Vi mi niste ni mama ni tata, "a zasto da vas tako zovem" - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27
  1. #16

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Uh, evo jedn koja nema svekra niti svekrvu javlja se za reč.
    Ono što bi mi sigurno bilo strano je da svekra i svekrvu ne persiram i da ih zovem imenom. I čak i da insistiraju nikad to ne bih prelomila.
    OK su mi varijante sa Vi Mama i Vi Tata (nekako mi je takvo oslovljavanje već u ušima jer sam odrasla uz takvo oslovljavanje mojih roditelja i baba i deda). OK mi je i varijanta sa Tetka-Ta i Čika-Taj.
    Ali ma kako ih nazivali, čim dođu deca oni postaju jednostavno Baba i Deda (odnosno postaju svima ono što su deci).
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #17

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Moj brat nasu majku zove "Oj, Radmila", tj po imenu. Bilo bi potpuno bezveze da njegova zena nju zove mama.

  3. #18

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Moja gospodja sveki je zahtevala da je zovem mama, sto meni nikako nije islo. Sto bih ja nju zvala mama a njen sin moju kevu po imenu? Onda sam je, sto neko rece iz fazona pocela zvati baba, i tako je ostalo. Ma kakva mama, pa ja rodjene roditelje zovem po imenu.

  4. #19

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Otac i Majka ili mama i tata ... su toliko jedinstveni, unikatni i neponovljivi pojmovi roditeljstva,
    - da je u najmanju ruku "neumesno" od nas očekivati da ih dodajemo i prikrpljujemo,
    uz neka ... "tuđa" i imena i likove. Ma koliko ih možda voleli ili poštovali.
    Kao da to ide u paketu - uz "novo prezime" ?!.

    ( uzgred- takođe mi je muka - i kada čujem (a često čujem)
    da se nekakvom popu kaže - "Oče".

    ____________

    To je bio moj izričiti stav.
    Od kad znam za sebe.
    Ni Sveti Petar me ne bi naterao da drugačije mislim ili postupim.

    Dok nisam upoznala moju svekrvu.
    Olgu.
    Koja nikada ništa od mene nije tražila, a ja sam je zvala mama Olgice.
    Iz čista mira.

    Mada, nije to uopšte "iz čista mira" takva se žena ne rađa dva puta.
    Tako sam je zvala sve do pred kraj prošle godine.
    Kada je umrla.
    Iako smo ja i njen sin odavno prestali da se volimo ... i već se odavnooo razveli.
    Iako sam već godinama živela sa mojom pravom ljubavi - sinom neke druge žene.
    koju NIKADA nisam i nikada ni po koju cenu ne bi' zvala ni po imenu, a kamo li mama.
    Iako sam njenog sina obožavala.
    Iako .......


    Prilično zapetljano zvuči (i jeste),
    ali jedno (mi) je jasno:
    zlatno je "pravilo" - Nikad ne reci NIKAD !
    Nikad se ne zna ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #20

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Tvrdim da nikada i ni-pod-kakvim uslovima ne bih mogla svekra i svekrvu da zovem "tata i mama". To je toliko odvratno. Kako mogu ljude koji mi nisu ništa da nazivam isto kao ljude koji su me stvorili, rodili?
    Dok se deca nisu rodila, svekra i svekrvu sam oslovljavala sa "čika ... i tetka ...", a posle rođenja dece sa "deda i baba". Laknulo mi je tada.

  6. #21

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Imam jednu mamu i jednog tatu i oni su mi sasvim dovoljni.Majku svog muza ne zovem,niti cu je ikad zvati "mama"(pre maceha)

  7. #22

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Ne, nemogu i nikad ne bih mogla,
    sama rec mama i tata to je nesto samo moje,
    neponovljivo i jedinstveno...

    To je sva ona ljubav koju osecam prema njima,
    to je nesto uzviseno koje nikom ne dam,
    mogu da postujem ,cak i da volim,
    ali te dve reci cuvam samo za njih dvoje...

  8. #23

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Moja pokojna svekrva, Bog da joj dušu prosti, je tripovala da ih zovem mama i tata. Naravno da im se nikada u životu nisam tako obratila.
    ...il smo samo tu zbog ravnotee među zvezdama...

  9. #24

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Svi mi imamo NASE mame i tate,tako da sam veliki protivnik toga

  10. #25

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Svekrvu nisam nikada upoznala a svekra ne dozivam (bar se ja ne sjećam) jer kako je on na moru, nismo nešto u kontaktu sa njime.

    Moj suprug moju mamu ne zove mama niti ona to očekuje već ju zove poimence kao što zove i mojeg tatu. Što se jedne moje bake tiče, isto joj se direktno obraća dok drugu moju baku, zbog njezine osobnosti i dražesti čak i on zove baka Tu istu baku (tatina mama) moja mama zove mama. Kažem, moj bakić to nije ničim uvjetovao ili zahtjevao. Jednostavno svakome dođe totalno prirodno da ju tako zove. Moja mala dobrica je ona.

    Da ne ispadne da sa nikime od njegove obitelji ja ne komuniciram, reći ću da njegovu baku zovem baka. Eto.

    Ali da meni netko uvjetuje da ga-ju zovem tata-mama, ne hvala. Zna se kome pripadaju te riječi stoga, 'odbite' Smatram da nije u redu da se netko naljuti zato što ga se neće tako zvati. To je krajnje sebično i manipulirajuće sa njihove strane.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  11. #26

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Nikada ih nisam zvala mama i tata. Ruku na srce, nisu to od mene ni trazili.
    Mozda su potajno prizeljkivali, a ja misli da citam ne umem
    Zvala sam ih tetka+ime i cika+ime
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #27

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Njegovog oca nisam upoznala, umro je pre nego sto smo se nas dvoje znali, a majka je bila njegova mama a moja svekrva ( ta me rec nervira,glupo zvuci). Persirala sam joj, uglavnom sam joj se obracala sa VI, izbegacvajuci da dodam uz to VI i njeno ime.....kada je bas bilo neizbezno oslovljavala sam je sa tetka+ime, a i to mi je nesto bezveze bilo...kao tetka, nije mi teka...
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. Zasto se bas tako zovete?
    Autor leptirić u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 06.08.2010, 00:24
  3. Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 08:21
  4. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •