Dobri i loši razlozi za brak
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Dobri i loši razlozi za brak



    Iako mnogo parova već godinama živi u tzv. "divljem braku�, tradicionalni brak još uvijek nije apsolutno izašao iz mode.
    Nakon nekoliko godina veze, 60% parova odluči stupiti u bračne vode. Psihoterapeutkinja Paula Hall nabrojala je dobre i loše razloge za stupanje u brak uprkos poražavajućim statistikama o razvodu.

    Dobri razlozi za stupanje u brak

    1. Najbolji razlog za brak je ljubav. Iako nije jedini razlog zbog kojeg biste trebali stupiti u bračne vode, ljubav je jedan od najbitnijih faktora za uspješnu ljubavnu vezu.

    2. Vezivanje je također jako dobar razlog za brak ukoliko ste čvrsto odlučili da želite biti zajedno "dok vas smrt ne rastavi" poznavajući sve partnerove vrline, a pogotovo mane.

    3. Brak je dio vaše kulture i tradicije. Ceremonija vjenčanja je nedjeljivi dio kulture i društvenog okruženje u kojem živite i u kojem ste odrasli. Odgajani ste u takvim okolnostima u kojima je suštinski dio vašeg vjerovanja i vašeg sistema vrijednosti bračni odnos i zasnivanje porodice.

    4. Želite zasnovati vlastitu porodicu. Ukoliko nakon izvjesnog vremena veze i intime shvatite da je vrijeme da dobijete i dijete, onda je brak odlično okruženje za odrastanje vašeg djeteta.

    5. Želite slaviti svoju ljubav. Napravite veliko vjenčanje ako želite da se vaša porodica i prijatelji raduju sa vama i da podijele vašu neizmjernu sreću � onda u krugu svojih najbližih obilježite početak bračnog života i proslavite svoju ljubav.

    6. Vrijeme je idealno za brak. Ukoliko imate solidnu, čvrstu i sretnu vezu, a osjećate da je brak sljedeći logičan korak, onda vam psihoterapeutkinja Paula Hall preporučuje da to i uradite.

    Loši razlozi za stupanje u brak

    1. Kako biste osigurali vezu i zadržali partnera. Ukoliko vaša veza nije stabilna i čvrsta prije braka, ona to neće postati ni kasnije. Možda će vam biti teže da se rastanete nakon što stupite u brak, ali sigurno je da nećete biti sretniji.

    2. Strah od samoće. Neki ljudi se vjenčavaju jer se boje da ih niko drugi neće htjeti. Bolje je život provesti u samoći nego sa pogrešnom osobom.

    3. Zbog djece. Jasno je da je bolje za djecu da odrastaju sa oba roditelja, ali brak koji nastaje samo zbog djece neće stvoriti zdravo i sretno okruženje za djecu.

    4. Želite si ispuniti san o velikom vjenčanje. Veliko vjenčanje u bijeloj vjenčanici je za neke ljude ispunjenje sna, ali morate biti svjesni da ta proslava traje samo jedan dan, a brak bi trebao trajati cijeli život.

    5. Kako biste preboljeli razvod. Neki ljudi silno žele drugi brak kako bi prebrodili prvi � kako bi sebi i drugima dokazali da su dobro.

    Postoji još mnogo razloga zbog kojih biste trebali ili ne stupiti u bračni odnos, ali najvažnije od svega jeste da ste u potpunosti prodiskutovali sve svoje razloge sa vašim partnerom. Morate biti sigurni da oboje imate iste motivacije i namjere.

    Pitanja na koja trebate odgovoriti prije braka

    Pošto je brak veliki korak u životu, važno je da ste sigurni da vaš partner i vi razmišljate u istom pravcu prije nego se u potpunosti vežete.

    1. Da li volimo i poštujemo jedno drugo i da li vjerujemo jedno drugom?

    2. Da li očekujemo iste stvari od braka?

    3. Da li se slažemo oko važnih životnih pitanja kao što su djeca, porodica, prijatelji, način i mjesto života?

    4. Da li uspješno rješavamo konflikte koji su neminovni?
    Poruku je izmenio Cecara, 01.02.2015 u 10:34

  2. #2

    Odgovor: Dobri i loši razlozi za brak

    tu fali jos po neko pitanje

    Ako na sva gore postavljena pitanja za brak...odgovoris potvrdno...da volite se ,zelite da osnujete porodicu,imate iste poglede sto se tice vaspitanja dece i ostalog.i bla,bla...i eto to je tako u trenutku sklapanja braka.

    Ko vam kaže da ce to tako i ostati tj da se vasa razmisljanja tj pogledi nece razici za 10 god?Ljudi se menjaju zar ne?

    Pa vi sami zakljucicte koja pitanja ja mislim da fale
    Poruku je izmenio Mish, 15.07.2007 u 18:06
    iz svega sto vidim dovoljno ucim,
    i sve mi govori koliko vredim
    na svakom delu sebe nosim dobar znak

  3. #3

    Odgovor: Dobri i loši razlozi za brak

    dobri razlozi su:
    uvijek si kraj osobe koju volis
    zajednicko planiranj
    osjecaj obaveze itd itd

    a losi su samo polaganje racuna
    u svakom zlu ima nesto dobra

  4. #4

    Odgovor: Dobri i loši razlozi za brak

    Citat
    ..
    Pošto je brak veliki korak u životu, važno je da ste sigurni da vaš partner i vi razmišljate u istom pravcu prije nego se u potpunosti vežete.

    1. Da li volimo i poštujemo jedno drugo i da li vjerujemo jedno drugom?

    2. Da li očekujemo iste stvari od braka?

    3. Da li se slažemo oko važnih životnih pitanja kao što su djeca, porodica, prijatelji, način i mjesto života?

    4. Da li uspješno rješavamo konflikte koji su neminovni?[/FONT
    kaže:
    [/COLOR][/CENTER][/SIZE]

    1.postuju se svi kad se upoznaju bar bi trebalo.
    A verovati jedno drugom na rec pa i to je lako na pocetku.
    voleti ta carolija moze da potraje ili da se zameni hranom

    2. ocekivati iste stvari od braka je veoma tesko da se musko i zensko nadju na istim talasima. a to se vidi posle nekoliko godina ko vise rilja po kuci a ko ide negde

    3. to je tesko znati dok nemas decu dok ne provedes neko vreme u braku a brak je uvek uzimanje zivota na nevidjeno

    4. kako znati kako ces resiti konflikt kad nemas bracnog iskustva?


    a da bi neko ipak bio za ili protiv braka trebao bi da prvo prozivi jedan brak jedan sasvim obican.

    ...

    a kada bi sada razmisljao o braku ...nikada se ne bi zenio.
    Ne bi se nikada zenio ne zato sto mi se ne svidja u braku ne zato sto je to ipak zivot u dvoje ne zato sto je dosadno svaki dan imati sve kako si zeleo,...

    jednostavno bi hteo da provedem jedan zivot bez braka malo za promenu. Malo da zivim sam da vidim kako je i to.

    Nikada nisam ziveo sam.
    Poruku je izmenio robert ns, 18.11.2008 u 17:57

  5. #5

    Odgovor: Dobri i loši razlozi za brak

    ...brak-dobro je to...svako bi trebao da proba...

  6. #6

    Odgovor: Dobri i loši razlozi za brak

    Brak je po meni i dalje najblja institucija u kojoj mogu da žive ljubavni partneri i da stvaraju svoju porodicu. Dakle, ne verujem da za formiranje čovekove ličnosti postoji bolja pretpostavka nego da bude rođen i da odraste u braku (bio formalan ili ne), odnosno u porodici sa čvrstim socijalnim vezama...

    Hoću da kažem da ako želimo što zdravije i kvalitetnije potomstvo, ženimo se sa partnerkama koje volimo i koje vole nas i, zna se, pravimo decu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    Odgovor: Dobri i loši razlozi za brak

    Kako god okrenes, ima vise losih od dobrih razloga za brak.
    Tako ako bi' se to gledalo ne bi' brakova ni bilo.
    Srecom ne meri se to tako...
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  8. #8

    Odgovor: Dobri i loši razlozi za brak

    dobar ili los razlog za brak, potencijal su za dobar ili los razvog
    neunistiva zlojebaba!

  9. #9

    Odgovor: Dobri i loši razlozi za brak

    Mislim da je brak nekako prirodno stanje za zrele ljude.
    A eto ja odavno nisam u braku.

    Kad vidim nake parove u braku i ja pozelim...
    Ali mnogo je i onih po cijim brakovima vidis da je bolje i biti sam nego ziveti u braku, a opet biti sam.

  10. #10

    Odgovor: Dobri i loši razlozi za brak

    Dobri razlozi

    - Uvek vam skuvaju jutarnju kafu.

    - Ne morate stalno da izvodite nekakve kerefeke da biste doshli do sexa ( tu mislim na
    udvaranje, poklonchiche, pazhnju, razgovor, predigra, kupanje...itd.)

    - Ne morate vishe prati sudove.

    - Mozhete da odete kolima negde i da se napijete...brachni drug vas doveze kuchi.

    -Ne morate vishe odledjivati frizhider...partner to uradi umesto vas.

    - Svaki put kada vam se usred nochi jedu palachinke ili gomboce sa shljivama, imate pri ruci
    partnera koji che ih brzo pripremiti.

    - Uvek ima ko da iznese djubre, kada se dovoljno nakupi.

    - Ne morate vishe da idete do vrata kad neko zazvoni.

    - Ima ko da vam doda daljinac.

    - Mozhete bilo gde da ostavite prljave zokne, kroz par minuta che iovako zavrshiti u korpi za vesh.

    - Mozhete uvek sve da razbucate u ormanu, drugog dana je sve opet slozheno...its medzhik!

    - Ima ko da vam donese WC papir ako ste usred biznisa primetili da je "nestalo"

    - Uvek neko ode da stoji u red umesto vas po raznim shalterima.

    - Uvek imate besplatnu poslugu, kada vam dodju prijatelji u goste.


    Loshi razlozi

    - Tashta

    - Svakog dana oko 3OO puta chujete rechenicu koja pochinje sa "Trebalo bi..."

    - Nagomila vam se hiljadu chudnih i nepotrebnih stvari po kuchi ili stanu (narochito u kupatilu).

    - Ulaz u garazhu morate proshiriti za tri metra.

    - Na zadnjem sedishtu automobila che vam se stvoriti jastuci chudnih boja i dezena.

    - S vremena na vreme chete morati jesti za stolom iz tanjira a ne ko slobodni ljudi, iz chinije pred televizorom.

    -Morachete nauchiti da simulirate pazhljivog slushaoca.

  11. #11

    Odgovor: Dobri i loši razlozi za brak

    Čak i dobri razlozi za brak ne moraju značiti da će zajednica biti i srećna. I obrnuto. Međutim, verujem da oni koji promišljenije ulaze u bračne vode imaju veće šanse za opstanak i dobar suživot...

    Mislim da se svi mi u tim razlozima, ma koliko oni bili uobičajeni, i razlikujemo. Od para do para. U svakom braku pored ljubavi, odgovornosti, zrelosti itd, potrebno je i bar malo srećnih okolnosti....

    Usudio bih se reći da je sve više brakova koji imaju ograničeni rok trajanja, pa su u njima, primereno tome, sve više aktuelni dobri i loši razlozi za razvod, što bi moglo biti i jedna od tema na ovom forumu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Dobri i loši razlozi za brak

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Hoću da kažem da ako želimo što zdravije i kvalitetnije potomstvo, ženimo se sa partnerkama koje volimo i koje vole nas i, zna se, pravimo decu...
    Često dvoje neozbiljno ulaze u brak, da bi se kasnije ozbiljno razveli.

  13. #13

    Odgovor: Dobri i loši razlozi za brak

    Carl Weisman napravio je istraživanje u kojem su sudjelovali razvedeni parovi i sve je podatke sakupio u knjizi Serious Doubts: Why People Marry When They Know It Won't Last, prenosi blic.rs.
    Weisman je u svojoj knjizi naveo 11 glavnih razloga zbog kojih ljudi ulaze u brak koji je od samog početka osuđen na propast.

    1. Niste više htjeli biti sami.
    2. Smatrali ste da ne možete pronaći nekog boljeg od tog partnera.
    3. Nadali ste se da će se on u braku promijeniti.
    4. U brak ste ušli zbog pritiska roditelja.
    5. U brak ste ušli iz financijskih razloga.
    6. U brak ste ušli zbog neplanirane trudnoće.
    7. Brak vam je poslužio kao bijeg od obitelji.
    8. Smatrali ste da će brak popraviti ono što ne valja u vezi.
    9. Partner je vršio pritisak.
    10. Htjeli ste djecu.
    11. Brak vam se činio kao logičan sljedeći korak nakon dugogodišnje veze.

    Meni se zalomili razlozi pod 9 i 10 u jednom. I pokazalo se kao jako lose
    Ali ono sto ovaj pametni cika pise jeste da se ne sme ignorisati svoj unutrasnji glas koji ti govori da pravis gresku, veliku gresku. Koliko god jezivo zvucalo, ja sam na dan svog vencanja, tokom svadbe, samo razmisljala ko ce da vraca sve ove poklone

    Dakle, sve dok ti se celo bice ne buni protiv tog 'da'...svi razlozi su ok

  14. #14

    Odgovor: Dobri i loši razlozi za brak

    Dojadilo nam da budemo u vezi,a i svima smo se popeli na glavu pa ajde kao to nam je zvucalo kao dobra ideja ..nije ispalo lose.

Slične teme

  1. Zašto dobri ljudi uvek odlaze?
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 13.02.2016, 15:05
  2. Dobriša Cesarić
    Autor yige_gui u forumu Jugoslovenska poezija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 13:13
  3. Najgori razlozi za udaju
    Autor makilli u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 04.08.2010, 19:10
  4. Dobri pastir - The Good Shepherd
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.09.2008, 11:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •