Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde". - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 62
  1. #31

    Odgovor: Pomoć novopridošlim u Hamilton

    Baba, poslala sam ti poruku na pp, molim te pogledaj i odgovri mi. Hvala ti i želim ti puno sreće u Canadi.

  2. #32

    09 Kako ili da li emigrirati ?

    Da li imam sanse sa svojih 43 da negde odem i snadjem se ? Imam muza i dete od 13 godina. Solidno znam engleski i informaticar sam po struci. Ovde nam je vise dosta zivota , jer smo bili prinudjeni da nekoliko puta menjamo delatnost . Sad je tek strasno . Ova kriza je sve zaustavila . Na ivici smo zivaca . Da li bi se dete snaslo , sobzirom da ide u 7. razred OS ? Da li se tamo negde uopste zaposljavaju osobe sa 43 ? Da nismo malo zakasnili ?
    Svaka informacija i misljenje bi mi dobro doslo . Hvala unapred !

  3. #33

    Odgovor: Kako ili da li emigrirati ?

    Kriza je svuda i svuda se postavlja pitanje sta ce biti sutra, sa mesec, za godinu. I u svetu su otpustanja, a posla manje.

    Niste stari, a i dete bi se snaslo. Svi biste doziveli blagi sok, ali to prodje i ide se dalje. Ne znam sta da ti kazem. O tome ipak morate sami odlucite. Ako te nesto konkretno interesuje pitaj.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  4. #34

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    Koliko znam i koliko sam informisan najlakse je da se ode u New Zealand. Tamo traze ljude koji znaju da rade po farmama i njivama. A posebno su trazene osobe sa nekim znanjem i strukama.
    If I didn't have bad luck I wouldn't have any luck

  5. #35

    Odgovor: Kako ili da li emigrirati ?

    Citat tutifruti kaže: Pogledaj poruku
    Kriza je svuda i svuda se postavlja pitanje sta ce biti sutra, sa mesec, za godinu. I u svetu su otpustanja, a posla manje.

    Niste stari, a i dete bi se snaslo. Svi biste doziveli blagi sok, ali to prodje i ide se dalje. Ne znam sta da ti kazem. O tome ipak morate sami odlucite. Ako te nesto konkretno interesuje pitaj.
    Hvala Tutifruti na odgovoru .Imam jos pitanja :
    Kako je najbrze i najlakse negde otici ?
    Gde pokrenuti postupak : u datoj ambasadi ovde ili preko mnogih agencija koje se nude preko interneta a nalaze se u inostransrvu ?
    Da li su to mozda prevaranti , posto traze uplate preko kartica ?
    Kome se obracas kada stignes u 'obecanu' zemlju ?
    Da li postoji neka organizacija koja ti pomaze da nadjes smestaj i posao ?
    Privlaci nas Kanada ili Australija . Gde je lakse otici ?
    Da li se detetu priznaje skola ili mora neke dodatne ispite polagati ?
    Imam jos masu pitanja ,ali ovo je za pocatak. Stvarno smo odlucili da se pokrenemo sto pre.
    Poruku je izmenio euridika, 18.11.2008 u 23:24 Razlog: citat

  6. #36

    Odgovor: Pomoć novopridošlim u Hamilton

    Kakva je to G-6 varijanta ? Ozbiljno razmisljamo o odkasku !

  7. #37

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    Jedina varijanta da se dodje u Australiju je da se ide u NZ 2 godine.
    If I didn't have bad luck I wouldn't have any luck

  8. #38
    Citat vesna65 kaže: Pogledaj poruku
    Da li imam sanse sa svojih 43 da negde odem i snadjem se ? Imam muza i dete od 13 godina. Solidno znam engleski i informaticar sam po struci. Ovde nam je vise dosta zivota , jer smo bili prinudjeni da nekoliko puta menjamo delatnost . Sad je tek strasno . Ova kriza je sve zaustavila . Na ivici smo zivaca . Da li bi se dete snaslo , sobzirom da ide u 7. razred OS ? Da li se tamo negde uopste zaposljavaju osobe sa 43 ? Da nismo malo zakasnili ?
    Svaka informacija i misljenje bi mi dobro doslo . Hvala unapred !
    Pa volela bih da ti pomognem ali stvarno ne znam sta da ti kazem, zavisi sve kako se snadjes i kakve srece imas.....mada mislim da bi ti bilo malo tesko ako nikoga nemate ovde da vas uputi u sve i da nadjes neki dobar posao sa 43 malo tesko, ali opet sve zavisi koji posao trazis, a sto se tice informaticara ovde ih ima kao pleve...misim da bi ti bila velika konkurencija i oni su dosta unapred sa tehnologijom od nas u svemu, dok je kod nas bubanje kod njih sve vecinom praksa i iskustvo...a za dete ne treba da brines bice mu tesko prvu godinu dok ne upozna par drugara a onda ce ti biti problem da ga nagovoris da ode u Srbiju makar na odmor
    Ne znam ima dosta nasih koju se se lepo snasli, ali opet ima onih koji su pozavrsavali neke strasne fakultete tamo a ovde rade kao cistaci...(ali ja mislim ako si dovoljno uporan mozes sve).kazem ti pokusaj sve zavisi od srece i ako znas prave ljude da te upute u sve to....mada mi se njihov mentalitet zivota uposte ne svidja...i nekako su jako hladan narod.....

    U svako slucaju zelim ti puno srece!

    Citat vesna65 kaže: Pogledaj poruku
    Kakva je to G-6 varijanta ? Ozbiljno razmisljamo o odkasku !
    Najbolje da odes kod nas u ambasdu u Beogradu tamo ce ti sve reci...
    Poruku je izmenio euridika, 18.11.2008 u 23:13 Razlog: uzastopne poruke
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

  9. #39

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    U Beogradu nema NZ ambasada!
    If I didn't have bad luck I wouldn't have any luck

  10. #40

    Melanija

    Potreban mi je kontakt sa Melanijom iz Ruskog Krstura, u vezi odlaska u Kanadu. Javite na PM. Hvala unapred !

  11. #41

    Odgovor: Kako ili da li emigrirati ?

    Citat vesna65 kaže: Pogledaj poruku
    Hvala Tutifruti na odgovoru .Imam jos pitanja :
    Kako je najbrze i najlakse negde otici ?
    Gde pokrenuti postupak : u datoj ambasadi ovde ili preko mnogih agencija koje se nude preko interneta a nalaze se u inostransrvu ?
    Da li su to mozda prevaranti , posto traze uplate preko kartica ?
    Kome se obracas kada stignes u 'obecanu' zemlju ?
    Da li postoji neka organizacija koja ti pomaze da nadjes smestaj i posao ?
    Privlaci nas Kanada ili Australija . Gde je lakse otici ?
    Da li se detetu priznaje skola ili mora neke dodatne ispite polagati ?
    Imam jos masu pitanja ,ali ovo je za pocatak. Stvarno smo odlucili da se pokrenemo sto pre.
    u datoj ambasadi ovde ili preko mnogih agencija koje se nude preko interneta a nalaze se u inostransrvu ?

    Moj ti je savet da ides direktno preko ambasade. Ne znam sta ste po struci i od toga mnogo zavisi dobijanje iseljenicke vize.

    Kome se obracas kada stignes u 'obecanu' zemlju ?

    Samo izbeglice imaju neke sponzore i za prvo vreme se smeste u "izbeglicki hotel" dok ne nadju stan i ne obave sve sto im treba.
    Sa iseljenickom vizom je druga stvar. Trebalo bi da imas nekog u toj zemlji i gradu ko bi te docekao i prihvatio za prvih 10-tak dana dok se ne snadjete. Prvo sto treba uraditi je otici u Imigracioni centar, tamo se dobiju sve informacije.

    Da li postoji neka organizacija koja ti pomaze da nadjes smestaj i posao ?


    Ne postoje. Posao morate sami da trazite i bice tesko pogotovo sad u ovoj sveopstoj krizi, gde se dosta firmi zatvara i dolazi do masovnog otpustanja. Kao sto vidis, ni van nase zemlje, ne cvetaju ruze.

    Da li se detetu priznaje skola ili mora neke dodatne ispite polagati ?

    Priznaje se skola. Jedini problem je jezik. To ce verovatno morati da odradi, ali i o tome morate da vodite racuna. Obicno ih smeste u ISL program gde su predmet "shit". Ako nista, neka se opredeli za prirodne nauke, npr. matematika, fizika, hemija, gde su manje potrebno znanje engleskog. S tim predmetima ce kasnije moci da nastavi studiranje i sl. Ako ti je dete jos u osnovnoj skoli, onda i nije problem. Dok zavrsi, sve ce ti vec biti jasno i znaces sta i kako. Mislim na ono srednjoskolsko i fakultetsko skolovanje. Sto je ustvari najbitnije
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  12. #42

    Odlazak u Kanadu

    Pozdrav za sve na forumu!Imam par pitanja pa bi molio,ako neko moze da mi odgovori,jer mi je jako bitno.
    Zavrsavam srednju elektro-skolu sredinom ove godine i zelim da odem negde inostranstvo (najbolje Kanadu).Raspitivao sam se tako o poslovima o kojima bi radio sa zavrsenom skolom u srbiji i shvatio sam da mi se ni poslovi ni "prezivljavanje"u ovoj "zemlju u tranziciji" uopste nesvidjaju.Mislio sam da nastavim studije,ali to nije moguce,jer nemam dovoljno predznanja,a novca pogotovo....

    Solidno govorim engleski,trenutno ucim jos i spanski,dobro se razumem u racunare (servisiranje,web dizajn...)

    Ako ima neko iskustva sa odlaskom u inostranstvo molio bi da mi odgovori.Da mi kaze neke stvari koje bi trebao da znam,a najbitnije je odakle da pocenem.Da li treba da idem mozda u ambasadu te drzave u koju hocu da idem ili nesto slicno...Takodje me zanima i koliko traje sredjivanje sve potrebne papirologije...

  13. #43

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    Citat Vizican kaže: Pogledaj poruku
    Koliko znam i koliko sam informisan najlakse je da se ode u New Zealand. Tamo traze ljude koji znaju da rade po farmama i njivama. A posebno su trazene osobe sa nekim znanjem i strukama.
    Da, da beru jabuke ili sljive
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

  14. #44

    Odgovor: Melanija

    Citat galerija kaže: Pogledaj poruku
    Potreban mi je kontakt sa Melanijom iz Ruskog Krstura, u vezi odlaska u Kanadu. Javite na PM. Hvala unapred !
    Cao,

    evo ti broj Melanije Kovac. Ona sredjuje za Kanadu papire, pa puno srece.

    025-703-713

    Mene interesuje nesto u vezi odlaska za New Zeland ako znas nesto pisi mi.

    Puno pozdrava

    Baky

  15. #45

    Odgovor: Kako ili da li emigrirati ?

    cao drustvo evo nijeme bilo dugooooo
    zasto ?
    pa napokon se odselih u canadu!!!!!!!!!!!!!
    greska ili ne?
    sada razumem zoe kad mi je bila poslala pp
    nasta je mislila
    a mislila je sledece da bi se vratila
    dali je kriza ili stali je neznam al da fali kuca fali
    pa samo da dodjem na 24sata
    nisam zavrsio u hamiltonu nego u nekom selu
    niagara falls
    nema posla sve sezonsko
    sada idem u skolu, engleski nije isti koji sam ucio vec nesto drugo
    po ceo dan smo u kuci ,nigde neizlazis, nema drustva
    a kazu ima nasih, kaka korist kada i na kafu niko da dodje
    kazu svi su zauzeti BIZI?
    boze jesi li ti imao prijatelje?
    pitam se , da nije neta verovatno bi otisao u dolar stor po kanap
    strasno kazu svaki pocetak tezak samo neznam dokle traje taj pocetak? javicu se opet da cujem komentare prvo
    puno pozdrava iz vilidja (sela)

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako sprečiti "odliv mozgova"?
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 23.09.2018, 14:25
  2. Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 12:21
  3. Tamo 'Vamo - Himna Dijaspore ili "gde smo ustvari?"
    Autor Lala Vrbas u forumu Dijaspora
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 10.03.2009, 21:52
  4. Istina je negde tamo
    Autor vlado u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 29.08.2006, 12:50
  5. "Problem" u vezi naziva diskova?
    Autor Bacvanin u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.07.2006, 03:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •