Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste) - Strana 2
Strana 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 185
  1. #16

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Pita od pirinca i praziluka

    solja integralnog pirinca- prokuvanog
    2-3 praziluka ( ili koliko imate u fizideru)- prodinstanog
    so, biber

    Sve pomesati i zavijati u kore. Neko voli da pitu zalije sa mlekom pre nego sto stavi da se pece, ali moze i bez toga.

    Moze i varijanta pirinac+sampinjoni ili sampinjoni+ praziluk, ali ove dve verzije nisam isprobala.

    Prijatno

  2. #17

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    BRZA VOĆNA TORTA

    E ovo ide za čas kad me mrzi da kuvam onaj žuti fil na pari za voćnu tortu

    4 kutije piškota (( keksa ) ili 2 one kutije u kojima su dva pakovanja), 4 kisele pavlake, 16 kašika šećera, voće i šlag ili slatka pavlaka (koJ šta voli).

    Naređate pola piškota u pleh ili na poslužavnik (al' onaj sa granicama, da možete da filujete), izmešate 4 kisele pavlake kašikom sa 16 kašika šećera i premažete te piškote sa polovinom tog "fila", pobacate iseckano voće... ja stavim 3 vrste najmanje: ananas, maline, banane... može i kivi, jagode ili šta vam padne na pamet, pa opet preko toga preostale piškote, pa druga polovina "fila", pa opet voće i na kraju šlaaaaaaaag

    Gotova torta za 10 minuta , samo je važno da je pravite dan pre nego što je jedete, jer je bitno da odstoji u frižideru zbog one kisele pavlake i da piškote sve lepo upiju i omekšaju.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #18

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Hajde da se i ja ubacim u ovu temu. Ovo je brzinski ručak!
    Pileće belo meso se iseče na šnicle i baci se na vrelo ulje da porumene.Mogu sve odjednom da se stave u tiganj , jedna preko druge da uštedite vreme,samo ih
    okrećite da svaka bude zapečena.Preko njih bacite pečene crvene roge,naravno očišćene od ljuske ,peteljki i semenki, jedno 10 do 15 komada.Nalijete vode da prekrije i pustite da krčka jedno 15 minuta .Ubacite seckani beli luk i sitno seckan pešunov list.U malo vode razmutite kašiku brašna i nalijete na kraju i pustite još malo da zakuva.Ako je suviše gusto dolijte vode.Naravno posolite.
    (ovaj ručak je brzinski samo pod uslovom da imate gotove pečene paprike .U suprotnom nije brzinski.Da,Da umalo da zaboravim kašika kisele pavlake će poboljšati ukus! Uz krompir pire boli glava!!!

  4. #19

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Evo još!
    I ovo je brzinsko!
    Luk,crni se isecka na kriškice,baci se na ulje.Preko toga kockice belog mesa.Pa malo dinstaš... Pa nabacaš tu svakakvog povrća seckanog na tanke štapiće : paprika,šargarepica,mladi kukuruz šećerac, grašak, praziluk,šampinjoni.Pa ...opet dinstaš...mešaš...pa kad je već izdinstano ubaciš tu malo kečapa onako da ne bude suvo oko pola deci otprilike (kod mene je sve otprilike).
    Skuvaš testo one spiralice i sve to lepo pomešaš i onda ... njamaš,njam njam...


    A može i ovako! Sve isto samo još od povrća dodaš par cvetića brokolija i umesto kečapa staviš soja sos i mešavinu kineskog začina(djumbir ,karanfilići, muskat i ko zna šta još ima unutra , gotova je smeša) i uz tu varijantu ide dobro pirinač.
    Sve to može i bez mesa ,ili sa finom mladom teletinom ili ćuretinom.
    Deluje prilično haotično ali je ukusno.

  5. #20

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Evo još nešto!
    Ovo sam smislila pre više godina kad je moja ćerka imala šećernu krizu u kasnim satima i mene je mrzelo da idem u prodavnicu da joj nešto kupim.
    Umutiš jedan šlag sa malo mleka, pola od onog što piše na kesici.Dodaš kašiku šećera ,mutiš, mutiš da bude gusto i onda dodaš 3/4 kisele pavlake(čaša od 1,8 dcl) .Ee! Onda u to dodaš nešto od voća, recimo 5-6 jagodica ili pola banane ili slatko od borovnica,kupina ili džem od kajsija ili narendane crne čokolade ili dobru kašiku eurokrema sa prženim lešnicima(ovo je super) ,med i orahe...i šta god se već setiš i šta voliš! I tako napraviš jedno 4-5 ukusa i svi ukućani imaju da se razbiju od sladoleda naravno kad ohladiš u zamrzivaču.
    Možda ne deluje recept dovoljno originalno,ali posle su sve moje komšinice pravile taj sladoled i odjednom je slučajno nastala ekspanzija takvih šlag torti i raznih sladoleda kućne varijante.
    Napomena:svežeg voća nemoj previše stavljati jer će sladoled biti suviše tvrd i staklast.
    Ako mi deca budu bezobrazna napraviću im sladoled od luka i kelerabe!!!Ha,ha ha...

  6. #21

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Kriška hljeba namazana kajmakom

    Uzmete jednu krišku hljeba i odozgo premažete kajmakom (onim bjelim žiđim, ne onim masnim žutim zlatiborskim, užičkim ili kako već ), svježim po mogućstvu, i posolite po želji
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  7. #22

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Evo ja se mlatila sa ovim malopre:

    PILETINA U SOSU

    Na ulju propržiti sitno iseckan crni luk (1 glavica), dodati pola kilograma belog pilećeg mesa iseckanog na kockice, malo aleve paprike, malo bibera, vegetu, malo origana i propržiti to meso, onako, da ne bude živo a ne i da izgori ili zarumeni. Onda dodati 1 slatku pavlaku i dinstati dok se malo sos ne ukrčka, jedno 10 minuta.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #23

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Musaka sa tikvicama

    Tikvice iseci na tanke snite posoliti i ostaviti malo da odstoje...
    Jednu glavicu luka izdinstati, ja onda kad omekne jos viljuskom ispritiskam tako da se skoro i ne primeti kasnije u jelu, dodati mlevenog mesa(oko 500 gr, moze mesano a moze i posebno svinjsko ili junece)...i dinstati kod ne omekne meso...jedno 15 minuta...
    Pirinac( otprilike jedna kafena soljica) obariti, jednom da provri...isprati u hladnoj vodi i pomesati sa mesom i lukom...
    Posoliti i pobiberiti ...Mada ja obicno umesto soli stavim vegetu samo...
    Umutiti tri jaja i jednu pavlaku...
    I onda...
    Tikvice, fil i preko njega preliti deo umucenih jaja sa pavlakom...to sve ponavljati dok ne utrosite materijal...Peci na 200 stepeni oko 30 sata...

  9. #24

    Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Gibanica sa jogurtom


    Dakle...Umutite 4 jaja, dodate jogurt ( 700 dl), so, ulje ( soljica za kafu), prasak za pecivo...
    A kore (treba jedno pakovanje ili ti 500 gr), svaku posebno skupljati kao lepezu ili ti harmoniku i tako stavljati u tepsiju koju smo prethodno oblozili jednom korom...Kad sve kore utrosimo, polako prelivamo tecnim filom, ali tako da sve lepo prekrijemo...Pustiti da odstoji makar 30 minuta i peci...

  10. #25

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Musaka sa tikvicama
    Ja pravim i sa pohovanim tikvicama i filom za klasičnu musaku (meso, crni luk, začin, samo dodam jedan oljušten i iseckan paradajz, a bez pirinča), i ređam samo dole tikvice, sredina meso pa opet tikvice pa zalijem jajima i mlekom. A odlična je još kad je jedan red pohovana paprika, jedan red pohovane tikvice i jedan red pohovani patlidžan, a između fil
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #26

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ja pravim i sa pohovanim tikvicama i filom za klasičnu musaku (meso, crni luk, začin, samo dodam jedan oljušten i iseckan paradajz, a bez pirinča), i ređam samo dole tikvice, sredina meso pa opet tikvice pa zalijem jajima i mlekom. A odlična je još kad je jedan red pohovana paprika, jedan red pohovane tikvice i jedan red pohovani patlidžan, a između fil
    E pa fora je u pirincu...dosta je "laganije"

    A pravila sam i ja sa pohovanim tikvicama, mada sad mi se nesto ovako vise svidja...
    Moze i umesto tikvica da ide plavi patlidzan, ili paprika kako si ti navela ( al tad je bolje samo meso bez pirinča)

  12. #27

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Evo nesto malo komplikovanije...tj zahteva vise vremena al odlicno je!
    Piletina sa ananasom

    Od povrca stavim sta nadjem...Luk (praziluk je bolje ako nema onda crni luk) isprzim pa izvadim u ciniju, zatim sargarepu isecem na stapice, isprizim isvadim u istu ciniju, pa papriku, pa ananas, pa pečurke i na kraju belo pilece meso icečeno na kockice...
    Sve se posebno przi, i ne nesto dugo...naročito povrce...cim omekne vadi se iz tiganja...
    Jedino pečurke ali one se mogu i skuvati pa iseckati...
    Dalje...sok od ananasa (posto sam mislila na ananas iz konzerve, i to onaj isečen na kockice) staviti u neku šerpicu, staviti kasiku/dve gustina, soja sos dve kasike, i malo karija...Skuvati tako da ne bude baš ni puno gust ali ni redak tako jelo morate jesti kašikom... Pomesati sos kad ga skuvate sa svim sastojicima koji su prethodno przeni...
    Kao prilog moze pomfrit mada ja vise volim da obarim pirinač i u njega stavim mesanu meksičku salatu ( ima isto konzerva da se kupi, unutra je grasak, kukuruz)...

  13. #28

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    KUKURUZ SALATA

    2 - 3 tanja praziluka, 500 grama barenog kukuruza (kesica, može malo da se posoli dok se kuva, a i ne mora), 4 kuvana jaja, 3 - 4 kisela krastavčića (iseckate sve na rezance što je za seckanje), 1 pavlaka i 1 majonez, sve se izmeša, stavi u frižider da se ohladi i to je to
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #29

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    ммммм њамњам шпагете
    одете до оближње продавнице и купите-
    паковање шпагета
    килу свежег парадајза
    по киле качкаваља
    мало босиљка ( то има на пијаци ил имате у башти ил у саксији )

    кувате горепоменуте шпагете одређено време.
    истовремено у другој посуди сецкате парадајз, босиљак и рендате качкаваљ. све то измешате и чекате да се шпагете скувају.

    ако сте заборавили да се снабдете црним вином-то урадите хитно ( охладите га у фрижидеру )
    када се шпагете скувају-процедите их
    помешајте их са оном смешом парадајзакачкаваљабосиљка и...........
    уживајте
    винце после
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  15. #30

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Plazma torta

    Evo jednostavnog recepta,za jednostavnu tortu.Sastojci:1 margarin za kolace,400gr secera u prahu,6 jaja,600 gr mlevenog plazma keksa(2 kutije),4 dcl soka od narandze i 3 slaga.U jednu posudu izmiksate margarin,secer u prahu i jaja,a u drugu stavite mleveni keks i sok(koji isto promesate).Posle toga te dve mase spojite, promesate, stavite na tacnu, od gore dodate slag,i to je sve.Jako je ukusno i brzo se napravi
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

Strana 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nescafe - zabranjen i kancerogen
    Autor greco u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 31.03.2012, 21:14
  2. Moje divljenje
    Autor drazesnaSkorpija u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2011, 22:31
  3. Copy & Paste
    Autor Arthur Dent u forumu Pričaonica
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 19.06.2010, 23:12
  4. Paste i punjene paste
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 27.03.2010, 20:16
  5. Bad Copy
    Autor Lady S u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 31.03.2008, 10:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •