Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 50
  1. #31

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    kad sve te manjine obuhvatimo u vecinu doci ce do vecine manjinizacije
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    Citat sever kaže: Pogledaj poruku

    Da li je na ovom forumu moderatorima dozvoljeno odredjivati ko je NESTO a ko NISTA, istorija je jedna, sebicno je ali od tebe da svoje vidjenje istorije pokusavas nametnuti kao "ono pravo/ispravno". Menjamo poreklo? Topli obrok, ma daj molim te.
    Moderatori su ljudi, a ne kompromis mašine. I ispravljaju tvoja velika slova, pošto nisi pročitao pravilnik... Ja nisam imenovao nikoga, vec napadam ideju! Za razliku od tebe. Kad govorim o "Jugoslovenima".
    Moderatori su jednakih prava sa članovima, a ako ti se neko zamerio, to sam ja, a ne neki drugi moderator.
    Obratio sam se Vojvođaninu, naposletku, jer mislim, da su ideje o Vojvođanima verovatno dobronamerne od strane pojedinca, ali nepromišljene. Posle stvaranja masa "Vojvođana" obavezno slede zahteve na osnov opredeljenosti. A došao si u poziciju manjine u sopstvenoj državi koja je promenila naziv i granice. To je jednako glupo kao da se opredeliš kao npr. Novosađanin, što možda jesi, ali ne kao državljanstvo ili nacionalna pripadnost. Ili neka se svi Partizanovci na popisu izjasne kao takvi i neka dobiju status manjine. Jednako retardirano....
    I ja sam Vojvođanin i to bar od pradede koliko se pamti. To je naša pokrajina, regija ili šta već.
    To nije narod niti država.
    A po poreklu sam Srbin, po muškoj liniji kako se u nas posmatra. Pravoslavac, iako nisam vernik. I državljanin Srbije jer drugu zemlju nemam.

    Ajde sad lepo ti meni objasni šta je to Jugosloven u junu 2007. godine ????
    Ja mislim da je to ništa. I ne moram biti poznat tebi da bi ti cenio moje mišljenje.... niti me to zanima.
    I objasni šta predstavlja izjašnjavanje ???? Sve da postoji i osećaj pripadnosti, krv nije voda, a ni geni nisu za etiketiranje....

    Citat sever kaže: Pogledaj poruku
    Rekao bih da ti je nejasno vise toga.
    Važno je da si pustio jezičinu preko interneta. Vidiš, to je vređanje na osnov ničega.


    I da je neko za vreme Tita smatrao da je Vojvođanin, a ne Jugosloven, tucao bi kamen.... A pingvini bi bili u ludnici i u zoološkom vrtu. A sad svako misli o svemu.
    Upravo je prosvećeni totalitarizam odličan lek protiv gluposti. Jugoslovenski recept izvrstan. Sjajna vremena su tada bila. Bolja nego sada svakako. Ali toga više nema.
    Poruku je izmenio Lillith, 04.06.2007 u 16:40 Razlog: vredjanje
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Заиста мамутска сујета кад ти је толико засметала добронамерна исправка.
    Dobronamerne ispravke se, prijatelju, shalju na pp, a javno ispravljanje je, redovno, sasvim nedobronamerno skupljanje nekakvih imaginarnih poena pred publikom, a sve radi, eto nekakve zzelje za dominiranjem diskusijom po svaku cenu...

    U najboljem sluchaju takav gest je greshka koja se kako u zivotu tako i na forumima, zaista i javlja...

    Elem, da se vrnem na temu i da objasnim svoj stav.

    Jugoslavija, kao drzava je stvorena na, sada znamo, jednoj utopistichkoj ideji. Mislim da che i svaki buduchi pokushaj spajanja drzzava biti ponovo izvor sukoba. Zato nam je bolje ovako kako jeste. Mislim da se stvaranjem nacinalnih drzzava, ma shta da je taj proces iniciralo, ipak spushtamo na zemlju i dobijamo jednu sigurniju osnovu za gradjenje buduchnosti zemlje.

    Da je nekada bilo bolje vreme, jeste. Uslovi su bili bolji, ali i svako ko zzali za tim vremenima, mora da razmishlja i o tome kako i zashto je onda bilo tako i zashto se sve promenilo. Jednostavno, propadanje je bilo neminovno. Ali, uopshteno govorechi, ideja je pozitivna zar ne?
    Kao i svaka druga utopistichka ideja. Mozzemo praviti i dvorac od bajke od shechera, ali on che trajati dok nepadne kisha. Jugoslavija je uspevala dok je ondos snaga na svetskom planu to dozvoljavao, ili dok mu je bila potrebna. Jedno vreme, to je bila funkcionalna drzava u kojoj nije bilo razloga da prosechan gradjanin ne zzivi dobro. Zzivelo se i od kredita, ali nije da se nije radilo i nije da smo bash bili niko i nishta ,zar ne? Medjutim, drzava nije izgradjena na stabilnim osnovama i one su popustile. Shta se posle desilo svi znamo...

    Medjutim, kada se dodje do lichnog opredeljenja, ne mislim da nekakvo opredeljivanje za neopredeljivanje, shto bi otprilike bilo najracionalnije objashnjenje Jugoslovenstva danas, ugrozzava bilo koga, osim onih koji se uopshte govorechi, osechaju ugrozzeno od svega. Netolerancija, radja samo odbojnost konflikt i podele. Nazivanje bilo chijih uverenja lupetanjem je netolerancija, narochito kada se ochigledno ne radi o afektu nego o principu razmishljanja...

    Ne radi se samo o Jugoslovenima i nacionalnim manjinama, da ponovim, nego o bilo kakvim manjinama.

    I svako ko sebe stavlja u poziciju sveznadara i sudije zapravo je inicijator konflikta. Ubedjeni Jugosloven, pingvin, Marsovac ili Eskim koji neposhtuje tudje opredeljenje, je isto to.

    Svi se slazzemo, da Jugoslavije vishe nema. Vechina se slazze, da je vishe nikada neche biti. Mozzda chemo se ujedinjavati kroz neke nove procese koji se odvijaju, (Evropa, regionalna saradnja ove ili one vrste ), ali ochigledno je vishe praktichnih razloga protiv nego za Jugu.

    Ali, lichni stav, lichno opredeljenje, lichna sloboda, mora da bude osnovna ljudska vrednost, osnova na kojoj se obrazuju ljudi od malih nogu, pa tek onda vremenom da se sami opredeljuju na osnovu svog, sopstvenog, zzivotnog iskustva. Tako se gradi zdravo drushtvo, bez latentnih trzavica i nedoumica i netrpeljivosti na nivou pojedinca. Mozzesh rechi, ja sam Srbin, ja sam Jugosloven, ja sam Mohikanac, ali nemash prava da kazzesh - nemozzesh biti Srbin, Jugosloven, Mohikanac jer ti je chale ovo ili ono. Ako je neko 100% genetski Hrvat, a osecha se kao Srbin, ne vidim zashto bih mu uskrachivao to pravo. Isto je toliko u zabludi kao i Jugosloven, ali to je u tim stvarima relativno.

    PS. (iliti Posle sam se Setio) Mislim, da che sada, kada najzad zzivimo u drzzavi koja se jasno i glasno zove Srbija, biti lakshe da se neke stavi razjasne i kristalishu. Sada smo drzava Srbija i na neki nachin kao drzzava, krechemo od sasvim dobrog pochetka. Imamo josh uvek problema, ali daleko od one potencijalne bombe koju je predstavljala Jugoslavija pred sam pochetak raspada.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 03.06.2007 u 22:58
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Medjutim, kada se dodje do lichnog opredeljenja, ne mislim da nekakvo opredeljivanje za neopredeljivanje, shto bi otprilike bilo najracionalnije objashnjenje Jugoslovenstva danas, ugrozzava bilo koga, osim onih koji se uopshte govorechi, osechaju ugrozzeno od svega. Netolerancija, radja samo odbojnost konflikt i podele. Nazivanje bilo chijih uverenja lupetanjem je netolerancija, narochito kada se ochigledno ne radi o afektu nego o principu razmishljanja...
    Ne radi se samo o Jugoslovenima i nacionalnim manjinama, da ponovim, nego o bilo kakvim manjinama.

    I svako ko sebe stavlja u poziciju sveznadara i sudije zapravo je inicijator konflikta. Ubedjeni Jugosloven, pingvin, Marsovac ili Eskim koji neposhtuje tudje opredeljenje, je isto to....
    Ili je onaj koji se deli, inicijator podele, konflikta.... pogotovo kada izmišlja podelu, samo da se nebi ukalupio. Na popisu su trebali da budu samo ponuđeni odgovori, zbog "slobodomišljenika"... misli šta hoćeš privatno, al' ne moj javno izmišljati manjinu. To samo stvara dodatne probleme, kojih već ima dovoljno.

    Ako već neko ne zna šta je i koje, zašto se glupirati i opredeliti se kao Pingvin? Ili Jugosloven? I zašto ja da poštujem mišljenje Pingvina? Kad je to za ludaru. Čovek se zainatio pa soli po probemu. Lepo može da se izjasni kao Zemljanin! Što nebi povlačilo ocepljenje za 20 godina... Zemljanin ne pripada narodu nego planeti. I ne izmišlja nepostojeće. Ili kao neopredeljen... i samo državljanin.


    Mada suštinski tvrdim da je pripadnost nasleđena i da tu nema šta da se razmišlja i da se menja jer ti se ne sviđa. To je kao da se opredeljuješ da ti je majka Pingvin.... pa super.... i sad ja to da poštujem....

    To što je danas očigledno teško biti državljanin Srbije, ne znači da od toga treba pobeći. Mada je i to opcija, a ko odlepiš Al' barem ne moj biti Pingvin.

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ali, lichni stav, lichno opredeljenje, lichna sloboda, mora da bude osnovna ljudska vrednost, osnova na kojoj se obrazuju ljudi od malih nogu, pa tek onda vremenom da se sami opredeljuju na osnovu svog, sopstvenog, zzivotnog iskustva. Tako se gradi zdravo drushtvo, bez latentnih trzavica i nedoumica i netrpeljivosti na nivou pojedinca. Mozzesh rechi, ja sam Srbin, ja sam Jugosloven, ja sam Mohikanac, ali nemash prava da kazzesh - nemozzesh biti Srbin, Jugosloven, Mohikanac jer ti je chale ovo ili ono. Ako je neko 100% genetski Hrvat, a osecha se kao Srbin, ne vidim zashto bih mu uskrachivao to pravo. Isto je toliko u zabludi kao i Jugosloven, ali to je u tim stvarima relativno.
    Rodila te majka! Otkud si onda slobodan? Vezan si za nju. Ne više pupčanom vrpcom već genima i poreklom, pa ako oces i državljanstvom. Nema smisla reći mami da je Pingvin.... srce bi joj prepuklo....

    I da postoji kodeks u svakoj naciji na ovoj planeti kako se određuje narodnost. I niko nema problem sa tim sem nas. I niko nije 100% pripadnik naroda ni u jednom narodu. Dakle tehnička stvar treba da bude ova pripadnost. A čovekov stav prema svemu pa i pripadnosti i čistoti naroda mogu da se zasebno debatuju. I tu si potpuno u pravu.... Ali zašto u demografiji kojom se tamo neki čika bavi i radi svoj posao treba da se ostavi mesta za Pingvina? Radi intenzivnije konfuzije i haosa?

    _________
    Dakle kojom logikom državljanin Jugoslavije, koje nema, nije više pripadnik naroda, već manjina?
    Zašto je problem mešovitih brakova uopšte nastao, kada je to najlepša i najnormalnija i genetski povoljna stvar?
    Zašto čovek pri opredeljenu automatski dobija protivnike? I jel to povod za neopredeljenje? Jel to potiče od ljudske sujete i iz kuće?

    Žao mi je ako neko ne zna koje i štaje. To je u najmanju ruku tužno. Ali smatram da mogu i kao pripadnik naroda da komuniciram normalno sa pripadnikom drugog naroda, a da mi za tu neutralnost nije potrebno neopredeljenje ili izmišljeno opredeljenje.

    *tako su ljudi mešanih brakova, a vernici, umesto svojih crkava birali sektu... veće zlo, kako bi bili navodno mirne duše.

    A posebna je priča, da ljudi jedni druge ne bi ni trebali da pitaju za pripadnost narodu već da se međusobno odmeravaju kao ljudska bića i ništa više. I da ovakve podele posmatraju kao nešto što su dobili iza prezimena, a ne kao alat ta mržnju. Pa čak ni one podele koje sami stvore, poput pripadnosti neke grupacije, npr. političke.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Ako već neko ne zna šta je i koje, zašto se glupirati i opredeliti se kao Pingvin? Ili Jugosloven? I zašto ja da poštujem mišljenje Pingvina? Kad je to za ludaru. Čovek se zainatio pa soli po probemu. Lepo može da se izjasni kao Zemljanin! Što nebi povlačilo ocepljenje za 20 godina... Zemljanin ne pripada narodu nego planeti. I ne izmišlja nepostojeće. Ili kao neopredeljen... i samo državljanin.


    Mada suštinski tvrdim da je pripadnost nasleđena i da tu nema šta da se razmišlja i da se menja jer ti se ne sviđa. To je kao da se opredeljuješ da ti je majka Pingvin.... pa super.... i sad ja to da poštujem....


    Briga za majku pingvina? ..aj to je pozitivno

    Ti si si bre egzampl choveka koji se bori protiv rasizma uz parolu "shto manje crnaca manje i rasizma"

    O tehnichkim stranama ovih stvari naravno da ni neraspravljamo. Odshtikliraj i opciju za vizuelizaciju nepostojechih stvari.
    Poruku je izmenio Lillith, 04.06.2007 u 16:38 Razlog: offtopic
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ti si si bre egzampl choveka koji se bori protiv rasizma uz parolu "shto manje crnaca manje i rasizma"

    O tehnichkim stranama ovih stvari naravno da ni neraspravljamo. Odshtikliraj i opciju za vizuelizaciju nepostojechih stvari.
    Ne, ne, ne crnci su jedno, a "Jugosloveni" drugo... nebih to poredio, sve i da može.
    A ako smo tehnički deo završili, ajde da pričamo o povodima za Jugoslovenstvo, bez banalizovanja na slobodu mišljenja.
    Opredeljenje ili pripadnost su segment ljudskog života i determiniše ga delom.
    - Čovek se izjašnjava kao Jugosloven. I to mu je pravo. Ok.
    - Zašto to želi?
    - Pa bilo mu je lepo onda.... Ne želi da bira između naroda svojih roditelja..... Mrzi ga da razmišlja na temu, jer ima svojih realnih problema, a ne da se bavi ovim problemom, a ovako svima udovoljava, itd. Ok.
    - Kakve veze ima Državljanstvo države koja ne postoji sa popisom 2002. godine? Ajde veliki, tolerantni umovi, objasnite to sebi i meni.
    To su različite stvari i Jugoslovenstvo treba zadržati za sebe kao neki drugi vid individualnosti, jer ne postoji kao narod, niti je ikada postojao, a odabrati narod kome pripadate ili ne upisati ništa.

    Sadašnji "Jugosloveni" su bili neki narod ili, tada, narodnost i imaju tu odrednicu. Šta ih sprečava da to ostanu?
    Poruku je izmenio Lillith, 04.06.2007 u 16:41 Razlog: offtopic
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Ne, ne, ne crnci su jedno, a "Jugosloveni" drugo... nebih to poredio, sve i da može.
    A ako smo tehnički deo završili, ajde da pričamo o povodima za Jugoslovenstvo, bez banalizovanja na slobodu mišljenja.
    Opredeljenje ili pripadnost su segment ljudskog života i determiniše ga delom.
    - Čovek se izjašnjava kao Jugosloven. I to mu je pravo. Ok.
    - Zašto to želi?
    - Pa bilo mu je lepo onda.... Ne želi da bira između naroda svojih roditelja..... Mrzi ga da razmišlja na temu, jer ima svojih realnih problema, a ne da se bavi ovim problemom, a ovako svima udovoljava, itd. Ok.
    To je kad si chitach misli, ali ajde i da je tako. Ali kazzem, ovo nije problem vezan za Jugoslovenstvo. Ovo o dobijanju statusa nacionalne manjije je patka izvuchena iz konteksta nekakve izjave da ti ljudi SAMO IMAJU moguchnost da dobiju zvanje manjine. Onda je neko ovde izvalio da bi mogli trazziti i pravo na otcepljenje. I sad se raspravljamo naizgled oko te nebuloze, a sushtina je upravo pravo na individualno mishljenje i samoopredeljenje. Draga mi je i ona tvoja dosetka o neopostojanju zzelje za ukalupljavanjem. Sa pazznjom chekam josh koju izjavu kojom chesh osporavati sopstveni kredibilitet




    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    - Kakve veze ima Državljanstvo države koja ne postoji sa popisom 2002. godine? Ajde veliki, tolerantni umovi, objasnite to sebi i meni.
    KAKVE VEZE IMA SA DRZZAVLJANSTVOM TO SHTO CHE NEKO DA SE IZJASNI KAO ESKIM? ???

    Kakve veze ima drzzavljanstvo sa tim? Niko nije izjavio da je drzzavljanin Antartika ako je rekao da je pingvin po nacionalnosti.


    A ako mislish da neko ko nema drzzavu nemozze da bude nacionalna manjina...PA mislim, shto bi se neko izjashnjavao kao Rom, a pritom nikad nije ni imao drzavu?

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    To su različite stvari i Jugoslovenstvo treba zadržati za sebe kao neki drugi vid individualnosti, jer ne postoji kao narod, niti je ikada postojao, a odabrati narod kome pripadate ili ne upisati ništa.
    Pa imam pravo i u inat da se izjasnim shta hochu bash zbog plejade koja se gura da misli mesto mene i da mi kazze shta treba i shta je pametno. Imam gomilu rechi koje bih rekao, ali eto nechu ni kao chovek ni kao moderator, pa makar po cenu suzdrzzavanja od kojeg mozz svashta da bude..

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Sadašnji "Jugosloveni" su bili neki narod ili, tada, narodnost i imaju tu odrednicu. Šta ih sprečava da to ostanu?
    Nishta. Samo oni koji im osporavaju to pravo.

    _
    Poruku je izmenio Lillith, 04.06.2007 u 16:43 Razlog: offtopic
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    Pokusacu da budem kratak i jasan.

    Vecina tema u ovom celom delu VC Foruma Vojvodina, izgleda, sa namerom, otprilike ovako:

    Jugoslovenstvo je glupost.
    Zajednicki, miran suzivot je glupost.
    Sve je glupost i netacno ako nije Srbija i Srbi.
    Najbitnija stvar u zivotu svakog coveka je nacija. Sve ostalo je laz.
    Hrvati su pokatoliceni Srbi.
    Crnogorci su Srbi.
    Petefi Sandor (Aleksandar Petrovic) je bio pomadjaren Srbin.
    Svi su protiv Srba. (naravno ko nije Srbin, ili nece da se izjasnjava kao Srbin)
    Vojvodina je Srbija. Uvek je bila Srbija. (Ili je vestacka tvorevina neprijatelja Srbije)
    Srpstvo je upisano u genetskom materijalu Srba (znaci to se moze i naucno dokazati...)
    Vecina Ljudi su postali od majmuna, ili ih je stvorio Bog (kako koga), jedino su Srbi oduvek postojali i ziveli ovde.

    Ovo su samo neki od gluposti koje su se nazalost ukorenile dobro i ovde na VC. Od koga se branite kada vas niko ne napada. Niko vam ne uskracuje pravo da budete Srbi. Kao sto se Vi osecate prozvanim da drugima odredjujete sta ce biti, kako se mogu ili ne mogu izjasnjavati, ili kako ce misliti...

    Ja sam drzavljanin Republike Srbije, po opredeljenju sam Jugosloven, (mozete pronaci po forumu zasto- dosta puta sam vec to napisao) svoja prava ostvarujem u okviru Republike Srbije (manje ili vise) zalazem se za autonomiju Vojvodine, zbog njenog specificnog geografskog i ekonomskog polozaja, specificne istorije, nacionalnog sastava , koje se razlikuje od SVIH okolnih drzava i centralne Srbije, svoje misljenje javno iznosim o svemu i ne napadam svakoga ko se usudi da misli drugacije.

    Koliko sam ja procitao ovde na forumu, NIGDE, ni na jednom mestu na forumu niko nije 'napadao', negirao postojanje Drzave Srbije, ili vredjao Srbe na bilo koji nacin, ali se zato skoro na svakoj temi od strane pojedinaca napada, kritikuje, i nipodastava svako drugacije misljenje, svaki istup koji nije u 'nacionalnom interesu' ili opsteprihvacenim sablonima.
    Ni ja se ne slazem sa svacijim misljenjem, ali se trudim da napisem svoje, i pustim i druge da dodaju svoje.

    Pa zar ovaj forum nije zamisljen tako da svako ovde moze da iznese svoj stav, da svako moze da kaze sta misli, ne vredjajuci, nipodastavajuci druge?
    Pojedinci su sebi uzeli za pravo da kritikuju, ispravljaju, svakoga ko misli drugacije. I to ide dotle da vise nema smisla ista napisati.
    Reci sta imas da kazes, i pusti i druge da se izjasne, ne pretvarajte svaku temu u beskonacne rasprave i replike. Svako ko procita neki tekst ce sam odrediti njegovu vrednost, (i oceniti -za to sluzi reputacija, ako sam dobro razumeo...) bez da se taj tekst beskonacno citira ispravlja i pljuje.
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    Da bi se ovakve i slichne smijurije izbjegle, pojam nacije bi trebalo manje da se zasniva na plemenskim razmiricama i jakim etnichkim identitetima, a vishe na jezichkim, teritorijalnim i ekonomskim principima. Jeste da je Staljin ozloglashena istorijska lichnost, ali ja chu ga zarad ove rasprave ipak parafrazirati:

    Nacija je stabilna ljudska zajednica istorijski formirana na bazi zajednichkog jezika, teritorije, ekonomskog suzhivota i psiholoshkog profila manifestovanoga kroz zajednichku kulturu.

    A do tada dragi moji indijanci...
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pa imam pravo i u inat da se izjasnim shta hochu bash zbog plejade koja se gura da misli mesto mene i da mi kazze shta treba i shta je pametno. Imam gomilu rechi koje bih rekao, ali eto nechu ni kao chovek ni kao moderator, pa
    makar po cenu suzdrzzavanja od kojeg mozz svashta da bude..
    Pa eto, o tome i pričam. Buntovnik pod stare dane!
    Pa ako si išao u školu, pa tražio posao, pa prolazio kroz institucije, imaš ličnu kartu, pasoš, vozačku, državljanstvo... zašto se ovde inatiš?
    Neces sigurno promeniti ovaj svet (a trebalo bi), kroz inat i doprinos haosu. kao imaš svoj svet, a onda kukaš da drugi misle umesto tebe...pa takvo je uredjenje bato, i još si izbirao svog zastupnika...
    I odvrni slavinu onda i kaži šta misliš, jer ces od tog suzdržavanja da budeš, ne Pingvin, nego Pingvin Shaolin Vesna Zmijanac odjednom....

    Citat vojvodjan kaže: Pogledaj poruku
    Jugoslovenstvo je glupost.
    Zajednicki, miran suzivot je glupost.
    Sve je glupost i netacno ako nije Srbija i Srbi.
    Najbitnija stvar u zivotu svakog coveka je nacija. Sve ostalo je laz.
    Hrvati su pokatoliceni Srbi.
    Crnogorci su Srbi.
    Petefi Sandor (Aleksandar Petrovic) je bio pomadjaren Srbin.
    Svi su protiv Srba. (naravno ko nije Srbin, ili nece da se izjasnjava kao Srbin)
    Vojvodina je Srbija. Uvek je bila Srbija. (Ili je vestacka tvorevina neprijatelja Srbije)
    Srpstvo je upisano u genetskom materijalu Srba (znaci to se moze i naucno dokazati...)
    Vecina Ljudi su postali od majmuna, ili ih je stvorio Bog (kako koga), jedino su Srbi oduvek postojali i ziveli ovde.
    To si sad ti rekao, a ja sam rekao da je Jugoslovenstvo je glupost.
    I mogu se složiti sa Vojvodina je Srbija. A sa, Uvek je bila Srbija. ne mogu, al' ajde onda vrati prvo npr. Inkama, Mayama i Aztecima Ameriku... i već sve u nazad. Ako ništa drugo, onda je najveći procenat Srba naseljen... a i da nije nakon osnivanja ujedinjenih nacija postoji ideja o zaustavljanju prekrajanja ove planete, a naaaaročito cepanja.
    Pa ako ti imaš problem sa Srbima, tvoj je, nisu oni blesavi zbog tvojih fobija...

    Ostalo je tvoja autonomaška demagogija, jer ti nećeš da budeš Vojvođan, kako se i ja deklarišem u regionalnom kontekstu i to mi je jednako kao kad kažem brđan ili Sremac, već bi ti Vojvodinu i ona ti nije Srbija... pa šta je? Vojvodina?
    Ili samo planiraš i želiš da bude? Da bi ti mogao da budeš konačno Vojvođanin? Jer si ti to izmislio. A sad ne možeš u sastavu Srbije, jer su Srbi stoka jednom rečju kako si nabrojao njihove kvazi stavove (tvoje frustracije)

    I koji onda k***ac pominješ Zajednicki, miran suzivot ..., kad ti je cilj da se ocepiš????????????????????????????????? Jel to znači da ja budem miran, dok se ti ne odcepiš???????????????????????

    Citat vojvodjan kaže: Pogledaj poruku
    Ovo su samo neki od gluposti koje su se nazalost ukorenile dobro i ovde na VC. Od koga se branite kada vas niko ne napada. Niko vam ne uskracuje pravo da budete Srbi. Kao sto se Vi osecate prozvanim da drugima odredjujete sta ce biti, kako se mogu ili ne mogu izjasnjavati, ili kako ce misliti...

    Ja sam drzavljanin Republike Srbije, po opredeljenju sam Jugosloven, (mozete pronaci po forumu zasto- dosta puta sam vec to napisao) svoja prava ostvarujem u okviru Republike Srbije (manje ili vise) zalazem se za autonomiju Vojvodine, zbog njenog specificnog geografskog i ekonomskog polozaja, specificne istorije, nacionalnog sastava , koje se razlikuje od SVIH okolnih drzava i centralne Srbije, svoje misljenje javno iznosim o svemu i ne napadam svakoga ko se usudi da misli drugacije.
    Evo upravo ti uskraćuješ moje pravo da budem Srbin u Srbiji tako što želiš da ja živim u Vojvodini. I još to nazivaš slobodoumlje, a ja sam ga podvukao crvenim i nazivam ga separatistički nonsens....

    Citat vojvodjan kaže: Pogledaj poruku
    Koliko sam ja procitao ovde na forumu, NIGDE, ni na jednom mestu na forumu niko nije 'napadao', negirao postojanje Drzave Srbije, ili vredjao Srbe na bilo koji nacin, ali se zato skoro na svakoj temi od strane pojedinaca napada, kritikuje, i nipodastava svako drugacije misljenje, svaki istup koji nije u 'nacionalnom interesu' ili opsteprihvacenim sablonima.
    Ni ja se ne slazem sa svacijim misljenjem, ali se trudim da napisem svoje, i pustim i druge da dodaju svoje.
    Pa sad nek svako napiše svoje...
    A pošto ti smatraš da ja ugrožavam tvoje virtualno Vojvođanstvo, ja tek smatram da ti napadaš moje realno Srbstvo.
    Ili Jugoslovenstvo kako si zasada opredeljen. Narod bez drzave? Pa sad od moje države (a i tvoje realno, al ti to tako očigledno neosećaš) praviš svoju državu, jer vas je Jugoslovena suviše malo, pa ćeš na sledećem popisu probati kao Vojvođanin samo da bi se ocepio.... šta je treće?
    Ostani onda dosledan kao Jugosloven...

    I da se razumemo! Ja nisam nikakav zagriženi nacionalista. Imam prijatelje, koji su i neistomišljenici, različitih naroda i veroispovesti i saživljavam sa njima.
    A tvoje saživljavanje je kontradiktornost.

    Citat vojvodjan kaže: Pogledaj poruku
    Pa zar ovaj forum nije zamisljen tako da svako ovde moze da iznese svoj stav, da svako moze da kaze sta misli, ne vredjajuci, nipodastavajuci druge?
    Pojedinci su sebi uzeli za pravo da kritikuju, ispravljaju, svakoga ko misli drugacije. I to ide dotle da vise nema smisla ista napisati.
    Reci sta imas da kazes, i pusti i druge da se izjasne, ne pretvarajte svaku temu u beskonacne rasprave i replike. Svako ko procita neki tekst ce sam odrediti njegovu vrednost, (i oceniti -za to sluzi reputacija, ako sam dobro razumeo...) bez da se taj tekst beskonacno citira ispravlja i pljuje.
    Piši brate mili, koliko ti volja! Ti si "stariji i pametniji", pre će te poštovati nego mene "mladog i ludog"....
    To što je po tebi ispravljanje, meni je moje mišljenje..... Želiš da sprovodiš autonomašku ideju bez ikakve reakcije.

    Ajde lepo da nastavimo... nadoveži se molimte na ovo što sam podvukao crveno i produbi raspravu. Cepanje dela teritorije istog naroda zbog specifičnog geografskog položaja itd. Pa koja nije specifična, ili da nisu sve ostale na svetu jednake, a samo ova specifična.
    To je glupost i to tvrdim jednakom jačinom kao da si rekao da je planeta kockasta.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Pa eto, o tome i pričam. Buntovnik pod stare dane!
    Pa ako si išao u školu, pa tražio posao, pa prolazio kroz institucije, imaš ličnu kartu, pasoš, vozačku, državljanstvo... zašto se ovde inatiš?
    Neces sigurno promeniti ovaj svet (a trebalo bi), kroz inat i doprinos haosu. kao imaš svoj svet, a onda kukaš da drugi misle umesto tebe...pa takvo je uredjenje bato, i još si izbirao svog zastupnika...
    I odvrni slavinu onda i kaži šta misliš, jer ces od tog suzdržavanja da budeš, ne Pingvin, nego Pingvin Shaolin Vesna Zmijanac odjednom....
    Dechko, da li ti ikada slushash onoga sa kim razgovarash?

    A shto se tiche slavine, vazzi poshalji mi molbu na pp ako bash zzelish da chitash uvrede, nije frka.
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    Ej decki,ohladite malo,mozda jedno ladno pivce za zivce,vratimo se k temi
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    Danas sam cula jednu zanimljivu izjavu:
    "Nacionalnost se formira u životu, a ne nesleđuje se od predaka."

    Sta vi mislite je li to tako?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Danas sam cula jednu zanimljivu izjavu:
    "Nacionalnost se formira u životu, a ne nesleđuje se od predaka."

    Sta vi mislite je li to tako?
    Ima ona priča o 13-tom prasetu. I kako god je odraslo, ono je i dalje prase...
    I to će kad tad pokazati...
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Jugosloveni dobijaju status nacionalne manjine

    Da ponovim JOŠ jednom:

    Ja sam drzavljanin Republike Srbije, po opredeljenju sam Jugosloven, (mozete pronaci po forumu zasto- dosta puta sam vec to napisao) svoja prava ostvarujem u okviru Republike Srbije (manje ili vise) zalazem se za autonomiju Vojvodine, zbog njenog specificnog geografskog i ekonomskog polozaja, specificne istorije, nacionalnog sastava , koje se razlikuje od SVIH okolnih drzava i centralne Srbije, svoje misljenje javno iznosim o svemu i ne napadam svakoga ko se usudi da misli drugacije.

    Ovakve reakcije kao tvoja prethodna je vrlo neprimerena, gruba i bez osnova. Probajte da PROČITATE i PROMISLITE pre nego što uzmete tastaturu u ruke...
    Jel treba da objašnjavam razliku između Autonomije i Otcepljenja?
    I ko je sad ovde fobičan??? Ko tu koga napada i uskraćuje prava???

    Nemoj mi nametati ono što nisam rekao, smiri strasti i pročitaj ovo gore napisano, pažljivo još jednom. Sve je lepo, po redu napisano, samo treba ponekad i čitati kako je napisano (to beše Vuk rekao nekada davno...jelda?)
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem
      Vrh

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. VC Forum - Status
    Autor memento u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.02.2012, 09:00
  2. Vojvodini status kao sto RS ima u BiH
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.12.2011, 17:50
  3. Status studenata iz CG u Srbiji
    Autor Muckota u forumu Spomenar
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 28.09.2006, 13:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •