Fruška Gora
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 74

Tema: Fruška Gora

  1. #1

    Fruška Gora

    Fruška Gora, niska, a dugačka,
    kraj Dunava drema kao mačka...

    Koliko često posećujete Frušku Goru? Da li ste obilazili nadaleko čuvene fruškogorske manastire? Da li idete na fruškogorski maraton? Napišite par reči o ovoj lepotici Vojvodine...
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Fruška Gora

    Ah,ta divna Fruska gora.."planina je to" ..
    Od malena su nas vodili na Strazilovo,na izlete...te je tako ona upravo jedan divni i nezaboravni deo mog detinjstva.Uvek sam se prijatno osecala tamo,nekako je nepretenciozna,a opet nudi toliko bogatstava i lepota.Naravno da sam obisla sve manastire ,a ko nije?I drago mi je da je tako,jer u sopstvenoj reziji,sto zbog toga sto nemam kola,sto zbog nedostatka vremena,nikad ne bih uspela,a to je jedna prava mala riznica,te ko nije bio,pravac manastiri!
    Danas retko kad odem,eventualno za prvomajski uranak ,mada poslednjih godina biramo neka druga mesta,kako je ista prebukirana...i prakticno je nemoguce preci preko mosta za manje od 3 sata..ove godine nije bila tolika guzva,ali to samo zbog loseg vremena.
    Od 'lokaliteta' favorit je vec pomenuto Strazilovo..
    Sto se maratona tice..nesto nisam u tom fazonu :d

  3. #3

    Odgovor: Fruška Gora

    Zaredjalo se poslednjih par nedelja da je intenzivno posjecujem Lepo, nema shta .. eno slika na galeriji lichnih fotosa..

  4. #4

    Odgovor: Fruška Gora

    Eh, kad se samo setim al se nekad dobro jelo, radilo, bralo grozdje, asovilo na vikendici koju smo imali.

  5. #5

    Odgovor: Fruška Gora

    Na zalost ne posecujem je dovoljno cesto, na jos vecu zalost nisam posetila ni jedan manastir, u srednjoj samo nasu generaciju nisu hteli da vode iako je to bio predvidjen program za ekskurziju, ali sta da se radi. Potrudicu se da te posete budu bar malo cesce jer obozavam prirodu, a pogotovo nasu Frusku Goru, vreme provedeno tamo je zaista posebno, dises punim plucima, obavije ti se neka milina oko srca i jednostavno si... srecan!

  6. #6

    Odgovor: Fruška Gora

    Kad god idem u novi sad obidjem Frusku goru.

  7. #7

    Odgovor: Fruška Gora

    Kad grune proleće ne propuštam da skitam po našoj Fruškoj. Leti kad mi je u gradu i suviše vruće rashladim se mešu onim krošnjama. I s' jeseni volim da šutiram lišće po šumi i uživam u crvenkastim tonovima. A zimi obično padnem u zimski san, pa sam ređi gost te lepotice.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Fruška Gora

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Da li idete na fruškogorski maraton?
    Bila sam tri puta na fruškogorkom maratonu i uvek otprilike prepešačim oko 25km... To je zaista doživljaj....Samo ako je lepo vreme, a obično bude...

    A evo i najava za ovogodisnji maraton :

    28. - 29. aprila 2007.

    održaĆE Se 30. PLANINARSKI maraton NA FRUŠKOJ GORI

  9. #9

    Odgovor: Fruška Gora

    jednom godišnje odprilike... za prvi maj uglavnom
    A friend in need is a friend indeed, but a friend in need isn't a friend you need

  10. #10

    Odgovor: Fruška Gora

    Ako se pozelite apsolutnog mira, samo uz pesmu ptica, nema lepse setnje od one, po sumama Fruske Gore
    neunistiva zlojebaba!

  11. #11

    Odgovor: Fruška Gora

    kad bi bilo malo volje jer para bi se naslo,Fruska gora bi mogla da postane prava turisticka atrakcija i za strance kao i za nas)
    silna jezera ,manastari,ribnjaci letovalista...,samo malo volje)
    i naravski malo vise reklame!!

  12. #12

    Odgovor: Fruška Gora

    Odem ponekad (kada imam vremena) na Frusku Goru i u obilazak Manastira

    Volim prirodu, a samim tim i Frušku goru, a kad grane sunce volim sa prijateljima da odem da prošetam, pa da se negde stacioniramo ( na neku klupicu) i uživamo
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  13. #13

    Odgovor: Fruška Gora

    фрушка гора је као оаза у пустињи,прелепа. људи су,међутим,велика претња нашој лепотици,граде се куће где год се стигне,крче се шуме,баца се ђубре не све стране...прљава индустрија је свугде унаоколо... путеви са металним грдосијама јој раздиру душу...
    помолимо се за њу...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  14. #14

    Odgovor: Fruška Gora

    Na zalost, bas retko idem, a ispred nosa mi je, sto se kaze!
    Ti odlasci se uglavnom svode na prvomajsko "izlete", a stalno nesto se kao dogovaramo da idemo tamo malo cesce - i, naravno, nikad se nismo "dogovorili"!

    A lepa je nasa Fruska Gora, idealna za (dusevni) odmor od svakodnevne ludnice koja nas okruzuje!

  15. #15

    Odgovor: Fruška Gora

    Fruška mi je odmor za dušu. Leti tamo tražim svežeg zraka. S jeseni uživam u šuštanju opalog lišća. Zimu koristim za ostavljanje tragove u snegu i poseban mi je osećaj vrištati negde u šumi. Da, vrištiš dok te glas ne izda. Na svu sreću, zimi i nije Fruška Gora posećena, pa mogu da ti se čude samo živuljke, a idealno je za izbacivanje sve moguće negativne energije. Sa prvim znacima proleća joj hrlim na branje visibaba.

    Citat la femme kaže: Pogledaj poruku
    Ti odlasci se uglavnom svode na prvomajsko "izlete"
    E, jedino je tada izbegavam ukoliko mi to drugi dozvole. Naravno, zbog gužve.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ravna Gora- nova serija
    Autor elektricna ovca u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 17.01.2014, 12:00
  2. Crna Gora
    Autor Kunic u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.08.2010, 01:55
  3. Fruška gora - srpska Provansa
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.05.2010, 07:18
  4. Crna gora priznala Kosovo ???
    Autor Bishop u forumu Spomenar
    Odgovora: 171
    Poslednja poruka: 29.08.2009, 09:12
  5. I Crna Gora polako u Evropi
    Autor dani danguba u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.10.2007, 19:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •