GSP u Novom Sadu - Strana 3
Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 119
  1. #31

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Naslov teme je promenjen u GSP u Novom Sadu.

    Slobodno nastavite diskusiju o svemu što ima veze sa Novosadskim gradskim prevozom.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #32

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    E ovako, nedavno (pre dva meseca) mi se jako dobar drugar zaposlio u GSP-u kao šofer, tako da imam informacije iz prve ruke o dešavanju unutar firme.

    Krenućemo redom, od polaganja.

    Nakon što položite za D kategoriju, potrebno je da vaše umeće u upravljanju autobusom dokažete vozeći po parkingu GSP-a najdrndavije autobuse. Kada prođe taj kurs, sledeći korak je vožnja novih autobusa, isto po parkingu. Šofer doveze autobus, ostavi ga, a gušter treba da ga uparkira. E nakon toga sledi probna vožnja po gradu. Kada i to prođe, najverovatnije ćete dobiti da vozite liniju broj 7, pošto je maltene cela trasa širokim novosadskim bulevarima. Tek nakon toga ćete dobiti i druge linije. Sve to traje oko mesec dana.

    Sledeće što nas zanima je šta se dešava sa autobusima kada završe smenu (napomena: sve ispod navedeno se radi svakodnevno).

    Pri povratku u garažu, prvo što se radi sa autobusom je tehnički pregled. Zatim autobus odlazi na mašinsko pranje četkama (spolja) i na kraju ide pranje iznutra, vodom i sapunom. Znači, autobusi GSP-a iz garaže izlaze 100% ispravni i čisti. To dovodi do zaključka da smrad i prljavština dolaze od putnika.

    I još jedna ne toliko bitna, ali zanimljiva stavka - plate šofera su oko 50.000 dinara, dobijaju ih redovno 1. i 15. u mesecu, imaju beneficiran radni staž (na godinu dana dobijaju dva meseca) i voze 6 sati dnevno.

    Informacije iz prve ruke, koje su čak i mene oduševile.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  3. #33

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Moram priznati da slabo koristim gradski prevoz u poslednje vreme, ali iskreno smatram da je GSP u Novom Sadu najsavršeniji gradski prevoz u zemlji.

    Pre par godina su mi se smejali prijatelji iz Beograda kada sam izvadila red vožnje. Bilo je u stilu: "Ma daaaaaaaaj! Čuj red vožnje." Nisu verovali da to postoji i da se po tome mi ravnamo kada trebamo izaći na stajalište da bismo sačekali autobus.

    Kako sam samo bila ponosna ... ih ... ne mogu to ni opisati ...
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  4. #34

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    To dovodi do zaključka da smrad i prljavština dolaze od putnika.
    Jel to znachi da i kad chadne ona "cadjava dimna zavesa" iz auspuha, da su to svi nesretni putnici sinhrono prdnuli?
    Nama se napolju trepavice kovrdzaju a oni unutra izigravaju hor bechih decaka...

    Ubica mekog srca.

  5. #35

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Na svu sreću takvih krševa je sve manje i manje, a uskoro ih neće uopšte biti, jer će svi busevi morati da zadovoljavaju euro standarde.

    Mahom su ovakvi:



    Uostalom, Novi Sad je jedini grad u zemlji koji ima autobuse na biodizel i gas. Ne puno, ali od nečega se mora krenuti.

    Vrlo brzo će i to doći na svoje mesto, ali ljudi će i dalje uništavati autobuse.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Nama se napolju trepavice kovrdzaju a oni unutra izigravaju hor bechih decaka...
    Vrlo bitna stvar - auspuh se nalazi sa suprotne strane od vrata, tako da te nikako ne može zapuhnuti.
    Poruku je izmenio Kunic, 01.09.2007 u 20:05
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  6. #36

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    svaka cast gsp-u novi sad i samom gradu na obnovi voznog parka. odem iz grada na mesec dana i kada se vratim na ulicama osvane 20-ak novih autobusa. to mi se desilo ovog leta. ko se redovno vozi zna da vise nema autobusa sa rednim brojevima koji pocinju sa 4, 5 ili 6, a donedavno ih je bilo poprilicno.

    a sada zamislite situaciju, mada i ne morate da je zamisljate, videli ste je i doziveli sigurno. autobus se priblizava stajalistu, staje, otvara vrata i putnici izlaze. na stajalistu se spremaju novi putnici da udju u taj bus i neki "neandertalac" (oprostite na izrazu) koji je taman zapalio cigaretu, pa mu je zao da je ugasi i ostatak baci u kantu za smece, vec jednom nogom zakoracuje na stepenik autobusa, povlaci dooobar dim i baca ostatke cigarete kroz vrata koja se upravo zatvaraju. pluca puna otrovnog i, najvaznije, smrdljivog dima pomesanog ko zna sa kojim jos dodacima, unosi u vozilo i tu ispuhuje, ostalim putnicima u facu. lepse se osecam kada ugazim u psecu kaku nego kada moram da istrpim to.

    i onda recite da ljudi nisu "stoka"!!!
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  7. #37

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Smrt pod točkovima autobusa

    Nada Milošević (19) iz Novog Sada poginula je pre dva dana u centru ovog grada kada je pala pod točkove autobusa na liniji broj 8, saopštio je Zoran Keser, dežurni istražni sudija novosadskog Opštinskog suda.
    On nije naveo kako je došlo do pogibije devojke na stajalištu autobusa u Bulevaru Mihajla Pupina, preko puta novosadske Robne kuće „Bazar“, ali je naglasio da kod vozača autobusa nije nađen alkohol u krvi.
    Očevici tragedije posvedočili za lokalne medije da je Nada Milošević među poslednjima iz grupe putnika izašla iz autobusa. Kada su se iza nje zatvorila vrata zglobnog vozila, devojka se iznenada zanela unazad i pala pod točkove. Autobus je baš tada krenuo i prešao joj preko glave.
    Nesrećna devojka umrla je na licu mesta.

    Stresla sam se kada sam čula tu vest, naročito jer sam izašla na stanici pre...
    Drug mi se nalazio u tom autobusu, pa imam malo više informacija...
    Unatoč povicima putnika šoferu da stane, praveći se da ih nije čuo, kao što to obično biva kada neko trči za autobusom pokušavajući da ga sustigne, stao je tek posle tek 600 m.

    Stoka nadobudna, tretira narod kao stoku jer narod naravno i jeste stoka što je prinudjen da se vozi javnim prevozom. Gnusno. Fuj.

    Ubica mekog srca.

  8. #38

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    najbolja firma u Novom Sadu i pre 20 godinaje bila naj jaca Sve naj bolje za GSP

  9. #39

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat podrum kaže: Pogledaj poruku
    najbolja firma u Novom Sadu i pre 20 godinaje bila naj jaca Sve naj bolje za GSP
    Propala mi noga kroz pod autobusa. U krivini sa zadnjeg sedista na levoj strani sa svojih 88 kila pao sam na pod autobusa.
    Nisam hteo da kupim kartu kada sam na masini koja kuca kartu video fotografiju Ratka Mladica...

    PS
    najbolje se pise zajedno
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  10. #40

  11. #41

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Nemam neki narocit komentar u vezi GSP-a, osim sto mi strasno smeta kada vozac pusi iako mu ispred stoji zalepljena nalepnica "zabranjeno pusenje". Meni, a verujem da postoje jos mnogi, jako smeta smrad duvanskog dima. Imam utisak da cu se ugusiti u tako malom prostoru, posebno zimi kada su svi prozori zatvoreni, a guzva neiopisiva...

  12. #42

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Ja sam u prilici da se vozim busom br 9 svako jutro oko 15 do 8. Ulazim u Cara Dusana. Ono sto ne mogu da shvatim je zasto ne salju duplu devetku u to doba, jer redovno bar deset ljudi ostane na svakoj stanici zato sto ne mogu da udju u autobus. Znam da je na sledecem polasku dugacak bus ali .... trebalo bi da je i ovaj, jer vecina ljudi ide na posao u to vreme.

    Druga stvar su ti niskopodni autobusi. Ti su busevi cini mi se predvidjeni da se u njima sedi i da prevoze toliko putnika koliko ih moze sesti, a ne da idu na linijama koje imaju relativno retke polaske s obzirom na broj ljudi koji ih koriste. Ja se, iskreno receno, najezim kad vidim da dolazi ovakav autobus jer znam da ce biti guzva. A prozori se u njima otvaraju tako sto se popnete na merdevine, predpostavljam... A i morate biti visoki bar 180cm da biste se mogli uhvatiti za gornju sipku... Cini mi se da ih jedino stariji ljudi vole jer im je lakse da se popnu i sidju.

    Mora se ipak priznati da je za svaku pohvalu sto nabavljaju nove autobuse i sto zaista postuju red voznje.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  13. #43

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat mehuric kaže: Pogledaj poruku
    Nemam neki narocit komentar u vezi GSP-a, osim sto mi strasno smeta kada vozac pusi iako mu ispred stoji zalepljena nalepnica "zabranjeno pusenje". Meni, a verujem da postoje jos mnogi, jako smeta smrad duvanskog dima. Imam utisak da cu se ugusiti u tako malom prostoru, posebno zimi kada su svi prozori zatvoreni, a guzva neiopisiva...
    to jednostavno mozes da resis. zapamti broj autobusa, vreme polaska i na kojoj je liniji i nazovi GSP odnose sa javnoscu i prijavi sve sto ti smeta. oni vec imaju unutrasnju kontrolu i nacine kako da rese probleme. a jos je lepse ako imas fotoaparat i uslikas to. meni vise smeta kada, a to sam vec opisao negde, tip ceka bus sa cigaretom u ustima i onda, kada bus dodje, mora da izvuce i zadnji dim (bio mu zadnji) dok vec ulazi u bus i onako sa stepenista, kroz poluzatvorena vrata, ispali ostatke kaziprstom, kao da gadja klikere, ne obaziruci se da li ce nekoga pogoditi time i gde ce to pasti, a onda sav otrovni, smrdljivi sadrzaj iz pluca izduva u zatvoren bus i jos se onako hroptavo nakaslje. pi !!!

    problem je izgleda na svim linijama, a ne samo na 9-ci u jutarnjem spicu. mene konkretno maltretira 5-ica oko 6, 6 i 15 ujutro. dolazi sa klise puna. lici mi na one indijske buseve gde ljudi sede i na krovovima. mislim da je bolje resenje da salju buseve u kracem vremenskom intervalu, na 2 - 3 minuta, nego da ubacuju "harmonike", ali ... ko sam ja da mislim.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  14. #44

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Gradsko saobraćajno preduzeće Novi Sad podnelo je zahtev za poskupljenje cene usluga za šest odsto, izjavio je na novogodišnjoj konferenciji za novinare pomoćnik direktora Duško Savić, dok je član Gradskog veća za saobraćaj Vučeta Tošković kazao novinarima da će karte biti skuplje kada to odobri gradonačelnica Maja Gojković. Sumirajući godinu na izmaku, Savić je istakao da je preduzeće poslovalo s gubitkom od 220 miliona dinara. Prema njegovim rečima, na veliki gubitak uticala je neekonomska cena karata koja bi po njegovom mišljenju trebalo da bude za 30 odsto skuplja, kao i veliki broj povlašćenih korisnika. - Novi Sad ima najjeftiniji prevoz. Oko 30.000 građana ima besplatne karte, oko 20.000 učenika i studenata karte plaća po beneficiranim cenama, dok oko 7.000 penzionera zbog penzija ispod proseka uživa povlastice - rekao je Savić. Podvukao je da prihod koji preduzeće ostvaruje od prodaje peronskih karti na MAS-u nije dovoljan da firma ne posluje s gubitkom, te da se sav novac od peronskih karata usmerava za ublažavanje negativnog salda. Savić je kazao novinarima da je priča oko zatvaranja MAS-a kod Železničke stanice završena, da naš grad sada ima dve stanice, a gradski prevoznik konkurenciju.


    Uprkos gubicima, naglasio je, vozni park je obnovljen sa 76 autobusa, novim vozilima i autobusima na kojima je stavljena nova karoserija. Novac za to obezbeđen je iz budžeta grada i iz kredita preduzeća.
    Govoreći o planovima u 2008. godini, Savić je naveo da se planira kupovina još deset autobusa, uvede elektronska naplata i izgradi punionica za autobuse na gas.



    Osetno podmlađen vozni park

    Gradski prevoznik je u 2007. godini prevezao oko 106 miliona putnika i prešao oko 16 miliona kilometara. U redu vožnje ima 4.000 polazaka. Prosek starosti autobusa sada je tri do četiri godine, dok su u 2004. godini autobusi bili stari u proseku 16 godina.


    dnevnik.co.yu
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  15. #45

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Ukinut noćni prevoz



    Zbog slabog interesovanja putnika, Javno gradsko saobraćajno preduzeće �Novi Sad� ukinulo je juče sve noćne polaske na gradskim linijama, izuzev linije 7 koja će i dalje nastaviti da vozi od ponoći na svakih 40 minuta. Na prigradskim linijama redukovani su noćni polasci za Sremsku Kamenicu, Budisavu i Rumenku.

    Šef prigradskog saobraćaja Darko Vranić navodi za �Blic� da su se na redukciju noćnih polazaka odlučili nakon višemesečnog praćenja ovih linija.
    - Kada smo uveli noćne polaske, u novembru 2006. godine, Novosađani su prvih nekoliko meseci koristili sve noćne linije, ali je vremenom opadalo interesovanje, pogotovo u polascima posle jedan sat posle ponoći. Na pojedinim linijama autobusi su mesecima bukvalno vozili prazni, bez ijednog putnika. Zato smo odlučili da noćni prevoz na svim gradskim linijama, izuzev sedmice, obustavimo. Nerentabilnost nije osnovni motiv, ali će ovaj potez ipak smanjiti troškove preduzeća - kaže Vranić.
    Što se tiče prigradskog saobraćaja, radnim danom ukidaju se polasci na linijama 71, za Sremsku Kamenicu, od 1 do 4 sata posle ponoći, kao i povratak od 1.30 do 3.40, na liniji 23, Novi Sad - Budisava, odnosno polazak iz Budisave u 5.25 sati, kao i na liniji 41, Novi Sad - Rumenka i to polasci iz Rumenke u 4.50 i 5.45 sati, kao i polazak iz Novog Sada u 5.15 sati.
    - Svi ukinuti prigradski polasci biće pokriveni linijama koje prolaze kroz ta mesta, a kreću pet do 10 minuta kasnije, tako da putnici neće osetiti ove promene - ukazuje Vranić.
    Kružna linija 7 jedina je opravdala očekivanja stručnih ljudi u GSP-u.
    - Radi se o specifičnoj liniji koja ima svoje opravdanje da ide noću, pa čak i da nije toliko interesovanje putnika, jer njena trasa pokriva gotovo ceo grad. Izvesno je da će sedmica i dalje nastaviti da vozi noću - naglasio je Vranić.


    Blic
    Poruku je izmenio Cecara, 28.01.2015 u 21:28
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. O Novom Sadu
    Autor Najgora u forumu Novi Sad
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 22:31
  2. Noćni život u Novom Sadu
    Autor Kunic u forumu Novi Sad
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 02.08.2011, 15:59
  3. Studentski smeštaj u Novom Sadu
    Autor mikana u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.11.2009, 15:00
  4. Nevreme u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.06.2008, 11:20
  5. Di-džej zvezde u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2007, 12:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •