Abortus - Strana 10

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 10 od 23 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #136

    Odgovor: Abortus

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    nije to sprdnja dragi Yosso, nego ŽIVOT! A život se sastoji i od sranja (ups ) Ne dičim se ja time i taman posla da se radi o ponosu samo ti iznosim konkretan primer, ako si već tako izričit treba da uzmeš sve situacije u obzir i pitam te, jesam li i ja za osudu ili nisam? Šta bi sa primerima kao što sam ja?
    Лепо је једном рекао Балашевић, на сахрани једног момка погинулог у рату, један од официра је рекао: али шта да се ради, то је живот. Да, посебно је живот за тог погинулог момка.
    "То је живот" или "такав је живот" је оправдање за све? Као, нисам ја ништа урадио, нисам ја ни за шта одговоран, такав је живот, јебига, судбина, кисмет... не бих се сложио.
    Не видим по чему је твоја зафрканција с овом темом уствари "то је живот".
    Већ сам рекао шта мислим о аргументима типа "данас нормалан живот значи.... " па онда милион стварчица типа мобилни, компјутер, патике... тако да не бих да се понављам, пронађи се.
    Рекао сам и да ми је неприхватљиво убијање фетуса како би преостала деца боље живела, личи ми на обрнути лапот, не убијају се најстарији већ најмлађи. Лапот је превазиђен, а ово је сад општеприхваћено. Још мало па ћемо продавати децу за експетименте како би остала боље живела.
    Не знам шта хоћеш од мене, да ти још једном поновим све што сам рекао досад? Јел те интересује моја мишљење, моја осуда или одобравање? Не можеш да закључиш из мојих досадашњих постова? Хоћеш да ти кажем нешто лично па да ме нападнеш ко сам ја да ти се мешам у живот и откуд мени право да... ?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #137

    Odgovor: Abortus

    Yosa jel bolje roditi decu pa ih pustiti da se muce ili ih ne roditi? I bez filozofije,molim lepo!
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  3. #138

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Лепо је једном рекао Балашевић, на сахрани једног момка погинулог у рату, један од официра је рекао: али шта да се ради, то је живот. Да, посебно је живот за тог погинулог момка.
    "То је живот" или "такав је живот" је оправдање за све? Као, нисам ја ништа урадио, нисам ја ни за шта одговоран, такав је живот, јебига, судбина, кисмет... не бих се сложио.
    Не видим по чему је твоја зафрканција с овом темом уствари "то је живот".
    Већ сам рекао шта мислим о аргументима типа "данас нормалан живот значи.... " па онда милион стварчица типа мобилни, компјутер, патике... тако да не бих да се понављам, пронађи се.
    Рекао сам и да ми је неприхватљиво убијање фетуса како би преостала деца боље живела, личи ми на обрнути лапот, не убијају се најстарији већ најмлађи. Лапот је превазиђен, а ово је сад општеприхваћено. Још мало па ћемо продавати децу за експетименте како би остала боље живела.
    Не знам шта хоћеш од мене, да ти још једном поновим све што сам рекао досад? Јел те интересује моја мишљење, моја осуда или одобравање? Не можеш да закључиш из мојих досадашњих постова? Хоћеш да ти кажем нешто лично па да ме нападнеш ко сам ја да ти се мешам у живот и откуд мени право да... ?
    Ne...samo hoću da ti kažem da postoje i neke druge situacije, kada si jednostavno prinudjen da uradiš neke stvari i situacije koje ne možeš da planiraš. Zakonom zabraniti abortus je surovo na neki način. Ponekad i abortus znači život

  4. #139

    Odgovor: Abortus

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Yosa jel bolje roditi decu pa ih pustiti da se muce ili ih ne roditi? I bez filozofije,molim lepo!
    Ако ћеш ми одређивати како ћу ти одговарати, немој ми ни постављати питања.
    Ко се не мучи???
    Да, боље је родити децу и пустити их да се сналазе као што се сви сналазе него убити их.

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Ne...samo hoću da ti kažem da postoje i neke druge situacije, kada si jednostavno prinudjen da uradiš neke stvari i situacije koje ne možeš da planiraš. Zakonom zabraniti abortus je surovo na neki način. Ponekad i abortus znači život
    Почетни пост о овој теми говори управо о томе да су такве ситуације, за које не сматрам да су пример кад си принуђен, најчешће. Тако да ми није јасно откуд ти идеја да не знам за те ситуације. Чак сам и сам споменуо сличну.
    Абортус никад не значи живот, осим кад је живот мајке угрожен, а тад опет значи један живот и једну смрт.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #140

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Абортус никад не значи живот, осим кад је живот мајке угрожен, а тад опет значи један живот и једну смрт.
    Za pojedine porodice,abortus nekada zaista znači život iz milion,već milion puta,pomenutih razloga.Da,znači život za majku onda kada je njen ugrožen i,da, znači jedan spašeni život i jedan hiruški zahvat.
    Da li ti znaš da je u porodilištima,bar je tako u onom u kom sam se ja porodila,nepisano pravilo da se na porodjaju radi sve da se u potunosti sačuva zdravlje i život majke,da dobro si čuo majke,pa tek onda deteta koje se radja?Da li je i to nehumano?Da se dete rodi po svaku cenu a ako majka pritom ne preživi,šta onda?
    I may not be perfect but I'm always me

  6. #141

    Odgovor: Abortus

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Za pojedine porodice,abortus nekada zaista znači život iz milion,već milion puta,pomenutih razloga.Da,znači život za majku onda kada je njen ugrožen i,da, znači jedan spašeni život i jedan hiruški zahvat.
    Da li ti znaš da je u porodilištima,bar je tako u onom u kom sam se ja porodila,nepisano pravilo da se na porodjaju radi sve da se u potunosti sačuva zdravlje i život majke,da dobro si čuo majke,pa tek onda deteta koje se radja?Da li je i to nehumano?Da se dete rodi po svaku cenu a ako majka pritom ne preživi,šta onda?
    Нико не прави проблем око тих екстремних ситуација, тако да не видим разлога да се стално враћамо на њих.
    Данас у нашем друштву влада уверење да је нормалније и пожељније детету купити мобилни телефон него не абортирати треће дете, то је мени трагично.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #142

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нико не прави проблем око тих екстремних ситуација, тако да не видим разлога да се стално враћамо на њих.
    Данас у нашем друштву влада уверење да је нормалније и пожељније детету купити мобилни телефон него не абортирати треће дете, то је мени трагично.
    Vidi,hvala Bogu,što postoji mogućnost izbora,tj. što svaka žena može da odluči da li će u trenutku kada je ostala u drugom stanju,zadržati dete ili ne.Da li to radi iz,po tebi,sebičnih i tragičnih razloga,nevažno je,svaki abortus je uradjen iz dobrog razloga,nijedan od njih nije izvršen iz hira ili zato što je,kako neko reče,to u modi
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #143

    Odgovor: Abortus

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Vidi,hvala Bogu,što postoji mogućnost izbora,tj. što svaka žena može da odluči da li će u trenutku kada je ostala u drugom stanju,zadržati dete ili ne.Da li to radi iz,po tebi,sebičnih i tragičnih razloga,nevažno je,svaki abortus je uradjen iz dobrog razloga,nijedan od njih nije izvršen iz hira ili zato što je,kako neko reče,to u modi
    Разлог је неважан? Сваки абортус је урађен из доброг разлога?
    Говоримо о убијању деце... ја ни у лудилу не могу да се сложим с тобом.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #144

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Разлог је неважан? Сваки абортус је урађен из доброг разлога?
    Говоримо о убијању деце... ја ни у лудилу не могу да се сложим с тобом.
    Da,svaki abortus je uradjen sa razlogom.Da li se on tebi,meni ili bilo kome drugom svidja ili ne,...

    Govorimo o ubijanju dece? Koliko ja znam,u periodu kada je abortus dozvoljen,do desete nedelje trudnoće,ne radi se o živom biću.Ispravite me ako grešim.

    Ni ja se ne slažem sa tobom
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #145

    06 Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да, боље је родити децу и пустити их да се сналазе као што се сви сналазе него убити их.

    .
    Da pusti dete koje ni prvi osnovne nije zavrsilo da se snalazi sta ce da jede,pa pitanje je dal ce uopce moci u skolu,pa pitanje je dal ce otici u skolu sa pristojnom odecom a ne smrdljiv i prljav...

    Ti nemas pojma koliko kosta odgoj djeteta,ti nemas pojma koliko je zivot skup,ti nemas pojma koliko djece nema sta da obuce,nema sta da normalno jede,da se razvija...
    Znas li ti koliko jednom detetu u pubertetu treba vitamina i uravnotezene prehrane da se normalno razvija?
    Sta to imas od zivota ako nemas ni osnovno?
    Zar zarad 4 deteta i ostala treba da nemaju nista,nikakvu perspektivu,pa jos ako su veca da kradu ili napuste skolu da bi radili da prezive?

    Nemas ti pojma o zivotu!

    Treba da stvaramo nepismene,zakrzljale,delikventne generacije samo zato sto TI kazes da je embrion zivot,TI koji nemas pojma o bilogiji a neces ni da naucis,TI koji uopce nisi strucan da to ocenis,a vidim ni da razumes!

    Svaka cast tvojoj mudrosti!

    BTW abortus je nuzno zlo i zato treba raditi na preventivi,edukaciji,u skolama uvesti seksualno vaspitanje a ne zabraniti ga!
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  11. #146

    Odgovor: Abortus

    Evo da i ja iznesem stav po pitanju Abortusa.

    Pre 15-ak godina u Vojvodini je broj stanovnika godišnje opadao za 7.000 !!!
    Znači broj umrlih je za celo jedno veliko selo bio veći od broja novorođenčadi. Situacija se u zadnjih par godina popravlja, i dalje vlada bela kuga ali nije više toliko negativan trend.

    Sad da se vratim na temu.
    Planiranje porodice je jako bitno ali ne bi trebao da bude presudan faktor pri 'biranju' vremena kada će se rađati deca. Nema tu nekih pravila i pitanja 'da li su i kad devojka/žena i momak/muž emotivno i psihički dovoljno spremni i sposobni za odgajanje deteta, tj. kad je pravo vreme za prvo dete, kad za drugo (i treće)?'. Sa medicinske tačke gledišta za žene je bolje da prvo dete rode kad su u dobi 25-30 godina, tad su najspremnije - to je najoptimalniji period za prvo majčinstvo

    Sa druge strane, ekonomski problemi u kojima se i dalje nalazimo (i koji se neće tako brzo rešavati, ali će ići ka boljem) sve nas koji (još uvek) nemamo decu, ili se nerešavamo za jedan od najlepših (i presudnih) koraka ka budućnosti u životu, ne bi smeli da budu opravdanje!
    Nekim parovima kojima se desi da ostanu u drugom stanju - a pri tom im je to prvo dete, ekonomski momenat je najčešći izgovor za abortus! (Pa majstore i majstorice - ako si emancipovan - znaš kako se rade i funkcionišu 'one' stvari i ipak Vam se desi da ostanete trudni - izrodite i odgajajte to dete i zapnite za njega - i sebe, naravno)

    Ako budemo čekali da se sve kockice slože (a one se većini nikad neće složiti) može da bude kasno za decu, a to je ono najgore (Najgora šta di ti radim kad imaš takav nick - kako je fudbalski tim? ). Nemali broj ljudi u drugoj polovini tridesetih dobiju prvo dete, a to je za ženu već rizično, a šta sa natalitetom i rađanjem drugog (trećeg) deteta?

    Po meni je jako loše ako mlada devojka neplanirano ostane u drugom stanju. Nije dovoljno psihički i emotivno zrela, nema pojma šta je sve u životu čeka... još ako je 'otac' deteta slične dobi, ili je stariji mazgov i ne želi dete - tu tek nastupaju lomovi i potresi. Ne mora da znači da će to dete, ako bude rođeno, imati manje pažnje, nege, ljubavi... U mnogo slučajeva se pokazalo da deca koja u detinjstvu nisu imala sve na tacni izrastu u bolje ljude i znaju više da cene život od ovih maminih maza koji su živeli u izobilju.

    Ne treba ukidati mogućnost abortusa, jer oni se mogu obaviti i na grozne-nemedicinske načine pa dovode u veliku opasnost zdravlje žene. Treba još u osnovnoj školi mladima vršiti predavanja na temu porodice, zdravlja žene, stupanja u prve seksualne odnose, edukovati ih kako da koriste kontracepciju... na ovaj način se po meni može uticati na smanjenje broja neželjenih trudnoća i abortusa kod nas.

    Opet, treba ove grozne slike sa linka pokazati poslodavcima - direktorima, 'gazdama'... da se utiče na njihovu 'savest' - ako je imaju, da nam povećaju plate i stvore povoljnije ekonomske mogućnosti za odgoj dece - država je povećala novčane iznose za prvo - drugo - treće... dete.

    Naravno da i od nas - budućih roditelja puno zavisi - deca su neverovatan stimulans da guraš i čupaš napred za sebe i svoju porodicu!
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  12. #147

    Odgovor: Abortus

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    lepo si napisala:





    nigde ja nisam napisala da ti manipulishesh tim brojevima, ali pitanje je bilo, kao shto Goga reche, konkretno i direktno, odakle ti podaci.. da odvajam vreme da trazhim i izvlachim podatke iz nekih arhiva i kancelarija, niti mi to pada na pamet, niti je to moj posao.. zato i postoje istrazhivanja koja se bave tim stvarima da olakshaju ovakve diskusije

    preko glave mi je vishe kad neko bubne neku cifru, 'nako od prilike kad ceni odokativno.. mediji su puni takvih "proverenih informacija" a da malo ko pritom trepne okom i zapita se da li su ti podaci uopshte tachni zhalsno, al' istinito
    Чуј мицо, ја сам ти и одговорила где можеш поуздано добити увид у те податке, Статистички годишњаци. Жао ми је што немаш времена да то провериш, а још више што имаш да се овде самном одговараш.

    И мени је преко главе кад неко скрене са неке јако важне теме и паметује о скроз небитним стварима

    А шта рећи..... на све ово...

    Vidi,hvala Bogu,što postoji mogućnost izbora,tj. što svaka žena može da odluči da li će u trenutku kada je ostala u drugom stanju,zadržati dete ili ne
    Не захваљуј Богу на овоме, није то Божије

  13. #148

    Odgovor: Abortus

    Izjasniti se izricito za ili protiv abortusa je nemoguce. Koliko je to slozen problem govori i sama cinjenica da je nekada za trudnicu abortus jedini spas, a nekad je radjanje jedini spas. Zivimo u takvom vremenu, kad bi ga zabranili, onda bi ucinili uslugu onima koji zaradjuju na tudjoj nevolji pa bi trudnica ipak abortirala ali u neljudskim uslovima i ko zna kakav bi bio epilog te "operacije". Dovoljno imamo "sive ekonomije" ne treba nam jos jedna vise.

    Ovaj problem mozemo posmatrati iz mnogo uglova. Ako ga posmatramo da je
    dete, koje jos nije rodjeno, je zivo i abortus je ubistvo.
    E onda bi me docekali "na noz" borci za prava zena recima "Ja mogu da radim sa mojim telom sta hocu". A opet, sa aspekta prava, nigde ne vidim da se pre abortusa, zene koja je u braku, trazi saglasnost muza (Hm, izgleda da su nama muskarcima ustvari ugrozena prava... - salim se).

    Po meni ono sto je najvaznije je da do potrebe za abortusom ni ne dodje. Da se mladi edukuju "sta znaci kad muskarac stavi...".
    Da se uvede jedan "predmet" koji bi uveo nasu decu u svet odraslih. Da se tu deca upoznaju sa svim "zamkama" koje ih vrebaju u svetu odraslih (droga, alkohol, nasilje i sl.). Da taj "predmet" predavaju psiholozi i da traje tokom celog skolovanja (npr. od 5. razreda O.S. pa do kraja srednje skole).
    Da vlast obezbedi besplatno sredstva za zastitu od nezeljene trudnoce po skolama.
    Sto se punoletnih osoba tice tu se malo sta moze uciniti na sprecavanju. Moze se jedino uciniti da se ekonomski olaksa i stimulise kako radjanje tako i odgoj dece. U danasnje vreme, sa ovom politikom cena, dete je postalo luksuz. Nadam se da ce novi zakon poboljsati te uslove ali mislim da to nije dovoljno.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  14. #149

    Odgovor: Abortus

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    U danasnje vreme, sa ovom politikom cena, dete je postalo luksuz. Nadam se da ce novi zakon poboljsati te uslove ali mislim da to nije dovoljno.
    Ајде не причај свашта, дете - луксуз. Испада да дете кошта милионе. А пре свега, грозим се кад неко на децу гледа тако, као на трошак. Па јел храна луксуз?
    Погледајмо само колико људи купује аутомобиле, станове, мобилне телефоне, компјутере, иде на летовања... а овамо приче како је дете луксуз. Иди бегај.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #150

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ајде не причај свашта, дете - луксуз. Испада да дете кошта милионе. А пре свега, грозим се кад неко на децу гледа тако, као на трошак. Па јел храна луксуз?
    Погледајмо само колико људи купује аутомобиле, станове, мобилне телефоне, компјутере, иде на летовања... а овамо приче како је дете луксуз. Иди бегај.
    Izvinjavam se, sto sam bio nedorecen. Taj deo price se odnosi na onaj "masovniji" deo drustva kome je automobil luksuz, a ne na onaj o kome pricas.

    Neko mi je rekao pre 25 godina, kad sam osnivao porodicu:
    "Dete kosta koliko i odrzavanje automobila, sto je starije to skuplje" i bio je apsolutno u pravu (sad imam ostarelog Opela pa znam).
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

Strana 10 od 23 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •