Energetski vampiri
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Energetski vampiri

    Termin, možda malo nespretno izabran, ali se srećemo sa njim. To bi valjda trebale biti one osobe koje vas toliko zamore samim svojim prisustvom, a da vi ne znate ni da objasnite zašto i kako. Neki ljudi u ovu tematiku ulaze i dublje, pa tako nađoh na netu i ovo:

    "Vampir je covek koji odrzava nivo energije svog biopolja na racun drugih ljudi. Prirodni nacini za ocuvanje zivotne energije su redovno unosenje hrane i stalni kontakt sa energoinformacionim poljem kosmosa. Ukoliko se taj lanac iz bilo kojih razloga prekine covek moze da se razboli... Na taj nacin on cak i nesvesno moze ovaj nedostatak kompenzovati uzimanjem energije drugih ljudi. Ova vrsta drustvenog vampirizma je veoma rasprostranjena i obicno je bezopasna. Pozeljno je da privremeno psihicki jaci partneri u porodici ili medju prijateljima pruzaju pomoc slabijem. Uopste, razmena energije medju ljudima u izvesnoj meri je uvek prisutna i normalna. Problem nastaje onda kada covek pocinje stalno da pribegava ovom nacinu uzimanja energije nanoseci stetu okolini. To je osoba koja stalno uzima, a nista ne daje ljudima sa kojima opsti. Ovo se moze nazvati nekom vrstom energetskog egoizma.

    "Ne nervirajte se", govore nam lekari, "umirite se" savetuju psiholozi, ne shvatajuci da postoje ljudi koji postepeno provociraju nas slom i razdrazenost, jer nam samo na taj nacin mogu oduzeti zivotnu energiju. Ti ljudi su uslovno receno, vampiri, oni ispustaju i sišu nasu psihicku energiju svim njima dostupnim nacinima. Vampirizam - to je energetska pljacka. Tada se vampir oseca lakse i bolje, a donator ili zrtva ostaje nemocan i bolestan.

    Vampiri se osecaju lose kada je drugima dobro. U dodiru sa njima mi obolevamo a oni ozdrave. Kod nas se javlja malaksalost i pospanost, pojacava se razdrazenost i pogorsavaju se stare bolesti, postajemo osetljiviji na infekcije, dobijamo neocekivane traume i jos mnostvo drugih bolesti koje se javljaju djavo bi ga znao otkuda.
    Sve je to posluzilo kao povod za pisanje ove knjige koja ce, nadam se, pomoci da uvidimo i shvatimo tajne mehanizme energetskih gubitaka i skrivene uzroke nasih bolesti.

    Astrologija ljude deli na Solarne i Lunarne, nezavisno od toga u kom znaku Zodijaka su rodjeni. To je ono sto inace psihologija naziva "ekstravertnim" i "introvertnim" tipovima. Lutajuci izmedju suprotnosti svetla i tame, toplog i hladnog, covek provodi citav svoj zivot.
    Energija Solarnih ljudi - vampira je vrela i suva. To su zestoki i agresivni ljudi, mi kazemo: krvopije i sadiste.

    Ti ljudi su egoiste u najvecoj meri. Sami napadaju zrtvu, izazivaju skandale i sukobe, te fizicku i duhovnu bol. Na taj nacin najavljuju da ce nam ispiti svu dusu. Solarni vampir nastupa drsko, izazivajuci prasak naseg negodovanja, u lice nas vredja. Oni nastupaju izazivacki otvoreno, cak i kada svoje namere skrivaju. Njih pokrece zavist, zloba i mrznja, to je sav njihov energetski svet, za drugi i ne znaju. Ako na njega ne reaguju, Solarni vampir je spreman i da udari, samo da dobije svoje - odredjenu dozu otpadne energije. Solarni vampir moze za tren oka da isisa energiju donatora do krajnje iscrpljenosti. Od kontakata sa njima drasticno se menja krvni pritisak, pojavljuju se ili pogorsavaju srcane bolesti.

    Solarni vampir se moze prepoznati i po linijama na dlanu koje su kod njega tamno crvene ili ljubicaste boje umesto ravnomerno crvene. To nam govori o tome da su kod njega energetski kanali i krv zagadjeni.

    Energija Lunarnih ljudi - vampira suprostavljena je Solarnoj. Hladna je i vlazna. Lunarna energija ima jaka magnetna svojstva. To su ljudi koji neprimetno, blago i mirno izvlace iz nas energiju i dusu.
    Ako je Solarni vampir energetski bandit, onda je lunarni energetski lopov, tih i skriven. On se stalno zali na svoje probleme, pravi se da je glup i da nista ne razume. Pravi je gnjavator. Ne psuje i ne svadja se, vec cmizdi i izvodi nas iz dusevne ravnoteze. Takav covek ima uvek iste probleme i koliko god da ga savetujemo i pomazemo mu, ti problemi se ne menjaju, sto pocinje da nas razdrazuje. Od dodira sa njim mi gubimo snagu, zivotna aktivnost opada, pocinjemo da zevamo, u grlu nas nesto grebe i gusi. Lunarni vampir je kao mali mis, tih i nespretan, oprostice vam svaku grubost. Ucinice sve samo da bi se druzio sa vama jer je uspeo da vam uvuce kljuc kojim lagano otvara brane vasih energetskih kanala. Prema bliskim ljudima je agresivan, a prema najblizim ukucanima, dozvoljava sebi i grubost. Van kuce je manji od makova zrna, skroman je i stidljiv, servilan. I uopste svim vampirima je svojstvena dvolicnost: razlicito se ponasaju kod kuce i na poslu.

    I Lunarni vampir se lako moze odrediti prema linijama na dlanu. One imaju zutu, smedju ili tamno -smedju boju, a kod zdravog coveka lunarnog tipa one su bezbojne tj. boje koze.

    Scena 1. ........Svakog jutra kada se probudimo zurimo na posao. Covek koji voli svoj posao i ljude sa kojima komunicira vec od jutra se puni energijom radosti. Drugi pak, probudivsi se, misli o poslu kao o robiji, proklinje ga, tesko ustaje, ali je prinudjen da ide. Pri tom on nema ni snage ni snage ni zdravlja, njega vec sve razdrazuje, nesto ga gusi - to je klasican vampir.

    Mi s njim sedamo u isti autobus, tramvaj ili vagon u metrou. Vampiru je tesko, potrebno mu je da odbaci energiju koja ga gusi i on vam staje na zulj, pogadja vas u zivac. On ce to obavezno uraditi bolno, namerno, da bi izazvao vase negodovanje i gnev. On se gura tako da vas obavezno zaboli. To se on zuri i provocira nas da se razdrazimo i mi se ukljucujemo.

    Srce pocinje ubrzano da vam kuca reagujuci na tu otvorenu grubost, poljuljana je vasa unutrasnja energija (prana) i ta disharmonija prelazi u vasu spoljasnju energetsku opnu (auru). Izbaceni ste iz takta, vase radosti kao da nije ni bilo, a on samo povecava razdrazenost jos vecim uvredama. I tada vasa energija potpuno prelazi njemu. Vampiru je bolje, laknulo mu je, odbacio je ono sto mu je smetalo i gusilo ga, napunio se svezom energijom, mada loseg kvaliteta, otpadnom, ali bas takva njemu i odgovara. Naravno! A vi dolazite na posao i jos dugo ne mozete da skoncentrisete, nemate snage, iscedjeni ste kao limun.

    Scena 2. .......... U komsijskim odnosima najcesce se javlja Lunarni vampirizam. To su Lunarne komsije - vampiri. Oni se iz raznoraznih razloga utrpavaju u drustvo; dolaze kod vas bez razloga i poziva. Svako druzenje mora nositi u sebi obostranu radost i interes, kako bi za sve bilo odmor i zadovoljstvo. Ali vampir ne primecuje da mu se niko ne raduje, da je za druge njegov dolazak i prisustvo mucenje.

    Zanimljiv detalj je i to sto vampiri nikada ne pozivaju sebi u goste, vec nastoje da dodju kod vas, da bas kod vas popiju tu soljicu kafe. I ako se dogodilo da ste kod njega bili u gostima, od njega odlazite sa glavoboljom, malaksaloscu i osecanjem da ste svoje vreme uludo potrosili.

    Lunarni vampir voli da dodje kod vas, pozali vam se na nekoga ili nesto i ni o cemu drugo gotovo nista ne progovori. On ne shvata da sa njim ne zelite da razgovarate, da mu tek reda radi odgovarate na upucena vam pitanja, tek sa da ili ne. Prazni razgovori vas umaraju, a njegovo prisustvo nervira i ljuti. Dok njemu samo to nedostaje, vi ne nalazite nacina kako da ga se otarasite, a on se trudi da vas uveri kako mu je jako lepo kod vas i da se tu jako dobro oseca. Kako da ne!
    I kao po pravilu, dolazi vam u jedno te isto vreme, bas kao da ide na posao, tako da vi u to vreme vec pocinjete da osecate nervozu i pritisak... Zato nadjite povoda i razloga da takve ljude ne pustate u svoju blizinu. Nista lose se nece desiti ako prekinete sa njima sve veze jer ce oni lako naci svoj novi izvor zdravlja i "sveze krvi". Na vasu nesrecu takvu vezu je tesko prekinuti jer vas obicno takve osobe cvrsto drze u svojim rukama putem raznoraznih sitnih usluga i pokloncica... (...)"
    Da li ste se sretali u životu sa ljudima koji su vam jednostavno crpeli energiju? Da li je to samo naš utisak i naš lični vampir, pošto ta osoba osim nas ima oko sebe ljude na koje ne deluje tako? Kako se branite od ljudi koji vam oduzimaju energiju? Šta ako je to neki član porodice?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    05 Odgovor: Energetski vampiri

    uuuuuuUUUUUuuuuu, mame im ga vampirske!!!


    stvoreni su za izbegavanje... u ŠIIIIIIIIIIIIROKOOOOOOOM LUKU!


    (takvi ljudi stvarno postoje... posle njih ostaje pustoš... praznina...)


    mada...kad je raspoložen...


    (ako te zaskoče nespremna, ugasio si , ali ako ih spremno dočekaš... )
    da je bolje ne bi valjalo...
    Jesus Saves!.
    diste daste?!

  3. #3

    Odgovor: Energetski vampiri

    Citat SQUAW kaže:
    Da li ste se sretali u životu sa ljudima koji su vam jednostavno crpeli energiju? Da li je to samo naš utisak i naš lični vampir, pošto ta osoba osim nas ima oko sebe ljude na koje ne deluje tako? Kako se branite od ljudi koji vam oduzimaju energiju? Šta ako je to neki član porodice?

    Nego sta nego sam se sretao . Jedva ziv ostajao, modar vret, poplavi od tog koliko smaraju. Coveku se zavrti u glavi, iscrpi ti svaki atom energije i dovede te u situaciju da dva sata posle tog razgovora moras da se oporavljas. Hvala Bogu , porodica mi je OK. A kako se odbraniti od onih..., to i mene zivo zanima, jer se obicno ne branim, sedim i predajem energiju hteo-nehteo . Eventualno ako osetim da ce me potpuno razoriti za taj dan, pokupim se i odem bilo gde. Ja volim pozitivce, uzivam druzeci se sa njima, i trudim se da budem deo njih , a energetske vampire bih sve redom , pa nek unesu malo optimizma-nije sve tako crno kao sto oni to vide i prenose na nas uz jos petoduplo hiperbolisanje negativnosti. Uzas.
    ...................

  4. #4

    14 Odgovor: Energetski vampiri

    kako si ovo srochilasiguransam da I Ti uzimash nekom energiju ........


    Primer moje kevice ujutru al' zato je nema posle sve do 2 ujutru dolazi posle mene iz grada ; +++
    i tetke koja je opichena i zadivljena diznijevim crtacjima
    a tek bracha joooj ,
    ponekad i baba ( al' nju ne fermam mnogo samo zbog repa )
    *
    *
    p.s. no offense
    tema -- superishka

  5. #5

    Odgovor: Energetski vampiri

    Na poslu imam jednog takvog kolegu pa jos i prijatelja. On je skolski primerak energetskog vampira. Ima "teoriju zavere" u svojoj glavi. To mu omogucuje da se stalno buni protiv necega i nekoga. Mislim da mu najvise smeta kada zauzmete stav "ignore". Trebalo mi je vremena da ga procitam. Zakaci se za neku sitnicu i trazi od mene reakciju. Dzaba mu objasnjavam, dzaba argumenti, dzaba sve, on sve vise i vise navaljuje da je to nepravda, da to njemu oni rade iza ledja, da je ta osoba nesto posebno privilegovana (najcesce neko od rukovodilaca ali ne uvek). Polako, polako to kod mene izaziva nervozu, onda eksplodiram i to je to. Zavrsi se tako sto se ustvari ja iznerviram objasnjavajuci. No, nisam ja jedina zrtva (kamo srece ja bih to nekako i podneo). Zao mi je koleginica, koje su znale placuci otici kuci.
    Inace on ranije nije bio ovakav. Splet okolnosti je to od njega napravio. Prvo ga je zadesila zivotna tragedija, a zatim ga je dodatno jos slomio njegov "prijatelj" takodje vampir. Onda je u to vreme dosla promena rukovodstva i na celo je dosla jedna zena koja je bila veoma "slaba kao rukovodilac" i onda je pocelo. Mislio sam da ce se odlaskom te zene i dolaskom muskarca za rukovodioca nesto promeniti ali nije. On je iz istih rovova nastavio "svoju bitku". A novi/sadasnji sef se nije snasao i eto...
    Inace, da nema nikakve logike u njegovoj "prici" je cinjenica da je, za bivsu seficu govorio da je nacionalista, da mrzi Srbe, da mu namerno nije rekla informaciju koju je samo on znao, i tako jos neke nebuloze, a sada je izuzetno dobar sa njom. I kad tako pocne da "mitinguje" onda mu nabacim samo da je iste reci koristio i za bivsu seficu, a sad ide kod nje na kafu - e onda tu nastaje prekid filma, onda pocinje naocigled da laze, kako ja izmisljam kako on to nije rekao, pokusavajuci da mene lazima izbaci iz takta.

    Kad sam ga procitao pokusao sam sa koleginicama i kolegama da ga stavim "na led" da ga ignorisemo u tom njegovom "pohodu" ali ne vredi. Uvek bi nekom popustili zivci i eto.

    Sad eto izigravam zrtveno jagnje, namerno se sa njim "zakacim" jer mi je zao ostalih. Radim to svesno, samo onda, kada imam dovoljno "energije".
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  6. #6

    Odgovor: Energetski vampiri

    Imam jednu takvu poznanicu.Kada mi se najavi da ce doci da me poseti,ja se psihicki pripremam za nju.Zna da zasedne i po 10sati.Stvar ne bi bila toliko strasna,da mi ona za tih deset sati ne ponavlja jednu te istu pricu,samo uvek nakako drugacije izrecenu.Postavi mi pitanje,na koje ja ne stignem ni da odgovorim jer sama odgovara...Zao mi je takvih ljudi,ali bih najradje da me nema kada mi se najavi.Naravno,posle njene poseti mora da sledi jedna duga setnja,jer inace nema mi spasa.....
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  7. #7

    Odgovor: Energetski vampiri

    Delim ih u dve grupe...

    I svi ih mi imamo oko sebe u manjim ili vecim dozama
    i samo je stvar snalazljivosti kako cemo ih izbeci...

    Prva grupa spada u domen onih koje htela ili ne,
    moram trpeti,pritom mislim na tetke,ujne ,strine i
    ostale sa kojima moram biti na Vi...
    cisto radi mira u kuci i dobrih rodbinskih odnosa...

    Njih slusam,ali ne cujem...
    Gledam ,ali ne vidim...
    I dobro meni ,dobro njima...
    Oni sretni...ja presretna jer znam da ce me ostaviti na miru neki period...

    Druga grupa,
    to su svi oni koje nemoram da slusam i ne zelim ih u svojoj blizini...

    To su oni,koje mogu da iskuliram i da me ne zapece savest
    Oni kojima ne dam ni minut svog vremena na njihove zalopojke,umisljene bolesti,ode i hvalospeve...

    Takve zaobilazim u sirokom luku....

  8. #8

    Odgovor: Energetski vampiri

    Energiju koju imamo svojim rodjenjem sami vremenom pretacemo u pozitivnu ili negativnu.Radom na sebi,stvorimo svoj "mali,lepi svet" i naravno,pokusavamo da ga odrzimo u pozitivi.
    Ljudi koji ne uspeju da nadju mudrost i iskrenost prema sebi prvenstveno,koji stalno izazivaju krizu u sopstvrnom zivotu,logicno ce to vremenom prenositi na svoju okolinu.Energija koja kruzi oko nas ili se odbija ili utapa.
    Oni,koji tu losu energiju poseduju,naj cesce nisu ni svesni toga.
    Jedini lek je ili ih otstraniti iz svoga kruga,ili ako je to nemoguce,snagom sopstvene misli ih neutralisati-budite jaci od njihove negativnosti.

  9. #9

    Odgovor: Energetski vampiri

    Definitivno postoje. Znam ih više komada. Kod njih ni kolac ne pomaže.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  10. #10

    Odgovor: Energetski vampiri

    u svom trenutnom okruzenju na poslu imam dve koleginice koje mogu ovako nazvati
    jedna je stalno namrgodjena i konfliktna. uvek nista njoj nije po meri. gde god da ode mora da se posvadja. svaki pokusaj komunikacije zapocinje prvo odbrambenim i napadackim stavom.
    jednom sam s njom otisla do prodavnice i nasla milion razloga da se svadja. rekla sam joj otvoreno - s tobom vise nikad u prodavnicu.
    izbegavam je koliko mogu, sem kad je posao u pitanju.
    druga je jos gora
    kad ima problem, privatni, onda nadje se za sekund pored mene i pocne da mi prica i prica i prica, dok ja slusam, slusam, slusam....pa pricam, pricam - kao savetujem...i pocnem da se nerviram. nakon toga, ja sam srozana, a ona super raspolozena...
    svaki njen poziv za kafu odbijam dok mogu. a kad nema druge, prihvatim, ali uvek joj napomenem da mogu samo kratko....


  11. #11

    Odgovor: Energetski vampiri

    imam i ja jednOg lika koji kad mi kaze da ce doci i da mu stawim kafU,ka da me nogom u glawU streFiO ali dobar je jadnik,i moram ga ispostowaT i bit fiN..ali me smoRi najache,sa sawrseno smor prichoM,ali snadjem se jer izgorim mu prichu i njega samog..swe ja to finO zawijem u sprDNJu..Ali...kad on ode,swe mi 'modro' u mozak

  12. #12

    Odgovor: Energetski vampiri

    O da.. Ima takvih osoba koje isijavaju nekom negativnom energijom.

    Nažalost, u mojoj porodici postoji jedna takva osoba koja je takvom postala 'silom prilike' i to zbog nečega što se dogodilo prije čak 15 godina ali te rane su i danas duboke, u biti ožiljci krvare. Stoga, uzimajući u obzir to, podnosim ju iako je to ružno za reći jer ona nije uvijek energetska crna rupa. Mislim da sam uspjela svesti na minimum razgovor na bolnu temu te samim time i sam spriječila njezino negativno isijavanje.

    Ostale osobe više ne postoje jer nemam razloga da se družim sa osobama koje mi ne pašu. Distanciram se od svih onih koji mi ne odgovaraju u bilo kojem smislu. Život je kratak i čemu da ga 'bacam' na one koji to 'ne zaslužuju'. Radije se okrenem svojim najmilijima.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #13

    Odgovor: Energetski vampiri

    oceva famailija,kompletna
    al` ja to ni ne vidim u prostoru,dakle nit ih vidjam nit me interesuju,niti imamo ista zajednicko

    ima jos par ljudi
    s njima sam na distanci koliko god mogu ali me definitivno svaki susret razdrazi do granice ujedanja
    popizdim nacisto
    i to je prilicno blag izraz

    elem,vec nekoliko meseci imam na vratima parce papira gde pise da ne primam nenajavljene goste
    i verujte,radi
    prilicno sam sredila svoje nerve
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #14

    Emocionalni vampiri

    Emocionalni vampir, jedina razlika izmedu njih i pravih vampira je da kod ovih beli luk ne pali.
    Naime, hrane se osecajima drugih ljudi, traze saucesca i prozdiru te danima, mesecima, sistematski hraneci svoj ego.
    Valjda negde podsvesno to naslutimo takvo sto nam realnost salje signal da su ti histericni izlivi ljubavi samo potreba i znak psihicke nestabilnosti...
    Kao ljudska bica koja osecaju potrebu za bliskoscu i toplinom, neretko se pripijemo uz njih i pustimo ih blizu, a oni tako korak po korak stvaraju prostor za grandiozno finale, gde nas ostave isisane i pretvore u prazne ljusture.
    Kako se odupreti, da li je stvar u prevenciji ili ih osakatiti kad se osecaju najmocnije jer posledice,- prazan pogled, prazna dusa, ogromna tuga i oporavak stvarno jebeno dugo traju?
    U meni se bore genije i ludak.Ako ostanem u Srbiji jos koju godinu,nije tesko pogoditi koji ce od njih dvojice pobediti.

  15. #15

    Odgovor: Energetski vampiri

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste se sretali u životu sa ljudima koji su vam jednostavno crpeli energiju? Da li je to samo naš utisak i naš lični vampir, pošto ta osoba osim nas ima oko sebe ljude na koje ne deluje tako? Kako se branite od ljudi koji vam oduzimaju energiju? Šta ako je to neki član porodice?
    Nisam do skoro...ili nisam obracala paznju Ako su i bili, desavali se munjevito, tako da su (ti vampiri) imali jednokratni obrok od mene...
    Ali nedavno sam se srela...
    Posle kontakta sa "vampirom" osecala sam iscrpljenost, povracala, jednom zavrsila cak u hitnoj...
    Kako se braniti? Nemam pojma
    Mozda biti bezobrazan i oterati ga u piiiip piiiip piiiip...
    Sva sreca te nije clan porodice...
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prvi vampiri su bili iz Hrvatske i Srbije
    Autor Bombica u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.07.2010, 01:44
  2. Energetski sporazum između Srbije i Rusije
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.08.2008, 20:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •