Najbolji srpski vladar - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 39 od ukupno 39
  1. #31

    Odgovor: Najbolji srpski vladar

    kralj Milan Obrenovic...spojio do tada nespojivo...Austriju i Srbiju.....vidim da je neko od prethodnika napisao da je knez Lazar bio Vlah!!!.....sacuvaj me Boze...

  2. #32

    01 Odgovor: Najbolji srpski vladar

    Car Dusan je moj izbor.U njegovo vreme Srbiji je pripadao i Solun!! Da bi njegov naslednik Uros(nejaki) mnogo togaizgubio i verovatno je on najgori
    srpki vladar do XX veka.
    Poruku je izmenio Leonard Peltier, 13.08.2008 u 19:55 Razlog: vređanje
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  3. #33

    Odgovor: Najbolji srpski vladar

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Car Dusan je moj izbor.U njegovo vreme Srbiji je pripadao i Solun!! Da bi njegov naslednik Uros(nejaki) mnogo togaizgubio i verovatno je on najgori
    srpki vladar do XX veka.
    svaka cast za kritiku upucenu nasim dusmanima,jer da mi njih mrzimo koliko oni nas.....a mala ispravka car Dusan nije imao Solun,ali ga je drzao u svojevrsnoj opsadi dugo godina,a dosao je na 40 km od Atine,a car Uros uopste nije bio toliko nejak,pobedio je on u par bitaka Madjare,pa su njihovi istoricari te poraze pravdali bolestinama koje su ih napale...a neki ovde stalno navode te istoricare...a bilo je jos careva,car Simeon,Dusanov brat(uvek antisrbi naglasavaju polubrat),Simeonov sin car Jovan Uros,osnivac manastirskog kompleksa Meteori,...1992.godine je pronadjena ostava srpskog srednjovekovnog novca u Kratovu,medju novcicima bilo je i nekoliko sa natpisom CAR KONSTANTIN...pa ih savremeni numizmaticari pripisuju Konstantinu Dejanovicu,koji se sam proglasio carem...
    Poruku je izmenio Leonard Peltier, 15.08.2008 u 15:54

  4. #34

    Odgovor: Najbolji srpski vladar

    Najbolji srpski vladar je DRUG TITO ono jes da nije srbin al je vladao Srbijom ko da je iz Pozarevca
    Naj bogatiji ljudi bili seljaci. Kazu da je na svakom sajmu auta u BGD najskuplji auto kupovo neko od seljaka da bude bolji od komsiju
    Napravio putove , uvo struju ....

  5. #35

    Odgovor: Najbolji srpski vladar



    дефинитивно "the BEST"

    чика Пера

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  6. #36

    Odgovor: Najbolji srpski vladar

    Ubedljivo car Dusan,jer je on uradio za Srbiju ono sto niko nije mogao...i ko zna kakva bi nam bila drzava da njega nije bilo,a da nije umro onako rano pa mi bi bili veliki ko braca Rusi..
    There is no rules!!!

  7. #37

    Odgovor: Najbolji srpski vladar

    Svaki period ima svoje najbolje i sve je stvar ukusa i poznavanja istorije.Ja bih redom nabrojao Mihaila Bodina,Kralja Milutina,Cara Dušana,Tvrtka Kotromanića.Krala Mihaila,Petra I i to je to.A najgori komunisti,Tito i swl.

  8. #38

    Odgovor: Najbolji srpski vladar

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Počev od Stefana Nemanje, pa do Kralja Petra II Karađorđevića, Tita preskačemo jer nije Srbin , a Sloba još uvek nije istorija, jer, koliko se sećam, da bi postao istorija, mora proći 10 godina.

    Dakle, imate više od devet vekova na raspolaganju, pa izaberite najboljeg srpskog vladara. Birate ga po svojoj proceni, znači, može po veličini Srbije za vreme njegove vladavine, po uspesima u bitkama, diplomatiji, progresu itd.

    Bez većeg razmišljanja, jedan veliki glas dajem Caru Dušanu!




    Car Dušan
    Budući da ne mogu reč maršal Josip Broz Tito reči ču da je najbolji srpski vladar bio sveti car Lazar i vjerovali mi ili ja kao komunist štujem i srpskog kralja Aleksanda Karađorđevica i opčetino cijelu dinastiju Karađorđevič. Možda vam je to čudno kad znate da smo mi komunisti bili u prisilnoj ilegali pod kraljem Aleksandrom Karađorđevičem , ali isto tako da nije bilo kralja Aleksanda Karađorđeviča ne bi bilo ni u početku kraljevine SHS , a kasnije pripojenjem ostalih jugoslavenskih republika kraljevine Jugoslavije , a da nije postojala kraljevina Jugoslavija ne bi bilo ni komunističke Jugoslavije. Drugi razlog zašto ljubim dinastiju Karađorđevič je da je dinastija Karađorđevič bila protiv politike Slobodana Miloševiča i Vojislava Šešelja i javno podupirala 1991.g. prokomunističkog srpskog kandidata Vuka Draškoviča za predsednika Srbije i bili su protiv razbijanja naše Jugoslavije.

  9. #39

    Odgovor: Najbolji srpski vladar

    Po meni...najbolji srpski vladar je bio despot Đurađ Branković .
    Imao je tu nevolju da je bio na vlasti kada je bilo najteže, imao i lične tragedije (sinovi su mu oslepljeni), otet mu je glavni grad ukazom....pa je ipak uspevao da nekako zadrži Srbiju na okupu i da odloži neizbežan slom sve do najezde Turske na vrhuncu snage.
    Malo li je ? Inače..bio je čovek koga su se plašili neprijatelji jer je i u starosti imao snage da sa mačem u ruci bude ispred svoje vojske i da pravi "čuda od junaštva".
    Dokazao se i kao dobar diplomata jer je balansirajući između velikih uspevao da Srbiji ostavi samoupravu.
    Njegovom smrću i padom Smedereva (koje je izgrađeno u rekordnom roku po cenu velikih žrtava) Srbija je pala u ropstvo koje je trajalo 350 godina.
    Slava mu!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Najbolji srpski zenski vokal, non folk
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 29.01.2012, 21:18
  2. Poslednji srpski car
    Autor Invisibleman u forumu Istorija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.10.2011, 10:02
  3. Napredni englesko-srpski rečnik
    Autor blueella u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.04.2010, 11:04
  4. Srpski autoputevi
    Autor Papak u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.03.2010, 09:23
  5. Srpski poslovni rečnik
    Autor zmax u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.10.2007, 22:00

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •