Планине...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Планине...

    које су на вас оставиле посебан утисак... могли би да малчице причамо о томе.
    мене су одушевиле јулијске алпе,у словенији.читав тај комплекс око триглава,бледа и предивна долина соче...
    мада и код нас постоје многе које на жалост нисам посетио а волео бих.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  2. #2

    Odgovor: Планине...

    Posetila sam mnoge, ali planina koju ću izdvojiti i na kojoj sam bila nebrojeno puta i zimi i leti, ona za koju sam uvek raspoložena, je Zlatibor in fact, na prste jedne ruke mogu izbrojati koliko sam je godina u mom životu promašila posetiti, od rođenja do danas, pa bih tamo mogla da se krećem zatvorenih očiju čini mi se...

    Ne znam šta više volim, da ležim u travi, šetam i šnjuvam, odmaram oči na onom zelenilu, imitiram Užičane pa nekoliko dana pričam kroz nos, ćopam šumske jagode koje rastu na svakom koraku ili jedem komplet lepinju

    Dođoh baš pre par dana, pa sad samo gledam kako opet da šmugnem ne bi li svet tamo opet posmatrala iz ove perspektive :


    Naravno, odmaK pokupim i lokalne džumare da mi prave društvo I zvrndačina po obroncima na kojima se sudaraju vetrovi i sakuplja kiseonik & zdravlje.
    Poruku je izmenio yige_gui, 30.01.2015 u 19:32
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Планине...



    триглав 2864 метара надморске висине, кров бивше нам државе, једне од бивших држава, предиван, грандиозан...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  4. #4

    Odgovor: Планине...

    Tara mi je prelepa!

    Valjda sam i emotivno vezan za istu, zbog onih silnih rekreativnih nastava na Mitrovcu...eh, kad se samo setim...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  5. #5

    Odgovor: Планине...


    да још једном поновим триглав, овог пута мојом руком сликан, сад у петак, најсвежија могућа фотка
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  6. #6

    Odgovor: Планине...



    рудник, сликан са ибарске магистрале, 20.4.2008. аутор: број310


    Рудник, планина која доминира Шумадијом, налази се око 100 km јужно од Београда, односно 15 km од Горњег Милановца. Варошица Рудник је смештена између 500 и 700 m надморске висине. На Руднику има осам врхова изнад 1.000 m надморске висине, а највиши је Велики Штурац (1.132 m).

    Захваљујући изузетној шумовитости, природним стазама здравља и близини великих градова, Рудник је погодан за развој летњег и зимског здравственог, школског, спортског и ловног туризма. Због својих изванредних климатских услова (велика осунчаност током године, ваздушна струјања, висока јонизација ваздуха, незагађена природна средина) још 1922. године Рудник је био проглашен за ваздушну бању. Варошица и планина су повезане асфалтним путем и великим бројем стаза здравља, а постоје и терени за мале спортове. Гости могу да планинаре до Великог Штурца и стрмог вулканског узвишења Острвице, на коме се налазе остаци Јерининог града. Градови су остаци турске вароши и тврђаве подигнуте на српском утврђењу званом Рудник у коме је умрла Проклета Јерина, а недалеко су рушевине муслиманске богомоље Мисе. На Руднику је било остатака античког (римског) и средњевековног рударства. Но, модерни површински копови углавном су уништили те остатке. Туристи могу да посете оближња историјска места Опленац и Таково, манастире Враћевшницу, Вољевчу и Никоље, а околина Рудника пружа могућност за лов на високу и ситну дивљач.

    извор: википедиа
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  7. #7

    Odgovor: Планине...

    Tara je planina neopisive i neponovljive lepote. Nema lepše u Srbiji (a, i šire). Šteta je što se u nju ne ulaže. Da je uložen samo deseti deo para koji je uložen u Kopaonik, ovaj potonji ne bi Tari bio ni za mali prst.
    Tara je planina o kojoj treba sanjati.

  8. #8

    Odgovor: Планине...

    Jedna od najlepših planina je meni Durmitor. Odlazak na Žabljak i obilazak svih čarobnih mesta tamo stvarno je nezaboravan. Počev od crnog jezera, pa preko puteljaka za izlete uz zminje jezero, mlinski potok, a da ne govorim o savinom kuku i drugim vrhovima i obroncima.

    U stvari ono što me je najviše iznenadilo jeste upravo šarolikost koju sam tamo zatekla. Jer, tamo stvarno ima mesta za sve, i za one koji vole lagane šetnje i za skijače i za pentrače, a sve to u jednom prelepom krajoliku koji je sličan najlepšim bajkama.

    Mnogo sam fotografisala tamo i ima lepih fotki samo što ne znam da ih postavim. Inače je fotografijama dosta teško dočarati raznolikost ove planine sa njenim atributima.
    Sandy: I don't know if you're a detective or a pervert.
    Jeffrey: Well, that's for me to know and you to find out.

  9. #9

    Odgovor: Планине...

    Planina koja na mene ostavi utisak je ona planina koja zadovolji moju potrebu za skijanjem. U Srbiji je to Kopaonik, koji dozivljavam maltene kao drugu kucu (i koji bi bio jos lepsi da ga ne opsedaju fenseri koji tu dolaze samo da bi bili vidjeni).
    Francuski Alpi su diiiivni, samo sam zverala na sve strane, k'o da sacuvajboze nikad planinu u zivotu nisam videla. 'Tela sam da placem kad sam krenula kuci
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #10

    Odgovor: Планине...

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Planina koja na mene ostavi utisak je ona planina koja zadovolji moju potrebu za skijanjem. U Srbiji je to Kopaonik, koji dozivljavam maltene kao drugu kucu (i koji bi bio jos lepsi da ga ne opsedaju fenseri koji tu dolaze samo da bi bili vidjeni).
    Francuski Alpi su diiiivni, samo sam zverala na sve strane, k'o da sacuvajboze nikad planinu u zivotu nisam videla. 'Tela sam da placem kad sam krenula kuci
    U petak odo' tamo treći put. Daleko je, al' nemerljivo sa bilo čime u okolini. Ova konstatacije je ponajviše vezana za uslove skijanja i boravka. Mada su i prirodne lepote na tri i po hiljade metara impresivne.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #11

    Odgovor: Планине...

    Veci dio puta od Bavarske do Austrije je ovakav prizor...



    Priložene slike Priložene slike  
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  12. #12

    Najava otvaranja kampa

    Poštovani ljubitelji prirode, biciklisti i planinari, koristimo priliku da vas informišemo da Turističko udruženje "VIKEND" Bezdan priprema otvaranje kampa na lokalitetu SRP Gornje Podunavlje, nedaleko od Bezdana.

    Kamp se nalazi u Specijalnom rezervatu prirode Gornje Podunavlje, na dunavcu, udaljen nepun kilometar od živog Dunava i udaljen 150 metara od Velikog Bačkog kanala.

    Kamping Vikend-Bezdan će biti organizovan na primeru takozvanih "Bike & Bed" smeštaja, tako da će te imati na raspolaganju objekat sa par ležaja, kuhinju, toalete i tuš. Naravno i ogradjeni plac za postavljanje šatora, sigurno mesto za bicikle i opremu, mesto za pranje veša, mini radionicu i slično. Pešćana plaža na dunavcu je udaljena oko 100 metara od kampa.

    Šume i priroda SRP Gornje Podunavlje je idealno područje za rekreativnu vožnju, pešačenje, kao i Dunav i kanali; Veliki Bački kanal i DTD kanal.

    Takodje, kamp se nalazi na Dunavskoj biciklističkoj ruti, Euro Velo 6, tačnije na deturu od Bezdana prema Dunavu, kao i na ruti Panonski put mira.

    Ukoliko imate nameru da se provozate i istražite ovaj deo Srbije i Vojvodine, uživate u netaknutoj prirodi ili vas jednostavno put nanese u ovom pravcu, biće nam drago sa svratite.
    Poruku je izmenio Meggy, 31.03.2014 u 22:51 Razlog: reklama

  13. #13

    Odgovor: Najava otvaranja kampa

    trenutno kruži divan projekat po netu.. (ujedno i nagradni konkurs za blogere)..

    Turistička organizacija Srbije raspisala je konkurs za najlepše „Planinske priče“ i poziva sve blogere i ljubitelje odmora na planinama da na svojim ličnim ili kolektivnim blogovima objave tekstove koji najbolje dočaravaju doživljaje sa planina u Srbiji. Konkurs je otvoren do 4. februara, a nagrada je trodnevno putovanje na Zlatibor.

    Detalje možete pročitati na dahplanine.com i jos uvijek stignete da se prijavite
    moomoo meee jooouu

  14. #14

    Odgovor: Планине...

    Ime: Idila Kopaonika.jpg Pregleda: 776 Veličina: 72.0 KB

    Za mene je Kopaonik zimi i dalje najlepši
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  15. #15

    Odgovor: Планине...

    Ime: home-01.jpg Pregleda: 611 Veličina: 84.5 KB

    Ipak je Zlatibor neprevazidjen po lepoti, bar kod nas, složićete se.


    Priložene slike Priložene slike  
    Poruku je izmenio maremaki, 24.09.2019 u 17:06

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Мали екрани наших ТВ пријемника...
    Autor yossarian u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 23:19
  2. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.07.2009, 20:19
  3. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 00:32
  4. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.08.2008, 13:28
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 12:34

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •