Levo VS Desno - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Koja strana u Srbiji je ekstremnija?

Učesnika ankete do sada
59. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Levica

    29 49.15%
  • Desnica

    30 50.85%
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 36
  1. #16

    Odgovor: Levo VS Desno

    Ekstremne su partije tkzv 'desnice'. Tu, naravno, u prvom redu mislim na SRS. Svojevremeno, ekstremne su bile i partije tkzv 'levice' - SPS i JUL, ali one vishe nemaju nikakvog uticaja u drzhavi. Srecom, dodao bih.

    Osim politichkih partija, postoje i nekoliko organizacija koje propagiraju ekstremizam (neonacizam, ksenofobiju, rasizam...), kao na primer 'Nacionalni Stroj', 'Krv i cast', samozvana 'Garda svetog cara Lazara' i sl.

  2. #17

    Odgovor: Levo VS Desno

    Ceda nije Levica, ali je zato postao radikalniji i od samih radikala! To je tesko bilo, ali je Cedica uspeo!

  3. #18

    Odgovor: Levo VS Desno

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Neka mi neko objasni kako liberali mogu biti ekstremisti, ja ne znam pa neka me dežurni ubeđivači upute, mlad sam i naivan.
    Како се оно звала странка Владимира Жириновског? Либерално демократска партија? Бане побогу, ниси ти ваљда од оних који би да на тараби пише п... ?
    http://en.wikipedia.org/wiki/Liberal...arty_of_Russia

    Делом и словом Россия воскреснет,
    С лидером новым, достойным и честным,
    С партией сильной, врагам неугодной,
    На благо Отчизны, для жизни свободной.

    Терпенью народа приходит предел —
    Мы выбираем ЛДПР.

    Назовеш се либералом, и аутоматски си супротност екстремизму

    Идеологија ЛДП Чедиста је - демагогија и антисрпство. Неко их је добро упоредио са Јакобинцима. Нису националисти ни комунисти, али би и хапсили и забрањивали и вербални деликт уводили, уређивали живот свима искључиво по свом виђењу, писали историју...

    Екстремисти су такође и ЛСВ јер се залажу за поделу државе Србије и стварање Чанколиског пашалука.

    SRPSKI SEN-ZIST I PETOOKTOBARSKI MONTANJARI
    http://groups.google.com/group/yu.fo...forum.politika
    Poruku je izmenio yossarian, 04.07.2007 u 19:59
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #19

    Odgovor: Levo VS Desno

    kod nas postoje samo KVAZI demokrate i KVAZI levicari.

    ljudi kažu da sam levičar.

    SMRT FAŠIZMU

  5. #20

    Odgovor: Levo VS Desno

    -Kako ja to vidim?

    Najextremnije levo je komunizam i Staljin a desno nacizam i Hitler
    Desnica forsira narod a levica gradjane odnosno drustvo. One prave izvorne, na temeljima Marksizma, levice vise nema ni u Kini, tj. snaga koje se zalazu za drustvenu (drustvenu ne drzavnu) svojinu. Moderna levica u celom svetu je socialdemokratska, znaci, demokratija - kapitalizam - privatna svojina (kao svetinja) ali sa socijalnim aspektom, naglasenim akcentom na brigu o tzv. socijalnim kategorijama. Desnica, sa druge strane, akcenat stavlja na nacionalno pitanje, znaci, prvo da se mi: Srbi, Francuzi, Turci, obezbedimo a ostalima sta ostane. Centar forsira drzavno pitanje, jaca drzavni aparat (i tako nesto, valjda). U zavisnosti gde je akcenat veci postoji levi centar i desni centar.
    Kod nas: SPS, jeste da nije ( ) otpustao radnike, besplatno skolstvo zdravstvo i sl. ali je takodje podrsku gradjana prikupljao i nacionalnim pitanjem. SRS, jeste da im je prva rec u svakoj recenici Srbi, ali podrsku gradjana vise trase na socijalnim pitanjima - teskom zivotu. Tako da su te dve stranke leva desnica odnosno desna levica. DSS je cista desnica, nihova ekonomska prica je da treba ponistiti privatizaciju, a socijalnu pricu i nemaju. DS, jeste, i zaista jeste, levi centar. Nihova prica se ogleda u ukidanju poreza na prvi stan npr., ekonomska je da sve osim onoga sto je i svuda u svetu vlasnistvo drzave proda, i posveti se kreiranju uslova za nesmetani razvoj privrede, nacionalno pitanje skoro da i nemaju. LDP, jeste dosta extreman, ali, nacionalno pitanje je naglaseno ali u smislu umanjivanja znacaja nacionalnog pitanja, socijalno i ekonomsko pitanje, po meni, gledaju upravo liberalno, tj. bez upliva i reagovanja na iste, americki model - ako imas para plati lecenje ili ako hoces placaj penzijsko.
    Ekstremnija je desnica, koja ima veliki tren rasta i u celoj Evropi, narocito kad se izmesao istok i zapad.

    SLOBODA CACAK

  6. #21

    Odgovor: Levo VS Desno

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    DSS je cista desnica, nihova ekonomska prica je da treba ponistiti privatizaciju, a socijalnu pricu i nemaju.
    Изводи из програма ДССа:
    http://www.dss.org.yu/zasto_postojim...ram.php?id=152
    Eкономска политика

    Оздрављење и стабилност националне привреде најпречи су циљеви економске политике за коју се залажемо.

    Привредни преображај друштва може се извести само коренитом променом привредног система, финансијском стабилношћу и стабилизацијом цена, денационализацијом, приватизацијом друштвене својине и променом финансијске и пословне структуре предузећа и банака.

    Нови привредни систем наше државе засниваће се првенствено на приватној својини, а потом и на државној и задружној, као и на на слободном тржишту рада, капитала, робе и услуга, уз пуну правну и пословну сигурност.

    Убеђени смо да нема богате државе без богатих грађана.

    Привреду треба ослободити социјалне улоге коју је доскора имала а коју на себе мора преузети држава.

    Витални циљ привреде јесте укључивање наше земље у Светску трговинску организацију, Европску унију, Међународни монетарни фонд, Светску банку и друге међународне финансијске и трговинске организације и институције.

    Настојаћемо да се приватизација изврши без одлагања, уз поштовање принципа економске рационалности, али такође и социјалне правде и сигурности.

    Преиспитаће се сви случајеви злоупотреба у досадашњем процесу приватизације.

    У поступку будуће приватизације водиће се рачуна о дуговањима државе према грађанима. Процес приватизације засниваће се на интересима оштећених девизних штедиша и старих власника, потребама раздужења према иностранству, попунама пензионих фондова и учешћу запослених. Одлучујућу улогу у приватизацији имаће изабрани државни органи.

    Залажемо се за праведно и максимално могуће обештећење свих штедиша које су опљачкале државне, парадржавне и приватне банаке.

    Посебну пажњу посветићемо политици регионалног развоја Србије и отклањању неравномерности у развоју појединих региона, што подразумева одговарајуће регионално планирање. У будућој регионално уређеној држави основаћемо посебне фондове за мање развијене делове региона.

    Залажемо се за доношење посебног програма ублажавања и отклањања незапослености, између осталог и путем преквалификације и доквалификације.

    Туризам је важна извозна делатност и може знатно допринети развоју укупне привреде у нашој земљи. Зато се залажемо за повратак наше земље на међународно туристичко тржиште и истовремено даље јачање домаћег туризма.

    Туризам великих градова, планински, сеоски, поморски, бањски, транзитни и речни, наутички туризам, као и туризам везан за посебна интересовања, попут лова и риболова, сезонски и еко-туризам сматрамо најважнијим видовима нашег туризма који треба развијати подстицајним економским и финансијским мерама.

    http://www.dss.org.yu/zasto_postojim...ram.php?id=157
    Социјална политика

    Наша социјална политика заснива се на уверењу да преображај друштва и уобличавање демократског поретка морају почивати на начелима социјалне правде. Свим члановима заједнице морају бити пружене могућности за лични развој, образовање, стварање породице и квалитетне услове живота.

    Држава је дужна да свим грађанима пружи социјалну сигурност. Настојаћемо да се сваком грађанину обезбеди могућност коришћења основних услуга - здравствених, образовних, културних, као и социјалне заштите и исплате пензија. У погледу коришћења ових услуга, сви ће грађани бити једнаки.

    Радно, социјално и друго законодавство из ове области обезбедиће право на рад и правичну зараду од рада. Њиме се такође имају уредити: безбедни и здрави радни услови, право на зајамчену накнаду за рад, право на слободну индивидуалну и колективну погодбу, право на слободно организовање у синдикате и задруге, право на штрајк, на плаћени одмор и плаћене празничне дане, право за запослене жене и, нарочито, право мајки на посебну заштиту, право хендикепираних лица на радно оспособљавање и професионалну и социјалну рехабилитацију, као и право на пензијско осигурање и обезбеђивање материјалних услова за живот. Ова права не могу бити ускраћена ниједном грађанину.

    Социјалном заштитом решаваћемо проблеме социјално угрожених лица, као и лица која су се нашла у невољи стицајем околности. Задатак социјалне заштите биће и то да отклања негативне последице доскорашње рђаве управе државом.

    Средства за социјалну заштиту обезбедићемо из државног, регионалног и општинског буџета, као и од прилога невладиних организација.

    Социјална сигурност обухватаће право свих грађана без разлике на здравствену заштиту, материјалну помоћ, пензијско и инвалидско осигурање, накнаду за време незапослености, заштиту деце и омладине и заштиту инвалидних лица.

    Пензијско, инвалидско и здравствено осигурање уредићемо као самосталан финансијски систем. Фондови ће бити ван домашаја политичких чинилаца и под сталном јавном контролом.

    Залажемо се за то да се Фонду пензијског и инвалидског осигурања врате средства и непокретности одузимани у дугом периоду и трошени у ненаменске сврхе.

    Неопходно је без икаквог повлашћивања регулисати и изједначити статус свих бораца.

    Посебно се залажемо за уобличавање целовитих програма за хитно и трајно решавање проблема избеглица.

    Залажемо се за развијање свих савремених облика и установа дечије заштите. Те установе треба да буду приватне, с тим што је држава дужна да их подстиче и помаже. Такође се залажемо за увођење олакшица произвођачима дечије одеће и обуће, школског прибора, играчака, хране и осталих дечијих потрепштина, што важи и за трговце овом робом.

    Посебну пажњу посветићемо породици, која је темељ друштва и државе. Социјална сигурност и заштита неопходне су у свим случајевима нарушавања породичног живота и породичне целине. Деца, самохране мајке, незапослени и остарели родитељи не смеју трпети последице свог материјалног и друштвеног положаја.

    Жељено родитељство представља здраву основу за нормалан породични живот. Родитељи треба слободно да одлучују о броју деце и заједнички сносе одговорност за њихово подизање и васпитање.

    Морају бити укинути сви облици дискриминације међу половима. Женама се мора гарантовати право на запошљавање под једнаким условима, право на образовање, рад и напредовање у служби, као и сва права у области материнства.

    Залажемо се за изједначавање статуса мајки које нису у радном односу са статусом запослених мајки.

    Мерама заштите и социјалним осигурањем, поред запослених, биће обухваћени сељаци који живе од рада на својим малим пољопривредним поседима, затим ситне занатлије и мали трговци. Поред тога, неопходно је обезбедити законску заштиту минимума земљорадничког поседа.

    Без одлагања приступићемо поправљању катастрофалног стања у области становања, по угледу на поступак у развијеним европским земљама. Нарочиту пажњу поклонићемо онима који своје стамбено питање нису могли решавати у претходном режиму, затим младим брачним паровима и младим људима који почињу самосталан живот, подстанарима, као и избеглицама.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #22

    Odgovor: Levo VS Desno

    stvarno mi i nije toliko bitno gledam sebe
    i svoj zivot kako ce mi biti bolje
    u svakom zlu ima nesto dobra

  8. #23

    Odgovor: Levo VS Desno

    Mislim da nema ovde ni pravih levih ni pravih desnih,tj.vrlo malo.Sve je to komunisticka ujdurma.Licemerna spekulacija i oportunizam

  9. #24

    Levo VS Desno

    Citat SilentBob kaže: Pogledaj poruku
    Ekstremne su partije tkzv 'desnice'. Tu, naravno, u prvom redu mislim na SRS. Svojevremeno, ekstremne su bile i partije tkzv 'levice' - SPS i JUL, ali one vishe nemaju nikakvog uticaja u drzhavi. Srecom, dodao bih.

    Osim politichkih partija, postoje i nekoliko organizacija koje propagiraju ekstremizam (neonacizam, ksenofobiju, rasizam...), kao na primer 'Nacionalni Stroj', 'Krv i cast', samozvana 'Garda svetog cara Lazara' i sl.
    silence silent bob! jer na kraju, tražićeš i levicu i sps jer kada ne budeš imao para da platiš npr svome detetu ako hoće npr da studira arhitekturu, koja danas iznosi za godinu dana 240.000 din. čime su ako se slažeš i nisi posvadjan sa logikom, arhitekturu rezervisali samo za bogate a ne i za talentovane...Elem , mnogo je primera ali ovo je prvo što mi je palo na pamet, a odgovor treba da bude brz.

    Mislim lično da svetlija budućnost čeka levicu jer je sada pravo vreme za njih zbog sve težeg života i zbog celokupne situacije, postali smo bezemljaši u sopstvenoj zemlji, i sve teže ekonomske situacije i degradiranja svega što je naše,....e, pa dokle gospodo draga. Na sceni su od 2000. nedonoščad iz rodoskrvnog braka morala i retorike koja sve bleđa i bleđa postaje!
    Pa ko još normalan može da kaže da je kapitalizam plemenitiji od socijalizma , jer to nije pitanje tehnike nego činjenice i logike.
    Da, levo sam orijentisan jer:
    -ne volim potrošačko društvo,
    -ne volim da radim od 9-17 i da mi propadne ceo dan,
    -ne vidim sebe ni druge da "ginu" za privatnika 20-30 godina i da ovaj shvati da mu je jeftinije da ga otpusti jer ga niko neće i time ga iscedi i poslednjih nekoliko godina za džabe da mu radi
    -ne volim vlast koja zemlju vodi kroz tranziciju iz humanijeg društvenog uredjenja (socijalističkog), u surovije i nehumanije društveno uređenje, feudalno kapitalističko gde si od jutra do mraka sa očima uprtim u zemlju i pognute glave!, a sebe ta ista vlast naziva LEVIM CENTROM!!!!!???
    -ne volim mnogo toga , ali polako ...ima vremena pa ćemo pričati ....samo argumentovano!!!!
    - na kraju I SRCE JE NA LEVOJ STRANI I KRV JE CRVENE BOJE, a i ako baš hoćemo da idemo do kraja i uskršnja jaja se u crveno farbaju!!!!
    Poruku je izmenio BaneK, 03.01.2008 u 10:45 Razlog: uzastopni postovi

  10. #25

    Odgovor: Levo VS Desno

    И црвени пришт је црвен...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #26

    Odgovor: Levo VS Desno

    Citat dragonmax kaže: Pogledaj poruku
    Da, levo sam orijentisan jer:
    -ne volim potrošačko društvo,
    -ne volim da radim od 9-17 i da mi propadne ceo dan,
    -ne vidim sebe ni druge da "ginu" za privatnika 20-30 godina i da ovaj shvati da mu je jeftinije da ga otpusti jer ga niko neće i time ga iscedi i poslednjih nekoliko godina za džabe da mu radi
    -ne volim vlast koja zemlju vodi kroz tranziciju iz humanijeg društvenog uredjenja (socijalističkog), u surovije i nehumanije društveno uređenje, feudalno kapitalističko gde si od jutra do mraka sa očima uprtim u zemlju i pognute glave!, a sebe ta ista vlast naziva LEVIM CENTROM!!!!!???
    -ne volim mnogo toga , ali polako ...ima vremena pa ćemo pričati ....samo argumentovano!!!!
    - na kraju I SRCE JE NA LEVOJ STRANI I KRV JE CRVENE BOJE, a i ako baš hoćemo da idemo do kraja i uskršnja jaja se u crveno farbaju!!!!
    JUJUJUJUJUJU... Covek nalupeta gluposti... TI mora da si bas nalevo postavljen kad pricas tako... Pa nece ti EU dati da radim tri sata dnevno, vec bas je njihovo radno vreme 9-17...

    Koje je boje sta, ne bih o tome, krvave ruke su crvene boje, ali mene vise brinu zute tacke, i one zeleno plavo zute zastave, a one nemaju veze sa crvenom bojom...

    Ja volim crvenu boju, i licno nju nosim, ali to ne znaci da sam levicar... LeVORUk da ali ne levicar, a opet i kraljevic Marko je ubijao ljude levom rukom (buzdovanom), pa opet nije bio levicar...

    USKORO OPET SRPSKA VOJVODINA....

  12. #27

    Odgovor: Levo VS Desno

    Malo levo, malo desno al najbolje je ipak u sredinu!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #28

    Odgovor: Levo VS Desno

    ....u srbiji u ovom trenutku ne postoji jasno profilisana i organizovana leva snaga....da smo zdravo...

    ...al mi drago...što sam kao 41 glasač pomerio rezultat sa nerešenih 20:20......

    ...ustajte svi na zemlji kleti, svi sužnji koje mori glad ...........

  14. #29

    Odgovor: Levo VS Desno

    O kakvom se ekstremizmu ovde govori? I kad su postojale stranke koje su bile spremne za izlazak na ulice, nije postojala levica. Danas su sve stranke postale salonske. I bukvalno im je postalo teško da izvade guzicu iz fotelje. Evo, ove peticije za prevremene izbore - ne mogu da verujem šta govore Velja, Toma, Vučić... Iz očiju im viri da hoće samo stolicu. Svi su bili na vlasti, radili otprilike isto što i ovi sada rade, a govore kao da ih prvi put vidim, kao da se ne znamo.

    Kakva desnica, kakva levica?! Nema toga. Ako je LDP levičarska stranka, ja se odmah ubijam. Oni igraju na populizam, na neki urbani, kvazievropski, kvaziliberalni populizam, s tom razlikom što kvare malo prosek populističkim strankama koje skoro uvek pređu 20%. Ne znam da li će oni sad ući u parlament. Nešto se bojim da su zaglibili sad, jer je ova šačica što je glasala za njih očekivala da budu oštriji malo prema vlasti, a oni se sa vlašću slizali, svaki truli zakon koji predloži Vlada prolazi zahvaljujući njima.

    A tek ova desnica... Toma je sad najveći Evropejac. Onaj iz Zrenjanina prelazi iz DS u SNS i ni okom ne trepe. Kaže: to ko u fudbalu. Alooooo, breee, u ofsajdu si, dečko. Koga ti mažeš? Lopurdo!!! Koliko je koštao transfer, Jajarinjo?

    Pa onaj što postaje novi poslanik radikala, slave ljudi uveče, a on sutra ujutru prelazi u poslanike naprednjaka. Još ima obraza da izađe pred kamere. Ne verujem šta ljudi sebi dopuštaju. I ne vide tu ništa nečasno. To je niže od "Trenutka istine" na Pinku.

    Nema ekstremnih. Ovaj ASI, koji se izdaje za ekstremnu levicu - sve toplo obučena, dobro najedena, buržujska deca. Lupetaju. Fraziraju. Friziraju Marksa, pa prodaju kao svoje. I oni hoće da se bore za prava proletera. Pu!

    Srbiji je potrebna levica, ma kakva. Ne mora da bude ekstremna. Trenutno nema nikakve.

    Desnice ima, malo se ućutala.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  15. #30

    Odgovor: Levo VS Desno

    U Srbiji pricati o levici i desnici je potpuno bezpredmetna prica.
    Svi su oni na jednoj strani.
    Na jednom putu.
    Putu prosperiteta.....i ostvarivanja interesa...........svoga naravno.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •