Poplave u Vojvodini
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Poplave u Vojvodini

    Vodostaj Dunava od Bezdana do Bačke Palanke je u blagom opadanju. Medjutim, na Tisi i Dunavu, nizvodno od Novog Sada, vodostaj je i dalje u porastu.
    U Vojvodini je najteža situacija u opštinama Zrenjanin, Titel i Žabalj.

    U Opštini Zrenjanin jutros je proglašeno vanredno stanje zbog mogućih poplava. Prema prognozama, Tisa će već večeras ili sutra dostići najviše ikada izmeren vodostaj.

    Vodostaj Tise kod Titela dostigao je visinu od preko 804 cm što je za 10 centimetara više od dosadašnjeg najvišeg vodostaja Tise izmerenog 1965. godine, i moguće je da će do petka vodostaj te reke dostići visinu od 820 centimetara. U Mošorinu je situacija još ozbiljnija, gde preti opasnost da voda probije nasip.

    Najviše štete pretrpela su naselja u opštini Beočin, a sam grad je zbog kiše i poplave odsečen od sveta. Predsednik opštine Beočin Zoran Tešić naglasio je da su mnoga naselja iseljena i da se ljudi nalaze u školama, seoskim domovima i kod rođaka. Tešić je zatražio pomoć jer je stanje kritično zbog nadolaska novog poplavnog talasa.
    Izvršno veće Vojvodine odlučilo je da iz stalne budžetske rezerve izdvoji 17,5 miliona dinara, koje će uputiti JVP 'Vode Vojvodine' i Specijalnoj bolnici 'Dr Borivoje Gnjatić' u Starom Slankamenu, za delimično otklanjanje posledica poplava.

    Od te sume, deset miliona biće uplaćeno 'Vodama Vojvodine' za nabavku gumenih čizama, kabanica, flaširane pijaće vode i obroka za ljude angažovane na odbrani od poplava u opštinama Žabalj, Zrenjanin, Titel i Beočin, precizira se u saopštenju.

    Za nabavku dve industrijske veš-mašine sa sušarama i dostavnog vozila, neophodnih bolnici 'Dr Borivoje Gnjatić' u Starom Slankamenu, pokrajinska vlada izdvojila je 7,5 miliona dinara.
    RTS

    Kakvo je trenutno stanje u vašim mestima?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Poplave u Vojvodini

    Mi imamo dovoljno visok nasip... nadam se
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Poplave u Vojvodini

    Gledam na TV-u sta se desava i zelim da vam se to sto prije rijesi i da se voda povuce.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Poplave u Vojvodini

    I u Beogradu je kolaps, a to što se u Vojvodini dešava ravno je hororu. Gledam i ne verujem.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  5. #5

    12 Odgovor: Poplave u Vojvodini

    Citat Meggy kaže:
    Mi imamo dovoljno visok nasip... nadam se
    Pa, ti si toliko daleko od Dunava da ti i ne treba nasip . Ali, zato ove manje reke (Tisa) i kanali (čitaj: podzemne vode) napraviće zlo. Problem je što je sistem DTD godinama zapušten, nije vršeno redovno čišćenje kanala, prilikom zatrpavanja pojedinih bara radi urbanizacije nije vršena pravilna drenaža tla i sve se to sada ispoljava kroz dve reči: raspad sistema. Ali, ne brine me toliko raspad sistema, koliko to što su mi se raspale kupaće gaće .
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Poplave u Vojvodini

    Citat greco kaže:
    Gledam na TV-u sta se desava i zelim da vam se to sto prije rijesi i da se voda povuce.


    Za svoje 23 godine, ja veci Dunav nisam video. Dobro je, pa polako opada. NS je na svu srecu preziveo. Na vreme su postavljeni dzakovi sa peskom na kriznim mestima i nije se ponovila 1965. Tako je to kad imamo dobru gradonacelnicu.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Poplave u Vojvodini

    Citat Phoenix kaže:
    Pa, ti si toliko daleko od Dunava da ti i ne treba nasip
    Dunav nije jedina reka koja je poplavila
    Citat Phoenix kaže:
    Ali, zato ove manje reke (Tisa) i kanali (čitaj: podzemne vode) napraviće zlo.
    Pa Tisa bas i ne spada u male reke... Ajde da si rekao Begej ili Tamis, to jesu male reke, a cak su i one poplavile. Begej je, koliko sam cula, potpuno stao, cak mi rekose i da je krenuo vodostaj u nazad, sto nije nista neuobicajeno kada su ovakve situacije u pitanju.



    Mene ustvari trenutno strasno nervira sto se, konkretno, podize panika oko polavljenja Nebojsine kule na Kalemegdanu.
    Pa tokom protekle nedelje su poplavljena tolika mesta u Vojvodini, ljudi su masovno evakuisani i tek se sprema cudo oko Titela i Slankamena... a na BG TV kanalima samo slusas kako je kriticno oko Nebojsine kule Sta cemo sa svim kucama koje su nastradale severno od glavnog grada i sa sirotinjom koja uvek najgore prodje
    Kao da nam je najveca briga poplavljenje Nebojsine kule i Bulevara Vojvode Misica u Beogradu
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Poplave u Vojvodini

    Kod mene je trenutno ovakvo stanje... a nisam bas daleko od ovoga







    Inace, visina ovog nasipa je nekih desetak metara
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  9. #9

  10. #10

    09 Odgovor: Poplave u Vojvodini

    Vrlo interesantna tema ali evo godinu dana je proslo i ........nista sto su tada uradili uradili su . Nebi bilo ovako uzasno stanje da se u okolnim mestima nisu redovno cistili ulicni kanali, zarasli su travama i gde da ode voda? Naravno po selima ima puno starih napustenih kuca kojima su valsnici ili umrli ili u inostranstvu. A toliko smo zaokupljeni svakodnevnim zivotom i prezivljavanjem ..ko ce jos da cisti ulicni kanal. A sta sada dalje .....vidimo po nekim selima se raducka nesto ali ni priblizno tome kako bi trebalo. Toliko od mene a nadam se da se prosla godina nece ponoviti, ali ko zna nije bilo zime, polovi se tope, nivo mora raste.......a mi ? Razmisljamo dali cemo ostati na tom radnom mestu, da li cemo uspeti da platimo dadzbine, uplatnice za knjige za sledecu skolsku godinu vec treba platiti.........
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Poplave u Vojvodini

    poplave su prošle, ova tema naravno sada nije aktuelna, a biti će kad nam opet bude voda do grla. najveći problem predstavlja loše održavanje kanala koje je katastrofalno. sam sistem DTD je dobro zamišljen, ali tu se stvar naravno ne završava (mislim, nije dovoljno samo imati kanale). njihovim neodržavanjem se dešava sljedeće: u dnu korita se stvara nanos koji se redovno mora čistiti, što se kod nas nedovoljno radi ili uopšte ne radi. i taj nanos se godinama taloži i smanjuje korisnu zapreminu kanala, pa poplavni talas nema gdje da se akumulira. vječno se kuka kako se nema para, a nitko ni ne razmišlja da je šteta mnogo veća od koristi. naravno, mogla bih biti picajzla i reći da se i sam sistem kanala može poboljšati, ali i tu treba opet para. za početak bi bilo dovoljno da se samo očisti nanos koji se godinama taložio. kad već građani plaćaju porez, jedan dio bi trebao ići i za održavanje sistema.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

Slične teme

  1. Kupanje u Vojvodini
    Autor cvishna u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:21
  2. U Vojvodini volim...
    Autor Kunic u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 28.04.2012, 22:40
  3. Vojvodini status kao sto RS ima u BiH
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.12.2011, 17:50
  4. Tvrđave u Vojvodini
    Autor Invisibleman u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.08.2008, 22:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •