Kakve imate zvucnike?
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Kakve imate zvucnike?

    Zvučnici (Computer Speakers, Multimedia Speakers) za računar imaju pojačalo integrisano unutar zvučnika tako da ih možete spojiti direktno na priključak zvučne kartice. Ako obične zvučnike želite spojiti na računar prvo morate spojiti pojačalo (ili npr. hi-fi liniju) na zvučnu karticu, a zatim na pojačalo spojite zvučnike.

    Princip rada - Zvučnici u sebi imaju membrane koje se pomeraju (vibriraju) i tako stvaraju zvuk. Da bi membrane znale kako da se pomeraju tj. kakav zvuk da stvaraju, treba im signal koji im šalje računar preko zvučne kartice. U zvučnicima se nalazi magnet koji polarizacijom izaziva pomeranje membrane.










    Vrste zvučnika - Kompjuterski zvučnici su uglavnom zvucnici stoni zvucnici. Podni (samostojeći) zvučnici su najveći, a samim tim i skuplji ali i kvalitetniji. Danas su uobičajeni zvučnički sistemi (Subwoofer/Satellite Systems) 2.1, 5.1, 7.1. Takođe postoje i bežični zvučnici koji koriste bazu za slanje signala (slično kao i kod bežičnih miseva i tastatura).








    PC zvučnik (PC speaker) je mali zvučnik koji se nalazi u kućištu računara i spojen je na matičnu ploču. Naziva se još i PC beeper zato što odjednom može ispustiti samo jedan ton (beep) i služi za upozorenja PC sistema. U modernim računarima ovaj zvučnik je integrisan u obliku čipa na matičnu ploču.







    Kakve vi imate zvučnike? 2.1 ili 5.1 ili 7.1 ? Da li su vam je ozvučenje u sobi bitno ili ne? Ili možda koristite slušalice?

  2. #2

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Kakve vi imate zvučnike? 2.1 ili 5.1 ili 7.1 ? Da li su vam je ozvučenje u sobi bitno ili ne? Ili možda koristite slušalice?
    Nemam ni 2.1 ni 5.1 ni 7.1
    Imam Altec Lansing 4.1 sistem od 95W, shto je za ovaj moj jednosoban stanchich i previshe
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  3. #3

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Ponosni sam vlasnik zvučnika:

    Altec Lansing 2.1 ATP-3



    * RMS snaga: 30 W (sateliti 2 x 6 W, subwoofer 18 W)
    * Muzička snaga: 60 W
    * Kontrole: On/Off prekidač, jačina zvuka, treble/bass odnos
    * Frekventni odziv: 90 Hz - 22 kHz (sateliti), 20 - 210 Hz (subwoofer)
    * SNR: 70 dB
    * Sateliti su magnetno izolovani

    + subwoofer ima drveno kućište , bass je mnogima PREJAK, a meni bass nikad nije prejak ali ipak ga MORAM SMANJITI - držim ga na 1/3 snage jer se i ovako tresu prozori u sobi koja nije mala - 4 x 3.5 .
    - Sateliti imaju po 3 zvučnika (2 visokotonca u telu i 1 niskotonac u podnožju koji šalje zvuk ka dnu, a subwoofer ima 2 , znači ukupno 8 zvučnika... malo su se zeznuli na Pakomovom sajtu što se tiče ovih tehničkih karakteristika , zvučnici su zver!)

    Kao što se na slici vidi, i sateliti i subwoofer imaju odstojnike kako bi se zvuk nesmetano prostirao.
    Imaju snage na pretek, ako su pojačani na više od 50% ne može se izdržati u njihovoj blizini duže vreme.

    Sve preporuke sa moje strane, zvučnici su extra kvalitet, za cenu od 55 EUR nema boljih.
    Dizain im je neprevaziđen i uz dodatak DFX-a 7.5 za Winamp rade ko pravi
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  4. #4

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Al' se ovaj iznad rasprich'o ko da opisuje spejs TajShl
    Pa de da i ja metnem slichku

    altec lansing ada745 4.1 system



    * 95 W total RMS
    * 51 W subwoofer RMS
    * 5.25" (inchni) subwoofer u drvenom kuchishtu
    * Chetiri 3" (inchna) magnetni izolovana satelita
    * 30Hz - 18KHz frekventni odziv, itd...

    Cijena cirka $50-60
    PS
    Vish da ima boljih za te pare od 55 EUR
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  5. #5

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    Cijena cirka $50-60
    PS
    Vish da ima boljih za te pare od 55 EUR

    Pa da, lako je tebi kad si u Ameriku.

  6. #6

    Kakve imate zvucnike?

    Logitech X-530 Speakers



    Dual driver satellites provide full rich sound.
    Ported subwoofer minimises distortion for pounding base.
    Subwoofer design displaces more air for deeper bass.
    Matching front and rear satellites deliver balanced surround sound.
    Dedicated centre channel makes dialogue clear and intelligible.
    Satellite speaker stands rotate for easy wall mounting.
    Headphone jack.
    Master volume and subwoofer level controls placed for quick, convenient access.
    Total RMS power: 70 watts RMS.
    Satellites: 45 watts RMS (2 x 7.4 watts front, 15.5 watts centre, 2 x 7.4 watts rear).
    Subwoofer: 25 watts RMS.
    Total peak power: 140 watts.
    Size of satellites 8 x 2.5 x 3in.
    Size of subwoofer 9 x 6 x 9.25in.
    £59.79

    ~~~~~

    potpuno sam zadovoljna
    Poruku je izmenio Crazy Angel, 24.06.2007 u 18:20

  7. #7

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?



    GENIUS HF 5.1 5000 WOOD SURR. HOME THEATRE SYSTEM

  8. #8

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    + subwoofer ima drveno kućište , bass je mnogima PREJAK, a meni bass nikad nije prejak ali ipak ga MORAM SMANJITI - držim ga na 1/3 snage jer se i ovako tresu prozori u sobi koja nije mala - 4 x 3.5 .

    Posto imamo iste zvucnike...
    Moja soba je 4x4, ali ja volim da slusam glasniju muziku. Tako da mogu da dodam da kad drzim na 1/3 snage, meni je to slabo. Kad Volume drzim na pola (a na racunaru maximum) onda mi je bas kako treba. Bass mi je na 2/3, a treble na 1/3. Sva sreca da zivim u kuci pa nemam problema sa komsijama.

  9. #9

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Mercury 5.1,nista posebno sto se marke tice,ali imaju kvalitetan zvuk,jacine 120w!!!!Naravno drvene kutije!!!!

  10. #10

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Imam neki smeshni MS Industries 5.1 sistem... Nishta posebno za videti, ali shto se zvuka tiche, super je... Kvalitetan tu i tamo, i ono shto je meni najbitnije, ima dobar bas, i glasan je Dovoljno da se trese sve po kutji kad napanjim... I shto goldie reche, sretja pa sam u kutji, pa me niko ne dira... sem mojih

    Inache, jednog lepog dana, ima da opremim sebe Genelec kutijama, i jednim Creative Labs Sound Blaster X-Fi Platinum... A mozhda i jedan Creative Labs E-MU 1616... Al\ to tje vetj biti perverzija...

    Inache, jerbo sam radio oko dve godine kao tonski snimatelj u RTS, prilichno sam navuchen na kvalitetan zvuk, jer sam imao prilike da chujem neke stvari onako kako su zamishljene... Zbog toga balavim na profesionalne audio komponente za comp...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

Slične teme

  1. Kakve muškarce privlačite?
    Autor Aiko u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 21:52
  2. Kakve žene privlačite?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 17.01.2014, 08:27
  3. Kakve tastature volite?
    Autor goldie u forumu Hardver
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 23.01.2010, 22:58
  4. Kakve telefone volite?
    Autor SQUAW u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.04.2008, 14:26
  5. Kakve ste enigmate?
    Autor Goga u forumu Astrologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.11.2007, 12:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •