Prve rijeci
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10

Tema: Prve rijeci

  1. #1

    Prve rijeci

    Danas me kum zove sav uzbudjen da me obavjesti da je njegov sin izgovorio prve rijeci. Naravno sad se vodi polemika dal' je to bilo tata, mama il' baba. Deda je ubjedjen da je bilo upravo deda

    Pa mi dodje ideja da i vas priupitam koje su bile prve rijeci vasih malisana, ili vase ako ih se sjecate
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #2

    Odgovor: Prve rijeci

    Ne znam da li se to može nazvati reč ali prvo što je moja ćerka progovorila bilo je: "klj, klj" i to je dugo ponavljala do reči "deda". A sin je dugo samo plakao ili bi tvrdoglavo ćutao i kad je konačno progovorio bilo je: "Ee, auto"

  3. #3

    Odgovor: Prve rijeci

    Moj stari se zezao da je moja prva rec bila "mama",druga "tata",a treca "partizan" aj da mu poverujemo...Nemam pojma sta sam prvo rekao ali ako je bilo mama onda sam zadovoljan kako sam otpoceo svoj retoricko-razvojni ciklus A secam se kad je moja bratanica progovorila,prva rec je bila "papa" pa su svi uzimali za pravo da su prvo spomenuti.Mudra je moja Minja,pobrala je simpatije svih i jos uvek uspesno balansira:klinac:
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  4. #4

    Odgovor: Prve rijeci

    Moj mali prdonja trtlja već uveliko svašta.. počeo je da spaja po dve reči, npr. -mama budi- (treba da se probudim, jel ) Ne sećam se tačno šta je prvo rekao. Bilo je i baba, deda, dada... ali mama nije bila prva reč.

    A trenutno aktuelne reči su
    semafor - senonon (sveže -juče naučio )
    kečap - pećup
    kum - pum
    reklame - pame
    sok, sokić - kok, koćić
    cipele - pipe
    čarape - pape
    meda - mena
    pelena - pena
    knjiga - njinja ili njiga
    telefon - ešon
    lopata - jotapa (ovo mi je omiljeno )
    ...
    i tako.. to mi palo sad na pamet. Možda vam dopišem još.

  5. #5

    Odgovor: Prve rijeci

    Auto
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  6. #6

    Odgovor: Prve rijeci

    Sećam se kada su moji momci progovarali i obojici je prva reč bila baba , naravno posle su tu bile i deda i tata a mama posle još nekih reči.Prvo sam bila jako tužna jer moja deca sve redom dozivaju samo mene ne,a onda sam shvatila da nemaju potrebu da me dozivaju kada sam stalno pored njih.
    Sada je situacija druga,sad su u fazonu da će sve mama i uvek od mene traže pomoć i da ih saslušam bez obzira ko je pokraj nas - e,sad poželim da me više ne dozivaju...

  7. #7

    Odgovor: Prve rijeci

    ...bubijeva prva reč je bila baba, sećam se da sam bila razočarana jer sam očekivala da prvo kaže mama, ali brzo je krenulo i mama i tata a deda je još malko sačekao da dođe na red...
    ...još uvek ne izgovara slovo L kako treba, to mi je jako slatko...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  8. #8

    Odgovor: Prve rijeci

    Moja devojčica je jako rano počela da priča.Sa četiri meseca je izgovorila tata,sa šest baba i deda,a tek sa osam mama.Bila sam malo razočarana,ali sam posle shvatila da mene nije imala potrebe da zove jer sam uvek bila tu.Sa godinu dana je pričala kao velika,čitave rečenice,bez problema.Desi se da meša č i ć,a ranije je govorila englesko r.
    Sin mi sad ima 2 godine,a priča kineski.Svi se smeju kad ga čuju.Priča kao navijen ,a ništa ga ne možešrazumeti.Mi uspemo po koju reč da pohvatamo,ali i dalje na jedvite jade.Jako je smešan.

  9. #9

    13 Odgovor: Prve rijeci

    Pored strandardnog gukanja ... Definitivno, prva reč koju je Kiki izgovorio, bila je: '' tata '' ... Prijateljica i ja smo se samo pogledale i prokomentarisale da ne možemo da verujemo... Kao i svaka '' mama guska '' pitala sam se zašto nije prva izgovorena reč bila '' mama '' ... Mama je uvek tu - nije bilo potrebe da je ( me ) zove... ... Sledeća reč je bila '' daj '' ... Svaka je posebno zabeležena u Radosnici. Sada već pričamo '' kao navijeni '' ...

    Tek što pevamooo: ''Pusti, pusti Vodu!!!''

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #10

    Odgovor: Prve rijeci

    Marijanina prva rec je bila BABA pa TATA,ali mama jos nikako da kaze!

Slične teme

  1. Vaše prve i omiljene knjige...
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 11.02.2014, 19:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •