Fruška Gora - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 74

Tema: Fruška Gora

  1. #16

    Odgovor: Fruška Gora

    Nisam bio dosta dugo...obicno kad krenem na tu stranu, zavrsim u Novom Sadu...ali evo, mozda me ova tema natera da odem uskoro...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  2. #17

    Odgovor: Fruška Gora

    Mene na FG asociraju cudne stvari
    Ako jos neko kada cuje gacanje po blatu,pesacenje,druzenje i neprospavane noci kao resenje asocijacije daje FG onda zna o cemu ja pricam

    Tada sam zelela da se ne ponovi,a posle toga obrnuto
    Lako cu,ako je do mene.........

  3. #18

    02 Odgovor: Fruška Gora

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Fruška Gora, niska, a dugačka,
    kraj Dunava drema kao mačka...

    Koliko često posećujete Frušku Goru? Da li ste obilazili nadaleko čuvene fruškogorske manastire? Da li idete na fruškogorski maraton? Napišite par reči o ovoj lepotici Vojvodine...
    Kada odrastas na njenim padinama tamo negde izmedju Hopova i Iriga gledajuci je kako se plavi u suncana jutra,kada pijes vodu iz njezinih nedara,sa izvora,kada u hladnjikave veceri slusas kako povetarac sapuce kroz lastare vinograda /kojih vise nema.../ ceo zivot je nosis u srcu.Moja Monteazul,moja plava planina.I sve sto sam sada u zrelim godinama,svoj identitet,trazim u njoj.Obozavam taj komadic planete koji se zove Fruska Gora.

  4. #19

    Odgovor: Fruška Gora

    Имам плац на поповици а за коју годину ће нићи и викендица и тамо често идем!!


    Фрушка Гора је бисер Војводине и Србије и то треба да смо свесни и да је чувамо. Не могу да схватим како то људи могу да забораве и толико ђубрета бацају тамо .....

  5. #20

    Odgovor: Fruška Gora

    Prvo me je vodila mama, kada su isli na ekskurzije,a ja bila maleska.Onda smo isli porodicno,na dan.A onda je moja Nale,najbolja drugarica,kupila plac u blizini.Raj.Za Uskrs sam bila poslednji put,ali u hotelu.Skitali smo i stalno otkrivamo novo.Tako je zeleno i dobro za ... sve (dokaz u vidu osmeha u prilogu )
    prilog:

  6. #21

    Odgovor: Fruška Gora

    Колико сам информисан, што се Лединачког језера тиче, видим да је надлежност прешла на републику што је добро.
    Ови издајници га скоро продали странцима да ваде камен !!! А природна лепота какве нема.


    На ФТН-у је пре два месеца спроведена петиција да се језеро спасе - момци сакупили за 5 дана преко 1500 потписа, па све са организацијом која је започелка петицију било око 10 000 потписа !!


    Мислим да ће их отерати и оставити језеро да живи јер је прелепо.
    За купање је прилично несигурно, али је као призор предивно !!!
    Лепа Војводина - лепа и Србија !!

  7. #22

    Odgovor: Fruška Gora

    Da, Fruska Gora je definitivno super... Provozali smo se do tamo pre mesec i nesto dana, pravili rostilj, kampovali, igrali fudbal, kupali se... Bilo extra! Posto i mi konja za trku imamo (i to ne jednog nego 4 ), dokaz u vidu osmeha u prilogu

    P.S. To sto se mrstimo je samo zbog Sunca koje nam bije pravo u oci, inace smo se sve vreme smejali
    "Ride. Because children need heroes."

  8. #23

    Odgovor: Fruška Gora

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku

    P.S. To sto se mrstimo je samo zbog Sunca koje nam bije pravo u oci, inace smo se sve vreme smejali
    Treći s leva neka ostane, ostali mogu da idu

    E ja ne pamtim kad sam bila na Fruškoj Gori, ali nameravam to da ispravim, lepa je to oaza, što reče broj310 Uopšte je Vojvodina kao oblast nešto što sam najmanje u svom životu posećivala razloga i nema, nego nekako, retko na tu stranu, a i kad odem to je NS bio uglavnom.

    Prilog u vidu osmeha:
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #24

    Odgovor: Fruška Gora

    Volim Frusku Goru!
    Ravnica predstavlja neku opustenost, ali i dosadu...
    Pa cak iako sam ravnicarsko dete, uvek volim da posetim mesta sa planinama...one nekako odisu zivotom, i vrlo su inspirativne, barem meni

  10. #25

    Odgovor: Fruška Gora

    Posle mnogo razmišljanja gde bi ovo bilo najprigodnije reći...
    za velike i male šetače, jedno obaveštenje:

    08.09.2007. u 9.30 je Bukovački maraton

    Nešto informacija o stazama imate na

    http://fruskagora.co.yu/html/bukovacki_maraton.html



  11. #26

    Odgovor: Fruška Gora

    Ja jako volEm Frušku Goru,kad god mi se ukaže
    prilika odem tamo da odmorim vijuge (ako ih još imam).
    Evo jedan lep kratki film o njoj,to je za ove što se
    još uvek dvoume da li da odu ili ne ...

    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  12. #27

    Odgovor: Fruška Gora

    marijana021 drago nam je da si medju nama na ovom prijatnom i zabavnom sajtu ...

    Pošto si novi član žao mi je da se strogo držim pravila pa da na prvu loptu prebacim link u deo WWW/Zanimljivi sajtovi, provajderi, hosting... gde bi po prirodi stvari trebalo da se poruka nalazi.

    U temama se obično razgovara, iznose svoja mišljenja, stavovi, komentari ... postavljaju tematski pogodne fotografije itd.

    Nije zgodno postaviti samo link ka nekoj galeriji, enciklopediji i sl. jer se na taj način sputava tema ... razgovor linkovima je prilično nezanimljiv.

    Preporučujem da link ka ovoj zaista vrednoj galeriji postaviš i u deo koji sam spomenuo, tako će biti bolje zastupljen i više posećen.
    Takođe preporučujem da ovde u temi postaviš nekoliko fotografija po sopstvenom izboru uz neke zanimljive informacije, priče, opise koji su tematski povezani sa Fruškom Gorom i snimkom.

    Ubacio sam jednu fotku u tvoju poruku čisto radi boljeg izgleda a i da ne stoji samo link sa objašnjenjem.

    Pozdravljam te,
    Dobro došla na Vojvodinacafe forum.

  13. #28

    Odgovor: Fruška Gora

    Citat marijana021 kaže: Pogledaj poruku
    http://www.naturefg.com/
    Sajt sa slikama Fruske gore mog kolege.
    Cestitke za predivne fotografije i lep web sajt!

    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  14. #29

    Odgovor: Fruška Gora

    Tesko je zamisliti da Vojvodjan kome su Venac i Ccot u vidokrugu bar nekoliko puta godisnje ne zadje u Frusku nam Goru. Nazalost, napredak cini svoje pa to radimo najcesce iz automobila. Sto je jos gore, sve cesce prolecu i motoristi sa kroserima (nemam nista protiv njih ali ako bi se vozili na nekim za njih odredjenim lokacijama).
    Mnogo je mesta koja su idilicna, mnogo je prizora prirode koje vredi fotografisati i sacuvati za sebe i za druge.
    Miris lipa u cvetu (negde sam procitao da je to najveca lipova suma u Evropi?!) ili raspevani slavuji (a oni na Glavici se smatraju za najboljle pevace uz Andaluzijske) ili miris dima i rostilja (narocito Prvomajski), jesenje boje, hladni izvori ... su bogatstvo koje jedino treba da sacuvamo.
    Svaki od 16 manastira su prica za sebe a zajednicko im je da lepotu i idilicnost prirode fruskogorske jos vise isticu. Samo da komercijalizacija manastirskog turizma koja je krenula ne narusi ono sto je vekovima ostalo sacuvano.
    Sve u svemu, po Fruskoj Gori cesto krstarim - to mi je i najlepsi i materijalno najdostupniji provod. Preporucujem ga i onima koji to jos nisu iskusili.

    A evo i nekoliko slika (inace, veliki broj slika sam postavio u Galerije - dovoljno je u 'pretrazi' uneti Srem ili Fruska Gora):

    Izletnici Kod Manastira Hopovo



    Pod starom lipom kod ostataka manastira Besenovo



    Staza iznad potoka Jelenak kod Starog Hopova

  15. #30

    Odgovor: Fruška Gora

    Prelepo jeeeeeeeee. Nigde nema te lepote. kako kazu nasi stari:Svugde, podji al kuci na kraju dodji

    Letenka mi je ostala u posebnom secaju, u osnovnoj skoli nas je uceteljica prvi put odvela tamo. Secam se izgledalo mi tad je kao u bajci, i jos mi se uvak tako cini...Vijala sam nekog zeca(mislim da je zec bio) po sumi pa sam se izgubili jedva su me nasli...

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ravna Gora- nova serija
    Autor elektricna ovca u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 17.01.2014, 12:00
  2. Crna Gora
    Autor Kunic u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.08.2010, 01:55
  3. Fruška gora - srpska Provansa
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.05.2010, 07:18
  4. Crna gora priznala Kosovo ???
    Autor Bishop u forumu Spomenar
    Odgovora: 171
    Poslednja poruka: 29.08.2009, 09:12
  5. I Crna Gora polako u Evropi
    Autor dani danguba u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.10.2007, 19:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •