Nađeno najveće blago u okeanu
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Nađeno najveće blago u okeanu

    Da potraga za izgubljenim blagom nije samo maštarija iz neke knjige ili filma o gusarima, već da je stvarnost, pokazalo je i najnovije otkriće 17 tona srebra i zlata. To blago od pola miliona srebrnih i stotine zlatnih novčića, iz olupine broda na dnu Atlantika, izvadila je američka kompanija za pomorska istraživanja "Odisej".
    Arheolozi iz tima američke kompanije za pomorska istraživanja "Odyssey Marine Exploration" za pronalaženje srebra i zlata na dnu Atlantika koristili su specijalnu malu podmornicu koja može da zaroni i na 4.000 metara dubine. Kada su pronašli olupinu broda, nisu ni slutili da će pronaći ovako vredno blago. Jer nije prvi put da je ovaj tim kompanije "Odisej" pronašao neko potonulo blago, ali je pola miliona srebrnih i stotine zlatnih novčića, ukupno 17 tona, zasad najveće i najvrednije ikada otkriveno blago.
    Pronađeni novčići, iliti artefakti, sada su legalno uvezeni u SAD. Eksperti trenutno analiziraju novčiće da bi utvrdili odakle potiču. Zasad je pregledano prvih 6.000 srebrnih i zlatnih novčića koji su veoma dobro, gotovo neverovatno dobro očuvani. Ipak, još nije saopšteno odakle potiče pronađeno blago, kao ni čiji je brod na dnu okeana. Američka kompanija "Odisej" nije otkrila ni mesto na kojem je olupina pronađena, a za vreme istraživanja brodskoj olupini su dali kodirano ime "Crni labud" (Black Swan).
    - Naša istraživanja navode na zaključak da se u toj oblasti okeana nalazi veći broj olupina iz kolonijalnog perioda, pa smo veoma oprezni u spekulacijama o identitetu broda, a moguće je i da pronađemo još neko blago, možda ne sa zlatom i srebrom, ali sa nekim drugim vrednim predmetima - naveo je direktor kompanije "Odisej" Džon Moris, i dodao - samo pronalažnje istorijske olupine nekog broda je već blago jer je izvor značajnih informacija o moreplovstvu i društvenom životu iz perioda kada je brod potonuo. A ako ima i vrednosti onda je to premija, kao u nekoj priči o gusarima.

    blic
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Nađeno najveće blago u okeanu

    Wau ovo nas vraca u doba gusara...mene oduševljavaju te podmorne iskopine...šteta što nema više slika...
    Samo , gde ce oni posle sa tim zlatom...kad ga ispitaju?
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Nađeno najveće blago u okeanu

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Wau ovo nas vraca u doba gusara...mene oduševljavaju te podmorne iskopine...šteta što nema više slika...
    Samo , gde ce oni posle sa tim zlatom...kad ga ispitaju?
    Ako su u bilo kakvoj nedoumici, ostaviću im svoju adresu - neka mi pošalju malo tih artefakata... Bar sto, dvesta kila... Ni primetiti se neće, a meni dovoljno!
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Nađeno najveće blago u okeanu

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    Ako su u bilo kakvoj nedoumici, ostaviću im svoju adresu - neka mi pošalju malo tih artefakata... Bar sto, dvesta kila... Ni primetiti se neće, a meni dovoljno!
    Valjda ce udeliti malo sirotinji
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Nađeno najveće blago u okeanu

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Valjda ce udeliti malo sirotinji
    A da se svrstamo pod ovu gusarsku zastavu... Možda nešto i nadjemo... u Tamišu...

    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Nađeno najveće blago u okeanu

    taman uvod u film
    pirati sa kariba 3
    Iskustvo je ono što imaš kad ti više ne treba
      Vrh

Slične teme

  1. Oteto kulturno blago
    Autor felix u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 22.10.2010, 14:42
  2. Najveća potreba
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 02:13
  3. Najveći osvajači i najveće vojskovođe
    Autor memento u forumu Istorija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.08.2009, 14:43
  4. Pušten u rad najveći teleskop na svetu
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.07.2009, 19:55
  5. Roditelji kao najveći neprijatelji
    Autor _baba_ u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 11.12.2008, 21:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •