Anri potvrdio prelazak u Barselonu!

Napadač Arsenala i Francuske reprezentacije Tjeri Anri u petak uveče potvrdio je svoj prelazak u Barselonu!

" Još uvek moram da prodjem lekarske preglede, ali tačno je, prelazim u Barselonu sa kojom ću u ponedeljak potpisati četvorogodišnji ugovor" rekao je Anri, za francuski " L'Equipe".

Katalonski klub nije definitivno potvrdio dolazak Anrija, ali je još ranije saopštio da su pregovori oko transfera vrednog 16 miliona funti – pri kraju.

Ova vest sigurno se neće dopasti navijačima Arsenala, ali prema Anriju, upravo problemi u klubu ( odlazak potpredsednika Dejvida Dina, neizvesna situacija oko Arsena Vengera) doveli su ga do odluke da krene u Španiju:

"Sledeće sezone imaću 31.godinu i ne bih želeo da se nadjem u klubu bez Dina i Arsena, koji je uz mene od mojih početaka. Ovo je samo moja odluka, nije na nju nije uticao" rekao je Anri i jasno aludirao na najavu francuskog trenera da neće produžiti ugovor sa Arsenalom na kraju sledeće sezone.

Za Anrija su bili zainteresovani i milanski klubovi, ali se prema sopstvenim rečima odlučio za Barselonu:

"To je klub sa velikom tradicijom i imaju tim koji igra divan fudbal" rekao je Anri.

Anri je po meni jedan od najboljih fudbalera današnjice. Tehnički besprekoran, uvek odigra najinteligentnije moguće, bez puno 'davljenja igre'... biće prava uživancija gledati ovog majstora u Španskoj Primeri