Abortus - Strana 12

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 12 od 23 PrvaPrva ... 2101112131422 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 166 do 180 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #166

    Odgovor: Abortus

    Akcenat je na "cest" gost(!?) tako da ne verujem da ma koliko needukovana bila u svakom pogledu,i doticna i njene drugarice po kafenisanju,da ne zna da abortus nije vid kontraceptivne zastite poput pilule"dan posle".
    Toliko samo,kad vec Pera nije otisH'o u policiju...

  2. #167

    Odgovor: Abortus

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Akcenat je na "cest" gost
    Ma, kapiram da je akcenat na čest gost ali isto tako ima i pogrešnih zaključaka, pa sam samo to htela da kažem, nevezano toliko za Peru i njegov slučaj.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #168

    Odgovor: Abortus

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ne,zene nemaju mozga i ne razmisljaju vec samo sire noge i ostaju trudne
    Дечија и америчка памет размишљају у црно-белим категоријама. Тиме што је неко рекао да жене треба да размисле није рекао да жене немају мозга и не размишљају.
    Већ да их има много које не размишљају, што је сушта истина. Као и мушкараца.
    Али јок, најлакше је оптужити неког да је рекао да су жене глупаве, а онда се упустити у тинејџерску "одбрану равноправности полова".

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Ukoliko ce dete rasti u neodgovarajucim uslovima, bolje da se ne rodi...
    Ово је толико уопштено да је могуће све и једну трудноћу подвести под ово, само ако се хоће. Колико неодговарајући, како неодговарајући... ?

    Што се тиче ове Перине приче, могуће је да је каква урбана или рурална легенда, али нажалост уопште нисам сигуран да је могуће да такви монструми и умоболници постоје.
    Да је абортус санкционисан како треба, овакви би висили са бандера.

    Зато сам ја лепо за забрану, па ће свако двапут да се замисли да ли ће да иде код месара у подрум, барем док се не спроведе та едукација.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #169

    Odgovor: Abortus

    Kad vas je vec zaintrigirala moja "prica". Nije prica nego istina. Pa da pojasnim. Rec je o bracnom paru, u to vreme 30-32 godine, dvoje dece od 7 i 12 godina, oboje srednjoskolci, ona je radila sa mojom suprugom u racunovodstvu, a on se bavio svim i svacim (vozac, fizikalac i sl.). Inace, ona je "cekala cetvrti mesec da abortira".
    Inace, vecina zeninih koleginica iz racunovodstva, koje su u firmi vazile za "velike tete", su imale po nekoliko abortusa. Njihovo objasnjenje abortusa se svodilo na to da abortus nije nista, taj dan malo osamucena a sledeci ko nova, a ko ce se "cuvati" celog zivota, prezervativi su ogavni sputavaju seksualnost, a ostali vidovi "nisu pouzdani".

    Sta vise reci o takvim osobama.
    Nije mi bila namera da omalovazim zensku popualciju jer znam da vecina zena ne misli tako ali cisto da se zna da ima gi razni.
    Dzaba im diplome srednje skole ili cak i fakulteta kad im nedostaje nesto u glavi.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  5. #170

    Odgovor: Abortus

    И ко ће такве едуковати?
    Данас је лакше направити абортус него користити кондом, шта рећи?
    Мислим, овде се стално просипају приче о неким екстремним случајевима, девојчицама од 11 година, деформисаним плодовима, сиротињи која нема шта да једе, деци којој је боље да су мртва него да живе овако како живе... друштво и држава имају такав став према абортусу да је нормалније абортирати него ставити кондом... а ови твоји болесници Перо... не знам шта да кажем, живот ми се згадио.
    А највећи број абортуса раде управо овакви, ситуирани, које мрзи да мисле, који не воле да мисле, који не воле кондом...

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Njihovo objasnjenje abortusa se svodilo na to da abortus nije nista, taj dan malo osamucena a sledeci ko nova, a ko ce se "cuvati" celog zivota, prezervativi su ogavni sputavaju seksualnost, a ostali vidovi "nisu pouzdani".
    Управо тако. Ту су и приче "не могу сад, нисам се наспавала од прошлог", "болео ме порођај", да не причам о онима које не би више од једног детета већ би да излазе и је*у се, док муж рмба...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #171

    Odgovor: Abortus

    И нек неко каже да не треба забранити абортус... већ треба чекати да се цела Србија едукује и почне да размишља... зашто би се глупа жена неке шоферчине мучила и размишљала кад увек има на располагању рутинску обичну операцију од које само боли глава... а кад би морала да размисли о месару и затвору...

    http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=8946
    Poražavajući podaci sa državnih klinika u Srbiji o kontroli rađanja
    Duplo više abortusa nego rođenih beba
    Autor: Ivan Mišković | 23.07.2007. - 08:35

    U državnim klinikama u Vojvodini prošle godine je urađeno 40.000 abortusa, dok je rođeno samo 18.500 beba, saopšteno je iz Pokrajinskog sekretarijata za demografiju i društvenu brigu o deci. Podaci za celu Srbiju su takođe obeshrabrujući, jer se godišnje rodi oko 70.000 beba, a broj nasilno prekinutih trudnoća je oko 150.000.

    Dr Ana Mitrović iz Ginekološko-akušerske klinike „Narodni front“ podatak o većem broju prekinutih trudnoća u odnosu na broj rođene dece ilustruje brojkama iz dva najveća porodilišta u Srbiji. Ona je naglasila i da već godinama nema pravih podataka o broju abortusa, jer privatne klinike nikom ne prijavljuju obavljene intervencije.
    - U Porodilištu u Višegradskoj i kod nas u „Narodnom frontu“ dnevno se uradi od 10 do 15 prekida trudnoće, dok je ukupan broj rođenih beba oko 20. Ako se ima u vidu da se abortusi ne rade vikendom, dolazimo do računice da na jednu bebu imamo jedan i po do dva pobačaja - kaže dr Mitrović za „Blic“.
    Iako se u poslednje vreme donekle otvorenije i češće govori o modernim metodama kontracepcije, broj pobačaja se ne smanjuje. Osnovni vid planiranja porodice i dalje je abortus, a kao kontracepetivna metoda koristi se prekinut snošaj, što je i zastarelo i nesigurno.
    - Abortus ni u kom slučaju nije naivna intervencija i sa sobom nosi niz mogućih komplikacija - objašnjava dr Mitrović.
    Udate žene, koje su već rađale, najčešće se odlučuju na abortus. Kod njih mahom nema nikakve svesti o planiranju porodice i većina njih je imala više od tri pobačaja. Iskustvo ginekologa takođe pokazuje da se prva neželjena trudnoća najčešće zadrži, dok ostale ne.
    - Zato je neophodno da svaki ginekolog akušer odmah nakon porođaja svojoj pacijentkinji ukaže na moderne metode kontracepcije, a naročito nakon šest meseci kada dođe na kontrolu. Ginekolog je obavezan da proceni koja kontraceptivna metoda je najpodesnija. Zabluda je da to vodi sprečavanju rađanja. Naprotiv, na taj način se stimuliše rađanje, ali u momentu kada se to želi, i tako se smanjuje broj abortusa - ističe dr Mitrović.
    Po broju nasilnih prekida trudnoće odmah nakon žena koje su već rađale dolaze žene u dobi između 25 i 30 godina. Iza njih su adolescentkinje, starosti od 16 do 18 godina.
    Veliki broj abortusa znači i masovno upražnjavanje seksualnih odnosa bez ikakve zaštite. Treba znati da potpuna zaštita podrazumeva i kontraceptivna sredstva kod žene i obaveznu upotrebu kondoma. Prema rečima doktorke, neželjena trudnoća jeste veliki problem, ali brojne polne bolesti mogu doneti znatno ozbiljnije i dugotrajnije zdravstvene probleme.

    http://www.blic.co.yu/svet.php?id=8981
    Indija: Otkriveno 30 vreća sa kostima beba
    Autor: Tanjug | 23.07.2007. - 12:24

    U presahlom bunaru u blizini privatne klinike u indijskoj državi Orisa, pronađeno je 30 plastičnih vreća punih delova tela ženskih fetusa i novorođenčadi, saopštila je danas policija.
    Pretpostavlja se da su kosti i lobanje bačeni u bunar odmah nakon rođenja ili abortusa izvršenih na klinici u distriktu Najagar, čiji je direktor, posle ovog otkrića, uhapšen.
    "Čini se da je reč o ženskim fetusima, ali ćemo biti potpuno sigurni tek posle forenzičkih testova," rekao je generalni ispektor kriminalne policije provincije Orisa, B. K. Šarma.
    Policija je detaljno istražila ovu oblast, pošto su prošle nedelje, u napuštenom delu obližnjeg sela, pronađena tela sedam ženskih fetusa, takođe spakovanih u plastične kese.
    Uprkos zabrani određivanja pola deteta pre rođenja, ubijanje ženskih fetusa uobičajeno je u Indiji, a u nekim oblastima te zemlje nije retko ni čedomorstvo. Roditelji u Indiji tradicionalno žele sinove koji će izdržavati porodicu, dok se za udaju ćerke obično daje ogroman miraz, preneo je Rojters.
    Prema podacima vlade, tokom poslednjih 20 godina, oko 10 miliona devojčica ubili su njihovi roditelji, pre ili neposredno po rođenju. Prošlog meseca jedan doktor je uhapšen pod sumnjom da je ilegalno izvršio 260 abortusa ženskih fetusa, pošto je policija u podrumu njegove klinike u predgrađu Nju Delhija otkrila njihove ostatke.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #172

    Odgovor: Abortus

    U mom okruzenju samo sam jedan slucaj abortusa ostro osudila...
    Naime rec je o devojci koja potice iz male sredine i gde je misljenje okoline jako bitna stavka...toliko bitna da ono sto ti zelis je zaista nebitno...
    Tako se doticna devojka zaljubila u razvedenog muskarca sa vec jednim detetom iz prvog braka...ziveli su zajedno...i onako objektivno gledano lepo su se i slagali...
    Ali...(uvek ima to ali...) ostala je u drugom stanju...
    Znajuci da njeni roditelji to nece prihvatiti (...mislim na dete sa covekom koji je razveden ...) nije im rekla sve dok nije usla u cetvrti mesec ...
    Iako su oboje jako zeleli to dete, narocito on koji je molio u bolnici da ne abortira, ona je to uradila...I to kako...Roditelji su joj sredili "papirologiju" ona je primila inekciju i uz Isusove muke "izbacila plod"...

  8. #173

    Odgovor: Abortus

    Mislim da vecina zena koja na abortus gleda kao na "sredstvo za planiranje porodice" ne posecuje forume i ne cita ove postove, nego radi "pametnije i veselije stvari" a meni je posle svih ovih podataka

    Dzaba gluvoj pevat serenadu
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  9. #174

    Odgovor: Abortus

    ja sam strogo protiv toga na krju krajeva ko smo mi
    da odlucujemo o zivotu djeteta i ko smo mi da odlucujemo
    da li ce ziviti ili umrjeti
    u svakom zlu ima nesto dobra

  10. #175

    Odgovor: Abortus

    Citat veljko yaric kaže: Pogledaj poruku
    ja sam strogo protiv toga na krju krajeva ko smo mi
    da odlucujemo o zivotu djeteta i ko smo mi da odlucujemo
    da li ce ziviti ili umrjeti
    U pravu si do neke granice,ali je ovo tema koju treba pogledati i iz drugih uglova a ne samo iz ugla crkve.Sta ako npr.osoba koja je zatrudnela vec neko vreme pije lekove za kicmu koji unistavaju plod tj koji stvaraju retarda.Pitanje je, da li treba da ostrani plod ili da ide dalje?ja sam pristalica abortusa samo onda kad bi trudnoca ugrozila zdravlje deteta ili majke i ni u jednom drugom slucaju,ali na zalos takvih slucajeva je puno.
    zabranio bih abortus svim onima koji su u stanje trudnoce dosli zbog dobre zurke one noci,ili zbog 5 minuta uzivanja,a zdrava je osoba za radjanje.treba oformiti komisiju koja ce donositi odluke ko moze a ko ne da abortira,pa nek se onda klinci seksaju koliko hoce i gde hoce
    Ionako izumiremo kao narod.Ukinimo abortus i povecajmo broj ljudi u ovoj divnoj zemlji(divnoj,ali napacenoj)
    TO SAM JA !!!!

  11. #176

    Odgovor: Abortus

    Slazem se da treba izvrsiti abortus samo ako je zdravlje zene u pitanju, ali danasnje cure ne haju mnogo sto je to veoma opasna intervencija. Vazno je da se uziva! Imam par drugarica koje su abortirale iz razloga ''sto im nije vreme'', jadne nikad nisu cule za kontracepciju! Treba misliti na vreme, kasnije nije to dete krivo!
    ko tebe , ti njega

  12. #177

    04 Odgovor: Abortus

    Odavno nisam pročitala nešto što je ostavilo veći utisak na mene:

    I crkveno učenje i naučno stanovište ne odriču tvrdnju da zametak predstavlja potpunu ljudsku ličnost, jedinu, autentičnu i neponovljivu. Već prilikom oplođenja muške i ženske jajne ćelije majušnom životu zna se pol, boja očiju, visina čela i sl. Pre napunjene tri nedelje imaće razvijen krvotok i jasne otkucaje srca, a posle osam nedelja plod ima dva centimetra, formiranu glavicu i osnovu mozga, oči, uši i prste sa izraženim otiscima. U ovoj fazi njegovog razvoja ozakonjeno je njegovo ubistvo kao prirodno i normalno.

    Živimo u sredini koja ima najliberalniji zakon o abortusima na svetu i gde se traži samo puko majčino

    Hoću da odlučujem o svom telu".

    U našim klinikama abortusi se vrše dilatacijom, kod fetusa starosti više od 40 dana, tako što se kiretom raskomadaju delovi tela, da bi se lakše izvadili. U svetu se radi pobačaj putem ubrizgavanja slanog rastvora u posteljicu u kojoj pliva beba. Posle dva, tri dana bebu ubija ovaj rastvor, a na majci je da se namerno izazvanim pobačajem oslobodi mrtvog fetusa koji je otrovan solju. Veliki broj abortusa vrši se usisavanjem prilikom čega se izvlače iskidani delovi fetusa, a akušer hiruškim putem potpuno odstrani zaostale delove. Istraživački centri kozmetičkih kuća u Americi i zapadnoj Evropi visoko su komercijalizovali trgovinu ljudskim fetusima i embrionima razvijajući kozmetičke linije sa kolagenom za podmlađivanje kože, a pojedini delovi fetusa smatraju se lekovitim i propagiraju kao sredstvo za jačanje i "zdrava hrana". Ide se dotle da izvesne klinike u Nemačkoj i Americi plaćaju trudnicama da izvrše prekid trudnoće carskim rezom, kako bi na živim bićima vršili eksperimente. Prema podacima objaljenim 1999. godine u The Sunday Times nenjspaper" , zarada na abortusu bebe stare pet do pet i po meseci je 1500 - 2000 dolara, a profit od prodaje delova tog fetusa 3000 - 4000 dolara. Ceo fetus dostiže cenu od 5000 - 6000 dolara. Publikacije u Americi objavljuju da je od 1993. do 2002. godine u Americi obavljeno 38.954.656 abortusa, a fetusi su iskorišćeni u komercijalne svrhe.



    (Bogoslovske teme, Dogmatika i Eklisiologija)
    _________Una16

  13. #178

    Odgovor: Abortus

    ......ako je abortus ubistvo, drkanje je genocid.....

  14. #179

    Odgovor: Abortus

    Bolje i to nego priuštiti mu da ga ubija život dugo i polako,a da i ono kao i svi mi sve vreme mislimo da je kratak i lep...

    Ili kakav je to način kada joj lepo kažem da sam od ljubavi operisan,da se neću ženiti niti živeti sa nekim pošto mi je 17 godina puna kapa za ceo život,a da ne moram da je čuvam (što bih i čuvao nekog...čuvaj se i Bog te čuva),jer je već utripovala da dece imati nikada neće...

    Ko je sad kriv što će dete biti u neku ruku unapred dete samohrane majke i oca koji će ga obilaziti,a kako obilazi,pa ni deca velika koju ima ne mogu da dobiju sve što bih im dao...

    Roditi sebi... sebično,pa rađaj slobodno...

    Ali ja mislim da ga treba rađati kada ga oboje žele... A napravio sam sranje čim prešao na starije od 27 godina,sad kao živim pod nekom vrstom pritiska...auu p.... materinu i seks i žene...

    Znaš me 2 meseca i rodiš dete tj. iskoristiš moju banku sperme samo... pa ne pitaj me o ljubavi i šta bi bilo bolje za dete

  15. #180

    Odgovor: Abortus

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ......ako je abortus ubistvo, drkanje je genocid.....

    Genocid? To su oni filmovi što se pokazuju posle ponoći?

    Olovka piše srcem
    _________Una16

Strana 12 od 23 PrvaPrva ... 2101112131422 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •