U registraturi
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    U registraturi

    Ovih dana sam skinuo sa neta seriju U registraturi. Ponovno gledanje probudilo je uspomenu na tv premijeru 1974. godine , kada sam sam se spremao da krenem u osnovnu školu. Bio je to moj prvi susret sa Radetom Šerbedžijom. I tako mali, izvrtao sam kragnu od košulje uvis oponašajući ga, na taj način.
    A tek Laura, fatalna žena. Glumila je Ljubica Jović (da li se neko sjeća šta je bilo sa tom glumicom, poslije toga o njoj nije bilo ni riječi ). Sada mi se njen lik čini tragičnim...
    Poslije toga u zrelijim dječačkom godinama pročitao sam knjigu, ali ona je ostala u sjenci tv serije. Pa onda i lektira...a sjenka je i dalje ostala.
    I brojne tv reprize, samo budile su sjećanja na djetinjstvo, i tih mojih 7-8 godina.
    I kasnije, u zrelijim godinama, po svaku cijenu tražio sam paralelu i čini mi se da sam je pronašao.
    Iako Srbi i Hrvati nisu više braća ni u crtanim filmovima, univerzalni karakter djela ostaje. Medjuljudski odnosi u selu, odnos selo-grad, tragične i neuzvraćene ljubavi,pohlepa, gramzivost, blud,lažne veličine, visoko obrazovanje koje ne donosi ličnu sreću i spokoj,... sve je već viđeno i sve je ostalo maltene nepromijenjeno, a prošlo je oko 200 godina.

  2. #2

    Odgovor: U registraturi

    Uglavnom tako to biva...nista se ne menja, samo se vrtimo u krug...istorija se ponavlja...
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  3. #3

    Odgovor: U registraturi

    samo zalosno je to sto vise nema napred , dolazi vreme MAD MAX

  4. #4

    Odgovor: U registraturi

    ... Da ne zaboravim kumordinara Žorža, sitna, mala duša...mijenja oblik kao vidra, zavisno od čovjeka do čovjeka, od slučaja do slučaja...

  5. #5

    Odgovor: U registraturi

    Citat dndr kaže: Pogledaj poruku
    ... Da ne zaboravim kumordinara Žorža, sitna, mala duša...mijenja oblik kao vidra, zavisno od čovjeka do čovjeka, od slučaja do slučaja...
    bolje kao kameleon

  6. #6

    Odgovor: U registraturi

    Citat tibor kaže: Pogledaj poruku
    bolje kao kameleon
    ...nije loše poređenje...

  7. #7
    ...a je li znate da je muziku za tv seriju pisao Arsen Dedić ?

    Ljubicu Jović ponovo gledamo u TV seriji Ponos Ratkajevih. Serija je puna istorijskih falševa, posljednja uloga Borisa Dvornika, ali eto i prilika da se ponovo vidi Ljubica....
    Poruku je izmenio Lilith_021, 12.05.2010 u 00:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •