Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Kada bi se raspisao referendum o zajednickoj drzavi Srbije i Republike Srpske, sta bi

Učesnika ankete do sada
78. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • DA

    48 61.54%
  • NE

    30 38.46%
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 87
  1. #31

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Нисам из Централне Србије нити Војводине, тако нешто не постоји. Ја сам из СРБИЈЕ! Која садржи РС и Токио . А РС је део Србије (ускоро и официјално признат) хтела ти то или не.

    Одговорила си само на један део поруке а извукла се да не одговориш на све остало што је и много важније.
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Velika Srbija...........a gde je to ?? Neki su hteli to po svaku cenu ,i na bilo koji nacin,ceo svet je video sta su postigli,da ne kazem sta,svi znamo.
    No me toques
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Bravo Mari! Velika Srbija.... To je isto ko sto svi zele veliku sredjenu kucu sa velikom bastom i savrsenim travnjakom. A niko ne razmislja da u kuci treba da je slozno i niko ne razmislja o tome da tu kucu treba odrzavati i postaviti pravila tako da svima bude dobro. Niko ne razmislja o sisanju travnjaka ispred kuce ili o uvodjenju grejanja. I ljudi se mnogo bolje i prijatnije osecaju u sobi koja je mala, sredjena i kompaktna nego u sobi koja je ogromna i gde je sve prazno, neokreceno i neuredjeno. Bolje biti u maloj sredjenoj zemlji nego u velikoj sa mnogo problema.

    I glasala sam za ne spajanje.
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Нисам из Централне Србије нити Војводине, тако нешто не постоји. Ја сам из СРБИЈЕ! Која садржи РС и Токио . А РС је део Србије (ускоро и официјално признат) хтела ти то или не.

    Одговорила си само на један део поруке а извукла се да не одговориш на све остало што је и много важније.
    Ja bih samo da te priupitam ko je tebi ulio u glavu tolika sranja o svemu tome?

    Nije valjda da ti to stvarno mislis?

    RS i Tokio nikada nisu, niti ce biti deo srbije. Osvesti se pobogu.
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    NE to nije ta zastava niti je to grb Kotromanica,cak stavise ova zastava i nema grb
    http://en.wikipedia.org/wiki/Bosnia_and_Herzegovina
    Има грб. Није застава Котроманића, мислим да ју је направио неки холандски дизајнер. Лично, мени личи на дизајн неке кутије детерџента... пансион Марија фазони...

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Република Српска се налази у веома веома лошој ситуацији. Након што је економски почела да јача, Федерација Босна и Херцеговина је одлучила да започне терор над РС.
    Република Српска се не налази у лошој ситуацији. Република Српска је стабилна, сви органи функционишу, нема неке посебне кризе.
    РС је само у последњих мање од годину дана добила око милијарду и по евра страних инвестиција (ТЕ Гацко, Рафинерија нафте у Броду, Рафинерија уља у Модричи су приватизовани), уствари ако рачунамо и Телеком, колико је то онда, 2-3 милијарде?
    Али чињеница је да је напредак и стабилност РСа разјарила бошњачке фанатике, пре свега Силајџића и Тихића, уз које се увек шлепа СДП.
    Чињеница је да кидишу на РС као помахнитали, да покушавају да створе мржњу, нестабилност, хаос... и то успевају на нивоу БиХ. Не успевају на нивоу РС јер ту немају никаквог утицаја.
    Њихов план је Босна као држава Бошњака муслимана, укидање РС и нестанак Срба.

    Прво су нам поништили заставу и грб са патетичним изговором да ''не садржи никакве симболе других народа у Реублици Српској''. Само да вас подсетим ни Босна не садржи никакве симболе Српства у својој застави па нико ништа. Такође су почели још глупљи терор. Одлучили су правити од РС нову Југославију. Ако нисте чули Бошњаци су одлучили да нас назову РСБХ (Република Срба, Хрвата и Босанаца) али су у томе били неуспешни. Да подсетим Бошњаци тамо су само 8%. Онда су нам Боже Правде оставили за химну али без текста. ВРС (Војску Републике Српске) су укинули. ПА ШТА ЈОШ ХОЋЕ ? Да укину РС ? РС СЕ ТРЕБА ИЗДВОЈИТИ ИЗ БиХ ПОД ХИТНО ТРЕБА КРЕНУТИ С ТИМ РЕФЕРЕНДУМОМ. Хрвати су нас етнички чистили и терорисали из РСК и за 7 година је укинули. Не дозволимо да се то догоди и у РС.
    Грб, заставу и химну РС је укинуо Уставни суд БиХ, једина институција у БиХ поред ОХРа која нема механизма заштите националних интереса. Тако је све те одлуке тај несретни суд донео гласовима или муслиманских и страних чланова, или гласовима муслиманских, хрватских и страних чланова, против мишљења судија из РС.
    То око промене имена РС или промене граница ентитета (тренутно траже формирање дистрикта на подручју неколико општина источне Босне и њихово издвајање из РС) је њихова офанзива како би одржали мржњу и нестабилност, како би онемогућили равноправност Срба и нормалан живот у Босни, јер онда они немају простора за своје манипулације.
    Право је РС да се брани од таквих напада на сам опстанак РС и српског народа, па и референдумом о независности.

    Citat vanja87 kaže: Pogledaj poruku
    RS i Tokio nikada nisu, niti ce biti deo srbije. Osvesti se pobogu.
    То си ти рекао и тако има да буде?
    За Токио си у праву, али за РС ниси уопште. РС је српска земља и само формално није део Србије. Али највероватније ће бити, доста брзо.

    Кад се каже "Велика Србија", то имплицира неку српску империју која осваја туђе земље, рецимо која би укључивала Темишвар, данашњу Хрватску и Крајину до границе Карловац, Карлобаг, Огулин, Вировитица, наравно Босну, Македонију, северну Албанију са Скадром, можда и Солун... и то је наравно утопија и бесмислено.

    Међутим, уједињена Србија је нешто сасвим друго.
    Данашње границе на Балкану, које се нама продају као светиња која се не сме мењати, осим ако је то на штету Србије, не одражавају жеље народа Балкана.
    Хрватска је проблем Срба решила злочинима и етничким чишћењем.
    Црна Гора спроводи агресивну кампању да од Срба створе нову вештачку црногорску нацију, црногорски језик... и не поштује права оних који се изјашњавају као Срби.
    О Косову да не говоримо.
    Македонија је тек пре неколико година у попис мањина у уставу додала и Србе, иако је пре тога у уставу имала и десет пута мање бројне мањине.

    Али држимо се Босне и Херцеговине односно Републике Српске. Босна и Херцеговина је вештачка држава коју нико не жели. Говорим о њеним становницима.
    Срби би свој део да припоје Србији. Хрвати би свој део да припоје Хрватској. Муслимани би пак да Босна остане цела, али не оваква, већ таква која би била под њиховом доминацијом и њихова национална држава, о чему је рецимо говорио и реис Церић.
    Данашње границе Србије су последица одлука, политике и мешетарења великих сила. Српски народ насељава пуно веће територије него што је то данашња Република Србија. Српски народ је једна целина која се не може делити вештачким границама, насилно наметнутим, нити се може занемаривати интерес било ког дела српског народа.
    Срби имају своја права као и било који други народ.
    Срби имају право на мир, нормалан развој, без опасности по свој идентитет или свој физички опстанак.
    Све док је један део народа у опасности, а данас је у опасности, од Косова, преко Црне Горе и Хрватске до Босне, око два милиона Срба, не можемо рећи да су Срби решили своје национално питање.
    Све док Срби не реше своје националне питање, увек ће нам над главом висити међунационални ратови, сукоби, уништење дела народа... све оно што нас спречава у нормалном и мирном развоју, као што га рецимо имају Исланд, Норвешка, Шведска, Финска, Француска, Италија, Чешка, Пољска, Словачка, Румунија, Бугарска, Данска...
    Република Српска и српски народ у Босни и Херцеговини су под сталним притиском и ударом муслиманских екстремиста. То онемогућава нормалан и миран живот, успорава економски развој, приступање ЕУ... и зато РС има право да се отцепи како би заштитила свој народ и своје постојање.
    Зато, иако нисам нужно за поделу БиХ, мислим да Република Српска има право на уједињење са Србијом.
    То уједињење не би било никакво прављење Велике Србије, нити има разлога да постављамо лажне дилеме како је могућа само "мала а уређена" или "велика а неуређена" Србија. Нити би тих 25.000 квадратних километара нешто посебно увећало Србију нити би био проблем уредити заједничку државу.
    Не видим разлога да било ко буде против уједињења РС и Србије из било каквих рационалних разлога. Осим ако мисли да је то некакава "великосрпска" или "националистичка" идеја.
    Poruku je izmenio yossarian, 07.06.2007 u 16:55
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    http://en.wikipedia.org/wiki/Bosnia_and_Herzegovina
    Има грб. Није застава Котроманића, мислим да ју је направио неки холандски дизајнер. Лично, мени личи на дизајн неке кутије детерџента... пансион Марија фазони...
    JA sam rekla da sadasnja zastava na sebi nema grb i nema ga a to sto su samo kao umanjili zastavu pa nalepili na stit je nevazno...Uostalom ni zastava ni ''grb'' nisu iz dinastije Kotromanica ili bilo koje druge dinstije....
    A sto se tice izgleda, pa nemetuta je i nema se sta o njoj dalje pricati...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Nije to baš sukob. To je više kao gubljenje nade i padanja u očaj. Znaš ono, (najverovatnije) gubiš deo teritorije trenutno. Skenjan sam zbog toga, nije mi sad do razmišljanja o spajanju RS i Srbije. Da su srećnija vremena, drugačije bih razmišljao.
    Да су срећнија времена не би уопште размишљали о томе какве ће нам бити границе. Питање граница би било решено и ми бисмо се бавили тиме да ли ће нам социјала за незапослене бити 800 или 900 евра месечно те проблемима глобалног загревања.
    Да су срећна времена, да је све ок у Босни, не би било ни потребе да се мисли о отцепљењу РС. Али с обзиром на дивљање бошњачких фашиста... шта ћемо, допало нас да немамо један по један проблем, већ да долазе у таласима.

    Ali ne bih voleo da mi ujedinjenje sa RS bude zamena za gubitak Kosova. Ono, bolje da Srbi imaju dve države na balkanu nego šiptari.
    Дефинитивно

    Na Balkanu i najmanja sitnica može da izazove sranje.
    То је управо разлог зашто је битно да стање буде стабилно. Србија нема и не може имати проблема са границом са Мађарском, Румунијом, Бугарском, Албанијом... јер је то питање решено. Треба уредити и све остале односе тако.

    Znaš na šta sam mislio. Prodaje se u bescenje. Ali zato se uvoze kranjske kobasice, voda jana, kokošija juha, bronhi, kiki i prodaje se po neznatno većoj ceni. Umesto da se napravi zaštita tržišta. Štite se Zastava i EI NIš, dve propale fabrike, a ono što nam valja propada.
    Нажалост, није могућа заштита од увоза јер се све више иде на либерализацију светске трговине, посебно кад си мали и незнатан као ми. Решење је јачање српске привреде и повећање конкурентности. А до тада - мени не пада на памет да икад купим рецимо Јану. Као да нема фирми у Србији које запошљавају домаће раднике, којима можемо дати свој новац.

    Ali zar ne misliš da prvo treba srediti svoje dvorište, pa tek onda krenuti da komšiji kupuješ imanje.
    Све зависи. Ниси још средио своје имање... а чујеш да се у комшилуку продаје одлична парцела... али има више интересената. Ако се мало не напрегнеш и не купиш је сад, после нећеш имати шансу. Никад се у бизнису не реагује онда кад ти је све сређено, већ кад се укаже повољна прилика.
    С друге стране, то је и стратешко питање, помоћи и сарадњи два дела једног народа. Пуно битније питање од питања колико брзо ће цела Србија добити АДСЛ. Сем тога, ни не утиче толико на то питање.

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Предлажеш будући назив Велика Србија?! Мислим да би било проблемчића са Заједницом...
    Па кад може Велика Британија... зашто да не? Баш лепо име Замисли гласање на Евровизију, Грејт Србиа твелв поинтс, Гханд Сехбие ле твелв поан

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Ako je impulsivno i od srca svim snagama za pripajanje. Ali ako se uključi razum i racionalnost onda ne, tako sam i glasao na anketi.
    И опет ми није јасно, импулсивно и од срца за, а разумно и рационално (није ли то исто?) против??? Звучи ми неискрено, а не мислим да ни разумно не треба бити против. Па још на анкети гласати против... свашта.

    A zašto ne, pa iz mnogo razloga, ali se neki nameću kao prvi i važni. Prvi: Već dugo godina ne živimo zajedno, a radi poređenja, dete koje se vrati kod roditelja koji su ga se odrekli već dugi niz godina, nikad više svoje prave roditelje ne smatra pravim, bez obzira na biološku pripadnost. Živeli smo u zajedničkoj državi ali kao da nismo, okruženje, opšti uslovi življenja su diktirali drugačiji razvoj i mentalitet, tako da to jesu Srbi ali odrasli i formirani drugačije, imaju sasvim i drugačiji pristup životu. Mnogo bolji će biti odnosi ovakvi kakvi su nego ako budemo pod istim krovom. I još nešto mnogo više će mo se voleti i uvažavati nego ako budemo zajedno.
    Другачији развој и менталитет? Другачије одрасли и формирани? Имају по три ноге?
    Ако ћеш по тој логици, у данашњој Србији имаш барем 30 различитих менталитета.
    Стварно не могу да кажем да је ишта од овде наведеног истинито или разлог против уједињења.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    , Гханд Сехбие ле твелв поан

    Ovaj mali offtopic ali ako se ne varam kaze se ''Le Grand Serbie douze poen''
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ovaj mali offtopic ali ako se ne varam kaze se ''Le Grand Serbie douze poen''
    Хоћеш да кажеш да се на француском 12 не каже "ла твелв"?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Хоћеш да кажеш да се на француском 12 не каже "ла твелв"?
    I ostatak sto si pogresno napisao
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Чини ли се још коме када мало прочита дешавања и изјаве политичара у БиХ да је стање много много опасније и горе него пред прошли рат?!
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Чини ли се још коме када мало прочита дешавања и изјаве политичара у БиХ да је стање много много опасније и горе него пред прошли рат?!
    mozda u glavi pojedinih politicara, veliki je ulog u igri... biti il ne biti
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    To je nonsens, ne bi izasao na glasanje!
    Nisam glasao ni za bojkot slovenacke robe!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Cvrsto i veliko DA! Pre svega sto je to prirodno a i da se pomogne tim Srbima preko Drine, ono sto dodje do mene od zbivanja u bih je strasno, kakve sve pritiske ne trpe Srbi tamo, strasno...
    Bas sam pre 4,5dana razmisljao o tome i izguglao zvanicnu stranicu za taj rs referendum http://www.plebiscitrs.org
    Sreca im je pa imaju onakvog premijera zverku!
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Moj glas bi otisao ZA spajanje Srbije i Republike Srpske. To jest sigurno bih zaokruzio DA-i tako sam i glasao na anketi. Svi ti Srbi u RS su nasa braca, jedno poreklo, ista nacija, i jedan isti narod. Oni nas vole, i za razliku od drugih koji zele da se odcepljuju (i na tome sistematski rade [ izjedajuci ovu zemlju iznutra], a neki su se vec odcepili) oni traze da se spoje s nama, i nikad nisu ni zeleli odcepljenje, vec su silom prilika primorani na to. Nemamo mi (mislim na Srbiju) iskrenije prijatelje nego li Srpski narod u RS sto je. Podrsku dajem ZA spajanje Srbije i RS.
    ...................
      Vrh

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.02.2019, 07:56
  2. Znate li napamet himnu Republike Srbije?
    Autor SQUAW u forumu Pričaonica
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 04.04.2012, 22:43
  3. Ustav Republike Srbije
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 27.04.2010, 10:54
  4. Referendum u Crnoj Gori
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.05.2006, 13:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •