Чедин другар, искрени левичар.
Српски медији увек оне који су убијали Србе помињу уз пуну титулу или чин (типа, "генерал армије БиХ"), док Србе осумњичене за злочине обично називају неким индијанским именом, типа "ратни поглавица босанских Срба"...

---
GENERALU UDBE TUŽBA ZA ZLOČIN IZ 1947.
Učiteljica tuži Jovu Kapičića

V. Z. C. | 10. 01. 2012. - 06:42h | Foto: Dan | Komentara: 0
Jovu Kapičića, generala Udbe, ukoliko se preseli u Crnu Goru, kako je najavljivao, čeka krivična prijava učiteljice u penziji Mire Mandić zbog zločina protiv civila, odnosno što je koristio decu kao živi štit prilikom likvidacija „državnih neprijatelja“.


Mira Mandić, učiteljica
- Mene, moju sestru Milanku, majku i baku u februaru 1947, po naređenju Jova Kapičića, vojnici Ozne su koristili kao živi štit prilikom ubistva mog oca Miljana i još pet osoba u pećini Vratlo. Po naređenju tog monstruma, o čemu je sam delimično govorio nedavno, ubijen je moj otac, zajedno sa svojim saborcima, a mi ostali nosimo traume od kojih nas jedino smrt može osloboditi. Doveli su čak i moju baku, staru 70 godina, majku u sedmom mesecu trudnoće, sestru i mene. Imala sam četiri godine, a moja sestra dve - rekla je za podgorički „Dan“ učiteljica u penziji Mira Mandić.

Ona je i najavila je da će Vrhovnom državnom tužilaštvu Crne Gore podneti krivičnu prijavu protiv generala Kapičića.

Ona je podsetila i da je Kapičić u knjizi „Goli otoci“, veličajući moć kojom je raspolagao kao ministar unutrašnjih poslova Crne Gore, lično izdao naređenje da se ubije šest ljudi na vrhu Vratlo.