Srbi, narod najstariji? - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 82
  1. #46

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Jašena i porobljavana Srbija vekovima sa svojim žiteljima pokušava da opstane i preživi sve izazove trenutka i šireg vremena. Sve to ostavlja tragove na razne načine i različitim sredstvima. Gledajući lično i svojeglavo mogu da se lupam u grudi pričam priču o nebeskom narodu, ali gledajući hladne glave i razložno nemogu da prenebegnem mnoge činjenice koje su uticale i utiču na stav, ponašanje i opšte formiranje lika srbskog žitelja. Okupacija Srbije kroz mnoge godine ostavila je traga i na demografski lik Srbina. Prolazeći. porobljavajući i povlačeći se mnoge vojske su ubeležile recke, koje milom, a i mnogo više silom kod srbskih žena i devojaka, ostavljajući potomke, identifikovane ili najčešće neidentifikovane, a podmetnute zakonskom ocu, a ne biološkom, a sve to zbog vremena, okruženja ili bruke i sramote. Pri mnogim ratovima i okupacijama, vojska ubija, pljačka i siluje. Raznorazni šljamovi prate tu istu vojsku i pošto nemaju muda za rat imaju za zavlačenje po kućama i pravljenje dece. Takođe pri svim tim ratovima u vojsku i odbranu su odlazili zdravi i sposobni, a oni (nek me izvinu), kljakvi i nesposobni su ostajali da čuvaju žene i nezbrinutu decu, ali najčešće žene. Setite se povlačenja Srbske vojske preko Albanije. Sve što je bilo dobro, muško, otišlo je iz Srbije van, a nesposobni, normalno i prevaranti, su ostali da čuvaju žene četiri godine. U tom čuvanju su im zdušno pomagali i okupatori. I da nebi gnjavio dalje, sada vidite koji su naši koreni i zašto smo takvi kavi smo. Pa nemojmo mnogo osuđivati Ameriku i pričati koji su njihivi koreni, oni ih barem znaju, a mi ? Mi će mo i dalje biti "nebeski" narod.
    In vinas veritas

  2. #47

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Naravno da smo najstariji narod.....nek proba neko da kaze drugacije..

  3. #48

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Sve što se radja, nastaje, to i izumire, nestaje.

    Istorija je puna dokaza za to.

    A dali su Srbi najstariji - to se može gledato i ovako:

    Milije bi mi bilo da pripadam narodu koji je u usponu ka svom zenitu, nego narodu koji je zentit prešao pre 6-700 godina, koji životari slaveći taj predjeni zenit i nezadrživo gazi u svoj nestanak jer mu je glava okrenuta unazad umesto ka onome šta je ispred njega.

  4. #49

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Srbi su medju najstarijim narodima.

    Albanci sigurno medju najmladjim, prosek godina im je oko 22...
    Poruku je izmenio Leonard Peltier, 06.08.2008 u 12:32 Razlog: slovo

  5. #50

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    hehe.. umreh od smeha, da izvinite.., al budala ima
    Cunjam po nekim drugim forumima, tražim nešto o grbu Srbije sa veprom, tražim u guglu i koječemu, pa mi izbacuje sve neke foruma, kafiće tamo.
    Ovaj citat sa Stormfront-a je za ovu temu. Nadam se da ne činim ZLOOOOO...!!!

    "Srpski grb i srpska heraldika uopste, braco moja draga, nemaju veze ni sa Vizantijom a jos manje sa zapadnom Evropom. Srpski grbovi i heraldika ne poticu iz srednjeg veka. Ovaj krst na stitu takodje nema nikakve veze ni sa Hriscanstvom (kako to danas mnogi tumace) niti ova cetiri S imaju veze sa ocilima.
    Srpski simboli vuku svoje postojanje u dubokoj praistoriji od prvog ljudskog shvatanja sveta u kome zivimo i prvih ljudskih saznanja uopste, ali su najcesce zatrpani slojem istorijskog blata i prasine (koja nam se vec nekoliko vekova unazad konstantno baca u oci da ne bi slucajno doznali i videli istinu), i to slojem debelim nekoliko milenijuma. Zar vi stvarno mislite da smo juce sa Karpata sisli i da se danas ponosimo simbolima koji nasi ustvari i nisu? Varate se braco moja draga. I Orlovi i Zmije i Zmajevi i Vukovi i kosmicki krst, sve su to simboli srpske heraldike koji nas prate takoreci od naseg postanka.

    Ne zaboravite jednu stvar, sam Despot Stefan Lazarevic je na mramornom stubu napisao da mu je otac glavu izgubio na polju Kosovu 6897. godine. Kazu, i kalendar smo od drugih uzeli. Hmm... ali kako to onda da se to Stefanovo racunanje vremena ne poklapa sa racunanjem vremena nekih drugih antickih naroda? Razlika u racunanju, velikih ili malih (neke su samo par godina a neke i malo vise Boga mi) ima. Pa od koga ga to onda prepisasmo i preuzesmo? Od Vizantije? Zapadne Evrope? Ma nije nego! Pre sedam i po hiljada godina niko o Vizantiji ni sanjao nije..."
    Poruku je izmenio Leonard Peltier, 07.08.2008 u 00:50 Razlog: Link ka drugom forumu
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  6. #51

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    3.
    U najstarije doba svi Sloveni (Slaveni) su imali za sebe opšti naziv Srb, što znači srodni. Naziv Slaveni javlja se tek od VI. veka. Ono dolazi od osnove slov, slav, koja je u vezi sa kleu, klou i označavalo je prvobitno stanovnike oko podvodnih krajeva, reka i jezera. I danas još u svim slavenskim krajevima postoje mnogi nazivi reka i potoka i bregova sa izvorima pod imenim Slavljan, Slavnica, Slave, Slavište, Slavinac, Slovinje, Slovac... U Poljskoj je poznato čak jedno selo Slovenija sa izvorom vode koja je bogata gvožđem. Kod nas se sve do sada očuvala fraza da je „oslavilo proleće“, kada počne otapanje snega i zastruje vode. Uostalom, svi mi znamo za slavinu i za šta služi...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #52

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    4.
    ... Drugo staro ime koje izvesni pisci Srednjeg veka spajaju sa slavenskim i koje se, doista, sreće sa Slavenima od Baltičkog mora pa do Alpa, jeste ime plemena Anta. Ali, i taj naziv, za koji se danas uzima da je označavao istočna slavenska plemena, uglavnom Ruse, nije slavenskog porekla. Biće da je on u vezi sa nazivom Veneta, koji su bivstvovali od Karpata do Baltika i koje na tom području pominju pisci kasne antike. Šireći se u tom pravcu, Slaveni su asimilovali jedan deo tog starog plemena i dobili delimično po njemu tu oznaku, koja se odražavala za neka slavenska plemena čak i posle, na jugu, sve do novijeg vremena (na pr. Wenden, Winden, kako Nemci, još u XIX veku, među ostalima pominju ponajčešće Slovence).

    Stari pisci su osim imenom Vendi, odnosno Anti, Slavene još zvali i Sarmati. Sarmatija je stari naziv za sadašnju oblast u južnoj Rusiji, između Visle i Volge...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #53

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    prilikom rekonstrukcije trase autoputa Beograd -Zagreb,na lokalitetu MITROVACKA PETLJA kod Srtemske Mitrovice otkriveno je 57 grobova datovanih u I i II vek nase ere (ARHEOLOSKA ISTRAZIVANJA DUZ AUTOPUTA KROZ SREM,Novi Sad,1995,strane 195-218,antropoloskomk analizom medicinskog fakulteta u Novom Sadu,utvrdjeno je da su Rimljani potvrdjeni u samo dva groba,Germani u 3,dok je ostaliih 52 potvrdjeno kao slovenski(srpski)arheolog koji je pisao izvestaj naveo je samo,da je u pitanju greska,i precutao nalaz......to je konkretni materijalni dokaz za prisustvo Srba jos pocetkom nove ere na ovim prostorima,i umesto da bude objavljen sa odusevljenjem,on je precutan.....pa neka neko kaze da Srbi nemaju anticku istoriju...

  9. #54

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    U prilog tvrdnje prethodnog posto evo još jednog primera:

    Feliks Mileker je u svojoj knjizi Kratka istorija Srba u Banatu (Kurze Geschicte der Serben im Banat), na samom početku napisao i ovo:
    „U Banatu je oduvek živela mešavina naroda. Zato nije čudo da su u njemu već u najstarija vremena pojavljuju i Sloveni.
    Već i Kastorijusova karta sveta, koju je prvu objavio Pojtinger i zato je nazvana Tabula Peutingeriana, a koja je sačuvana iz III veka, sadrži dva toponima izrazito slovenskog porekla. Prvi je Berzovija i drugi Dijerna. Berzovija se nalazila na putu Lederata (Ram) – Tibiskum (kod Karansebeša) i odgovara današnjem Židovanu na reci Berzava, čije je ime sačuvano do danas. Osnova imena je slovenska reč „brza“. Drugo ime Dijerna, koje se na jednom kamenu pojavljuje u obliku Černa, takođe još živi u nazivu reke Černa, na kojoj se nalazilo naselje nedaleko od Oršave, a na slovenskom označava „crno“. Oba imena dokazuju da su ih dali Sloveni...“
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #55

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    U prilog tvrdnje prethodnog posto evo još jednog primera:

    Feliks Mileker je u svojoj knjizi Kratka istorija Srba u Banatu (Kurze Geschicte der Serben im Banat), na samom početku napisao i ovo:
    U Banatu je oduvek živela mešavina naroda. Zato nije čudo da su u njemu već u najstarija vremena pojavljuju i Sloveni.
    Već i Kastorijusova karta sveta, koju je prvu objavio Pojtinger i zato je nazvana Tabula Peutingeriana, a koja je sačuvana iz III veka, sadrži dva toponima izrazito slovenskog porekla. Prvi je Berzovija i drugi Dijerna. Berzovija se nalazila na putu Lederata (Ram) Tibiskum (kod Karansebeša) i odgovara današnjem Židovanu na reci Berzava, čije je ime sačuvano do danas. Osnova imena je slovenska reč brza. Drugo ime Dijerna, koje se na jednom kamenu pojavljuje u obliku Černa, takođe još živi u nazivu reke Černa, na kojoj se nalazilo naselje nedaleko od Oršave, a na slovenskom označava crno. Oba imena dokazuju da su ih dali Sloveni...
    posto sam arheolog i znam da nasi profesori prikrivaju istoriju,potpuno podrzavam prethodnika...i malo cu vise pisatri na ovu temu....jer toliko je prikrivana i sakrivana prava istorija srpskog naroda...da je to svaki put izazivalo revolt medju vecinom studenata koji proucavaju tu temu...na tabuli peutengeriani postoje i mesta serbinum,serbis,serbiodunum,serbinon....

  11. #56

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    5.
    Kao što je već rečeno, ime Slaveni označava stanovnike oko podvodnih krajeva, reka i jezera. Stara postojbina Slavena bila je doista u onom vodama bogatom i šumovitom kraju od Karpata i Bisle do Dnjepra, severno od područja crnomorskih stepa. Stari pisci izričito kazuju kako Slaveni „za naselja imaju močvare i šume“ (Jordanes); „štuju reke i nimfe“ (Prokopije); „stanuju u šumama oko reka, po močvarama i pri jezerima, gde se teško dolazi“ (Pseudo Makarije)...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #57

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    6.
    Posle velike Seobe naroda Slaveni, a naročito Zapadni, pojavljuju se u istoriji kao nastanjeni zemljoradnički i stočarski narod. Slaveni su, kao i brojni drugi narodi onoga doba, bili junačni i hrabro su se borili kada su bili napadnuti od neprijatelja. Za vreme Atile oni su uz Hune potresli celu zapadnu Evropu. Već pomenuti pisci iz VI veka opisuju Slavene kao mnogobrojan narod sa svežim licem i rusom kosom (možda otud i naziv za Ruse?). Živeli su u sirotinjskim selima, koja behu udaljena jedna od drugih. Bili su dobrodušni, gostoljubivi poštovali su starije i voleli muziku i pesme. Sa svojim zarobljenicima oni su postupali puno blaže od ostalih naroda i posle izvesnog vremena puštali su ih na slobodu. U borbu su išli peške, bez pancira u lakoj košulji od platna, dok su od oružja nosili koplje, luk i strele i drveni štit. Na dugačkim kopljima Slaveni su umesto ratnih zastava nosili svoje bogove od drveta. Loše osobine Slavena su bile preosetljivost, nesloga i težnja za međusobnim zađevicama. Kada je propala Atilina carevina i Slaveni su se podelili na više manjih knežina i opština, koje su živele u zavadi. Ređe su se ujedinjavali radi zajedničke odbrane od drugih naroda. Zbog toga su ih susedi lako pobeđivali, kada god bi na njih udarali udruženi (kao što su i radili Nemci, Mađari, Avari i drugi), bez obzira na njihovu brojnu veličinu i veliku hrabrost...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #58

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ..na tabuli peutengeriani postoje i mesta serbinum,serbis,serbiodunum,serbinon....
    ok, ali ne može se rekonstruisati poreklo naroda samo na osnovu toponima
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #59

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    ok, ali ne može se rekonstruisati poreklo naroda samo na osnovu toponima
    Naravno. S tim sto se u otkrivanju svog porekla Srbima treba oduzeti, pretpostavljam, i nalaze dokazanih grobnih mesta, kao i druge materijalne dokaze i metode uobicajene za dokazivanje porekla drugih naroda. Osim toga, verujem da bi bilo dobro da se za svaki dokaz Srbima trazi i dodatna ekspertiza Haskog tribunala, da se kojim slucajem ne ogresimo o demokraticnost, ili, sto je jos gore da se ne prosvercuje neki kostur kao moguci ratni zlocinac...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #60

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Naravno. S tim sto se u otkrivanju svog porekla Srbima treba oduzeti, pretpostavljam, i nalaze dokazanih grobnih mesta, kao i druge materijalne dokaze i metode uobicajene za dokazivanje porekla drugih naroda. Osim toga, verujem da bi bilo dobro da se za svaki dokaz Srbima trazi i dodatna ekspertiza Haskog tribunala, da se kojim slucajem ne ogresimo o demokraticnost, ili, sto je jos gore da se ne prosvercuje neki kostur kao moguci ratni zlocinac...
    Ova tema je posvećena otkrivanju istorijskog porekla koliko se sećam, ne vidim razloga za politikantske spekulacije. Ukoliko nisu maliciozne, kao i obično
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2015, 13:32
  2. Kosovo ili EU - šta će narod izabrati
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 10.10.2011, 12:25
  3. Sloveni,Jedan Narod?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 09.06.2011, 16:58
  4. SRBI gde smo to mi?
    Autor Solomun u forumu Religija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 01.11.2008, 23:35
  5. Srbi gamer-i
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.05.2007, 00:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •