Da li biste se upgrade-ovali?
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    11 Da li biste se upgrade-ovali?

    Ako bi postalo dostupno siroj masi populacije (postalo komercijalno)... da li bi ste menjali deo tela za mehanicki (enhanced, improved,... etc)...

    pretpostavimo da je dizajn cool i da nema problema oko operacije, cene, odrzavanja, tezinom, radnog veka, i td (ispraksalo se dovoljno).

    Da li bi ste se osecali manje covekom? da li bi druge smatrali manje ljudima?
    Da li bi se zestoko naturpijali ili bi ste ostali pri koriscenju raznih svastometara i sprava koje bi vam zamenile cybernetic hardware koji bi mogli da nabacite?

    Da li mislite da cemo ikada razmisljati o ovakvoj temi ili cemo naci drugi nacin (verovatno bionics)

    kako uopste gledate na sprave i masine... mozemo li se spajati sa njima ubrzavajuci sopstvenu evoluciju? Zelimo li to za ikada ako bas ne moramo?

    Sve mi se nesto cini da ce se desiti veoma polako ali sigurno.... ljudi ce od vas zahtevati da perfektno koristite svakakve cudne masine... ali ako to niste u stanju onda da one budu deo vas pa da jednostavno osecate, u suprotnom otkaz zbog ne-efikasnosti.

    npr... zamislite da lekar ima cybernetic oko koje koristi rendgendski vid... bilo kada i bilo kome bi mogao da primeti neki problem... ili kada bi programer imao mehanicku saku za nenormalno brzo kucanje...

    da li uopste imate neke ideje o tome sta to ne moze sprava ili svastometar da zameni..... npr.... sto ugradjivati cyber oko ako mozes da imas isti upgrade na nekim naocarima ili tako necemu.

    black holes are where god divided by zero

  2. #2

    Odgovor: da li bi ste se upgrade-ovali?

    Kao nepopravljivi prirodnjak, nikako.

    Čovek, je čovek, sa svim prednostima i manama, svaki -mehanički- dodatak ga, čini nekako, manje čovekom, a više orudjem. (pri ovome ne mislim na veštačke ortopedske dodatke, ili organe, mada bi se i tome dalo dosta diskutovati)

    Tipičan primer je supermoderni vojnik predstavljen od strane Američke Armije, (ako si na tako nešto mislio) gomila elektronike, oružja, oklopa i opreme od 30-ak kila, a ispod svega toga nešto bez ličnosti, osećaja, istrenirano do krajnjih granica. To je na neki način rani početak ovoga sto si napomenuo-cyber čovek (ustvari trebalo bi da je naziv cyber-biće, ili stvar, jel je bliže tome nego čoveku)

    Kao što si rekao, -sto ugradjivati cyber oko ako mozes da imas isti upgrade na nekim naocarima ili tako necemu.-
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  3. #3

    Odgovor: da li bi ste se upgrade-ovali?

    ovo imamo , sa ovim se borimo , kada je zdravlje u pitanju (vecina ) bi ucinila sve za zdravlje , ja sam za ,samo neka je funkcionalno i estetski savrseno , pa znas li ti koja ce to prednost da bude za podrucnu jeba*ku ligu , preko noci odo oni u profesionalce .

  4. #4

    11 Odgovor: Da li biste se upgrade-ovali?

    heh... tema je bila na hardware-u jer sam kontao da se zahteva od vas da se razumete u hardware i gadget-e.... a tek onda socioloski aspekti... no...

    da se i ja izjasnim... moram priznati da mi je pre mnogo godina ovakva zamisao bila "izbeci po svaku cenu". A sa danasnjim shvatanjem/ramisljanjem mi se cini mi se da bih menjao levu saku za kiberneticku ciji se vrhovi prstiju rasklapaju u mnogo mehanickih ("Ghost in the shell" manga).
    Razmisljao sam o zameni i .... piscu bi bilo dovoljno da je savrseno prepoznavanje glasa ali .... cini mi se da programeru nije.... kucam i slova i simbole... izgovor bi bio previse slozen da bi se koristio....dakle....jedina zamena za ovako nesto bi bila direktna konekcija sa mozgom ali je to vec mnogo ozbiljnije i opasnije.
    Doduse mozda bi bilo dovoljno samo eksterno detektovati misli (nekako) i onda imati spoljni hardware koji odradjuje posao.
    Npr... neka mehanicka rukavica koja bi tumacila sicusne pomeraje ruke i instant ostvarivala ili tako nesto...

    neki cybernetics profa, zove se warwick, kaze da ce ili masine da nas prevazidju u evoluciji, ili cemo i sami da pocnemo da koristimo implante.
    Poceo je i sam da se implantira jos 1998... ima snimaka na youtube-u.

    Bas se pitam da li cemo masterovati upotrebu masina bez spajanja sa njima.
    black holes are where god divided by zero

  5. #5

    Odgovor: Da li biste se upgrade-ovali?

    meni ovo morbidna i shokantna tema!

    nikad prirodno ne bih menjala za veshtachko!

    shta sve ljudima netje da padne na pamet.......
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  6. #6

    Odgovor: Da li biste se upgrade-ovali?

    nikada i nikada ne recite Nikada


    ne znate kada ce da dodje taj trenutak u zivotu kada ce vam zatrebati suprotan odgovor .

  7. #7

    Odgovor: Da li biste se upgrade-ovali?

    ja ne bih za sad
    Lako cu,ako je do mene.........

  8. #8

    Odgovor: Da li biste se upgrade-ovali?

    Bih. I mislim da to i nije tako loše, naravno ukoliko bi čovečanstvo to umelo ( u šta lično sumnjam) da koristi na pravi način. Hehehe, mislm da bih tada bila androidna električna ovca .
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

Slične teme

  1. Da li biste se vratili?
    Autor Muckota u forumu Dijaspora
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 25.10.2022, 10:00
  2. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  3. Kad biste bili...
    Autor Kill Bill u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 2284
    Poslednja poruka: 18.09.2013, 20:37
  4. Kad biste mogli...
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 15.01.2012, 20:02
  5. Šta biste menjale na sebi?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 23.02.2010, 01:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •