Volim Partizan :)
Strana 1 od 30 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 439
  1. #1

    02 Volim Partizan :)

    Neverovatno kako nešto sasvim deseto može da vas inspiriše na neku priču. Mene je Moka Slavnić inspirisao da otvorim ovu temu

    Dakle, ja kao najveći partizanovac od svih partizanovaca otvaram ovaj mali klub, koji nema informativni karakter, nema čak ni navijački karakter, već sam ja to zamislila kao neki kutak gde ćemo mi "vaki" da se okupljamo s' vremena na vreme i budimo neke lepe uspomene i pričamo jedni drugima šta je to što volimo, kako smo se radovali, tugovali uz naš tim, gde, u kom sportu smo bili najvatreniji i sve ostale male stvari koje život znače . Doborodošli su svi, oni možda malo stariji koji bi mogli da nam ispričaju neke lepe momente iz ranijih dana, oni mladi koji imaju sveže informacije iz prve ruke o bilo čemu, svi oni koji ovde unose pozitivnu energiju i optimizam i ljubav, samo toliko .

    Negde sam već napisala i ponoviću se na kratko, da sam ja odrastala uz dva starija brata od strica, koji su u mene ugradili tu ljubav, i to je najjače i to je neopozivo i neobjašnjivo, kao i svaka druga ljubav. Od kada progovorih, progovorih partizan . Hteli mnogi da me potplate, prevedu u suprotne tabore u zlatna doba cibone, dinama, hajduka, zajedničke države, nuđene kule i gradovi da im se privolim i izdam moj tim, nije išlo, ni tada ni nikada više.

    Ja sam nekako u životu najviše volela i pratila košarku, imala sam tu neverovatnu sreću da odrastam u vreme Partizana koji su izneli Divac, Paspalj, Đorđević, Danilović, momčići, neiskvareni, ginuli na terenu za tim, one sulude trojke koje su uletale u poslednjim sekundama, kada bi se ledila krv u žilama, na sekund i onda nastupila neponovljiva euforija. Na zidovima, sam kao tinejdžer imala postere Paspalja (nekako mi najsimpatičniji i najblesaviji bio uvek) i Danilovića u koga sam bila tajno zaljubljena, godinama . Sanjala sam o svetskom prvenstvu koje je trebalo da se desi u Beogradu 94 ili 96 ne sećam se više, a vi ste tu me isptravite i upotpunite gde bih mogla da gledam te zlatne momke, kako osvajaju neosvojio, prvenstvo se nije desilo, nismo imali toliko sreće, ali oni su ostali i igrali i donosili radost, uvek...

    Kao što rekoh, bilo koji sport, bilo koja informacija, emocija, momenat koji ste zapamtili, neki doživljaj sa nekog sportskog dešavanja, možda ste nekada nekoga od njih upoznali, ukrali neki autogramčić, štagod, samo da smo tu i da znamo koliko nas ima, i da nismo u bojkotu već samo ovako laički da volimo svoj tim.

    Izvolite
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  2. #2

    Odgovor: Volim Partizan :)







    Za Partizan se ne navija, Partizan se voli.

  3. #3

    Odgovor: Volim Partizan :)

    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  4. #4

    Odgovor: Volim Partizan :)

    Cicka vraćaj moj desktop backgound

    Partizan-Artmedija tekma za Ligu šampiona, promašeni penal Boye, nikad neću zaboraviti, kao i :"Ajmo Milivojeeeeeeeee" nananananananananananana Liga šampiona, biće opet, daće Bog

  5. #5

    Odgovor: Volim Partizan :)

    Hehhehehe...nisi jedini koji ga ima kao pozadinu...
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  6. #6

    Odgovor: Volim Partizan :)

    Sećam se kao malu me ćale (older part'zan fan) redovno vodio na stadion, ali ja teren nikad nisam videla. Nakupuje mi semenke, suncokret, lizalice i štapiće samo da sedim i ćutim - i meni usta otpadnu od onolike soli, sedim i jedem 100 minuta i tako se to završavalo, pa to ne računam u ljubav prema klubu, već u ljubav prema čičici sa pletenom korpom. Prvi put (i poslednji) sam na fudbalu (live) bila na utakmici Partizan - Hajduk u Beogradu, pred samo ono ratno stanje, toga se sećam jer još uvek čuvam tu ulaznicu, jedva ostadoh živa Ista ta ekipa je htela da me vodi na onaj hejsel na Maksimiru tada, ali sva sreća pa odustadoh na vreme, inače sam došla do železničke stanice i zamalo da krenem

    To su uspomene na fudbal, koji, usput, nešto i ne volim specijalno. Više volim da pratim od kuće i to najčešće kad igra reprezentacija.

    Basket je druga priča. U Pioniru sam bila milion puta Čak sam bila toliki inventar da su počeli da me zamrzavaju sa sve dignutim rukama u vis na odjavnoj špici. Ja na basketu, a majka me lepo gleda na tv-u Uvek sam imala free karte zahvaljujući bati, i takođe zahvaljujući njemu znam dosta košarkaša oko njegove generacije, jer su mi neki spavali i u kući, i sa istog smo stola jeli Na žalost moj bata se povredio i prestao da igra, i sada u kolenu ima dosta šrafova, ali je umirao za parket i basket, pa je to odredilo i njegov fakultet i njegovo zanimanje

    Što se tiče zaljubljenosti u partizanove sportiste, ni basket (njih uvek gledala kao braću), ni fudbal, već vaterpolo Ja zbog Dragana Andrića nisam spavala noćima kao klinka

    I aj' što sam najveći partizanovac ovde, nego smo se tamo i porodično zapljunuli, a i lupala sam dva puta u Čumetov bubanj na jugu

    Partizan!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Volim Partizan :)

    ма који партизан...ко још мож да воли партизан? ја сам,за ралику од тебе-вас осталих,од малена био пак залуђен звездом...недељом се слушало спортско поподне,укључења са стадиона диљем екс југе...пикала се фудбалица у крају... врхунац све те љубави беше,наравно- италија,БАРИ!!!!
    одлазио сам на текме кроз бурне деведесете,север беше мој други дом...
    волео се фудбал,бре!
    уф,никад нећем заборавит мој први сусрет са мараканом-очи ме заболеше од оне црвено-беле боје,од хука навијача,од свега...
    и само сам једном био на југу,никако нисам успео да дођем до карте за север,беше то звезда-лацио 2002 године.
    повели смо преко бошковића али су жабари изједначили 5-6 минута касније...
    а само нам је један гол требао...и тада сам ВИДЕО и ЧУО север на прави начин
    црвено-бели
    ОРИ СЕ ЦЕО СТАДИОН...
    од тада па до данас не памтим неку утакмицу и неки осећај....
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  8. #8

    Odgovor: Volim Partizan :)

    Vidi, vidi... Grobarčići našli svoj kutak ovde.

    - dolazim ja jutros na posao, a moj kolega Miki upalio svoj komp, a ono na Desktopu mali grbovi FK Partizan po celom ekranu. Inače Miki je do pre par godina redovno išao na Jug na Stadion JNA...

    Kažem ja odma s' vrata : "Napred Partizan!!!" a on: "Jeee"... Kažem ja... "Šta jeee? Znaš ti onu našu pesmicu- Svi Grobari u ravnici domaći su izdajnici!!!" , on se samo nasmejao... Zna da sam ja Vojvodinaš...

    Na bi da vam kvarim kutak al' nek se zna...





    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  9. #9

    Odgovor: Volim Partizan :)

    Ja sam inace ona baba koja zivi pored stadiona...i...
    "Nije mi nista! Nije mi nista!"

    Nisam vise neki strastveni navijac, ali su me od malih nogu vodali po utakmicama okoreli Grobari...brat, komsije, kumovi... pa sam pored njih i ja postala Partizanovac.
    I trenirala sam gimnastiku u Partizanu. tako da... Partizan!

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  10. #10

    Odgovor: Volim Partizan :)

    Otkad znam za sebe navijam za Partizan . Ne znam ni sama koliko su puta NEKI pokusali da me nagovore i potplate da navijam za Zvezdu, ali moja tvrdoglavost dosla do izrazaja . Oni meni nude slicice, cokolade, novce ... a ja njima zapjevam:

    "Volim Partizan
    Crno-bele boje,
    Volim Partizan
    Kao oci svoje!"

    pa ih iznerviram .

    U svom rodnom gradu bih isla 2 put godisnje da gledam Partizan i uvijek bih bila ljubomorna na sve one iz Bgd-a koji su mogli da idu na tekme kad pozele. Ali zato, cim sam se preselila u Bgd nisam propustala Partizanove meceve. Moj prvi derbi na koji sam otisla je bio tamo neke 95 kada sam sa ekipom veselih prijatelja otisla pravo na Jug. Jos uvijek pamtim taj osjecaj kad je pocela tekma a ja uzivo gledam derbi, wow

    E sad, posto mi fudbal nije najomiljeniji sport manje sam isla na fudbalske tekme, vec sam uglavnom isla na kosarkaske. Mislim da nisam propustila skoro nijedan kosarkaski mec, a posebno meceve Evrolige. I sad se najezim kad se sjetim meca izmedju Partizana i Barselone a cijela hala uglas pjeva: Nemoj mnogo Sale!

    Divac mi je i dan danas ostao u najljepsem sjecanju ne samo kao sportista nego kao covjek. Mislim da se ona njegova harizma i energija ne srecu cesto. A obzirom da sam i ja bila jedna od onih koje su bile zaljubljene u Danilovica , ne mozete da zamislite mojeg iznenadjenja kad je jednog dana prosao pored mene. Ja se u momentu potpuno pogubim i razmisljam: Otkud ja znam ovog covjeka; cak ga pozdravim, na sta se on nasmijao i pozdravio me nazad. Posle toga sam ga sretala malo cesce (posto sam zivjela u komsiluku njegove sestre) i nisam vise se dala zbuniti.

    Pored kosarke pratim i varterpolo. U Srbiji je trenutno Partizan na nedodirljivom pijadastalu u odnosu na druge vaterpolo timove. Nisam imala prilike da idem na meceve uzivo, ali sam pratila meceve od kuce.

    Eto tako nekako...

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, ja kao najveći partizanovac od svih partizanovaca otvaram ovaj mali klub
    E pa sad mi ti reci draga moja, kako to da nas dvije nikad ne odosmo zajedno na neki od tekmi
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  11. #11

    Odgovor: Volim Partizan :)



    Groningen 28.(ili 29.) Septembar 2006, stadion Euroborg utakmica Partizan-Groningen, usamljena trojka koju vidite negde u sredini gore levo, Euridika njen drugar iz Beograd i njihov drugar Holanđanin koji je bio dovoljno blesav da nam se pridružu u onom bunkeru sa raspaljenom masom.

    Malo smo izmaknuti pošto je pre toga bačena baklja pa su me drugari skidali sa ograde o koju sam se bila obesila u pokušaju bekstva
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  12. #12

    Odgovor: Volim Partizan :)

    ја баш не видим најбоље,ал,ти си ова висока девојка са нешто краћом косом? а тај ваш холанђанин је онај крупни,огромни...
    хехе.а ти си и једино женско међу гробарима колко видим
    супер.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  13. #13

    Odgovor: Volim Partizan :)

    Delić sa pomenute tekme, u prvom postu mom na ovu temu



    Partizan!

  14. #14

    Odgovor: Volim Partizan :)

    Nisam neki sportista, ... ......ne pratim fudbal redovno, ali koliko se secam u celoj našoj familiji ( I to najširoj) imam samo Partizanovce....
    i Vojvođane
    Mene je otac od rođenja učlanio u klub, i redovno plaćao članarinu...i za dva brata...
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  15. #15

    Odgovor: Volim Partizan :)

    Citat vojvodjan kaže: Pogledaj poruku
    Nisam neki sportista, ... ......ne pratim fudbal redovno, ali koliko se secam u celoj našoj familiji ( I to najširoj) imam samo Partizanovce....
    i Vojvođane
    Mene je otac od rođenja učlanio u klub, i redovno plaćao članarinu...i za dva brata...
    nemoj bacat pare samo!!!

Strana 1 od 30 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Volim - ne volim
    Autor valentina u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 1421
    Poslednja poruka: 04.06.2020, 18:00
  2. Volim je kad... / Volim ga kad...
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 20:49
  3. Tebe ne volim, al' sto volim tvoju pesmu...
    Autor starsica u forumu Muzika
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 29.04.2014, 17:24
  4. Partizan
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 13.08.2011, 16:09
  5. I volim i ne volim?
    Autor Ivana-psy u forumu Ljubav
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 23:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •