Abortus - Strana 20

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 20 od 23 PrvaPrva ... 101819202122 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 286 do 300 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #286

    13 Odgovor: Abortus

    Abortus je nesto o cemu pre svega svaka devojcica(nazalost vecina njih se sa ovim suoci), devojka, zena......treba da bude totalno informisana, mislim pri tome da on nije samo nacin da se ukloni zeljena trudnoca, on sa sobom moze da nosi i niz posledica! Naravno protiv sam skroz abortusa kao "nacina kontracepcije"..iz prostog razloga, ovo je 21. vek, i toliko ima nacina da se nezeljena trudnoca spreci! Naravno kod nekih je problem nedovoljna obavestenost, kod nekih je to rutinska stvar koje mogu kada god za tim imaju potrebu..lakonski rese, pri tom nemajuci u vidu psihofizicke posledice...Citajuci ovo mislicete da sam protiv abortusa.......naravno da nisam ako se to dogodi i zena u tome vidi resenje svog problema, iz razloga sto vec ima decu, neplanirana trudnoca, nema sredstva za novu bebu..prosto i razlog da ne zeli i ako sve uslove ima da radja, zatim ukoliko je razlog intervencije zbog zdravlja zene potreban, devojcie koje jako rano stupaju u sexualne kontakte....i desi se recimo nezeljena trudnoca...Tada je jako bitno da iste imaju poverenje prema bilo kom starijem od njih, ko ce ih posavetovati, kao i na koji nacin da to urade da nebi doslo do nezeljenih posledica.....Da ne nabrajam razloge.....Znaci nisam protiv, ali ipak milsim da postoji toliko nacina da do toga nedodje...U pitanju je jedan zivot koji nekada nesvesno bude uskracen da ugleda svetlosta dana, bude zdrava i voljena beba....da negovorimo o tome koliko njih bi dale sve na svetu da imaju potomstvo, koje im je iz nekog medicinskog razloga uskraceno, sa druge strane toliko je njih kojima je abortus toliko jednostavna stvar, normalna i totalno tim i prihvatljiva....Ipak glasam umesto abortusa za bebe......nek ih je sto vise, onako slatkih i majusnih.......I pre svake odluke da uradite ovu intervenciju.samo razmislite dobro, toliko sebi dugujete...Stavite na jednu "listu".razloge zbog kojih treba da uradite to..a na drugu one koji su protiv.....Toliko je onih pozitivnih,ali uglavnom ih negde nevidimo..

  2. #287

    Odgovor: Abortus

    Citat monalisa kaže: Pogledaj poruku
    meni je abortus kao bilo koja druga hirurška intervencija kada ti je potrebno da se nečega rešiš.
    Postujem misljenje svih, i ne zelim uticati na neke izmene u tvom stavu, misli kako mislis, ali , Zar ti odbacivanje svog "deteta" predstavlja intervenciju da se "neceg resis"?

    Citat monalisa kaže: Pogledaj poruku
    Po meni donosi olakšanje i spas.
    Kome donosi spas,tebi ili njemu? Ne mislis li da je malo sebicno ako mislis samo na svoje dupe, i to po cenu da nekog lisis osnovnog prava-PRAVA NA ZIVOT?

    Citat monalisa kaže: Pogledaj poruku
    I nekako ne mogu da verujem da se o tome još vode polemike. Koji je ovo vek?

    Nadam se da ce ovaj vek, ma koji bio, i ljudi u njemu uciniti da bude vek humanosti, a ne gledanja samo svog ....

    Citat monalisa kaže: Pogledaj poruku
    Ko je protivnik neka ga ne odradi,

    Protivnik je mozda to dete, ali ne moze da dozivi da kaze da se protivi, i da ono nikad tako ne bi postupilo.


    Citat monalisa kaže: Pogledaj poruku
    a nas pustite da kreiramo svoje živote kako želimo.
    Lepo je kreirati svoj zivot, ima danas dosta karijerista, ali treba obratiti paznju da ovde uticete samo delimicno na kreiranje svog, a u potpunosti na kreiranje tudjeg zivota.


    Nemam pojma, mozda sam ja glup, al' ipak "mislim" da treba razmisliti.

    U svakom slucaju,nisam protivnik abortusa ako je u pitanju zdravlje, u ostalim jesam.
    Poruku je izmenio Aca1983, 03.12.2008 u 07:36
    ...................

  3. #288

    Odgovor: Abortus

    Hu, vecita tema i dilema. Da li sam za abortus kao kontraceptivno sredstvo? Naravno da nisam ali nisam ni za zabranu. Zena i samo zena moze doneti odluku o tome. Ovde ne zelim da se upustim u raspravu o pravima oceva, mislim na to da- nemoze neki savet staraca da donese odluku o tome sta mogu ili nemogu sa svojim telom! Ja sam pre svega za dobru informaciju, za komunikaciju u okviru porodice i da sex nije da prekratimo vreme jer nam je dosadno sa 14, 15 godina...

  4. #289

    Odgovor: Abortus

    Citat monalisa kaže: Pogledaj poruku
    meni je abortus kao bilo koja druga hirurška intervencija kada ti je potrebno da se nečega rešiš. Po meni donosi olakšanje i spas.

    Kakva sebičnost

    Ljudi su surovi i svojom surovošću nikako ne mogu nadjačati one koji se osvrću.

    Hej, pa moja deca su bili embrioni, fetusi, potom se nešto naziralo, a posle čak i pol i sada su ljudi. Prosta računica.

    Svi oni koji se ne osvrću na ljudsku bol, Bože moj, neka im je to izbor, ali neka im je i na znanje!

    Avaj onome ko to ne razume!

    Avaj onome ko ubi čoveka!
    Ćuti i prenesi dalje....

  5. #290

    Odgovor: Abortus

    poddrzavam abortus kao resenje kad je u pitanju zdravlje zene, kad plod ima neki deformitet ili je nedaj boze rezultat silovanja, a u svim drugim slucajevima NE.

    Ne moze devojka, niti zena koja je seksualno aktivna da prica kako je pogresila, omanulo se, a da ne vodi racuna za kontracepciju.
    Ili da mi kaze - nije moje da mislim, njegova je greska...

    E takve ja pitam - u kojem veku zivis?

    Abortus nije kontracepcija, niti nacin planiranja porodice. A poznajem nekoliko slucajeva koji su upravo to radili...


  6. #291

    Odgovor: Abortus

    Citat monalisa kaže: Pogledaj poruku
    meni je abortus kao bilo koja druga hirurška intervencija kada ti je potrebno da se nečega rešiš. Po meni donosi olakšanje i spas. I nekako ne mogu da verujem da se o tome još vode polemike. Koji je ovo vek? Ko je protivnik neka ga ne odradi, a nas pustite da kreiramo svoje živote kako želimo.
    Nisam odavno procitala nista sebicnije.
    Tolike zene se u danasnje vreme bore i lece da postanu majke.Ovo gore navedeno je vredjanje majcinstva,neceg najlepseg sto je Bog podario zenama.
    Zaista se nekad stidim sto sam zensko.
    Naravno da se vode polemike,bas zato sto je 21.vek,u kom postoji toliko vrsta kontracepcije.Gledati na ubijanje jednog malog bica,koje nije krivo za nepaznju i nerazmisljenje,kao na obicnu hirursku intervenciju je odvratno i krajnje bezosecajno.
    A toliko divnih zena bi dale sve da zatrudne i ovaj gore citirani post je nepostovanje i gazenje njihovih snova i zelja.
    Olaksanje i spas???
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  7. #292

    Odgovor: Abortus

    Interesantno da su djeca (to shto pojedini vade na nezrelost) zrela za sex i ‘chachkanja’, a za trudnocu i materinstvo ne, te je s toga abortus, u njihovom slučaju, potpuno normalna stvar…To se (majchinstvo) kao i sve uchi u zhivotu..Samo treba vremena.A omladina koja uprazhnjava odnose (prilichno rano, od chega mene jeza fata kad chujem da su nevinost izgubili sa 14, 15 godina – pa nijesu se ni razvili kako treba) treba da zna kako da se zashtiti da upravo do ovakvih rasprava ne bi dolazilo! A i ako se desi..pune su apoteke pilula poslije 72 h (jest’ da uzdrmaju hormone i naprave rshum u organizmu, ali eto u krajnjoj nuzhdi postoji bezbolnije rjeshenje). Greota, jer postoji ogroman broj zhena koji abortuse dozhivljavaju kao neshto potpuno normalno (po 5,6 puta) neshto poput uobichajenog kozmetichkog tretmana, a neke ochajnichkim sredstvima rade sve da bi osjetile tu blagodet trudnoce i materinstva ili su zauvijek uskraćene za najljepši osjećaj na svijetu…Da ne shirimo prichu kakve sve komplikacije mozhe da donese isti..
    najveci problem našeg mentaliteta - ..shto svako zhivi zbog drugih, i radi stvari da mu drugi ne zamjere, ova gospoda koja jedva cheka da izigrava porotu i zhiri za shto god da se desi…Savrsheno me boli briga hoce li neko meni prichati iza ledja, zhalit me, kovat me u zvijezde.. neka ih , ionako je to njihov najveci ‘posa’ uz kafu, ili dok chekaju da im expres lonac propishti na ringlu da spapatrlje taj ruchak kako znaju i umiju, jer zaboga moraju olajat sve zhivo, a ja imam mnogo ljepshih stvar kojima bih se posvetila (konrektno dijete)…jer dijete zna biti itekakav podstrek za sve!
    A shto se tiche titula ‘kurva’, ‘kopile’ ‘djetic neznanog junaka’ i ostale to je najlakshe prilijepiti…, al iz chijih usta izlaze to je jadno….
    Josh jednom, apsolutno protiv abortusa, jedino ako je u pitanju, ne daj bozhe, silovanje, incest ili ugrozhen plod...
    Trudnoca je blagoslov!
    Radjajte, shto ste se stisle?
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  8. #293

    Odgovor: Abortus

    citajuci postove dolazim do dva pitanja:

    1. vecina clanica se protivi abortusu (zar zeli da se to pravo zabrani?), zene ste, sta cinite da edukujete vasu okolinu? lakse vam je postici zabranu, nego prosvetliti nekih 10 do 15 srednjoskolki?

    2. abortus jeste uzimanje sanse za zivot. da li je uzimanje samog zivota, o tome se odlucilo, zato je abortus legalizovan. zivot jeste tezak i prljav i ruzan, drustvo uzima pravo da uzima zivote i deci i odraslima u obliku ratova, konflikata, nedovoljnim trosenjem na medicinske potrebe, dozvolom zagadjivanja tj. neodgovarajucim raspodelom drustvenih sredstava... cak i time sto vam dozboljava pusenje!
    borite se za svoju decu, ok je ali boriti se tamo da neka druga rodi necije dete mislim da je jako neodgovorno...

    Apsolutno podrzavam abortus i dalje! To je tekovina, a ko zeli, nek lobira za pojeftinjenje kontracepcije (zar mislite da je 120 din za kondom isplativo za svakog clana ovog drustva???), neka prosvetli narodne mase i time ce uciniti dobro delo, smanjit ce broj abortusa i poboljsati ugled zemlje u svetu sa tog aspekta.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #294

    Odgovor: Abortus

    kolega, ako već hoće da se seksualno ispunjavaju i 'regulišu' svoje potrebe, neka fisne gumicu na gvozdena, ili guta pilule, da nikoga glava, srce i novčanik ne bole..jednostavno zar ne..?
    dobro reče moj drug, svako li se danas j..e!
    Poruku je izmenio NSdjanka, 04.09.2009 u 16:07 Razlog: bold, psovka
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  10. #295

    Odgovor: Abortus

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    kolega, ako već hoće da se seksualno ispunjavaju i 'regulišu' svoje potrebe, neka fisne gumicu na gvozdena, ili guta pilule, da nikoga glava, srce i novčanik ne bole..jednostavno zar ne..?
    dobro reče moj drug, svako li se danas j..e!
    a koliko skola danas nudi odgovarajuce seksualno vaspitanje deci?
    a koliko porodica?
    nije li abnormalno seksualno prilazenje na ovim sajtovima upravo posledica katasrtofalne seksualne edukacije kod nas?
    Poruku je izmenio NSdjanka, 04.09.2009 u 16:08 Razlog: izmena citata
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #296

    Odgovor: Abortus

    I jesam i nisam za abortus,sve zavisi od okolnosti.

    Ako to nekima sluzi kao kontracepcija nisam za to naravno.
    Takve ljude smatram zivotinjama i najvecim primitivcima.
    Opravdavam ga kad je silovanje u pitanju,zdravlje zene ugrozeno
    ili zdravlje ploda.
    Moze se desiti da dodje do trudnoce i pored zastite,recimo
    pucanje prezervativa.Sta onda?Ko nije u stanju da bude
    roditelj,tj da detetu obezbedi normalan i srecan zivot ne treba
    da radja,a roditi je najlakse.Koliko zena ostavi svoje dete??
    Baci ga u kontejner ili ostavi pred necija vrata

    Abortus je dozvoljen zakonom do desete nedelje trudnoce,jer plod tek tad ozivljava.

  12. #297

    Odgovor: Abortus

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    a koliko skola danas nudi odgovarajuce seksualno vaspitanje deci?
    a koliko porodica?
    nije li abnormalno seksualno prilazenje na ovim sajtovima upravo posledica katasrtofalne seksualne edukacije kod nas?

    nema puno veze edukacija i obrazovanje sa tim...
    kad imaš zdrav odnos sa familijom- majkom i ocem sa kojima možeš da pričaš o svemu, rijetko kad se ovakvi 'kiksevi' dese..
    nije problem, oćeš da se frkaš..u redu, ali prvo se opskrbi potrebnim sredstvima da ne dolazi do ovakvih situacija i struganja materice!
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  13. #298

    Odgovor: Abortus

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    nema puno veze edukacija i obrazovanje sa tim...
    kad imaš zdrav odnos sa familijom- majkom i ocem sa kojima možeš da pričaš o svemu, rijetko kad se ovakvi 'kiksevi' dese..
    nije problem, oćeš da se frkaš..u redu, ali prvo se opskrbi potrebnim sredstvima da ne dolazi do ovakvih situacija i struganja materice!
    Draga, mnogo toga si lepo rekla u prethodnim postovima, samo se u ovom delu ne slazem sa tobom...Edukacija je vrlo bitna stavka, vrlo verovatno i presudna...
    I sama si rekla "kad IMAS zdrav odnos sa familijom"...a sta cemo sa onima koji nemaju, a takvih jos uvek ima mnogo?
    Secam se da smo u srednjoj skoli imali par casova seksualnog vaspitanja od strane skolskog psihologa...Interesovanje za ovu temu je naravno bilo ogromno, a paznja totalno usmerena na sve odgovore za pitanja koja smo postavljali...U tim godinama, svakako je to bilo nesto sto je zaokupilo svaciju paznju i ja se i dan danas secam svega sto je receno...Najvise je bilo reci bas o kontracepciji...Nazalost, te casove smo imali samo kao zamenu za casove koje je trebalo da imamo kod nekog profesora koji je bio na bolovanju tih par dana...
    Hocu da kazem da uopste ne bi bilo lose uvesti seksulno vaspitanje po skolama, jer kao sto rekoh, nemaju svi dobar kontakt sa roditeljima i ne mogu svi od kuce dobiti tu vrstu displine i odgovornosti...Nazalost je tako..

  14. #299

    Odgovor: Abortus

    e, nenita, onda će se tek stvoriti urnebes, jer imaš roditelja koji smatraju da se ko zna šta radi na tim časovima...i toliko sa zgražavanjem i i gledištima 'neće ga moje dijete sex učit u školu, pa makar ga ispisala iz škole!' prilaze tom potencijalnom predmetu.
    ne znam, nijesam pametna, ali mi se uopšte ne dopada način na koji djevojke, posebno one mlađe propagiraju svoj ulazak u 'svijet odraslih'...ne zasniva se on samo na sexu i zadovoljavanjem potreba, već prvenstveno na zrelosti..psihofizičkoj...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  15. #300

    Odgovor: Abortus

    Naravno, ali sa globalnog stanovista mislim da bi bilo mnogo bolje imati tu vrstu edukacije po skolama...Uvek ima problematicnih roditelja...i ovako i onako...Nikada se apsolutni sklad i slaganje roditelja prema skolskim aktivnostima nece ostvariti...Ali se svakako od necega treba krenuti...Mislim da je to svakako bolje, nego prepustiti deci da se na tu temu informisu SAMO preko drustva, okruzenja, televizije i ostalih gluposti.....ili ne daj boze interneta...

    ne zasniva se on samo na sexu i zadovoljavanjem potreba, već prvenstveno na zrelosti..psihofizičkoj...
    apsolutno se slazem

Strana 20 od 23 PrvaPrva ... 101819202122 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •