GSP u Novom Sadu - Strana 6
Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 119
  1. #76

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku

    Po meni trebali su samo pojacati kontrolu na svim linijama.
    Zasto??
    Pre svega ti svi vozaci imaju oko 60 000-70 000 hiljada mesecna primanja i sve to sto primaju je od budzeta.Autobusi nisu njihovo licno vlasnistvo posto je ocigledno kako se ponasaju prilikom ulazaka putnika u autobus..sve ovo podseca na zivot za vreme nacisticke Nemacke.
    Osim toga ako pogledamo kako se putnici voze na zapadu,onda nam je sve jasno,to pre svega podrazumeva da putnik ima potpun komfort (klimu leti,grejanje zimi,autobusi koji ne propustaju izduvne gasove unutar autobusa,da ne govorimo o cistoci) ..i da ne govorimo da vecina stanovnista nije finansijski solventna,prema tome kada svi budu imali normalno radno mesto,na vreme dobijali svoje plate tada se moze ocekivati da ce svi da placaju kartu i da nece biti potrebe za ovakvim nacistickim metodama.
    A to ce se desiti ...?

  2. #77

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Sta vama u stvari smeta? NE KONTAM VAS ? Smetaju vam guzve i zastoji u vozilima grasa . ? Ne spominjete guzve na kojekakvim salterima gde vam uzimaju pare ???

  3. #78

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat Butkica kaže: Pogledaj poruku
    Zasto??
    Pre svega ti svi vozaci imaju oko 60 000-70 000 hiljada mesecna primanja i sve to sto primaju je od budzeta.Autobusi nisu njihovo licno vlasnistvo posto je ocigledno kako se ponasaju prilikom ulazaka putnika u autobus..sve ovo podseca na zivot za vreme nacisticke Nemacke.
    Osim toga ako pogledamo kako se putnici voze na zapadu,onda nam je sve jasno,to pre svega podrazumeva da putnik ima potpun komfort (klimu leti,grejanje zimi,autobusi koji ne propustaju izduvne gasove unutar autobusa,da ne govorimo o cistoci) ..i da ne govorimo da vecina stanovnista nije finansijski solventna,prema tome kada svi budu imali normalno radno mesto,na vreme dobijali svoje plate tada se moze ocekivati da ce svi da placaju kartu i da nece biti potrebe za ovakvim nacistickim metodama.
    A to ce se desiti ...?

    Prvo ne razumem da li je problem što neko ima radno mesto i platu (vozači) ili je problem što neko nema radno mesto i platu (većina stanovništva).
    Znam da ima vozača divljaka ali ne treba generalizovati, ima tu i vrlo profesionalnih i ljubaznih ljudi.
    Na zapadu koji pominješ se takođe podrazumeva da putnik ima kartu jer je poprilična sramota voziti se bez iste.To je stvar kulture a pomalo i mentaliteta, a ne plate i radnog mesta.
    Na kraju krajeva to što neko nema novac da plati kartu ne daje mu pravo da se vozi za džabe.

    Što se tiče otvaranja prednjih vrata za ulazak, primećujem da se situacija menja, jer pored zlovoljnih putnika i vozači imaju određeno vreme tj. interval između dva polaska koji treba da ispoštuju, tako da ni njima ne odgovara to što trasu umesto za 15 prelaze za 30 minuta.

    Mač uvek ima dve oštrice
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  4. #79

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Prvo ne razumem da li je problem što neko ima radno mesto i platu (vozači) ili je problem što neko nema radno mesto i platu (većina stanovništva).
    Znam da ima vozača divljaka ali ne treba generalizovati, ima tu i vrlo profesionalnih i ljubaznih ljudi.
    Na zapadu koji pominješ se takođe podrazumeva da putnik ima kartu jer je poprilična sramota voziti se bez iste.To je stvar kulture a pomalo i mentaliteta, a ne plate i radnog mesta.
    Na kraju krajeva to što neko nema novac da plati kartu ne daje mu pravo da se vozi za džabe.

    Što se tiče otvaranja prednjih vrata za ulazak, primećujem da se situacija menja, jer pored zlovoljnih putnika i vozači imaju određeno vreme tj. interval između dva polaska koji treba da ispoštuju, tako da ni njima ne odgovara to što trasu umesto za 15 prelaze za 30 minuta.

    Mač uvek ima dve oštrice
    Sramota je krasti i varati "narod" a ne voziti se bez karte.
    Koja kultura?Koji mentalitet?Ovde se previse spominju moralne vrednosti u bezvrednom drustvu.Neki od nas kao da ne zive na ovim prostorima,samo su fizicki prisutni.Sto se tice zapada tamo se niko i ne vozi bez karte.

    Sad za otvaranje vrata (za koje ne znam odakle si izvukla) kretenizam je da pored vozaca na prednjim vratima na koje su putnici prisiljeni da udju,ulaz zaprecava i kontrolor.

  5. #80

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Voziti se bez karte nije krađa!?

    U bezvrednom društvu nikada nije previše pričati o moralnim vrednostima. Kako bi drugačije podigli svest o tome?

    Otvaranje prednjih vrata nije "izvučeno" iz tvog posta zato i jeste odvojeno u drugi pasus.

    Možda bi svoje ogorčenje ipak trebali pripisati švercerima, onima koji smatraju da je neko dužan da ih za džabe preveze od tačke A do tačke B, nego vozačima i kontrolorima.
    Naravno da ima i drugih načina da se uvede red ali očigledno da je ovo jedini efikasan način u ovom našem bezvrednom društvu.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  6. #81

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat Butkica kaže: Pogledaj poruku
    Sramota je krasti i varati "narod" a ne voziti se bez karte.
    Problem je ako voznja bez karte nije sramota. To jeste kradja, svih nas.
    Kradja je i gurkanje preko reda na raznim mestima, cak i u saobracaju, pa i trazenje protekcije. Time se krade vreme svih onih koji cekaju a oni su ravnopravni gradjani a ne socijalna ustanova!

    Vreme je da iskorenimo tu losu stranu naceg mentaliteta nediscipline, ``snalazljivost`` i bezobzirnost prema drugima, proglasavajuci cak to kao normalno stanje!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #82

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Ljudi, nemojte biti smešni. Švercera ima i u Berlinu, Beču, Parizu, svuda. Pa tamo nisu uveli pravilo da svi moraju da ulaze na prednja vrata, nego se uvode kontrole karata i kazne. U Beogradu će od sada kontrole da se vrše uz prisustvo policije, možda bi i Novi Sad trebao isto da počne da radi.

    Vozača treba osloboditi prodaje i kontrole karata. A ulaz i izlaz normalno dozvoliti na sva vrata. Nije neka velika investicija da autobuse opreme automatima za poništavanje karata.



    Naravno da vozač ne može da vozi po intervalu i da ispoštuje red vožnje kada se na svakom sajalištu zadržava duže nego što bi trebao.
    Poruku je izmenio Cecara, 28.01.2015 u 21:30



  8. #83

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    zdravo svima. Nisam iz Novog Sada ali od 1. oktobra dolazim na duze vreme. E sad me zanima koliko kosta mesecna karta za gradski prevoz za studente. Novo naselje - Liman (bus osmica ili je to sve svejedno koji je bus???). Ako je neko vadio mesecnu za septembar neka kaze...

  9. #84

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Ko jos kupuje pokaznu

    Samo reci da nisi iz NS (na engleskom) i odmah ce te pustiti bez karte



    Jgsp ima svoj sajt tamo mozes videti tacno. Ali cini mi se oko 600 din.
    Everybody Wants to be a Cat

  10. #85

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Izvoli, nadam se da ces ovde naci sve sto te interesuje. I dobrodosao u Novi Sad.

    Prevoz putnika
    Cenovnik
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  11. #86

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    U Beogradu će od sada kontrole da se vrše uz prisustvo policije, možda bi i Novi Sad trebao isto da počne da radi.

    Vozača treba osloboditi prodaje i kontrole karata. A ulaz i izlaz normalno dozvoliti na sva vrata. Nije neka velika investicija da autobuse opreme automatima za poništavanje karata.

    Naravno da vozač ne može da vozi po intervalu i da ispoštuje red vožnje kada se na svakom sajalištu zadržava duže nego što bi trebao.
    Sve je ovo prihvatljivo kao tvoje licno misljenje ali sve su to problemi koje rukovodstvo GSP sam mora da resi.

    Kako moze policija da pomaze u kontroli karata, kada se njegov rad placa i novaca uplacenog u porez? To bi bilo prelivanje sredstava iz pokrajinskog/republickog budzeta u opstinski/gradsli budzet.
    (u Bg je delimicno drugi slucaj jer je tamo takav postupak deo borbe protiv nasilja).
    Kontrolor je sluzbeno lice i zakon treba da ga opunomoci sa odgovarajucim nadleznostima, kao sto to radi i sa pripadnicima raznih obezbedjenja koja nisu u sastavu policije.

    Da li ce vozac naplacivati ili ce postojati automati, to je pitanje ekonomske prirode, kao sto je isto takvo pitanje i kompromis izmedju produzavanja vremena putovanja i procenta uspesne naplate.
    /ako se uvede zakon o maksimalnoj dozvoljenoj brzini od 50 km/h u naseljenim mestima, svakako ce svi putovati duze... /da, i to utice pozitivno na nasu bezbednost a negativno na nas dzep/

    Da li znas koliko automata se namerno unisti dnevno u javnim vozilima u Beogradu? (oko 5%)
    Pogledas prosecno vreme zivota automata i njegovu cenu, dolazi se do katastrofalnog odnosa...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #87

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Sve je ovo prihvatljivo kao tvoje licno misljenje ali sve su to problemi koje rukovodstvo GSP sam mora da resi.
    Pa hvala Bogu da će oni da rešavaju, zajedno sa gradom čiji je interes da taj GSP funkcioniše kako treba. Ja sam dajem svoje mišljenje poređenjem GSPNS sa drugim preduzećima koja obavljaju masovni prevoz putnika u Srbiji i svetu.

    Kako moze policija da pomaze u kontroli karata, kada se njegov rad placa i novaca uplacenog u porez? To bi bilo prelivanje sredstava iz pokrajinskog/republickog budzeta u opstinski/gradsli budzet.
    (u Bg je delimicno drugi slucaj jer je tamo takav postupak deo borbe protiv nasilja).
    Isto kao što policija ostale stvari odrađuje honorarno, pratnja novca, obezbeđenje fizičkih lica, iznajmljivanje opreme itd. Imaš cenovnik MUP Srbije i vidiš koliko šta tamo košta, platiš i eto ti usluga (ima ovde nešto o tom cenovniku a verovatno i na stranici MUP-a). Ne moraš ti da angažuješ policiju za takve usluge, možeš i neko drugo preduzeće koje se bavi fizičkom i tehničkom zaštitom ima ih na pretek kod nas. Naravno, ne moraš ti nikoga da angažuješ osim kontrolora.

    Kontrolor je sluzbeno lice i zakon treba da ga opunomoci sa odgovarajucim nadleznostima, kao sto to radi i sa pripadnicima raznih obezbedjenja koja nisu u sastavu policije.
    Pa šta treba kontrolor da bude naoružan? Jesi li siguran a je kontrolor službeno lice? Koji zakon mu daje status službenog lica? Kontrolor nema pravo da te legitimiše, kao prvo. On ima pravo da ti zatraži podatke kako bi ti napisao kaznu ali nema pravo "da te natera" da mu daš podatke. Policija već ima pravo da to uradi i zato će kontrole u Beogradu raditi uz prisustvo policajca, jer ljudi masovno odbijaju da pokažu LK kontrolorima. Ja kontrolorima nikako ne bih dao status službenog lica. Znaš li ko je sve tražio da dobije status službenog lica? Taksisti, novinari, medicinski tehničari,... pa hajde svima da damo status službenog lica.


    Da li ce vozac naplacivati ili ce postojati automati, to je pitanje ekonomske prirode, kao sto je isto takvo pitanje i kompromis izmedju produzavanja vremena putovanja i procenta uspesne naplate.
    /ako se uvede zakon o maksimalnoj dozvoljenoj brzini od 50 km/h u naseljenim mestima, svakako ce svi putovati duze... /da, i to utice pozitivno na nasu bezbednost a negativno na nas dzep/
    Gledaj, prosečna brzina na autobuskim linijama iznosi mnogo manje od 50km/h u svim gradovima. U većini sistema, u većim gradovima postoje automati u kojima se poništavaju karte unapred kupljene. Sistem naplate karata može da košta ovoliko i onolika, pa i sami automati mogu biti skuplji i jeftiniji. U Beogradu se koriste jeftini i jednostavni automati. Jeste jedina mana što je moguće ubaciti kovanicu i trenutno onesposobiti automat za kucanje karte ali u busu obiično bude po 3-4 automata. Dobro, ovo rešenje i nije najsrećnije ali evo naveo sam i Zagreb kao primer, tamo možeš plaćati kartu SMS porukama. Kao za parkiranje. Ja ne znam da li je naplata karata u NS uvezana u jedan ITS (pretpostavljam da jeste) a ako jeste ovakva naplata vožnje nije nikakav problem. Mada i taj sistem ima određene mane i mogućnost zloupotrebe od strane putnika (otkucaju poruku i čekaju kontrolu, ako ne naiđe poruku i ne šalju - voze se za džabe) zato su u Zagrebu uveli kupovinu karata na automatu pomoću SMS poruka. Dakle ako hoćeš da se rešiš švercera u potpunosti onda moraš da se istrošiš i uvedeš elektronski sistem naplate karata koji je najpouzdaniji. Npr: Softver firme Calypso iz Francuske primenjuje se u nekoliko evropskih zemalja i u Americi. Svaki putnik ima karticu na kojoj postoji određena svota novca kojom može plaćati prevoz. Kad uđu u autobus putnici provuku karticu kroz automat i plate vožnju. Provera putnika je znatno olakšana jer kontrolori kod sebe imaju automate kroz koje provlače kartice i utvrđuju da li je putnik platio ili ne. Dakle, nema moljakanja putnika da daju lična dokumenta ako nisu platili kartu a nema ni pisanja kazni na indigo papiru.
    - Kad kontrola uđe u autobus, automatski se blokiraju svi automati i onda je lako odgonetnuti ko nije platio kartu. Uvođenjem GPS i GPRS sistema, u paketu i novog sistema naplate uz pomoć kartica ili mobilnih telefona, sistem kontrole će biti znatno olakšan, a broj švercera smanjen.
    Postoje i sistemi koji automatski očitavaju karte kada uđeš u autobus ili jednostavno se postave automati koji utiskuju datum i vreme kada u njih ubaciš kartu (one koje sam ja viđao je jako teško onesposobiti). Postoji bezbroj varijanti koje različito koštaju, zavisi za šta se odluče. Moraće i tarifni sistem da menjaju a ni cena karte sigurno ne bi ostala ista.

    Ono što svakako mogu da urade u gspns je da povećaju cenu karte u vozilu o odnosu na one koje se kupuju na trafikama. Tako je bilo urađeno i u gsp u Beogradu i u Beovozu. Ako kupuješ u vozilu, plaćaš duplo skuplje što je sasvim legitimno i time bi naterali manje ljudi da kupuje karte u vozilu.

    Da li znas koliko automata se namerno unisti dnevno u javnim vozilima u Beogradu? (oko 5%)
    Pogledas prosecno vreme zivota automata i njegovu cenu, dolazi se do katastrofalnog odnosa...
    Pa šta je 5% to uopšte nije neka velika cifra pogotovo što su ti "automati" u Beogradu obična skalamerija koja ne košta mnogo. Uglavnom ih onesposobe ubacivanjem kovanice, a da vidiš automate u nemačkoj železnici, ono je neuništivo. Gvozdena kutija i imaš samo prorez odozdo da ubaciš kartu da ti ukuca datum. Svi automati se proizvode tako da su zaštićeni od fizičkog uništavanja, postoji minimum tehničkih karakteristika koje oni moraju da imaju. Ovo u Beogradu je drugo, najjeftinije moguće rešenje i zahteva dobru kontrolu putnika.

    U Novom Sadu hoće da se reše švercera tako što će svi da im ulaze na prva vrata. Pa ja koliko sam puta u NS ušao na prva vrata i niko me ne pita da li imam kartu ili nemam. I navodno iz "bezbedonosnih razloga". Pa jbte kao da na ona druga vrata niko ne izlazi ako se poštuje to tupavo "pravilo". Izmišljaju toplu vodu u rupu na saksiji a faktički ne dobijaju ništa. Neka zaposle kontrolora koliko je potrebno ili neka iskeširaju za bolji sistem naplate, ovako samo maltretiraju vozače i građane. Da se ne ponavljam mnogo u vezi toga...



  13. #88

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Nisam citala celo izlaganje...ali nesto mi nije jasno
    Koja bi uloga policije (policajca) tu bila u vozilu GSP uz kontrolora
    Sta to moze da uradi policajac (a sta ne moze kontrolor karata) ?
    Da li je to cisto radi psiholoskog momenta (ono stah od uniformisanih, pa jos i naoruzanih lica) ?
    Ili bi taj policajac i pripucao u slucaju nekog veceg negodovanja od stane putnika?

    Budi pametan i pravi se lud

  14. #89

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Nisam citala celo izlaganje...ali nesto mi nije jasno
    Koja bi uloga policije (policajca) tu bila u vozilu GSP uz kontrolora
    Sta to moze da uradi policajac (a sta ne moze kontrolor karata) ?
    Da li je to cisto radi psiholoskog momenta (ono stah od uniformisanih, pa jos i naoruzanih lica) ?
    Ili bi taj policajac i pripucao u slucaju nekog veceg negodovanja od stane putnika?

    E da ste pročitali celo izlaganje...

    Napisao sam:
    Kontrolor nema pravo da te legitimiše, kao prvo. On ima pravo da ti zatraži podatke kako bi ti napisao kaznu ali nema pravo "da te natera" da mu daš podatke. Policija već ima pravo da to uradi i zato će kontrole u Beogradu raditi uz prisustvo policajca, jer ljudi masovno odbijaju da pokažu LK kontrolorima.



  15. #90

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    za Turkmenbashi

    Kontrolor mora biti sluzbeno lice jer zakon pojacano kaznjava nasrtaj na sluzbeno lice. Sama smisao statusa sluzbenog lica je upravo u tome.
    Ukoliko lice odbija da se legitimise da bi platio doplatnu katru, te je potrebno pozvati policajca radi legitimisanja, tada je potrebno izreci i mnogo vecu kaznu. Potrebno je stvoriti zakonsku osnovu na to, zakon trzista odnosno novac je najveci stimulans. Veliki procenat hvatanja blicera i srazmerno velike kazne primoravaju ljude da kupuju karte.

    Sve ostalo o cemu pises je pitanje novca. I automati, i ucesce policije i brzina prevoza... Javni saobracaj je zavisan od gradskog budzeta. Koliki je budzet, tolike su i inovacije...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. O Novom Sadu
    Autor Najgora u forumu Novi Sad
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 22:31
  2. Noćni život u Novom Sadu
    Autor Kunic u forumu Novi Sad
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 02.08.2011, 15:59
  3. Studentski smeštaj u Novom Sadu
    Autor mikana u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.11.2009, 15:00
  4. Nevreme u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.06.2008, 11:20
  5. Di-džej zvezde u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2007, 12:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •