bilo koji drugi način. Samo njegovi saveti i ideje mogu da nas vrate na pravi put", dodao je bivši as Jugoplastike.

    Sretenović je rekao da je i ranije bilo ljudi u Savezu koji su gledali lične interese i činili štetu domaćoj košarci.

    "Zašto smo mi jedina zemlja u Evropi koja nema sindikat igrača, trenera, sudija... Jasno je zašto. To nekome smeta. Pokušao sam još 1996. da zajedno sa Italijanom Vilaltom, nekadašnjim reprezentativcem te zemlje, osnujem sindikat igrača. Ideja je bila da to učinimo zajedno sa Italijanima i Špancima... Oni su to uradili, a ja sam zaustavljen direktno iz tadašnjeg KSJ", otkriva Sterenović.

    On nije mogao ni da zaobidje Jadransku ligu, za koju kaže da je treba igrati, ali...

    "Treba učestvovati u tom takmičenju, ali mora da se promeni redosled. Na prvom mestu mora da bude naše nacionalno prvenstvo. Gde će naša deca u manjim mestima da pronadju motiv za igru ako ne mogu uživo da gledaju Zvezdu, Partizan, FMP, Hemofarm... ", zapitao se popularni Sreta.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  3. #3

    Odgovor: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

    KSS dobio novi Statut
    Petak, 26. januar 2007.

    Skupština Košarkaškog saveza Srbije usvojila je na sednici u petak novi Statut, a predsednički izbori održaće se u roku od 45 do 60 dana.

    Novi statut pretrpeo je nekoliko izmena u odnosu na stari, ali je upravljanje Savezom ostalo na delegatskom nivou, što je bio glavni kamen spoticanja prethodnih meseci.

    Košarkaški savez Srbije i Crne Gore prestao je da postoji prošle godine, a KSS od tada nije uspeo da uspostavi osnove funkcionisanja.

    Posle burne rasprave koja je trajala više od tri sata, skupština KSS prelazila je pojedinačno preko svakog od 99 članova i na kraju usvojila nekoliko amandmana.

    Najvažnije izmene odnose se na proširenje Upravnog odbora, regionalizaciju upravljanja i administraciju.

    Upravni odbor će, umesto pet članova, sada brojati 13, a oni će biti podeljeni prema regionalnoj pripadnosti. Generalnog sekretara Saveza bira i razrešava dužnosti Upravni odbor.

    Odlučeno je i da Vojvodina bude jedan region, a taj predlog pretrpeo je mnogo rasprava. Prilikom glasanja o amandmanu da Vojvodina predstavlja dve administracione celine, dostignuta je većina, ali ne dvotrećinska da bi se predlog usvojio.

    Tokom većeg dela sednice čule su se razne diskusije o opštem stanju domaće košarke, a brojne rasprave okončane su odlukom da usvajanje Statuta bude samo prvi korak pri rešavanju problema, pre opštih izbora.

    Za Statut je glasalo 36 članova, protiv su bila tri, a jedan uzdržan.

    (Beta)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  4. #4

    Odgovor: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

    Maljković: "KSS, festival gluposti"



    Jedan od najboljih srpskih trenera svih vremena Božidar Maljković, u intervjuu za dnevnik "Blic" izjavio je da je nacionalni savez privatizovan i da se "ispod tog persijskog tepiha nalazi mnogo đubreta".

    Nekadašnji trener Jugoplastike, Limoža, Barselone i Reala osvrnuo se i na veliki uspeh košarkaša Partizana, poziciju trenera u srpskoj košarci, radu u savezu i pokrenuo inicijativu da se "Beogradska arena" preimenuje u dvoranu " Aleksandar Nikolić"...

    Košarkaši Partizana ušli su u TOP 16:

    "Uvek kada se u sportu postigne veliki uspeh, slava pripada igračima pa treneru, i obrnuto - kad su rezultati slabi, da bi razbio pritisak javnosti, trener treba da istakne sebe u prvi plan. Međutim, ovde je slučaj drugačiji, verovao sam u Duška Vujoševića i pre početka takmičenja, rekao sam mu „da ako sada ne uđe među 16 najboljih, neće nikad“. E, sada treba čestitati Vujoševiću i rukovodstvu crno-belih na hrabroj politici rada sa mladima i stvaranju vrhunskih igrača. Nažalost, samo Partizan i FMP imaju takvu viziju. Vujošević, uprava i stručni štab sa Kesarom, Koprivicom i ostalima deluju po principu bratstva, tako funkcionišu, poštuje se hijerarhija. Veliki klub je kao veliki hotel, zna se čija je parcela svakog. U istoriji naše košarke dobro su prolazili samo klubovi koji su pažljivo birali trenere, davali im neograničeno poverenje, „ključ u ruke“. Tako je meni bilo u Jugoplastici i Limožu, tako su radili Žeravica, Novosel, Tanjević, Piva Ivković, pa fudbalski slučaj Gi Rua u Okseru i Aleksa Fergusona u Mančesteru. Nedavno sam razgovarao sa Arsenom Vengerom, dugogodišnjim menadžerom Arsenala, akademija londonskog kluba zvaće se po njemu, Francuza niko nikad neće smeniti sa klupe „tobdžija“, jedino on može sam da ode" - kaže Maljković.

    Kakva je danas situacija sa vašom branšom?

    "U zlatno vreme treneri su bili sinonimi za klubove, niko nije poznavao predsednike. Partizan je jedan od retkih klubova u Evropi koji ima univerzitetsku ekipu, čiji igrači slušaju, uče, daju maksimum uz nešto iskusnije u timu i bratstvom koje sam pomenuo. Strašno me baš zbog Španaca raduje, toplo mi je oko srca, kad vidim kako igra Predrag Drobnjak jer sam uvek verovao u njega, a svojevremeno sam Aci Nikoliću rekao da Drobnjak ima talenat naših najboljih centara".

    Kako će Partizan protiv CSKA, Olimpijakosa i Huventuda?

    "Najgore je što bi moglo da se desi da im sad delimo ordenje jer onda neće napraviti ništa. Grupa crno-belih u top 16 nije jaka, zašto su, recimo, Makabi i Panatinaikos slabiji od Olimpijakosa ili Huventuda? U košarci ne igra istorija, Beograđani mogu svakog da pobede, pogotovu Grke, nema velikih razlika u kvalitetu. Plasman među prva dva bi bio pravi rezultat, ovo do sada je očekivano. Partizan ne treba da se plaši nikog".

    Srpska košarka posrće na planu vođenja?

    "Još pre pet godina sam rekao da je srpska košarka persijski tepih ispod kojeg se nalazi đubre. Pomenuo sam i reč mafijaši. Tada su svi reagovali, naravno i ovi sadašnji, koji sada hoće da je spasavaju. Košarkaški savez Srbije je privatizovan, on je klasičan festival neiskrenosti i gluposti! Deluje po staroj izreci „triplo vezano“, a to je udruživanje i nanošenje nevolje. Sve dok je tako, mi gubimo vreme. Neki ni po intelektu, ni po poziciji ne zaslužuju prostor u medijima. Odluke se donose u kafanama, a ne u Savezu".

    Košarkaški klub Crvena zvezda nije što je nekad bio?

    "Nemam godinama nikakve kontakte s njima i ne želim da ih komentarišem. Bolje kontakte imam sa Fudbalskim klubom, svojevremeno su mi Džajić i Cvetković čestitali svaki uspeh, sada sam u takođe dobrim odnosima sa Piksijem Stojkovićem, a sa Dušanom Bajevićem sam kao brat. Bili smo nekoliko dana na pripremama u Marbelji, gledao sam kako edukuje igrače".

    Želeli ste da pomenete Ranka Žeravicu?

    "Žeravici želim da se što pre oporavi od nedavne operacije i da povuče ostavku koju je dao na članstvo u forumima KSS. Savez treba da mu da mesto i priznanje, nadam se da ne tražim mnogo. Problem je to što naša država nije ispoštovala solunske borce, što nas je kasnije mnogo koštalo, zatim nismo znali ko je dobar, a ko loš u Drugom svetskom ratu. Žeravica je Dositej Obradović naše košarke, stvarao je trenere i profesore fizičkog, zato je i zaslužio da mu se obrati posebna pažnja".

    Božidar Maljković se nedavno sastao u Beogradu sa Borisom Tadićem, predsednikom Srbije, Nenadom Bogdanovićem, gradonačelnikom Beograda, i Željkom Ožegovićem, predsednikom opštine Novi Beograd, na temu promene naziva dvorane „Arena“.

    "Razgovarao sam sa republičkim i gradskim vlastima da „Arena“ promeni ime u „Profesor Aleksandar Nikolić“, čija supruga Ksenija živi 300 metara od dvorane. Šta znači „Limes“? Posthumno Nikolić je zaslužio da mu se odužimo na ovakav način," rekao je Maljković za "Blic".
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  5. #5

    Odgovor: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

    Tri kandidata za predsednika KSS

    Goran Knežević, Nebojša Čović i Blaž Stojanović biće kandidati za predsednika Košarkaškog saveza Srbije, saznaje Sportski žurnal.

    Beogradski list navodi, da najveće šanse za pobedu imaju Čović, koji bi mogao da dobije podršku delegate iz centralne i južne Srbije, i Knežević, koji pored vojvodjanskih glasova računa i na podršku večitih rivala Crvene zvezde i Partizana.

    Žurnal, medjutim, piše da ne bi trebalo otpisati ni dosadašnjeg predsednika KSS Blaža Stojanovića, koji uprkos tome što se poslednjih godina nalazi na udaru većeg dela javnosti, ipak, sa regionalnim poverenicima ima dobru saradnju.

    Nebojša Čović je bio predsednik Košarkaškog saveza Jugoslavije pre 12 godina i tada je uspešno sredio prilično zapušten Savez, a njemu pripadaju i zasluge za izgradnju Kuće košarke. Takodje, je posle promena 2000. godine značajno uticao na to da Svetislav Pešić dodje na kormilo reprezentacije.

    Goran Knežević bio je predsednik KS SCG u poslednjoj godini njegovog postojanja, a za vreme njegovog mandata reprezentacija je dobila vajld-kartu za Svetsko prvenstvo.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  6. #6

    Odgovor: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

    Kapičić predsednik KSS od narednog četvrtka

    Dragan Kapičić jedini je kandidat za predsednika novog Košarkaškog saveza Srbije, konstatovano je na sednici predsedništva KSS održanoj u četvrtak u Kući košarke u Sazonovoj ulici.

    Proslavljeni as Crvene zvezde i naše košarke, nekadašnji reprezentativac Jugoslavije, neće imati protivkandidata na izbornoj sednici Skupštine zakazanoj za naredni četvrtak, 19. april.

    Kako MONDO nezvanično saznaje, Kapičić u ovom trenutku uživa podršku 17 delegata, a s obzirom na to da Skupština broji 45 članova, jasno je da mu je za izbor na funkciju potrebno još šest glasova.

    "Izražavam zadovoljstvo što smo dovršili Statut KSS i priveli kraju predizbornu kampanju. Dobili smo jedinog kandidata za predsednika, Dragana Kapičića, čime smo postali prva sportska organizacija koja je sprovela izbore posle raspada državne zajednice SCG", konstatovao je još uvek važeći čelnik KSS Blaž Stojanović.

    Stojanović je okupljenim novinarima rekao da ima 14 potpisa podrške i da je mogao da se kandiduje za ostanak na funkciji, ali da je "dobronamerno povukao kandidaturu".

    Nebojša Čović, čija je kandidatura sve vreme "visila u vazduhu", na kraju je ipak odlučio da se ne prihvati novog posla i drugi put u karijeri proba da postane prvi čovek nacionalnog Saveza.

    Stojanović: Nisam bio protiv Bore Stankovića

    Odlazeći predsednik Košarkaškog saveza Srbije Blaž Stojanović konstatovao je da se naš trofejni sport pod pritiskom "političara i takozvanih biznismena" našao u teškom položaju i da su medalje osvajane na velikim takmičenjima predugo sakrivale loše stvari.

    Prema njegovim rečima, razdori izmedju klubova su sve jači, a kvalitet domaćeg šampionata konstantno opada, što je posledica ulaska pojedinih srpskih klubova u Jadransku ligu, i to "pod katastrofalnim uslovima".

    Stojanović je iskoristio priliku da kaže i kako je protiv njega nakon neuspeha reprezentacije na Evropskom prvenstvu u Beogradu vodjena orkestrirana kampanja, u sklopu koje je proturena teza da je krajem 2005. godine on opstruirao izbor Bore Stankovića na poziciju predsednika KSS čuvajući fotelju za sebe.

    "Prosto, KSS je odjednom postao pozicija broj jedan u novoj zemlji. Kao što ih ovaj savez nije mnogo interesovao dok su kroz savez bivše Jugoslavije mogli direktno da utiču i lobiraju za svoje lične i klupske interese, kroz dve najvažnije i najprofitabilnije karike - nacionalni šampionat i reprezentaciju - tako je srpski savez postao mesto sa kojeg mogu da nastave sa tim radnjama", kaže Stojanović.

    Prema Stojanovićevim rečima, prilikom pokušaja Bore Stankovića da uz podršku javnosti i bivših asova stane na čelo Kuće košarke, on se tome suprotstavio sa namerom da se "bori za poštovanje institucija".

    "Nisam hteo da dozvolim da mnogi nekošarkaški ljudi manipulacijama, zaklanjajući se iza jednog takvog velikana, ostvaruju lične interese. Nisam advokat Bore Stankovića, ali podsetiću vas na njegove izjave nešto posle tih dogadjaja, iz kojih se videlo njegovo ogorčenje na mnoge koji su navodno bili uz njega", tvrdi Stojanović.

    Uprkos insistiranju novinara da u svojoj priči bude konkretniji, još uvek važeći predsednik KSS nije bio raspoložen da se pozabavi imenima.

    "Danas neću reći nijedno ime. Svi će se oni prepoznati u mojim rečima. Oni će sutra raditi isto ovako kako su radili dosad, ako u tome ne budu sprečeni podrškom i pravom pomoći celog društva, odnosno države, novom predsedniku i novim organima košarkaške vlasti".

    Stojanović je na kraju otkrio da ima podršku 14 delegata nove Skupštine i da je mogao da se kandiduje za ostanak na funkciji.

    "Mislim da je 11 godina na ovom položaju dosta. Imamo kandidata, to je Dragan Kapičić, čovek košarke. Ja ću sve učiniti da on bude izabran narednog četvrtka. Medjutim, neka mu je bog u pomoći. Šta da vam kažem, kada je izglasano da novi Upravni odbor KSS broji čak 13 članova, umesto pet, koliko ih je nekad bilo u KS SCG. Znači, Kapičić će se boriti sa 13 klupskih interesa i biće mu jako teško da radi".

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  7. #7

    Odgovor: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

    Dumars gledao evropsku "robu"

    Kada vas gleda takvo ime američke i svetske košarke kao što je Džoe Dumars onda morate da imate tremu. Mnogo treme!



    Legendarni košarkaš Detroit Pistonsa Džoe Dumars iz prvog reda dvorane Stožice u Ljubljani gledao je duele na završnom turniru NLB Lige i "snimao" interesantne košarkaše.

    Ima li ih za odlazak "preko bare"?

    "Ne želim da govorim o pojedincima. Ovde sam da uživam radeći. Volim evropsku košarku. Prvi put gledam utakmicu Jadranske lige i mogu vam reći da mi se dopada", rekao je Dumars izveštačima srpskih medija.

    Osmeh na licu Dumarsa kada smo mu spomenuli Jana Veselija može svakako da se protumači. Ipak, legenda Detroita nije se dao.

    "Ne, ne, ne bih stvarno o igračima. Kažem vam da gledam utakmicei dopada mi se ono što vidim. Ovde se igra fizički jako, jače nego u NBA Ligi. I Detroit igra tako, zato mi se dopada ovakav stil igre", komentarisao je Dumars dešavanja na parketu posle prvog poluvremena polufinalnog meča Partizan mt:s - Budućnost.

    Novinari su ga malo vratili u prošlost. Zašto Darko Miličić nije uspeo u Detroitu (srpski košarkaš došao je u Pistonse 2003. i ostao tri sezone)?

    "Miličić je došao kao talentovan, ali jako mlad igrač. Tada je Detroit imao moćnu ekipu. Sada igra mnogo bolje", rekao je Dumars o sadašnjem igraču Minesote i nekadašnjem članu Pistonsa, Orlanda, Memfisa, Njujorka.

    A šta misli o Nenadu Krstiću?

    "O, on je odličan igrač. Dopada mi se. Sviđao mi se još dok je igrao u Nju Džersiju, Oklahomi, a i sada, kada je u Bostonu, stvarno ga cenim".

    Ko će po njegovom mišljenju biti šampion NBA Lige ove sezone?

    "Uh, to je teško reći. Sve je vrlo otvoreno. nema izrazitog favorita i zaista sve ekipe mogu da dođu do kraja. Stvarno ne mogu da kažem ko bi to mogao da bude, ne mogu da izdvojim samo jednu ekipu, sve je neizvesno", odgovorio je Dumars, koji je čak 14 godina (od 1985. do 1999. godine) nosio dres Detroit Pistonsa (to mu je bio i jedini klub) i osvojio je dve šampionske titule.

    Dumarsov dres sa brojem 4 povučen je u martu 2000. godine i on je bio jedini igrač Detroita koji je nosio dres sa tim brojem.

    izvor: mondo.rs

Slične teme

  1. Reprezentacija Srbije - vesti, komentari....
    Autor Morpheus u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 20.07.2015, 15:12
  2. KLS - Košarkaška liga Srbije
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.05.2011, 20:10
  3. Košarkaška Liga Srbije 2010.
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.06.2010, 10:17
  4. Kupoholičarka vs. frizerka
    Autor Mish u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 09.03.2010, 20:22
  5. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 16:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •