Zeleni kutak - pitanja, pomoć i saveti pri gajenju biljaka - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 86
  1. #31

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku

    I dobih ciklamu
    Sa belim cvetom,ogromna je tako da bi trebala da opstane ,ali ne znam kakve ona uslove iziskuje, pa ako neko ima iskustva sa ovom biljcicom, molim savet
    Ciklama je prilicno osetljiva i najveci problem je taj sto joj je u nasim kucama i stanovima toplo. Njoj treba neko hladnije mesto. Takodje, dok cveta, treba joj puno svetla, ali ne direktno sunce (listovi joj se sparuse i pozute) a mnogo voli i da se prihranjuje u tom periodu. Lisce joj se ne sme kvasiti a lukovice ne treba da su u potpunosti prekrivene zemljom. Kad im prodje period cvetanja - sto se moze primetiti po tome sto prestanu da teraju lisce i pupoljke, treba im malo vremena da se odmore. Tad vole da budu na nekom tamnijem, hladnijem mestu i zalivanje treba smanjiti.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  2. #32

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Citat Cecara kaže: Pogledaj poruku
    Ciklama je prilicno osetljiva i najveci problem je taj sto joj je u nasim kucama i stanovima toplo. Njoj treba neko hladnije mesto. Takodje, dok cveta, treba joj puno svetla, ali ne direktno sunce (listovi joj se sparuse i pozute) a mnogo voli i da se prihranjuje u tom periodu.
    samo da potvrdim da je ovo tacno. kad sam stavila ciklame na stepenistu u hodniku gde je hladnije i gde nema direktne sunceve svetlosti, napreduju super i cvetaju.


  3. #33

    Odgovor: Zeleni kutak

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Sta je benjamin?
    nije sala stvarno ne znam..
    Bolje da je sala, ako nije, hitno citaj sta je benjamin, to je vec stvar opste kulture, a njoj nesmes dozvoliti da bude na malom nivou. U svakom drago ce mi biti da jednu novinu uvrstis u svoje mozdane datoteke. Benjamin je podvrsta FIKUSA, tj. Ficus benjamina.

    Fikusi su lisno dekorativne biljcice, ali je ovaj dekorativan sam po sebi svojim zbunastim izgledom i obiljem srednje sitnih listova za razliku od fikus elastike i fikus dekore koji imaju znatno-znatno vece i mesnatije listove.
    ...................

  4. #34

    Odgovor: Zeleni kutak - pitanja, pomoc i saveti pri gajenju biljaka

    Bendzamin je ono sto sreces u svakoj posti ili javnoj zgradi a mislis da je obicno drvo guglaj malo

  5. #35

    Odgovor: Zeleni kutak - pitanja, pomoć i saveti pri gajenju biljaka

    da li iko ima ideju sta moze da smeta cupressusu macrocarpi, pa mu granje postaje braon i krto? kao da truli, ali nije to ona braon bolest, tipicna za cetinare po kaficima i sl... u cemu je problem?

  6. #36

    Odgovor: Zeleni kutak - pitanja, pomoć i saveti pri gajenju biljaka

    Citat poisonivy kaže: Pogledaj poruku
    da li iko ima ideju sta moze da smeta cupressusu macrocarpi, pa mu granje postaje braon i krto? kao da truli, ali nije to ona braon bolest, tipicna za cetinare po kaficima i sl... u cemu je problem?

    A kazi nam gde stoji, koliko cesto ga zalivas, koliko je staro, od kad je kod tebe?
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  7. #37

    Odgovor: Zeleni kutak - pitanja, pomoć i saveti pri gajenju biljaka

    imam ga oko 3 meseca, stoji na svetlom mesto, bez direktnog sunca, zalivam ga svaki dan kad su velike vrucine, orosavala sam ga kad je bilo ukljuceno grejanje... i bilo mu je ok, i ova krutost se pojavila kao preko noci..

  8. #38

    Odgovor: Zeleni kutak - pitanja, pomoć i saveti pri gajenju biljaka

    Evo ja sad pokusavam da nadjem nesto o njemu a nema. Pise da treba da se zaliva dnevno - to i radis. Mozda hoce napolje ili mu smetaju ove ceste promene temperature ako vec jeste napolju. Ako su neke glivice u pitanju, preporucuju tkz 'captan' (koji je fungicid):


    Cetinari, pogotovo za zivice, podlezu cesto i gljivicnim oboljenjima, koja se prenose u rasadnicima. .........U apotekama i garden-centrima postoje 'smese' protiv tih funga ('protiv smedjenja cetinara', npr.)
    Ipak ne bi bilo lose da se konsultujes s nekim strucnim ko biljku moze videti pa ti reci. Mozda joj samo treba nova saksija Mozda joj treba neko djubrivo. Nasla sam i na informaciju da se ne bi trebala zalivati po granju tj da granje lose reaguje ako se pokvasi a napolju je toplo.

    Nadam se da ce se naci neko strucniji od mene da ti pomogne. Srecno!


    izvor citata: svetbiljaka
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  9. #39

    Odgovor: Zeleni kutak - pitanja, pomoć i saveti pri gajenju biljaka

    Citat poisonivy kaže: Pogledaj poruku
    ...pa mu granje postaje braon i krto? kao da truli, ali nije to ona braon bolest, tipicna za cetinare po kaficima i sl... u cemu je problem?
    Citat poisonivy kaže: Pogledaj poruku
    ... i ova krutost se pojavila kao preko noci..
    Nezahvalno je davati ikakve prognoze I dijagnoze bez ikakvog vidjenja, ali cu ipak dati neku koliko toliko po meni najverovatniju pretpotstavku: To je bolest iz grupe mikoza izazvana gljivicom kao patogenom, a koja zapusi sprovodne sudove biljke-nesto slicno tromb-gangreni u coveka. Preparat za gljivice po meni malo zakasnio al mozes probati recimo Galenikin preparat Galofungin sa aktivnom materijom karbendazim u koncentraciji oko 0.03% .

    PS: Kad se registrujes, i prvi post ti bude na bilju, onda od mene imas
    Poruku je izmenio Aca1983, 01.06.2009 u 00:07 Razlog: hocem da pozdravim novu forumasicu
    ...................

  10. #40

    Odgovor: Zeleni kutak - pitanja, pomoć i saveti pri gajenju biljaka

    Hvala svima... Pitala sam danas, rekli su mi da ga iznesem napolje, pa cu da ih poslusam i nadam se najboljem hvala puno jos jednom :*

  11. #41

    Odgovor: Zeleni kutak - pitanja, pomoć i saveti pri gajenju biljaka

    da i ja priUpitam.....

    imam drvo hibiskusa....veliko...lepo....vazda cvetno....al vazda i neke crne bubice.....nema shta nisam prskala....ne vredi....


    ae sad da vas vidim pametne....

  12. #42

    Odgovor: Zeleni kutak - pitanja, pomoć i saveti pri gajenju biljaka

    Citat zrNce kaže: Pogledaj poruku
    da i ja priUpitam.....

    imam drvo hibiskusa....veliko...lepo....vazda cvetno....al vazda i neke crne bubice.....nema shta nisam prskala....ne vredi....


    ae sad da vas vidim pametne....
    Kupis kesicu preparata Actara, koja ti kosta ne vise od 50 din u bilo kojoj poljo.apoteci, i poprskas-tvoj problem bice onda resen-kao rukom odneseno,ne znam kako,ali od kad koristim kosmodisk mene vise ne bole za tim ko je pametan a ko ne.
    ...................

  13. #43

    Odgovor: Zeleni kutak - pitanja, pomoć i saveti pri gajenju biljaka




    a muharike!?









    hvala coA....

  14. #44

    Odgovor: Zeleni kutak - pitanja, pomoć i saveti pri gajenju biljaka

    Citat zrNce kaže: Pogledaj poruku



    a muharike!?









    hvala coA....
    No problemo.
    ...................

  15. #45

    Odgovor: Zeleni kutak - pitanja, pomoć i saveti pri gajenju biljaka

    Pozdrav svima

    imam mali-veliki problem.Gajim hortenzije u saksijama na terasi (nedostatak prostora).
    Od nedavno na obodu , pri vrhu starijih listova pocele su da mi se obrazuju tamno braon-bordov elike pege. Iste se potom javljaju i na sredini lista i posle ozvesnog vremena postaju bele.Tkivo nekrotira.
    Primetio sam isti proces i na mladim jos neotvorenim listovima pa cak i na stablu uglavnom pri vrhu biljke - tamna pega koja pocinje da beli u sredini.
    Ako neko moze da mi pomogne bicu veoma zahvalan.Imam i slike pa mogu eventualno da posaljem i mailom.
    Pozdrav ,
    Aca

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Browseri - pitanja, problemi, saveti
    Autor yige_gui u forumu Softver
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 07.05.2014, 13:56
  2. Pitanja, pomoc...saveti
    Autor bezec u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 12:41
  3. Šta znače botanička imena biljaka?
    Autor Bombica u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.02.2010, 14:03
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.06.2009, 18:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •