Ljubomora - Strana 8
Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 121

Tema: Ljubomora

  1. #106

    Odgovor: Ljubomora,ili neshto drugo?

    taj zacin ...
    bi radije ostavio na polici .
    ima toliko drugih zacina , koji oplemenjuju jelo .
    do ljubomore dolazi iz disbalansa veze , intelektualno , paznje radi , drustvenog statusa , izgledno naravno , I tako jos nekih razloga . onda se javlja nesigurnost , a ako se ona koristi za dobijanja poena u sopstvenim ocima onda je to slucaj za cike u belim mantilima .
    Poruku je izmenio rusty nail, 05.05.2013 u 18:52
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  2. #107

    Odgovor: Ljubomora,ili neshto drugo?

    Jao bre momci, ili ja ne umem da objasnim čari lagane ljubomore ili ste se vi debelo opekli
    ne mora uvek da bude bolesna, ne mora da bude paranoična
    može da bude i benigna, ona koja nam pokazuje da nam je osoba sa kojom smo u partnerskim odnosima dugo još uvek bitna
    to može biti lagan poljubac u obraz kojim pokazujemo da ta osoba nama pripada
    spontano hvatanje za ruku te iste osobe
    žaokica koja nas bocne pa shvatimo da nam srce još uvek ubrzano kuca kad se pojavi neko treći pa nam proradi nagon da odbranimo svoje

    Pravljenje scena, zabrane kretanja, proveravanje, nepoverenje su patologija iako se podvode pod ljubomoru.
    Na takvu nisam mislila.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #108

    Odgovor: Ljubomora,ili neshto drugo?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    može da bude i benigna, ona koja nam pokazuje da nam je osoba sa kojom smo u partnerskim odnosima dugo još uvek bitna
    Na primer, kad mu kažeš da ideš u drugi grad na dva dana, a on te bar pita za povod, ako nista drugo. Ne kaže samo "Dobro"
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #109

    Odgovor: Ljubomora,ili neshto drugo?

    Sve to ide sa godinama. Prerastu se mnoge stvari ili promene oblik. Patološka ili ne, ljubomora je ljubomora. Ja je nemam, zapravo, prerasla sam je u dvadesetim, što ne znači da sada ne hajem za nekog do koga mi je stalo. Nešto je tu amputirano prilikom odrastanja.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  5. #110

    Odgovor: Ljubomora,ili neshto drugo?

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    može da bude i benigna, ona koja nam pokazuje da nam je osoba sa kojom smo u partnerskim odnosima dugo još uvek bitna
    Na primer, kad mu kažeš da ideš u drugi grad na dva dana, a on te bar pita za povod, ako nista drugo. Ne kaže samo "Dobro"
    ja sam taj slucaj
    meni ne padne na pamet da pitam zasto ode negde a kamoli kad ce da se vrati.....nije da me ne boli uvo,nego,sta znam...jednostavno ne pitam....
    ako ces da kazes,kazi
    ako neces,sta mi vredi da pitam.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #111

    Odgovor: Ljubomora,ili neshto drugo?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    meni ne padne na pamet da pitam zasto ode negde a kamoli kad ce da se vrati.....
    Ma, ne u smislu polaganja računa, to i mene nervira, nego potpuna nezainteresovanost za onog drugog koja dolazi od osobe koja suštinski nije takva, od nekog ko je ranije imao običaj da pita.
    Al' zato sam u sledećoj vezi nadoknadila propušteno unakrsno ispitivanje
    Gather ye rosebuds while ye may...

  7. #112

    Odgovor: Ljubomora,ili neshto drugo?

    Ja pitam i budem pitana, gde šta, kako, ko...
    Nije to ljubomora, nego potreba za saznanjem.
    Šta će mi neko za koga ne znam ni gde je ni šta radi, ni sa kim radi, ni...
    Da sam ljubomorna - jesam, ali to nije "bolesna" ljubomora.
    Ljubomorna sam u granicama normale, barem ja tako mislim

  8. #113

    Odgovor: Ljubomora,ili neshto drugo?

    Ljubora, smrt za svaku ozbiljnu vezu..... Doza je uvek tu, kad je ljubav u pitanju ali kad nadvlada, postaje teret......

  9. #114

    Odgovor: Ljubomora

    Mrzi me da trazim jesam li sta "pametovala" na ovu temu...ako sam rekla da nisam ljubomorna i da sam tolerantna, slagala sam.
    Jesam. Da se Rak u meni pita, ja bih slijepo vjerovala, posipala mu pute cvijecem, itd i sl...ali se ne pita. Pita se Skorpija...a Skorpija ne prasta zaEbavanciju. Ja ne volim igranja, a umijem da razlikujem ona sitna peckanja, pa nam poslije je l' bude fino...ali da me neko pravi majmunom, ne ide bas skroz. Osim kad me pravi magarcem, to ocito prolazi.
    Na iskrene geste i normalno ophodjenje reagujem krajnje tolerantno.
    Na neiskrene i skrivene akcije i reakcije reagujem ludo...prekopavam, dolazim do tetki, ujni, striceva...zavirujem u prljav ves ...i kad dokazem svoje sumnje, smirim se, ne upirem prstom...ali drugu sansu dobiti neces. Osim ono kad sam magarac, je li.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  10. #115

    Odgovor: Ljubomora

    Bila sam. Više nisam. Nekako, šta znam, mrzi me

    Al' dajem mu nekad na značaju, nije da ne dajem.
    Priupitam s vremena na vreme...aha! ko ti šalje poruke u ovo doba? a? a?
    I to mi najbolje uspeva dok padam na 5 u meksiku...kiptim s ove strane monitora, bečim se, škrgućem zubima...
    E tad delujem baš onako ubedljivo.


    Ako nađe bolju od mene... ja ću da im platim sobu u hotelu.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  11. #116

    Odgovor: Ljubomora

    Ljubomoran sam.
    Kako nisam?

    Zbog osobe do koje mi je stalo.

    To je po meni normalno.
    Jer to je znak.

    Zajebano je kada se predje ta linija .

    Kada se predje ta tanka crta izmedju ljubomore i one druge ljubomore .
    Tada postajes B.
    Ne vise A.

    Tada padas.
    Kao u Mexiku.

    S tom razlikom sto u mexiku imas sansu za popravni ....zapocnes novu igru .
    U zivotu .....igra je obicno zavrsena i nema nove.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #117

    Odgovor: Ljubomora

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Ljubomoran sam.
    Kako nisam?

    Zbog osobe do koje mi je stalo.

    To je po meni normalno.
    Jer to je znak.
    Ta ljubomora meni nikad nije bila merna jedinica za ljubav, niti sam po prisustvu ili odsustvu iste ocenjivala da li mi je do nekog stalo.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #118

    Odgovor: Ljubomora

    Nešto kontam nakon svih ovih godina iskustva, da je ljubomora povezana sa našom ličnom nesigurnošu da nismo, tj nećemo biti dovoljni onom drugom (nisam dovoljno zanimljiva, duhovita, lepa, pametna, zgodna...blablabla..) pa će ona druga osoba da se pozabavi drugima u svojoj okolini i da nadje drugi (zanimljiviji, duhovitiji, lepši, I tako to...) predmet interesovanja i eto zabave.
    Ja bejah nesigurna i to opasno. I ljubomorna i to opasno.
    Ali izlečih se...što da bilo koga gušim ljubomorom, ko treba da ostane - će da ostane, ko ne treba - srećan mu put (a i meni)

  14. #119

    Odgovor: Ljubomora

    Osetim je naravno,ljudski,onako kad mi pogled padne na lepu torbu ,a ja znam da je ne mogu priustiti,na dugu kosu,na neciji osmeh sto bih ja volela dobiti..pa onda odmahnem rukom i prodje.
    Partnersku ljubomoru,jok..ili sam imala poverenja ili ne,poznajem par ljubomornih osoba,ma meni bi to zivot ogadilo

  15. #120

    Odgovor: Ljubomora

    Negde naleteh na "proveren" način kako saznati da li se "iza brda nešto valja" :
    - Prosto čoveče! Samo ženi, dok je na poslu, pošalješ buket cveća bez potpisa.
    Ako ga donese kući i kaže...spavaj mirno. Ali...ako prećuti...e onda ...
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ljubomora starijeg deteta
    Autor nenin u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 12.08.2011, 20:11
  2. Vi i ljubomora
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 24.04.2009, 01:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •