Albanci traže pripajanje dve opštine Kosovu
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Albanci traže pripajanje dve opštine Kosovu

    Pokret za demokratski progres pozvao je u utorak albanske partije iz Bujanovca i Preševa da formiraju zajedničko telo - Nacionalno veće koje bi, kao predstavnik albanske zajednice, ušlo u pregovore sa Vladom Srbije o pripajanju tih opština Kosovu. Predsednik Pokreta za demokratski progres i potpredsednik opštine Bujanovac Jonuz Musliu pozvao je pismenim saopštenjem lidere svih albanskih političkih partija iz Bujanovca i Preševa na formiranje zajedničkog Nacionalnog veća.
    "Mislim da je vreme da se formira Nacionalno veće koje bi usvojilo jednu zajedničku platformu sa kojom bi mogli da udjemo u pregovore sa Vladom Srbije o pripajanju opština Bujanovac i Preševo Kosovu", izjavio je Musliu agenciji Beta.
    Kao razlog za takav zahtev on je naveo činjenicu da se šest godina nakon završetka sukoba na tom području "nista nije promenilo u političkom i ekonomskom smislu osim što je formirana multietnička policija".
    Musliu je istakao da neće tražiti da Nacionalno veće bude deo pregovaračkog tima iz Prištine u toku pregovora o budućem statusu Kosova, već da će direktno pregovarati sa Beogradom o pripajanju Bujanovca i Preševa Kosovu.
    Do sada se niko od predstavnika ostalih albanskih političkih partija nije izjasnio o ovom predlogu, ali, kako navodi Musliu, razgovori tek predstoje.
    U opštinama Bujanovac, Preševo i Medvedja u skupštinama opština zastupljeno je pet albanskih političkih partija: Partija za demokratsko delovanje, Demokratska unija doline, Demokratska partija Albanaca, Pokret za demokratski progres i Pokret za demokratski progres Preševa.

    (Beta)
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Albanci traže pripajanje dve opštine Kosovu

    Сетимо се 2000. - 2001. сукоба Срба и шиптара. Шиптари су углавном људи са села (што је тајна њиховог брзог, пацовског размножавања), неутренирани, лоши ратници. Међутим кад је шиптар тврдоглав тврдоглав је. Започели су рат на Прешеву и изгубили (нормално сељачка војска против добро утрениране и од Бога чуване Српске армије). Брзо су изгубили и УЦБМП је уништен. Схватили су да не могу терорисати Србе, па су одлучили на други начин то покушати. Одузимање Српских територија око Светог Српског Косова и Метохије. Шиптари покушавају 'демократски' након етничких чишћења и геноцида над Србима да нам одузму територије а за то имају подршку НАТО пакта, ЕУ и САД. Од овога нема ништа, шиптара је још мало у тим просторима, а ако допустимо данас Медвеђу и Прешево сутра ћемо Ниш па Београд.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Albanci traže pripajanje dve opštine Kosovu

    Da ne ponavljam svoje mišljenje koje sam već negde ostavila na ovom forumu, na temi vezanoj za Kosovo i Metohiju...
    Samo ću reći ovo: početkom devedesetih, gost na Studiju B bio je Veton Suroi. Šta god da sam do tada mislila o Albancima, ili Šiptarima, kako god, pod hitno sam izmenila već tada. Na razne provokacije, otvorena vredjanja i slične pojave u direktnom uključivanju gledalaca - to se, valjda, tada nije kontrolisalo u meri u kojoj se danas kontrolišu direktna uključenja, on je ostao miran, hladan, pribran i razložan - sa svog aspekta. Nije povisio ton.
    Tada sam shvatila da Šiptarima ne možeš više uvaliti lopatu u šake da ti unose ugalj u podrum... Da pred sobom imamo ozbiljnog protivnika kome se treba suprotstaviti na drugačiji način... Da Šiptari - za razliku od nas, Srba, imaju korektan i ambiciozan plan i program ostvarivanja svojih ciljeva... Da imaju odlično obučene lobije u svetu, da imaju čime to da finansiraju i da će, na kraju krajeva, svoje ciljeve i ostvariti.
    Nisam srećna zbog toga. Naprotiv. Ali, istini treba pogledati u oči i priznati svoje greške. Neke je moguće ispraviti, hoću da verujem u to. A neke su nas već skupo, preskupo koštale.
    U tim opštinama, o kojima je reč, većinu čini Albansko stanovništvo. Nimalo nisam iznenadjena ovakvim težnjama. One su, sa šiptarskog aspekta, sasvim na mestu. Moje nezadovoljstvo i, da kažem, iznenadjenje ide u drugom pravcu - u pravcu naše Vlade koja je odavno upućena u takve zahteve. I, čini mi se, zaokupljena pitanjima vlasti - uspentravanja i zadržavanja na tim nekim imaginarnim lestvicama - koje donose sasvim realne koristi, potpuno zaboravlja da nije tu sebe i sopstvenih interesa radi, nego, naprotiv, srpskog naroda radi....
    Šta reći...
    Manite me krvi i krvožednih. To vreme je iza nas, nadam se iskreno. Da li bi Srbija mogla nešto pametno da ostvari u mirnodopskim uslovima, oslanjajući se na svoju pamet i diplomatiju, na lobiranje u medjunarodnim institucijama...?
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Albanci traže pripajanje dve opštine Kosovu

    уколико се то деси,треба припојити србији све северно од косовске митровице. иначе ће нам албанија бити на копаонику и иза врања...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

Slične teme

  1. Beočin i sela opštine beočinske
    Autor nenad.bds u forumu Srem
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 31.03.2015, 10:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •