Мали екрани наших ТВ пријемника... - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 45
  1. #31

    Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Najnormalnija je stvar da se zastite autorska prava i na tome se radi svugde u svetu. Ne razumem problem.
    Zasto sada? Pa kada je najbolji trenutak?
    Ako je neka od televizija odvojila ogromnu sumu novca za kupovinu prava na emitovanje lige sampinjona, naprimer, najnormalnija je stvar da drzava nastoji da toj televiziji omoguci i valjanu gledanost.
    Poruku je izmenio Lilith_021, 30.10.2009 u 16:11
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #32

    Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Pa neka država omogućava sve što treba, ali pravovremeno...ne znam, ja sam mišljenja da treba podržavati javni rtv servis, ok...ali došlo je takvo vrijeme kada trebaš gledanost privuću kvalitetom i marketingom (bar su me tome učili ) a ne da zabranjuješ, kod mene to samo stvara revolt, i onda odbijam da gledam.

    Plati komentatore koje ljudi žele da prate, obavijesti par dana prije, malo bilbordi, malo ovo, malo ono...pa će ljudi da se zamisle, i da čekaju na tom kanalu...ovako...uskratiš bolje...pa ko voli nek' izvoli.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  3. #33

    Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Najnormalnija je stvar da se zastite autorska prava i na tome se radi svugde u svetu. Ne razumem problem?
    Zasto sada? Pa kada je najbolji trenutak?
    Ako je neka od televizija odvojila ogromnu sumu novca za kupovinu prava na emitovanje lige sampinjona, naprimer, najnormalnija je stvar da drzava nastoji da toj televiziji omoguci i valjanu gledanost.
    Veruj mi i pored "tuge" za delićem verovatno uskraćenih sadržaja (objasnih u prethodnom postu) apsolutno se slažem sa tobom. Trebaju i moraju se zaštititi autorska prava.

    Meni bode oči selektivnost, koje će sigurno biti. Selektivnost i u odnosu na one koji se štite i u odnosu na programe od kojih se štite.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #34

    Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Njihovo je da rade ono sto treba da rade, nase je da kritikujemo.. tek da ne pogube kompas.. Tako to ide i to je okej.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #35

    Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Pitajte i vi svog predsednika



    U najavi se kaže ovako: Na kraju 2009. godine, ali i na kraju decenije koja je bila vreme ekonomske i društvene tranzicije, građani Srbije mogu da postavljaju pitanja predsedniku Srbije Borisu Tadiću.

    Predsednik će na pitanja građana odgovarati uživo, u utorak, 29. decembra, od 21.15 na prvom programu RTS-a, u emisiji Srbija pita predsednika.

    Kako živimo i dokle smo stigli na putu u Evropsku uniju, koliko smo zadovoljni reformama i njihovim pravcem, šta radimo dobro, a šta loše, šta nas raduje, a šta tišti, kakva nam je ekonomija, politika, sudstvo, odnosi sa susedima i svetom, parlament, samo su neke od tema mogućih pitanja građana.

    Telefonska pitanja ne mogu biti duža od 30 sekundi i snimaju se automatski.

    Prvi put, građani mogu pitanja da pošalju i u video formatu, snimljena kamerom ili mobilnim telefonom. Video klipovi i MMS poruke mogu se slati na istu elektronsku adresu kao i obična pitanja, srbijapita@rts.rs

    Pitanja se mogu postavljati pre i za vreme emisije, a ekipa novinara RTS-a će ih pregledati i razvrstavati. Nastojaćemo da sva bitna pitanja koja građane interesuju budu postavljena u emisiji.

    Dakle, sve što ste želeli da znate o budućnosti Srbije pitajte predsednika i reći će vam se. Povedite računa da je ipak kraj godine i da ne opteretite predsednika besmislenim temama.

    ceo tekst
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  6. #36

    Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Bosna srebrena


    sreda 27. januar u 21


    Dokumentarni film: Bosna srebrena - marš smrti i slobode 2009.

    Dokumentarana emisija autora Petra Ilića o srebeničkoj tragediji snimana na maršu Nezuk-Potočari u julu 2009.

    Osvrt na srebreničku tragediju,razgovor sa učesnicima u maršu , vojnicima holandskog bataljona 1995, preživelim sa marša 1995, političarima, verskim vođama, međunarodnim zvaničnicima, koji su učestvovali u maršu.

    Uz arhivu iz jula 1995, pokušali smo da objektivno prikažemo okolnosti koje su dovele do srebreničke tragedije,žrtve sa obe strane, suđenja, uzroke tragedije, odnos Srba i srpskih vlasti, kao i odnos BiH vlasti i međunarodne zajednice prema srebreničkoj tragediji....

    Autor: Petar Ilić
    Direktor fotografije: Zlatko Milutinović
    Montaža: Aleksandra Milovanović
    Produkcija B92 2009.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  7. #37

    Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Citat lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    bosna srebrena


    autor: Petar ilić
    direktor fotografije: Zlatko milutinović
    montaža: Aleksandra milovanović
    produkcija b92 2009.
    Баш сам се питао шта је узрок емисијама о Милошевићу и Лори на У92... увод у велико финале...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #38

    Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Uručene nagrade Oskar popularnosti


    9. februar 2010. | 23:26 | Izvor: B92

    Beograd -- U Centru Sava održana je 31. manifestacija "Oskar popularnosti" na kojoj su se statueteom domaćeg Oskara okitili najbolji pevači, glumci i voditelji u 2009.

    Za ličnost godine progalašen je treter fudbaske reprezentacije Srbije Radomir Antić dok je specijalnu nagradu koja nosi ime osnivača oskara popularnosti "Zorana Predića" dobio Srđan Šaper.

    Oskar popularnosti organizovao je magazin "Puls", sadašnji nosilac licence a pobednike je odredila publika koja je do ponedeljak mogla da glasa za svoje favorite.

    Najpoznatiji sportisti, glumci, pevači i voditelji u Srbiji crvenim tepihom ušetali su na ceremnoji dodele oskara popularnosti. Među njima je bilo legendi estrade i glumišta.

    Većina dama je došla u večernjim toaletama, a neki su poneli i svoj Oskar popularnosti osvojen nekih ranijih godina.

    Ceremoniju dodele otvorila je rok grupa Van Gog koja je dobila dva Oskara - za najbolji bend i najbolji koncert održan prošle godine.

    U kategoriji najbolje radio emisije pobedio je tandem Gorica Nešović i Dragan Ilić uz čiju se emisiju "Dizanje" bude mnogi.

    "Moj prijatelj Moki kaže da ne znaš ko je kakav dok se ne pojavi na Pinku, pa eto... ali, ne brini Verane, vratićemo se", rekli su voditelji "Dizanja".

    Za glumicu godine proglašena je Sloboda Mićalović, a za glumca Milan Gutović.

    Naši najbolji teniseri Jelena Janković i Novak Đoković su sportisti godine.

    Po glasovima publike, pop pevačica i pevač godine su Aleksandra Radović i Vlado Georgiev.

    Film godine ostvarenje "Tamo i ovde" reditelja Darka Lungunova, serija godine je "Ranjeni orao" Zdravka Šotre.

    Specijani gosti bili su bile su glumice Tanja Bošković i Anica Dobra, bend "Sevdah bejbi", "Plavi orkestar", Sergej Ćetković, Jelena Tomašević i mnogi drugi koji su Oskar populatrnosti osvojili ranijih godina.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #39

    Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Ovaj pokusaj shaljenja na racun sirotinje raje se sa novosadske RTV seli na B92.

    A, sta kazes?
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  10. #40

    Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Ne znam zašto sam mislila da bi RTS mogao da snimi normalnu emisiju o bilo čemu.
    Omaž Arsenu Dediću se na kraju pretvorio u zbrajanje koliko je pokojnik imao prijatelja među srbima. I šta je Srbija značila za njegovu karijeru, a značila je sve.

    Celu smejuriju vodi gluperda:



    Poruku je izmenio Lilith_021, 18.08.2015 u 22:22
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  11. #41

    Re: Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam zašto sam mislila da bi RTS mogao da snimi normalnu emisiju o bilo čemu.
    Omaž Arsenu Dediću se na kraju pretvorio u zbrajanje koliko je pokojnik imao prijatelja među srbima. I šta je Srbija značila za njegovu karijeru, a značila je sve.

    Celu smejuriju vodi gluperda:



    Absolutno tacno.
    Kroz celu emisiju koja je trebalo da oda pocast Velikanu isijavalo je, onako iz offa, da je Arsen ustvari bio Srbin i emisiji je to i bila i namera. a ne da oda priznanje velikom umetniku.



    Ispred mene grad. .
    Grad nema vrata .
    Ja nemam kljuc.

    Arsen
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #42

    Odgovor: Re: Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam zašto sam mislila da bi RTS mogao da snimi normalnu emisiju o bilo čemu.
    Omaž Arsenu Dediću se na kraju pretvorio u zbrajanje koliko je pokojnik imao prijatelja među srbima. I šta je Srbija značila za njegovu karijeru, a značila je sve.

    Celu smejuriju vodi gluperda:



    Absolutno tacno.
    Kroz celu emisiju koja je trebalo da oda pocast Velikanu isijavalo je, onako iz offa, da je Arsen ustvari bio Srbin i emisiji je to i bila i namera. a ne da oda priznanje velikom umetniku.



    Ispred mene grad. .
    Grad nema vrata .
    Ja nemam kljuc.

    Arsen
    Mi izgleda nismo gledali istu emisiju!?!
    Nikako se ne bih složio sa vašim zaključkom.

    U redu, voditeljka baš nije bla na vrhunskom nivou, ali greške sam pripisao jedino kratkom vremenu za pripremu emisije uživo sa velikim brojem priloga. Nikakvo "srbijanje" nisam osetio.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  13. #43

    Re: Odgovor: Re: Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam zašto sam mislila da bi RTS mogao da snimi normalnu emisiju o bilo čemu.
    Omaž Arsenu Dediću se na kraju pretvorio u zbrajanje koliko je pokojnik imao prijatelja među srbima. I šta je Srbija značila za njegovu karijeru, a značila je sve.

    Celu smejuriju vodi gluperda:



    Absolutno tacno.
    Kroz celu emisiju koja je trebalo da oda pocast Velikanu isijavalo je, onako iz offa, da je Arsen ustvari bio Srbin i emisiji je to i bila i namera. a ne da oda priznanje velikom umetniku.



    Ispred mene grad. .
    Grad nema vrata .
    Ja nemam kljuc.

    Arsen
    Mi izgleda nismo gledali istu emisiju!?!
    Nikako se ne bih složio sa vašim zaključkom.

    U redu, voditeljka baš nije bla na vrhunskom nivou, ali greške sam pripisao jedino kratkom vremenu za pripremu emisije uživo sa velikim brojem priloga. Nikakvo "srbijanje" nisam osetio.
    Na stranu voditeljka cije vodjenje emisije mozemo i pripisati kratkom vremenu za pripremu
    mada bih ja pre rekao da je u pitanju prirodni talenat , ali evo kako sam dosao do tog zakljucka ...primecivanja , koja je bila svrha i cilj ove emisije.
    Svi snimci sa Arsenom su bili iz arhive RTSa . svi ljudi u insetima iz raznih emisija su bili Srbi , sve njegove pesme iz beogradskog studija ....
    da nabrojim neke......Od glave do pete...obraz uz obraz ..sedmorica mladih ....Momo Kapor i Dtsko Radovic , Mika Antic i Arsen.....Beogradsko prolece.... pa insert sa koncerta sa Borom gde Arsen peva pesmu o Bori ......plus prica Matije Beckovica " Arsenija ( ne Arsena ) od oca Jovana i majke Jelke , hteli smo da primimo u SANU ali smo odustali i to je velika greska.
    Usput, citao sam njegov nedavni intervju u kojem kaze da mu je otac bio pravoslavac a majka katolkonja , koja se ,uzgred, zvala Veronika
    Nije on mnogo drzao do toga , nije mu bilo bitno, verujem da je bio iznad tog svrstavanja kako je Matija pokusao a i cela emisija.
    A Bora Corba je posebna prica.
    On je zvao Arsena za vreme rata koji je stanovao u toj ulici broj 4 , u Zagrebu pa je morao da ode u Sibenik , jer je bio u nemilosti . sto narod treba da navede na zakljucak ...jer je Srbin.
    U jednom od njihovih telefonskih razgovora , kaze Bora , Arsen mi je rekao " kazi sve ono sto sam je cutao ( tako otprilike )
    Kornelije ga je ispravio i rekao da je imao kucu u drugoj ulici broj 5. ( dolazio kod njega kuci sa Zdravkom Colicem)
    Bora laze.
    Moze mu se , misli , jer nema Arsena.
    Znaci ...moralna nula/.
    Arsen je cenio Zorana Predina , Voleo Montena , Okudzavu , onog Italijana ,

    U tom istom intervjuu kaze Arsen da se sa Borom nije video od tih koncerata , za vreme rata je ucestvovao , na svoj nacin , pesmom , u odbrani zemlje ..ili u agresiji .....kako ko gleda.

    Sada ce ga mozda neki Srbi manje ceniti i voleti .
    Ukoliko budu verovali njemu.
    Ukoliko veruju Bori , nece.

    Ja verujem njemu.

    Na osnovu svega ovoga ......dosao sam do zakljucka koji navedoh.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  14. #44

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Nisam gledala emisiju,ali ne razumem ovajj'argument' oko inserata?sta je tu cudno,izvadili ljudi iz arhive rts'a ono sto su imali,uostalom u to vreme ssu te emisije gledane na podrucju cele bivse nam zemlje.

  15. #45

    Odgovor: Re: Odgovor: Мали екрани наших ТВ пријемника...

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku

    Mi izgleda nismo gledali istu emisiju!?!
    Nikako se ne bih složio sa vašim zaključkom.

    U redu, voditeljka baš nije bla na vrhunskom nivou, ali greške sam pripisao jedino kratkom vremenu za pripremu emisije uživo sa velikim brojem priloga. Nikakvo "srbijanje" nisam osetio.
    I ja bih rado pripisala greške kratkom vremenu da joj ne poznajem minuli rad. Žena je preopsednuta samom sobom da bi ozbiljno mogla da se pozabavi bilo kim drugim. Tijanićeva zaostavština i biće tu dok se ne pojavi neko ozbiljan da rastera to pretenciozno mlaćenje praznom glavom.
    Ona mi je iz plejade onih što prenose eurosong i dodelu oskara pa se smrtno uvrede što svet nije prepoznao našu najboljost u muzici Gorana Bregovića, filmovima Dragana Bjelogrlića itd... Kapiram da ne znaju da imamo i bolje ali nebi trebalo da rade posao koji rade. Smatram da neko ko prima lepu platu iz budžeta republike Srbije mora da ima bar malo gladi za znanjem i izučavanjem materije kojom se bavi.

    Čuj nije bilo srbijanja?!
    Jesi li ti gledao emisiju u kojoj su, o Dediću, pričali Bora Đorđević i Matija Bećković?
    Romansiran osvrt na njegovo mešovito poreklo i stradanje u vidu odlaska iz Zagreba u Šibenik devedesetih.
    O muzici, aranžmanima, orkestriranju pa i tekstovima skoro ništa.
    Ja sam očekivala nešto drugo.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.08.2009, 07:32
  2. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.07.2009, 20:19
  3. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  4. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 00:32
  5. Ваше име на јапанском
    Autor StOlA u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 22.02.2009, 14:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •