Šta je za vas elegancija?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 28
  1. #1

    Šta je za vas elegancija?

    'Elegancija se sastoji u skidanju suvisnog!' ~ Koko Shanel

    'Elegancija je voda i sapun!' ~ Cesil Biton (britanski fotograf)

    Slazete se li se vise sa Shanel ili mozda vise sa Cesil? Kaze stara narodna da se o ukusima ne raspravlja.. to je tacno.. ali sto se tice elegancije mislim da vecina ljudi otprilike za isto kaze da je nesto elegantno.. ili se mozda varam..

    za mene je elegancija ~ jednostavnost.. najprostije receno..

    Sta Vi smatrate elegancijom?

  2. #2

    12 Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    Eleganci - cigan koji prati modu .

    Elegancija podrazumeva, pre svega, sklad. Sklad boja, vrste materijala i kroja. Naravno i sklad svih delova garderobe pa i pratećih elemenata (tašna, sat...).
    U zavisnosti od tipa garderobe, elegancija može biti klasična (odela, kompleti, večernje haljine...) ili sportska (opuštenija varijanta koja podrazumeva odela od lakšeg materijala, bez kravate, te garderobu iskombinovanu pojedinačnim odevnim predmetima - farmerke, somotke ili slično, džemper, košulja, majica... lakše cipele, na prelazu izmedju klasičnih, za odela, i sportskih modela, pa čak i neki modeli patika...
    Osim uskladjenosti odevnih predmeta, za potpunu eleganciju potrebno je i pravilno držanje tela.

  3. #3

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    Elegancija najkrace receno sklad i jednostavnost, bilo da se radi o svecanijim izlascima ili o svakodnevnoj setnji.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    Elegancija je nesto totalno jednostavno, ali dovoljno profinjeno za bio koju situaciju

    Prva slika koja mi padne na pamet kad neko kaze elegancija je mala crna haljina, niska bisera, kosa podignuta u pundicu, minimalan make up, salonke.

    Opet mozda je u pitanju nauceni pattern koji onda prepoznamo kad vidimo ili prepoznamo kad ga neko krsi...

    Od dva citata, vise mi odgovara ovaj od Coco...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  5. #5

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    hmm!? sklad pre svega,
    svi detalji .

  6. #6

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    elegancija za mene je jednostavnost, cistoca boja i materijala i duge nenametljive krive linije.

  7. #7

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    elegancija za mene je jednostavnost, cistoca boja i materijala i duge nenametljive krive linije.
    pre bih to definisao kao jedna do dve boje (sto ukljucuje jednostavnost), i naravno preciscene linije, tj. nista prenatrpano i kicerice.

    Tipa ovog header-a iznad

  8. #8

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    Slazem se i sa Koko i sa Cecil...
    Elegantan je onaj koji nosi odecu a ne onaj koga odeca nosi
    I may not be perfect but I'm always me

  9. #9

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    Elagancija je sklad linije i boje
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  10. #10

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    ...kombinacija linija, boja, ukusa, stila, originalnosti, pristajanja i jednostavnosti koje čine sklad.

    Zašto mene pomen elegancija uvek asocira na vitku crnku u uskoj crnoj haljini pripijenoj uz telo sa velikim izrezom na leđima? Profesionalna deformacija ili šta bem li ga
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  11. #11

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    mislim da što god da obučeš i znaš to da uklopiš i što je najbitnije, znaš to da nosiš sa stilom...e to je za mene elegancija
    nattydread is coming to dinner

  12. #12

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    Iz ovoga, proizilaze sasvim logicna pitanja. Da li elegancija uvek mora da podrazumeva odela sa potpisom, vecernje haljine, poznate marke parfema i tome slicno? Moze li ona (elegancija) da bude nesto razlicitije i neobicnije? Nesto sto oslikava karakter osobe koja sve to nosi?
    Ja sam skloniji verovanju u ovo drugo. Verujem da elegantno na meni, ne mora da znaci i elegantno na nekom drugom. Da moj nacin odevanja, drzanja i disanja u odredjenoj stvari, moze da bude prilicno neprikladan za neku drugu osobu.
    E sad, to su dve razlicite stvari i zato smatram da bi trebalo razdvojiti eleganciju od klasike. Ako nista, ono da ne bude zabune!
    Poruku je izmenio A6quattro, 15.02.2007 u 17:06
    nomen est omen

  13. #13

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    elegancija u osnovi za mene je pojava kada pakovanje ukazuje na chinjenicu da ono shto je zapakovano, puno vishe pruzha nego shto smo spremni da poverujemo.to se odnosi na bilo shta...Maybach ... shta rechi ... crno glatko... a ispod haube, nuklearni reaktor Candy Dufler simpatichna plavushica koja se sasvim skromno i pristojno ponasha i oblachi ali.... jedan od najboljih saxofonista na svetu koji je svirao sa Pink Floyd-om, Prince-om, Bruce Springsteenom... i da ne nabrajam.Fender Stratocaster ... lepo obradjen komad drveta... remek delo Leo Fendera (simpatichni dedica) Na toj dasci su odsvirane najsrceparajuche solo deonice u istoriji (i nadam se josh dugo che se svirati)Elegancija je kad se vidi da je to "Ono"

  14. #14

  15. #15

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?



    ...elegancija za mene nije klasika vec ono u cega se ja osecam divno, graciozno, elegantno...
    ...moze biti garaderoba poznatih marki ali i ne mora...
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •