Srbi, narod najstariji? - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 82
  1. #31

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    U nekom od stihova se spominje "tetkica serpkica"
    A ja se pitao šta to znači

  2. #32

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Jooooooooooj jedva cekam da neko finansira istrazivanje porekla slavenskih naroda pomocu DNA analize pa da vidimo ko i kada...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #33

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Док Американци нису ни постојали, док су шваба и енглез јели свињу рукама, док су гладни вукови завијали око Лондона и енглеских дворова, Срби су јели у златном посуђу, писали златним словима. Док је Српски цар имао 500 немачких плаћеника, у својој стражи Американци нису ни имали цара. Док је цео свет био у мраку Срби су измислили струју.

    Најкраће речено Срби су Божји народ.
    Tipičan primer neobrazovanog klinca.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  4. #34

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Ovakve "price" samo podsticu intelektualnu sklerozu.
    Dajte ljudima mogucnost da razmisljaju o (svetlijoj) buducnosti a ne nekoj spekulativnoj proslosti.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  5. #35

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Ne mogu da se nacudim kakvih sve likova ima...
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  6. #36

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    nisam dobro skinuo, ali evo nešto o Srbima i amebama ko je prvi a ko drugi nastao. ovo je sa sajta jajomlat magazina, sve istina 100%!

    U početku bejahu amebe
    Istina o...

    Kula Vavilonska

    .... postanku, prepričana običnom čoveku
    - prašinaru, radniku u tri smene ne bi bila

    ...u početku beše reč i reč bi u Boga
    I Bog beše reč...

    nego onako kako činjenice kažu:

    U POČETKU BEJAHU AMEBE...

    ...mala bića, mnogo mala da i nisu nacionalno opredeljena.

    Tek onda beše Bog, koji je imao gore navedenu reč, te je znao pričati, a pričao je srpkim jezikom, da ga ceo svet razume. Jer kakav bi to Bog bio da ga na nekom kraju vaseljene određeni homosapijensi ne razumeju. S toga je Bog pričao srpski i svi su ga razumeli. Doduše, svi su ga čuli, ali se većina pravila da ga ne razume ili ne čuje.

    Bog je pričao srpskim jezikom i bio je Srbin, zaista vam kažem da je bio Srbin. Ovu tvrdnju potkrepljuju mnogobrojne fotografije na zidinama manastira što srpskih, što ne srpskih gde se Bog prikazuje kao bradonja koji pokazuje tri prsta.

    Sa tri prsta!

    Bog vide da mu je sa amebama dosadno pa stvori dvoje, po dvoje srpčadi da se smeje. I vide da je dobro. Te ih ostavi da žive u Velikoj Srbiji koja je po predanju bila do Tokija. To su Istorijske granice Srbije (ovde je reč ,,Istorija" napisana prvim velikim slovom, jer je Istorija naša majka i učiteljica, retka pojava koja je na našoj strani).


    Bog je čuvao Srbe i puštao ih je svud po Velikoj Srbiji da se razmnože i da rade šta 'oće osim dve stvari:

    1. - da ne pecaju kašikarom amebe koje nisu ugrožavale suverenitet i teritorijalni integritet Velike Srbije.

    2. - da ne beru plod sa drveta šljive, a onda ga meću u kom, a kom ture u veselu mašinu, pa piju rakiju.

    U neko vreme (pred izbore) Bog se plavim vozom vozao po svom carstvu, u stvari išao je u obilazak šljivika. Kada je stigao na odredište, imao je šta da vidi, obrane mu šljive!!!
    Brzo se uputio u Vavilon (kasnije zvan Skadar) i zateče Srbe kako piju rakiju i jedu paprikaš od ameba.

    Momentalno ih je poslao na prinudan rad da ziđu Skadar na Bojani, u nekim izvorima kula Vavilonska. Pod dejstvom rakije mnogi mnogo pijani Srbi počeše da brslaju jezikom i da mumlaju. Nisu mogli red cigli da zamalterišu. 'Nako pijani su neku trebu zazidali, ali im se svejedno srušile zidine. Nasta svađa ko je kriv, pa ne mogavši se dogovoriti, optužiše vile i grablje.

    Ovi na građevini što su se uspeli skontati međusobno izdvojiše se u grupe i tako nastade raskol i nastaše strani jezici i nastaše stranci. Srbi su do dana današnjeg nepovratno izgubili svoje teritorije, a prokletstvo otcepljivanja i pravljenja novih nacija od Srba traje i danas.

    Tako imamo Šokce, Bunjevce, Crnogorce, Bošnjake, Muslimane...
    Tako je uistinu bilo i ko vam veli drugačije istinu vam ne govori, vrane mu mozak popile.

    Aman.

  7. #37

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    sve ti je to moj do mojega
    i uostalo mislim da bi pitanje trebalo postaviti
    Srbi, narod do kad će postojati ?
    a taman nam je krenulo super

  8. #38

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Mislim da su Adam i Eva imali neku garderobu,ali samo listiće

  9. #39

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Kako je krenulo uskoro cemo svi pod jednu krusku...

  10. #40

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Gilgamesova tetka je bila srpkinja.
    U nekom od stihova se spominje "tetkica serpkica"

    Ne mogu da odolim, koliko god puta vidim ovaj post, zacenjujem se od smeha..
    Bravo

    a to za tetkicu, niko ne spori
    ni za zemljaka nam Gilgameša
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #41

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Uvek mali narodi imaju kompleks,pa ne čudi... Zato nas mal' mal' , pa povuku za uši , jer nekada preteramo... Nije to ništa novo nit' za narode niti za ljude... Vadi nas što iz tog kompleksa proističe bolesna ambicija da se dokažemo po svaku cenu,pa stvarno je činjenica da imamo ovako mali kadrove i u strukama i u sportu...

    Nemam koju drugu zemlju da volim niti drugi grad do svog,a priznati moram da samo Hvar u Hrvatskoj ili Boka u CG imaju više znamenitosti nego Srbija zajedno,ne baš bukvalno,al' skoro da je tako... Provincije u Italiji,Španiji,Francuskoj i naročito ostalim kolonijalnim (lopovskim) zemljama ne smem ni da gledam,a mi nebeski narod bi bar Beograd imali na nivou da ga ne bombarduju svakih 40-50 godina,što prijatelji,što neprijatelji...

    Zato onda sve organizujemo najbolje i jedino kod nas je lepo za provod,jer se najjeftinije krka i loče uz najjeftinije,a najlepše devojke... Jbg nekad je lepo i znati,a ne samo imati... Lako je kada imaš... Nismo mi nebeski narod sa pola turske i švapske krvi i pored slovenske duše krivi što smo takvi kakvi smo...

  12. #42

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Uvek mali narodi imaju kompleks,pa ne čudi... Zato nas mal' mal' , pa povuku za uši , jer nekada preteramo... Nije to ništa novo nit' za narode niti za ljude... Vadi nas što iz tog kompleksa proističe bolesna ambicija da se dokažemo po svaku cenu,pa stvarno je činjenica da imamo ovako mali kadrove i u strukama i u sportu...

    Nemam koju drugu zemlju da volim niti drugi grad do svog,a priznati moram da samo Hvar u Hrvatskoj ili Boka u CG imaju više znamenitosti nego Srbija zajedno,ne baš bukvalno,al' skoro da je tako... Provincije u Italiji,Španiji,Francuskoj i naročito ostalim kolonijalnim (lopovskim) zemljama ne smem ni da gledam,a mi nebeski narod bi bar Beograd imali na nivou da ga ne bombarduju svakih 40-50 godina,što prijatelji,što neprijatelji...

    Zato onda sve organizujemo najbolje i jedino kod nas je lepo za provod,jer se najjeftinije krka i loče uz najjeftinije,a najlepše devojke... Jbg nekad je lepo i znati,a ne samo imati... Lako je kada imaš... Nismo mi nebeski narod sa pola turske i švapske krvi i pored slovenske duše krivi što smo takvi kakvi smo...
    slovensku krv smo izgubili dok smo bili jos pod avarima
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  13. #43

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    slovensku krv smo izgubili dok smo bili jos pod avarima
    Citao sam negde da vecina atoma u nasem telu se nekoliko puta promeni za vreme zivotnog doba individue. Materija stalno cirlukise.

    Tako zamisljam i narode. Kostur od kulturnog nasledja i tradicije ostaje ali se geni polako menjaju...

    Tako danasnji Grci genetski nemaju bas puno veze sa antickim Grcima, ni Turci sa ranijim Turcima a veliki pljosnati nos, kose azijske oci i procelava glava karakterise samo izuzetno mali broj Madjara.
    Tako je to i sa Srbima, poneke osobine se jos mogu prepoznati na pojedincima ali sve vise tezimo jednoj zjednickoj genetskoj strukturi, koja se cak nece zvati ni Evropa, vec Svet.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  14. #44

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    1.
    Sve češće pomišljam da Srbi uopšte i nisu narod, već samo mit, fikcija i jedno iracionalno stanje frustrirane i raspolovljene i do jaja međusobno suprotstavljene kolektiivne svesti jedne skupine ljude zalutale u hodnicima vremena...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #45

    Odgovor: Srbi, narod najstariji?

    2.
    Srbi su oduvek bili polarizovani. Oduvek nedisciplinovani. Oduvek iracionalni i svojeglavi. Reč inat, jedino kod Srba ima blago pozitivnu konotaciju i pored izreka i poslovica koje takvo ponašanje osuđuju. Jedino kod Srba gordost je vrlina, pa su je pretočili u imena Gordana i Gordan. Valjda, opet, zbog tog inata...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2015, 13:32
  2. Kosovo ili EU - šta će narod izabrati
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 10.10.2011, 12:25
  3. Sloveni,Jedan Narod?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 09.06.2011, 16:58
  4. SRBI gde smo to mi?
    Autor Solomun u forumu Religija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 01.11.2008, 23:35
  5. Srbi gamer-i
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.05.2007, 00:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •