Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 30
  1. #16

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    Ja sigurno znam da je plata komunalca u Novom Sadu 30.000 dinara sto bi znacilo da je veca od proseka. Pa sad vi vidite...
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Шта онда једу?


    Пре 5-6 година ових 300 и нешто евра је био просек Мађарске, колико смо имали 2000, 100 марака?
    Da 100 Dm, ali si za 100 marki mogao da nesto kupish . sta danas mozesh za 50 evra ? a evro i marka su se izjednacile koliko sam upoznat
    sto znaci da je demo kratska vlast opljackala narod za 100 % ( i to legalno )
    ali treba shvatiti
    netreba se uporedjivati ni sa kim . standardi i mentalitet naroda je jedinstven .........prici kraj.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    majka moje drugarice radi u Sloveniji vetj 5 godina, kako bi drugarica i njena sestra mogle da studiraju.....
    ovde bi konobarisala za 200 evra, a tamo za 1000 ....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    inace, na zvanicnom sajtu poreske uprave srbije, stoji ova statistika za srbiju

      Vrh

  5. #20
    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    јбг,док смо ми ратовали са свима,они су само радили,радили,радили.
    сад их нећемо стићи никад ( а можда ни тад )
    Jos gore, sve ce nas pokupovati!


    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    ово заборавих,
    па можда и код нас комуналци имају већу плату од просека у Србији, ако неко има инфо, нека објави.
    Info:
    Plata komunalaca (administrativnih radnika, servisera i ostalog osoblja) je uvek dobra, jer ne zavise od profita, vec dele opstinske pare! Lako je deliti ono ste ne zaradjuju sami!

    Plata radnika na odnosenju smeca je takodje velika jer je to pitanje ponude i potraznje.
    Cisto da se zapazi: Ako pogledate radnike koji odvoze smece za 30 000 ili nesto vise dindzi, u najvecem broju gradova zapazit cete se da to nisu Srbi. Uglavnom su Romi ili pripadnici drugih ``etnikuma``. Verovatno je razlog razlika u mentalitetu. Nekoma ponos ne dozvoljava da radi takav posao i radije ce na drugi nacin da se snalazi. Pisem ovo bez ikakve negativne notacije, cisto kontatujem. Svakome je licna stvar da li ce prihvatiti takav posao za te pare ili nece.
    Poruku je izmenio BaneK, 19.06.2007 u 14:03 Razlog: uzastopni postovi
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  6. #21

    05 Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    ... sve je to relativno... sve je to relativno...

    na prvo čitanje i upoređivanje rezultat je , ali kada se malo bolje razmisli o svemu i nije baš sve statistika... cene životnih troškova se svakako razlikuju kod nas i u sloveniji...

    na prvi pogled, (i pomisao!), što ja nemam platu ko slovenački đubretar, a da je trošim ovde...

    slovenci rade od ponedeljka do petka, onda se u petak i subotu otkinu od alkohola, (daju sebi malo oduška!!!), nedelju iskoriste za vađenje fleka od petka i subote i to je to... narednih 40 (ili više!) godina...

    i tako je u većini zemalja "zapadne demokrtaije" visokog životnog standarda ...

    gde si bio i šta si radio, a ubijao si se od posla 40 godina...

    ovde su neke stvari ipak malo drugačije... nego tamo.


    uvek je komšijska trešnja slađa, na prvi pogled...
    da je bolje ne bi valjalo...
    Jesus Saves!.
    diste daste?!
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    Citat black mamba kaže: Pogledaj poruku
    ... sve je to relativno... sve je to relativno...
    i tako je u većini zemalja "zapadne demokrtaije" visokog životnog standarda ...
    Naravno kao sti si rekao sve je relativno, i sve zavisi od toga sta su ti ciljevi u zivotu.
    Npr.: Prosecan Nemac razmislja kako ima "dobar" Auto, kako ima "dobar" TV ... tako da dok cisti fleke od petka uziva u onom sto je stvorio.
    Dok prosecan Srbin, pije svaki dan, nema "dobar" Auto, nema "dobar" TV, i fleke od petka cisti sa najboljim prijateljem uz jos jednu rakijicu i misli kako mu je taj prijatelj naj bolji.
    I obojca su "zadovljni" trenutnim "stanjem". Znaci >>sve je relativno<<. Zavisi ko sta zeli, i koliko hoce da se trudi da to isto postigne.
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Ja sigurno znam da je plata komunalca u Novom Sadu 30.000 dinara sto bi znacilo da je veca od proseka. Pa sad vi vidite...
    Zar to znaci da su dovoljno placeni???Sa obzirom sta rade i u kojim uslovima,ili mislis da im je i to mnogo?Ne smem ni da zamislim kavkvo im je tek zdravstveno stanje...
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Zar to znaci da su dovoljno placeni???Sa obzirom sta rade i u kojim uslovima,ili mislis da im je i to mnogo?Ne smem ni da zamislim kavkvo im je tek zdravstveno stanje...
    Ако питаш докторе рећи ће ти да због начина живота Цигани имају јачи имунитет од Срба...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    ..........a jel to ono kad ja imam platu 60 hiljada dinara, al ne smem da se razbolim zato što sam neprijavljen....a??????....


    ....ili je to pak ono ....šta kredit, kakav kredit, šta je to ....a?????...
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    A kažu da je u nas bolji standard nego u nekim zemljama EU
    Blago nama
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ..........a jel to ono kad ja imam platu 60 hiljada dinara, al ne smem da se razbolim zato što sam neprijavljen....a??????....


    ....ili je to pak ono ....šta kredit, kakav kredit, šta je to ....a?????...
    ...ne...to je ono kada kenjas ko kamila...fotografises kada ti se digne...ne radis po smenama i niko ti ne stoji iznad glave da te j..e...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    ...aa...to je minuli rad.....sa sve boračkim zaslugama....
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    To samo pokazuje gde smo mi kao drzava,mi smo u p.m. i ne verujem da cemo se vratiti odatle!!!!
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    Upoznata sam sa vašim plaćama..

    Ali, što se tiče plaća smetlara u Sloveniji.. Bogami.. Ona je veća i od naše plaće u Hrvatskoj (moram se mijati jer što ću drugo?)

    Pogotovo nakon što su nam, dragi političari nakon izbora, dopustili da svi računi odu gore (benzin, hrana, komunalije)
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Zvucni zapisi srpskih pisaca
    Autor Инђијац u forumu Poezija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 31.07.2012, 09:47
  2. Trošenje plate
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 12:20
  3. Procenat na/od plate
    Autor Najgora u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 12.06.2008, 21:19
  4. Krugovi u žitu u Sloveniji
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 13.06.2007, 08:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •