Abortus - Strana 19

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 19 od 23 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 271 do 285 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #271

    Odgovor: Abortus

    Užasno je teško o ovoj temi proceniti šta je ispravno, a šta nije... Nešto što je toliko lično, toliko veliko, teško da podleže procenama sa strane... Svaki slučaj abortusa je specifičan... Znam da nas ima svakakvih, ali ako bi se poveli nekom sredinom, prosečna žena se nikada bez dobog razloga ne odlučuje na tako nešto... One, kojima je abortus vid kontracepcije, treba da se zapitaju koliko je to pre svega dobro za njihovo fizičko zdravlje... Savest ipak proradi kasnije... Ne mogu da sudim ko je ovde u pravu... Mislim da su svi zajedno... Koliko razumem one koji su svim srcem protiv abortusa, toliko su mi sasvim ok, i razložni argumenti ovih drugih... Ono čemu me je život naučio je da nikada ne treba biti isključiv... Ono u šta sam čvrsto verovala da mi se nikada neće desiti, sačekalo me je već iza prvog ugla... Zato i neću da se opredeljujem...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  2. #272

    Odgovor: Abortus




    Ovu pesmu sam našao u crkvi manastira Ravanica, svetom mestu, pored moštiju cara Lazara.
    Ko poštuje Srbiju, ko poštuje Kosovo i Kosovske junake, ko zna šta je Srbija izgubila 1389. godine, znaće šta to znači.
    Poruku je izmenio alokin74, 24.09.2008 u 19:13
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  3. #273

    Odgovor: Abortus

    U poslednja dva dana sam čula dve priče:

    1."U poslednjih 6 meseci ćerka je imala dva abortusa, da li postoji opasnost od bla bla bla..."....dalje nije ni bitno.....

    -ne odobravam abortus kao kontraceptivno sredstvo. Postoji mnogo kontraceptivnih sredstava i u tu svrhu abortus ne dolazi u obzir.


    2."Doktor nije bio zadovoljan rezultatom Triple testa i uradili smo aminocentezu (kontrolu plodove vode) kojom je utvrđeno da zaista postoji trizomia 13 (Daunov sindrom) pa smo suprug i ja rešili da prekinem trudnoću.......

    -ako već postoji mogućnost da se u ranoj trudnoći utvrdi da li postoji genetsko oboljenje, onda ipak treba dati mogućnost potencijalnim roditeljima da odluče da li žele da se takva trudnoća nastavi ili ne. Nemam ništa protiv abortusa u takvim slučajevima.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  4. #274

    Odgovor: Abortus

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Većina koja je za abortus,priča samo o svojim pravima i o svom telu,o svom izboru...nije li to malo sebično...niko ne spominje nerođenu decu...šta je sa njihovim pravima..
    ovo mi se svidelo. zaista sam i sama pricala o zeni a prava dece???? ispade da njih niko nista ne pita. ipak majka je odgovorna i za sebe i za plod.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #275

    Odgovor: Abortus

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    Evo...TVO.JA_ je okacila sliku, neka nam kaze i u kojoj fazi razvoja je slikana, pa ce oni koji pricaju o "semenu" mozda progledati. Nisam medicinar, ali cenim da je negde izmedju 10. i 16. nedelje...
    Preduhitri me Drina ,nebitna je faza razvoja fetusa - živo je!


    Veće je ljudsko biće od mnogih rođenih.
    Verujte mi.
    I jedno prosto logičko pitanje, tj. niz pitanja:

    Da li je fetus živ?

    Ako jeste, da li je posle abortusa mrtav?

    Ako jeste, da li je majka pretvorila živo biće u mrtvo?

    Ako jeste, da li se tada konačno sme reći ta grozna, ružna, reč da ga je ubila?
    Da to, donedavno , živo ljudsko biće jeste ubijeno?

    Čemu...?

    http://img99.imageshack.us/img99/300/abortedpf8.jpg

    http://img99.imageshack.us/img99/947...ekfetusdb8.jpg

    Možda sam preterala,ali treba znati šta je šta i nazvati stvari pravim imenom!


    Laku noć....
    Ćuti i prenesi dalje....

  6. #276

    Odgovor: Abortus

    Citat TVO.JA_ kaže: Pogledaj poruku

    http://img99.imageshack.us/img99/300/abortedpf8.jpg

    http://img99.imageshack.us/img99/947...ekfetusdb8.jpg

    Možda sam preterala,ali treba znati šta je šta i nazvati stvari pravim imenom!
    Nisi preterala. Bar ne po meni. O ovome sam vec pisala pa da se ne ponavljam...da se ja pitam ovakve slike bi se pokazivale srednjoskolcima na predvidjenim casovima. Zivim u nekom blesavom ubedjenju da bi nakon toga vecina njih dobro razmislila pre nego sto stupi u odnose bez zastite. Tako uglavnom sve pocinje...neznanje je najveci neprijatelj...
    Da li neko moze da ostane ravnodusan na slike raskomadanog fetusa? Ja ne mogu.
    A abortus/kiretaza i jeste upravo to. Usisavanje tolikom jacinom da dolazi do kidanja fetusa na delove.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #277

    Odgovor: Abortus

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku

    (...)
    Odlično znam koliko ima žena koje su iz medicinskih razloga bile na prekidu trudnoće i koje zaboli duša i kada ovakvu sličicu vide. Sa tim balastom se teško živi, ali zbog svih onih devojčica , devojaka i žena koje nisu informisane ili su svesne svega osim da prema sebi nisu iskrene i one meni najmrskije grupe neobaveštenih kojima nije ni stalo , ponavljala bih , ipak, do iznemoglosti i u slici i i u reči obe teme: prenatalni razvoj i kontracepciju.

    Val, nismo pričale o kontacepciji ni privatno jer je podrazumevamo, ali svesna si koliko je žena koje nisu ni razmišljale o filosofskom aspektu priče (ne znam bolji termin) i to su ove žene koje gore poslednje pominjem. One filosofski nastrojene nisu iskrene prema sebi, skoro potpuno sam sigurna i zbog privatnih razloga (priča) i zbog onoga što sam još kao lekar opšte prakse slušala a u najvećem broju slučajeva znala iz med. kartona koje još bolesti imaju. Njima je abortus bio jedino rešenje jer kontracepciju nisu primenjivale želeći dete bez obzira što su svesne da je vrrrlo rizično. Kada se dogodi trudnoća, ko zna iz kojih razloga menjaju stav, pa ne žele nikakav rizik i odmahuju glavom kada ponudiš skrining testove, na primer.
    Vrlo je teško i sa jednim i drugim naći zajednički jezik, ali sa obrazovanijima je čak i teže jer te žene osim bola koji neće/ne umeju da uguše i koje se ne suočavaju sa sobom i problemom, pa ga ni ne rešavaju, a uglavnom je rešiv u smislu dobrog praćenja trudnoće ako je žele ili par najnovih informacija o kontracepciji ako teret odgovornosti ne mogu da nose ni uz pomoć porodice ni svog lekara.


    Svesna sam ja svega toga DrincHe, svih tih grupacija, zato se i ponavljam na ovoj temi kI pokvarena ploca ili kako ti rece do iznemoglosti. Jer kada bi svaka zena, pa I one kojima do filoSofije ni malo nije, sele 10 dana u podrum I prevrnule ovu temu sa svih strana dok jos nisu zaglavile sigurna sam da bi dosle do istih zakljucaka. Dosle bi zato sto alternativnih u svoja 4 zida ni za jednu nema, ma kako god usko ili siroko posmatrali ovu temu.

    Ne zalazem se za opste ukidanje legalnog prava na abortus. Ne zalazem se zato sto znam da je pravno neizvodljivo, i zato sto uprkos svemu ima jako individualnih faktora u odredjenim slucajevima abortusa koje je nemoguce pravno uklopiti u iole cvrst paragraf. To jesu slucajevi o kojima ti pricas : medicinske komplikacije, anomalije, maloletnice, silovane zene, zene u zrelim godinama, hiv-pozitivne zeneTo su slucajevi o kojima je jako tesko do nemoguce raspravljati u opste vazecem tonu i u kojima sam spremna da shvatim i prihvatim opciju abortus kao moguce resenje, bez obzira na to kako bih ja u takvim situacijama odlucila za mene licno. Postujem dakle pravo izbora bez daljneg, mada mi je poznata kontroversna polemika oko prenatalne diagnostike koja u krajnjem slucaju ipak vodi ka abortusu i nakon 12. nedelje. Moram da razumem i da prihvatim da neko jednostavno nije u stanju i ne zeli da snosi odredjeni rizik. To su ti extremni slucajevi koji se uvek navode kada je polemika o abortusu u pitanju i u kojima je nemoguce izvuci neke opste vazece zakljucke plemenitog resenjani za majku ni za nerodjeno dete. Ali ono sto mene muci, sto me neopisivo i uvek iznova izludjuje je svesno ignorisanje cinjenice da ti extremni slucajevi koji se uvek navode kao opravdanje u masi normalnih abortusa ne cine ukupno ni 10%! Standardni slucaj zvuci zaglavih i vazi za zene svih socijalnih slojeva i takoreci svih evropskih zemalja u uzrastu od 18-45 godina, citaj slobodne zene, zene u vezi, zene u braku etc. kojima je zajednicki imenitlj izbor kontracepcije, naime : pseudo kontracepcija u glavi sa ehoom necu dete, necu dete, necu dete!

    Znam ja da grubo zvucim, ali mi iskreno receno ne pada na pamet ni jedan jedini opravdan razlog da tu cinjenicu umotavam u celofan. Majku mu, svi se dicimo visokim evropskim standardom civilizacije na sva usta, a u isti mah gazimo zivot neopisivo bednim indexom abortusa u smislu postkontracepcije. Smisljeno ciljam ovom izjavom na celokupni evropski kontinent, mozda cak jos vise na sve one ah tako razvijene zemlje, jer ni u njima stvari ne stoje signifikantno bolje nego u Srbiji. I pitam se koliko miliona leseva je jos potrebno da bi svaka zena shvatila da za kontracepciju nije dovoljno samo ne zeleti dete, mora se nesto za tu zelju i uraditi. I kada bi svaka zena zaista nesto i uradila da spreci to sto ne zeli, rasprava poput svako ima svoje razloge za sporedni izlaz, citaj abortus, sasvim sigurno ne bi bilo...
    Never confuse movement with action.

  8. #278

    Odgovor: Abortus

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Tačno je,abortusi se rade tada,samo zbog toga jer im je lakše da komadaju nedužno biće...vide se svi delovi tela,pa da nešto ne ostane..tamo gde "ne treba".

    I ovde je dostupna pilula,u slučaju potrebe,silovana žena,može da je upotrebi,a zašto to ne radi?Zašto je bilo kojoj ženi lakše uraditi abortus,nego uzeti pilulu posle,ako je već "neželjena trudnoća"?

    Neodgovornost.

    Neke "pecaju" muževe na taj način,pa izgube vreme za pilulu,ali zato imaju vremena,za abortus,ukoliko se on nije upecao...



    Nije pravilo da je želela,i naravno da ne sme mučiti sebe,ali ne sme ni okolinu.Neke od njih "muče sebe",i po par puta u toku od par meseci...veruj mi ne pričam ovo napamet.
    Ima se kad za nove živote...tako je,ukoliko ne ostanu posledice po njeno zdravlje.
    zaista je zalosno i sramno koliko u danasnje vreme ima neupucenih ljudi a jos vise onih koji ne vode racuna o zivotima --pa ni o zivotu svog deteta --pa makar on bio FETUS..!!!!!!!! Najlakse je otici na abortus...neke zene upraznjavaju tu metodu kontracepcije---kao odlazak na pijacu....!!!!!!!!!STRASNO!!!!!!!!!!!
    Ja sam moju cerku (koja sada ima 25 godina i u braku je); jos od malena upucivala u tajne nastanka zivota i uspela sam da je edukujem u toj meri da za sada nije imala problema sa nezeljenom trudnocom; a nadam se da nece ni kasnije..Ja sam isto; kao zena veoma vodila racuna o tome jer ne bih mogla da zamislim da unistim zivot koji je nastao u meni.... A sto se tice mog sina (koji ima 24 godine i jos nije ozenjen)...takodje je na vreme informisan --bez obzira sto ne moze da oseti kako je to biti MAJKA---da vrednuje zivot i da ne dozvoli da njegova devojka dozivi neprijatnosti zbog njegovog neznanja....!!!!!

    Mislim da kod nas ni sistem skolstva nije dovoljno posvetio paznju tako vaznim stvarima....u skolama se sve uci --osim o ZIVOTU..!!!!!!!!

  9. #279

    10 Odgovor: Abortus

    Totalno Sam Se Ubila U Pojam Kad Sam Videla Tu SliČicu Embriona,vratilo Mi Se SeĆanje Na Moju Neuspelu TrudnoĆu,bila Sam Trudna Dva Ipo Meseca Kad Sam Morala Da OČistim,neŠto Nije Bilo Uredu)to Je Bio NajtuŽniji I NajteŽi Dan I Mom Životubog Mi Je Posle Toga Podario Dva Divna I Zdrava Deteta ali Onu Bebicu NeĆu Nikad Preboletinadam Se Da U Životu NeĆu Morati Ponovo Prolaziti Kroz Taj Pakao

  10. #280

    Odgovor: Abortus

    meni je abortus kao bilo koja druga hirurška intervencija kada ti je potrebno da se nečega rešiš. Po meni donosi olakšanje i spas. I nekako ne mogu da verujem da se o tome još vode polemike. Koji je ovo vek? Ko je protivnik neka ga ne odradi, a nas pustite da kreiramo svoje živote kako želimo.
    ...il smo samo tu zbog ravnotee među zvezdama...

  11. #281

    Odgovor: Abortus

    Citat monalisa kaže: Pogledaj poruku
    meni je abortus kao bilo koja druga hirurška intervencija kada ti je potrebno da se nečega rešiš. Po meni donosi olakšanje i spas. I nekako ne mogu da verujem da se o tome još vode polemike. Koji je ovo vek? Ko je protivnik neka ga ne odradi, a nas pustite da kreiramo svoje živote kako želimo.
    Vidim niko te i ne sprečava,da se rešiš..i da dobiješ olakšanje i spas ..tim činom,te nije ni čudo što ne možeš da veruješ da se o tome vode polemike,jer da svi razmišljaju tako...ne bi nas ni bilo...niko ti ne brani da kreiraš svoj život kako želiš,ali u ovom slučaju radi se o još jednom životu...možeš li to zamisliš?

  12. #282

    Odgovor: Abortus

    Citat monalisa kaže: Pogledaj poruku
    meni je abortus kao bilo koja druga hirurška intervencija kada ti je potrebno da se nečega rešiš.
    Jeste. Hirurskim intervencijama se resavas "nechega" tipa: tumor, masno tkivo, apendiks, krajnici... nechega sto moze da nam narusi zdravlje.
    Pazi, ja nisam apsolutni protivnik abortusa ali svako ko poredi embrion sa kancerom i ostalim navedenim je za mene nevidjeni skot.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #283

    Odgovor: Abortus

    Tesko je o ovoj temi objektivno govoriti,jer se ipak svodi na svakoga pojedinacno.Mislim da ma kako se o ovome izjasnjavala,za svaku zenu je taj nazovimo zahvat,ipak trauma i cin kojeg se uvek seca.A svakako da danas smo valjda toliko samosvesni da svoju buducnost mozemo slobodno kreirati u svim segmentima zivota,pa i sto se tice radjanja.

  14. #284

    Odgovor: Abortus

    Abortus nije rešenje,da se koristi kao vid kontracepcije,ako smo toliko samosvesni...teško nama...

    Kontrola rađanja,ok...al ne na taj način...setimo se u kom smo veku...pa sve nam je dostupno danas.

  15. #285

    Odgovor: Abortus

    Kad sam rekla da smo svesni mislila sam na svu mogucnos i dostupnost raznih sredstava za sprecavanje nezeljene trudnoce,jer je to jedini ispravan nacin kontrole nad svojim zivotom.Jer preventivom sprecavamo sve ono sto ne zelimo.

Strana 19 od 23 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •