GSP u Novom Sadu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 119

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    GSP u Novom Sadu

    Novosađani bi u 2008. godini mogli da počnu da prevoz gradskim autobusima plaćaju elektronskim karticama. GSP je prošle nedelje raspisao javnu nabavku za kupovinu i ugradnju opreme za automatski sistem naplate prevoza vredne oko 130 miliona dinara. Saradnik u službi za informisanje Milorad Vukašinović kaže da će automatski sistem naplate, sem bolje kontrole, olakšati i Novosađanima plaćanje prevoza, jer će sami, kada to žele, moći da dopunjavaju smart kartice s kojima će plaćati vožnju gradskim autobusima.
    Vukašinović kaže i da uvođenje automatskog sistema naplate neće značiti momentalno ukidanje markica, ali da će one polako biti povučene iz upotrebe.
    Saradnik u službi za informisanje GSP-a kaže da se ni u jednom drugom gradu u Srbiji ne koristi ovakav sistem naplate, a da Beograd takođe planira da uvede sličan sistem. Prema njegovim rečima, plaćanje prevoza smart karticama se primenjuje u mnogim zemljama Evrope, između ostalog i u Hrvatskoj, gde su predstavnici GSP-a išli kako bi se upoznali sa radom automatskog sistema naplate prevoza.



    izvor: radio 021

  2. #2

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    zanimljivo. Nadam se da ce i GSP i korisnici biti zadovoljni ovakvim unapredjenjem.

  3. #3

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Extra! Nece vise ljudi morati da se pate sa sitnisom, pogotovo u poslednje vreme kada je karta 27 din, pa dok ti ne vrate ta tri, ili dok ti ne izbrojis sedam pored onih 20

    Super stvar
    Evo, promenila sam potpis

  4. #4

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Napokon...Pitala sam se kad cemo evoulirati malo sto se tice placanja u gradskom prevozu.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  5. #5

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Bolje da malo operu te autobuse, pa ono je kao u kontejneru da se vozish...
    Godinama se vec ne vozim gradskim prevozom, i nedavno sam sa poznanicom uletela u gradski, nesto nam se zurilo...
    pa jebem mu sunce, ono ni za zivotinje nije...
    katastrofa...a o ovim medjugradskim autobusima da ne pricham...
    ali vazno da se gradi jedna lepa nova autobuska stanica u koju cesh ti doci ili iz koje cesh otici sa minimalnim zadrzavanjem u istoj, a to sto se bus u kom se vozish raspada, to nema veze..jebesh ljude...vazno je da oni plate...

    Ubica mekog srca.

  6. #6

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Ovde u İzmiru kao i u veini gradova Turske postoje kent-kart
    povoljne su i za turiste a da ne priam o gradjanima ....
    mozete je koristiti u Metrou , svim busevima i trolejbusima i tramvajima , brodu i trajektu , za plaanje mostarina , plaanje auto - puta , plaanje parkinga ...
    izuzetno praktino bez muenja oko sitnine ...bez prevara i bakşişa
    NSad je svojevremeno bio jedan od vodeih gradova u svetu uvodjenjem
    novina u naplati GSP usluga i sad je krajnje vreme da uvede i organizuje
    kent-kartice
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #7

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    ali vazno da se gradi jedna lepa nova autobuska stanica u koju cesh ti doci ili iz koje cesh otici sa minimalnim zadrzavanjem u istoj, a to sto se bus u kom se vozish raspada, to nema veze..jebesh ljude...vazno je da oni plate...
    Koliko znam, nema izgleda da ta buska skoro proradi...

    A sto se tice prljavstine, na to se posle 3 godine naviknes, ali na guzvu i sparustinu leti nema sanse!
    Karta je sad poskupela na 29 din, pokazne se prodaju redovno, ne znam za kada su zamislili da krene novi sistem
    Evo, promenila sam potpis

  8. #8
    Gledam vas i ne znam kako da vam se obratim na ovu temu? Svi su komentari ok. ALI? Dali ste se zepitali kako je tim ljudima koji rade taj posao ? Mozda oni nisu krivi za trenutnu situaciju! Svi smo mi od krvi i mesa Na ovaj ili onaj nacin?

    Sta bi bilo kad bi bilo??? SBB???
    Poruku je izmenio Kitty, 11.09.2009 u 12:16 Razlog: uzastopne poruke

  9. #9

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Kako su mogli oduvek da izlaze na kraj sa svercerima mogli bi i sada zar ne?
    Nego se njima omililo da uzimaju pare od ljudi,a za sta?
    Kaze reklama vozaci su ljubazni-daj molim te pa to su sve alkosi zivcani
    Poruku je izmenio Cecara, 11.09.2009 u 12:54 Razlog: Caps Lock

  10. #10

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citam vas i ne mogu da verujem da postoje ljudi koji brane ovaj novi metod ulazenja i izlazenja iz busa Da bi stigla od Novog Naselja do centra umesto 15ak minuta sad mi treba duplo vise.. A o spici da ne govorim.
    Zbog ovoga, da bi stigla na vreme, trebam da krenem ranijim busom nego obicno. Srecom koliko sam primetila polako odustaju od ovoga.
    Ne znam ni kako su ovo zamislili s obzirom na i onako veliku guzvu po busevima.
    Ako smatraju da se dosta ljudi svercuje nek uvedu cesce kontrole a ne ovo.
    Everybody Wants to be a Cat

  11. #11

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    Citam vas i ne mogu da verujem da postoje ljudi koji brane ovaj novi metod ulazenja i izlazenja iz busa Da bi stigla od Novog Naselja do centra umesto 15ak minuta sad mi treba duplo vise.. A o spici da ne govorim.
    Upravo tako
    Shvatam ja da oni zele da uvedu neki red.
    Ali ovo nije resenje.
    Prvo sto kad vozac otvari prva vrata, svi hrle da sto pre udju u autobus, kao da ce neko ostati napolju.Potom vecina se zadrzava u blizini vrata, jer silazi za stanicu - dve, iako moze izaci na srednja i zadnja vrata, ali avaj.

    Po meni trebali su samo pojacati kontrolu na svim linijama.

  12. #12

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku

    Po meni trebali su samo pojacati kontrolu na svim linijama.
    Zasto??
    Pre svega ti svi vozaci imaju oko 60 000-70 000 hiljada mesecna primanja i sve to sto primaju je od budzeta.Autobusi nisu njihovo licno vlasnistvo posto je ocigledno kako se ponasaju prilikom ulazaka putnika u autobus..sve ovo podseca na zivot za vreme nacisticke Nemacke.
    Osim toga ako pogledamo kako se putnici voze na zapadu,onda nam je sve jasno,to pre svega podrazumeva da putnik ima potpun komfort (klimu leti,grejanje zimi,autobusi koji ne propustaju izduvne gasove unutar autobusa,da ne govorimo o cistoci) ..i da ne govorimo da vecina stanovnista nije finansijski solventna,prema tome kada svi budu imali normalno radno mesto,na vreme dobijali svoje plate tada se moze ocekivati da ce svi da placaju kartu i da nece biti potrebe za ovakvim nacistickim metodama.
    A to ce se desiti ...?

  13. #13

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    Citam vas i ne mogu da verujem da postoje ljudi koji brane ovaj novi metod ulazenja i izlazenja iz busa Da bi stigla od Novog Naselja do centra umesto 15ak minuta sad mi treba duplo vise.. A o spici da ne govorim.
    Zbog ovoga, da bi stigla na vreme, trebam da krenem ranijim busom nego obicno.
    Eto ovo je samo potvrda onoga što sam napisao. Cela ideja je arhaična i nefunkcionalna.



  14. #14

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    Citam vas i ne mogu da verujem da postoje ljudi koji brane ovaj novi metod ulazenja i izlazenja iz busa Da bi stigla od Novog Naselja do centra umesto 15ak minuta sad mi treba duplo vise.. A o spici da ne govorim.
    Draga, ovih dana da bih stigla sa naselja u centar...a preko Futoskog puta..svakako sa ili bez novih medoda ti treba duplo vise vremena....

    Nije u pitanju ulazak na prednja vrata....vec radovi koji se izvode na Futoskom putu oko klinickog centra...
    Inace, primetila sam prekjuce da su pocela "nova pravila" ali jos uvek selektivno i sporadicno...
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #15

    Odgovor: GSP u Novom Sadu



    Znam da su radovi na putu ali nisam govorila o njima.

    Nova pravila su pocela jos ranije... Samo sto ih polako pocinju da izbacuju koliko primetim.
    Everybody Wants to be a Cat

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. O Novom Sadu
    Autor Najgora u forumu Novi Sad
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 21:31
  2. Noćni život u Novom Sadu
    Autor Kunic u forumu Novi Sad
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 02.08.2011, 14:59
  3. Studentski smeštaj u Novom Sadu
    Autor mikana u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.11.2009, 14:00
  4. Nevreme u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.06.2008, 10:20
  5. Di-džej zvezde u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2007, 11:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •