GSP u Novom Sadu
Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 119
  1. #1

    GSP u Novom Sadu

    Novosađani bi u 2008. godini mogli da počnu da prevoz gradskim autobusima plaćaju elektronskim karticama. GSP je prošle nedelje raspisao javnu nabavku za kupovinu i ugradnju opreme za automatski sistem naplate prevoza vredne oko 130 miliona dinara. Saradnik u službi za informisanje Milorad Vukašinović kaže da će automatski sistem naplate, sem bolje kontrole, olakšati i Novosađanima plaćanje prevoza, jer će sami, kada to žele, moći da dopunjavaju smart kartice s kojima će plaćati vožnju gradskim autobusima.
    Vukašinović kaže i da uvođenje automatskog sistema naplate neće značiti momentalno ukidanje markica, ali da će one polako biti povučene iz upotrebe.
    Saradnik u službi za informisanje GSP-a kaže da se ni u jednom drugom gradu u Srbiji ne koristi ovakav sistem naplate, a da Beograd takođe planira da uvede sličan sistem. Prema njegovim rečima, plaćanje prevoza smart karticama se primenjuje u mnogim zemljama Evrope, između ostalog i u Hrvatskoj, gde su predstavnici GSP-a išli kako bi se upoznali sa radom automatskog sistema naplate prevoza.



    izvor: radio 021

  2. #2

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    zanimljivo. Nadam se da ce i GSP i korisnici biti zadovoljni ovakvim unapredjenjem.

  3. #3

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Extra! Nece vise ljudi morati da se pate sa sitnisom, pogotovo u poslednje vreme kada je karta 27 din, pa dok ti ne vrate ta tri, ili dok ti ne izbrojis sedam pored onih 20

    Super stvar
    Evo, promenila sam potpis

  4. #4

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Napokon...Pitala sam se kad cemo evoulirati malo sto se tice placanja u gradskom prevozu.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  5. #5

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Bolje da malo operu te autobuse, pa ono je kao u kontejneru da se vozish...
    Godinama se vec ne vozim gradskim prevozom, i nedavno sam sa poznanicom uletela u gradski, nesto nam se zurilo...
    pa jebem mu sunce, ono ni za zivotinje nije...
    katastrofa...a o ovim medjugradskim autobusima da ne pricham...
    ali vazno da se gradi jedna lepa nova autobuska stanica u koju cesh ti doci ili iz koje cesh otici sa minimalnim zadrzavanjem u istoj, a to sto se bus u kom se vozish raspada, to nema veze..jebesh ljude...vazno je da oni plate...

    Ubica mekog srca.

  6. #6

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Ovde u İzmiru kao i u veini gradova Turske postoje kent-kart
    povoljne su i za turiste a da ne priam o gradjanima ....
    mozete je koristiti u Metrou , svim busevima i trolejbusima i tramvajima , brodu i trajektu , za plaanje mostarina , plaanje auto - puta , plaanje parkinga ...
    izuzetno praktino bez muenja oko sitnine ...bez prevara i bakşişa
    NSad je svojevremeno bio jedan od vodeih gradova u svetu uvodjenjem
    novina u naplati GSP usluga i sad je krajnje vreme da uvede i organizuje
    kent-kartice
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #7

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    ali vazno da se gradi jedna lepa nova autobuska stanica u koju cesh ti doci ili iz koje cesh otici sa minimalnim zadrzavanjem u istoj, a to sto se bus u kom se vozish raspada, to nema veze..jebesh ljude...vazno je da oni plate...
    Koliko znam, nema izgleda da ta buska skoro proradi...

    A sto se tice prljavstine, na to se posle 3 godine naviknes, ali na guzvu i sparustinu leti nema sanse!
    Karta je sad poskupela na 29 din, pokazne se prodaju redovno, ne znam za kada su zamislili da krene novi sistem
    Evo, promenila sam potpis

  8. #8

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku

    A sto se tice prljavstine, na to se posle 3 godine naviknes, ali na guzvu i sparustinu leti nema sanse!
    Karta je sad poskupela na 29 din, pokazne se prodaju redovno, ne znam za kada su zamislili da krene novi sistem
    Na to ljudi ne treba da se navikavaju, pa j*bem mu sunce ne trazim novi bus,samo malo MERa...

    Ma nek bude karta i 50 dinara, samo da autobusi budu pristojniji i adekvatniji za ljude, pa covece ljudi se unutra voze, ne stoka,ljudi!

    Ubica mekog srca.

  9. #9

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Da,voze se ljudi a ne stoka ali se ti isti ljudi koji se voze tim autobusima u njima ponašaju kao stoke pa nije ni čudno u kakvom su stanju autobusi...
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #10

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    E bre ljudi što ste čudni!

    Prvo, kakve veze ima nova autobuska stanica sa GSP-om? Nova autobuska stanica je u privatnom vlasništvu, odnosno vlasništvo ATP "Vojvodina" i apsolutno nema nikakve veze sa GSP-om. Proradiće punom parom kada se međumesna autobuska stanica oslobodi, odnosno kada zlikovci koji je već 30 godina protivpravno koriste odluče da je napuste.

    Citat Lady in red kaže:
    ne znam za kada su zamislili da krene novi sistem
    Citat Lady S kaže:
    Novosađani bi u 2008. godini mogli da počnu da prevoz gradskim autobusima plaćaju elektronskim karticama.
    Eto kada.

    Dalje, kakve veze ima prljavština sa uvođenjem novog načina plaćanja? U autobusima se vozi pretežno stoka i da se ja pitam, ukinuo bih i sedišta, jer za stoku nije sedenje, nego valjanje po oboru. Majke sa decom stoje, dok klinci mrtvi ladni sede. Babe i dede samo što ne umru, dok neka maloletna nevaspitana budala sedi. Autobusi išarani, ispljuvani, žvake na sedištima... Dok god narod ne počne da ceni tuđe kao svoje do tada neće biti tapaciranih sedišta, klima uređaja i ostalih pogodnosti. I ne treba. Šta vredi da se tapaciraju sedišta, kada će ih neki retard iseći nožem. Znači, ulazi u autobus sa nožem. Pa jel to normalno?

    Hvala Bogu, već 6 godina nisam imao potrebe da uđem u autobus GSP-a. Četiri godine do škole i nazad mi je dovoljno iskustvo za ceo život. Pre ću se prošetati od tačke A do tačke B, ili platiti 100 dinusa taksi ili otići rendžerom, nego busom.

    Svako poboljšanje i olakšanje života treba ceniti. Nemojte biti toliko negativni.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  11. #11

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Dalje, kakve veze ima prljavština sa uvođenjem novog načina plaćanja?
    Zato sto je nebitno na koji ce se nachin platiti,
    platilo se karticom, keshom, cekom, prasetom, piletom..nekako ce se platiti...
    mnogo je bitnije u chemu se vozish,
    da li je to obor ili prevoz !!!

    I nemojte ljude da mi nazivate stokom
    niko nije kriv zato sto mora da se vozi autobusom,
    niti to iko voli..jednostavno mora,prevelika mu je destinacija da ide svaki dan peshke, roditelji nemaju uslova da ga voze u shkolu svaki dan, nema para za taxi svaki dan. I vi mi ljude koji nemaju novca nazivate stokom?
    Ne, ljudi nisu stoka niti treba da budu tretirani kao stoka!

    A sto se tiche ophodjenja prema drugima, pa niko ih nije nauchio da poshtuju jedni druge i chine jedni drugima dobro jer da bi nesto nekoga uverio i ubedio,pa i nauchio najpre morash da ga poshtujesh. A ne da ga gurnesh u "provaliju" i tretirash kao stoku jer se nije kulturan rodio... Vi ste se verovatno svi ovde rodili fini a oni ostali, koji nisu imali srece da se JEL takvi rode, su stoka...
    EEE nikad mi necemo u Evropu...
    i aj sad nek me josh neko pita zasto pizdim kad cujem ovako nesto,
    i zashto ni tih 20 dinara ne platim...
    vredjaju ljudska prava, a pre toga ljude!

    Ubica mekog srca.

  12. #12

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Zato sto je nebitno na koji ce se nachin platiti,
    platilo se karticom, keshom, cekom, prasetom, piletom..nekako ce se platiti...
    Ima veze čime se plaća, jer ako ceo svet koristi kartice, zašto mi moramo da budemo drugačiji? Zašto bi morali da čekamo kusur od dinar-dva, i dok držimo otvoren novčanik sa obe ruke, vozač krene i onda padnemo na pod i pogubimo pare kada možemo lepo da mu damo karticu i završimo.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    mnogo je bitnije u chemu se vozish,
    da li je to obor ili prevoz !!!
    Polako. Biće i toga. Izbačeni su oni drndavi busevi skoro svi iz upotrebe. Još kada bi se i narod (stoka) koji skrnavi iste izbacio, bilo bi sjajno.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    niko nije kriv zato sto mora da se vozi autobusom
    Naravno. Ali ako želi i sutra da se vozi tim autobusom, ne treba da ga uništava. Ako nema šta pametnije u životu da radi, neka udara glavom u zid.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    I vi mi ljude koji nemaju novca nazivate stokom?
    Ja stokom nazivam one koji uništavaju tuđe.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    A sto se tiche ophodjenja prema drugima, pa niko ih nije nauchio da poshtuju jedni druge i chine jedni drugima dobro jer da bi nesto nekoga uverio i ubedio,pa i nauchio najpre morash da ga poshtujesh. A ne da ga gurnesh u "provaliju" i tretirash kao stoku jer se nije kulturan rodio... Vi ste se verovatno svi ovde rodili fini a oni ostali, koji nisu imali srece da se JEL takvi rode, su stoka...
    E bre i cigusi što prose ti kažu hvala kada im daš dinar. Nek ide kući i seče svoj nameštaj i svoj kauč. Neka pljuje kod sebe na tepih i neka lepi žvaku svojoj kevi na stolicu, a ne u autobus. Išao sam i ja busom u školu i gledao sam šta rade po autobusima. Niko se nije kulturan rodio, ali kada napuniš 15 godina, moraš imati određene norme ponašanja, a da ne pričamo kada pređeš tridesetu. Osnovno obrayovanje je obavezno, a tamo se upravo uče i norme ponašanja i ophođenja.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  13. #13

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ima veze čime se plaća, jer ako ceo svet koristi kartice, zašto mi moramo da budemo drugačiji? Zašto bi morali da čekamo kusur od dinar-dva, i dok držimo otvoren novčanik sa obe ruke, vozač krene i onda padnemo na pod i pogubimo pare kada možemo lepo da mu damo karticu i završimo.



    Polako. Biće i toga. Izbačeni su oni drndavi busevi skoro svi iz upotrebe. Još kada bi se i narod (stoka) koji skrnavi iste izbacio, bilo bi sjajno.
    Obrnutim redosledom, ima vremena za osavremenjavanje placanja prevoza,
    najpre se treba pozabaviti prevozom.

    Naravno. Ali ako želi i sutra da se vozi tim autobusom, ne treba da ga uništava. Ako nema šta pametnije u životu da radi, neka udara glavom u zid.
    To nije primaran problem, pa uzmi jednu prostoriju, u nju ne mora 20 godina niko ni da pljune, ni da zalepi zvaku , ni da nesto otkine,vec samo da prodje kroz nju i za 20 godina ce ista takodje lichiti na obor...
    Kad bi se taj autobus bar jednom oprao,
    i tu "stoku" bi bilo sramota da pljune na cist pod.

    E bre i cigusi što prose ti kažu hvala kada im daš dinar. Nek ide kući i seče svoj nameštaj i svoj kauč. Neka pljuje kod sebe na tepih i neka lepi žvaku svojoj kevi na stolicu, a ne u autobus. Išao sam i ja busom u školu i gledao sam šta rade po autobusima. Niko se nije kulturan rodio, ali kada napuniš 15 godina, moraš imati određene norme ponašanja, a da ne pričamo kada pređeš tridesetu. Osnovno obrayovanje je obavezno, a tamo se upravo uče i norme ponašanja i ophođenja.
    Norme ponashanja se nose iz kuce, a veliki uticaj na njihovo oblikovanje ima i okolina... I shkola naravno, mada ona tu ima najmanji uticaj...
    A ako se covek konstantno tretira kao stoka,
    on vremenom i pocinje tako da se ponasha...
    tako da kad bi se malo povelo rachuna o tim ljudima, prestala da im se namece folk terapija i prljavshtina u svakodnevnom korishcenju javnog prevoza...
    U takvim uslovima, ja ne znam sta ti ocekujesh, da ljudi josh ponesu i zoger pa malo operu bus?

    Ubica mekog srca.

  14. #14

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    I nemojte ljude da mi nazivate stokom
    niko nije kriv zato sto mora da se vozi autobusom,
    niti to iko voli..jednostavno mora,prevelika mu je destinacija da ide svaki dan peshke, roditelji nemaju uslova da ga voze u shkolu svaki dan, nema para za taxi svaki dan. I vi mi ljude koji nemaju novca nazivate stokom?
    Ne, ljudi nisu stoka niti treba da budu tretirani kao stoka!
    Aha,i upravo svi ti koje si navela se ponašaju više manje pristojno u autobusu,kao i svi ostali nenavedeni ali se uvek može naći poneki pripadnik ljudskog roda koji će sebi dati za pravo da iz ko zna kog razloga uništi to isto prevozno sredstvo.To je činjenica.Koliko puta si i sama videla nekog kako piše po busu,baca smeće,etc.Niko nije ljude koji nemaju novca nazvao stokom i nije rekao da tako trebaju i da se tretiraju.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    A sto se tiche ophodjenja prema drugima, pa niko ih nije nauchio da poshtuju jedni druge i chine jedni drugima dobro jer da bi nesto nekoga uverio i ubedio,pa i nauchio najpre morash da ga poshtujesh. A ne da ga gurnesh u "provaliju" i tretirash kao stoku jer se nije kulturan rodio... Vi ste se verovatno svi ovde rodili fini a oni ostali, koji nisu imali srece da se JEL takvi rode, su stoka...
    Ok,ali ako se već nisi kako ti kažeš kulturno rodio ne znači da se od tebe očekuje da se nekulturno ponašaš

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    EEE nikad mi necemo u Evropu...
    i aj sad nek me josh neko pita zasto pizdim kad cujem ovako nesto,
    i zashto ni tih 20 dinara ne platim...
    vredjaju ljudska prava, a pre toga ljude!
    Nije ni Evropa poštedjena prljavih autobusa,a tebe svakako niko ne tera da se voziš gradskim prevozom kada si već toliko ogorčena na stanje u kome se autobusi nalaze
    I may not be perfect but I'm always me

  15. #15

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Obrnutim redosledom, ima vremena za osavremenjavanje placanja prevoza,
    najpre se treba pozabaviti prevozom.
    E nebitno je, važno je da se radi.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    To nije primaran problem, pa uzmi jednu prostoriju, u nju ne mora 20 godina niko ni da pljune, ni da zalepi zvaku , ni da nesto otkine,vec samo da prodje kroz nju i za 20 godina ce ista takodje lichiti na obor...
    Kad bi se taj autobus bar jednom oprao,
    i tu "stoku" bi bilo sramota da pljune na cist pod.
    Peru se busevi. To ti mogu garantovati. Pre dosta godina sam sa svojim tadašnjim najdrugarom seo u sedmicu i krenuli smo da nas uhvati kontrola, jer je jedno vreme bila fora ako te uhvate bez karte ideš da pereš buseve. A nama se baš prao jedan autobus.

    Ej meni se moj auto isprlja za mesec dana u kome se vozi 5-6 osoba u tom periodu. A zamisli autobus u kome se dnevno vozi 1000 putnika. Pa ne mogu ga prati svaki dan. GSP NS ima preko 800 autobusa. Ko će to postići? Koliko će se vode potrošiti, koliko ljudi treba platiti? A karta 29 dinara. Mnogo je kume. Ako ne bi bacali đubre po podu, grickali semenke, pljuvali itd. bilo bi čistije.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Norme ponashanja se nose iz kuce, a veliki uticaj na njihovo oblikovanje ima i okolina... I shkola naravno, mada ona tu ima najmanji uticaj...
    A ako se covek konstantno tretira kao stoka,
    on vremenom i pocinje tako da se ponasha...
    tako da kad bi se malo povelo rachuna o tim ljudima, prestala da im se namece folk terapija i prljavshtina u svakodnevnom korishcenju javnog prevoza...
    U takvim uslovima, ja ne znam sta ti ocekujesh, da ljudi josh ponesu i zoger pa malo operu bus?
    Nametala mi se folk-prljavština, odrastao sam tokom devedesetih, ali nikada nisam pljunuo u autubusu, niti šarao grafit po sveže okrečenom zidu. A sebe ne smatram nešto mnogo drugačijim od ostalih. Dakle, ako mogu ja - mogu svi.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. O Novom Sadu
    Autor Najgora u forumu Novi Sad
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 22:31
  2. Noćni život u Novom Sadu
    Autor Kunic u forumu Novi Sad
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 02.08.2011, 15:59
  3. Studentski smeštaj u Novom Sadu
    Autor mikana u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.11.2009, 15:00
  4. Nevreme u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.06.2008, 11:20
  5. Di-džej zvezde u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2007, 12:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •