Alergije - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 43

Tema: Alergije

  1. #16

    Odgovor: Alergije

    @Drinche

    Znači, bazofilni granulociti su mi opterećeni...

    Pa vidim ja da mi nije dobro...

    Imam tu muku već oko 9 godina. Pre toga uopšte nisam bila sklona alergijama. No, tada mi je sin imao godinu dana i zakucao mi se glavom u nos dok smo ležali na krevetu jednom, a drugi put kad sam ga obuvala je naglo digao glavu i opet u nos. Od ta dva udarca sam zaradila devijaciju, a to je bilo baš tokom avgusta. Krenula užasna kijavica bez prestanka, i tad mi je doktor rekao da mi je i sluznica oštećena i da se najverovatnije radi o početku moje alergije na ambroziju. Bio je u pravu.
    Za ovo vreme nema šta nisam probala od lekova. Neke tablete ne smem ni da pomislim da uzmem, a ove koje koristim sad mi najmanje smetaju.
    Verujem da unošenje alergena ne podrazumeva da ja obrstim malo ambrozije, nego da je u pitanju neka vakcina, ili nešto slično, je li?
    Ok, videću šta mi kažu moji lečitelji, a biću ti mnogo zahvalna ako mi i ti proslediš neke bliže informacije o tome.
    Hvala ti i na ovom odgovoru.
    Vrag odneo šnalu...

  2. #17

    Odgovor: Alergije

    U vojnomedicinskom centru u Novom Sadu (Petrovaradin) radi prof. dr. mr. pr. (ili šta sve ne) Vukoje, specijalista za bolesti disajnih puteva i organa.

    Patentirao je posebnu metodu, operativnim putem, lečenja od hrkanja i do sada obavio jako puno operacija, što u zemlji, što u svetu. Znam da je išao u Libiju da operiše i Gadafijevu ženu (jednu ili više njih pojma nemam) i da je dobio zvanje počasnog građanina te države.

    Isto tako ima metodu da operativnim putem zatvara receptore u nosu (ili negde, pojma nemam gde) koji su osetljivi na alergene i na taj način leči od alergijskih napada.

    Kako? Šta? Gde? - moraćete se raspitati u ovom medicinskom centru.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  3. #18

    Odgovor: Alergije

    Prošle zime sam Kikiju počela da dajem prirodne sirupe na bazi
    borovih iglica (prepune A i C vitamina),
    za izbacivanje sekreta,
    i šipka (C vitamin, pre svih), koji mu je podigao imuno sistem.

    Ovo doba godine je idealno za alergije,
    tako da preporučujem jačanje imuno sistema na vreme.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #19

    Odgovor: Alergije

    koloru, probaj da mu dajes i propolis, u bilo kom obliku.. dobar je za sve.. a cula sam da je dobar i za alergije..
    moomoo meee jooouu

  5. #20

    Odgovor: Alergije

    Moj sin je alergičan na sve alergene na koje su ga testirali osim na perje. Naviše na ambroziju i grinje.
    Pod terapijom je već mesec dana.
    Clarinase je pio dve nedelje uz Nafazol, jer mu ništa drugo ne otpušava nos a sad smo prešli na neke engleske kapi i neke u vidu praha koje oblažu sluzokožu nosa. Izguraćemo ovaj nalet ovako, a ubuduće planiram da alergije tretiramo homeopatski.
    Grinje su mi najveći problem.
    Da li je i koliko pametno oblagati dušek najlonom, prskati krevet sprejom protiv grinja (koji nimalo nije jeftin na ovu opštu bedu), brisati prašinu asepsolom i sl?
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #21

    Odgovor: Alergije

    alergicna na tetraciklin,umalo umrla nisam
    a posle sam dobila alergiju na hladnocu....alergija e frigore,na primer,ili tako nekako...znam da sam pila sandosten kalcijum i da sam primala neke kristalne inekcije u ruku jedno dvaes dana....
    mislim da sam i sama sebe malo ocelicila,jer sam kad je bilo potrebno znala sama da je izazivam,trljajuci se snegom ili umivajuci ledenom vodom....

    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #22

    Odgovor: Alergije

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Moj sin je alergičan na sve alergene na koje su ga testirali osim na perje. Naviše na ambroziju i grinje.
    Pod terapijom je već mesec dana.
    Clarinase je pio dve nedelje uz Nafazol, jer mu ništa drugo ne otpušava nos a sad smo prešli na neke engleske kapi i neke u vidu praha koje oblažu sluzokožu nosa. Izguraćemo ovaj nalet ovako, a ubuduće planiram da alergije tretiramo homeopatski.
    Grinje su mi najveći problem.
    Da li je i koliko pametno oblagati dušek najlonom, prskati krevet sprejom protiv grinja (koji nimalo nije jeftin na ovu opštu bedu), brisati prašinu asepsolom i sl?
    Veruj mi, da mi je muka od alergije više. Moj sin non stop duva nos i stalno ima da izbacuje sekret. Vodila sam ga na testiranje i alergičan je na: grinje, brezu, travu i mačju dlaku. Haos. Za terapiju nam je prepisala Aerius, sirup ili tablete, to da pije 10 dana , Nasonex sprej za nos, 2x dnevno 7 dana, a posle 1x i to 8 nedelja..Naravno tako smo i uradili, ali ja poboljšanje ne vidim...Što se tiče grinja, ja sam mu promenila jastuk i jorgan, a imam onaj usisivač što čisti grinje (tako bar kažu) pa se na taj način "štitimo". Mada nisam za tu varijantu, da se dete izoluje i živi pod staklenim zvonom. Ne treba preterivati

    Javi mi molim te, da li te kapi imaju nekog efekta?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  8. #23

    Odgovor: Alergije

    On kaže da imaju.
    Ako za Nasonex pitaš. Na Aerius kapi prelazimo od prvog oktobra i koristimo do kraja meseca. Mada je meni ona bočica nešto sumnjiva, mislim da smo već potrošili pola isprobavajući kako funkicioniše.
    Mada, on i dalje kija ako u sobi ima prašine i uveče mu je uglavnom zapušen nos, ne mnogo kako ume, ali malo "unjkavo" priča.
    Kad izađemo na terasu bude mu bolje.
    Ne znam. Videćemo, još se lečimo.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  9. #24

    Odgovor: Alergije

    Ja sad uzela Aerius u tabletama, pa cu da vidim da l' ce nesto da mi pomogne
    Alergicna sam na sve moguce i nemoguce polene (i drveca i trava i korova), na kucnu prasinu i na ujed pcele. (alergicna sam i na skolu, al' to nije klinicki dokazano ) Pomagale su mi one Nasya kapi, one isto oblazu sluzokozu nosa i, kao, stvaraju mehanicku barijeru da alergen ne moze da dopre do sluzokoze. Malo su skuplje (oko 1200 dindzi) i budu dobre kad u'vatim da ih nashpricam izmedju dva napada kijanja, jer ako mi je nos iziritiran i ja uspricam kapi, jos vise cu poceti da kijam.


    Neko probao hiposenzibilizaciju?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #25

    Odgovor: Alergije

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    koloru, probaj da mu dajes i propolis, u bilo kom obliku.. dobar je za sve.. a cula sam da je dobar i za alergije..
    Redovno ga uzimamo. To je naš čarobni napitak.

    Nije u vidu tabletica, sirupa,
    već domaći propolis.

    Ono, što nije loše, je jedna kap propolisa na higijenski štapić,
    pa malo pročistiti nos.

    Moja prva reakcija je bila da to peče,
    ali sam naravno isprobala na sebi i ispostavilo se da je veoma delotvorno.
    Najbolji prirodni antibiotik.

    Što se tiče Aeriusa i Presinga, mišljenje Kikijevog pedijatra je da je to isto,
    samo malo drugačije upakovano.
    Zavisi od organizma, do organizma.

    Da, i kada su u pitanju kapi poput Nasonexa i Nafazola,
    (po sistemu hiljadu lekara, hiljadu dijagnoza i mišljenja)
    doktorka mi je rekla da je više za opciju korišćenja pumpice,
    jer Nasonex stvara jednu vrstu ovisnosti,
    a Nafazol pomaže u prvo vreme, ali nije lek ''na duže staze''.

    Generalno sam protivnik bilo koje vrste kapi,
    jer iritiraju grlo - glasne žice.
    Fiziološki rastvor je keva


    Posle ''dogovora'' sa pedijatrom,
    odlučila sam da malcu ne dajem kapi,
    već da mu ojačam imuno sistem i pustim da se organizam izbori sa
    alergijama, koje ima. (Sunce, prašina, polen trave)

    Svake godine u ovo vreme, jednu turu antibiotika mora da popije,
    ne bi li izbacio sav sekret.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #26

    Odgovor: Alergije

    Ako je neko alergičan na polen, a moj sin jeste, onda je moguće da je alergičan i na propolis, zar ne?
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  12. #27

    Odgovor: Alergije

    Ne mora da znaci, ja nisam.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #28

    Odgovor: Alergije

    Isahara, mislim da sam pročitala da želiš da pokušaš sa homeopatijom.
    Podržavam, ali samo klasičnu...po Hannemanu.
    Nisam patila od alergija...imala sam raznorazne druge probleme i jedino me homeopatija izvukla iz tog stanja.
    Dobro, možda je i placebo...ne sporim...sve dok nisam imala konkretnih problema (cista u dojci i bol u kolenu) koje je volšebno (na moje iznenađenje...a popriličan sam skeptik + hipohonder) rešila..
    Klinac od mojih drugara (fras, bronhitis, alergije) se homeopatijom doveo u nadasve podnošljivo stanje...
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #29

    Odgovor: Alergije

    Da, htela bih da probam i homeoterapiju.
    Megi, u čemu se sastoji hiposenzibilizacija?

    Da se naplaćam privatnih časova, uradimo sistematski i pregled kod fizijatra jer je dobio strije na leđima od naglog rasta a i leđa ga bole, te mi se javlja da ću osim za trening morati da doniram još par crvenih za korektivnu gimnastiku da ne bi sjebo kičmu kao njegova majka, pa ga vodim u Beograd u homeopatski centar.
    Sagradićemo i taj grad
    Poruku je izmenio Isahara, 22.09.2012 u 23:51
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  15. #30

    Odgovor: Alergije

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Ako je neko alergičan na polen, a moj sin jeste, onda je moguće da je alergičan i na propolis, zar ne?
    Može da bude, ne mora da znači.
    Moje čedo jeste alergično na polen, ali ne i na propolis.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •