Pre par vecheri nam dodju gosti, mladi brachni parovi...
Dva para povedu decu...
Jedni imaju dve devojchice ( 5 i 2 godine)
Ovi drugi imaju dechaka od 3 godine.

Moja dnavna soba ima ogromnu terasu koja je ogradjena i ograda visoka toliko da ne postoje shanse niti da deca padnu niti da je preskoche.

Ja lepo deci iznesem tjebad i igrachke i stavim to na terasu, da se igraju, poshto unutra i onako vrutjina, pushi se....

Deca ko deca, jure se, trche, igraju se, nishta alarmantno, chak sasvim normalno.
Medjutim, roditelji su neprestalno izvirivali na terasu, dernjali se iz sobe na decu ( bez razloga) bukvalno smetali deci da se lepo zaigraju.
Ovi od dechaka i ne toliko, koliko ovi od devojchica. To je bilo toliko urlikanje da mi malo falilo da ih zamolim da sledetji put ne vode decu kad ne zele da ih puste da se mirno igraju. A deca zaista nisu bila ni shtetna ni mnogo nemirna.

Jednostavno su ovi bili dosadni.

Samo shto nisu rekli da sam trebala da angazujem animatora za troje dece.

Znachi, ja zaista nisam protiv da se deca svuda vode, da sve vide, da probaju....
Ali mrzim kad neko neprestalno smara u fazonu : "Nemoj tri koraka tamo, nego dva ovamo..."

Meni zaista nikad nije bio problem da izadjem na kraj sa vetjim brojem dece i da nam svima bude lepo, ali kazem, problem su roditelji.
Chak se i deca razmazenije i bezobraznije ponashaju kad su im tu roditelji.
Smatram da roditelji ne treba da se meshaju u dechije igre. Narochito ako su bezopasne a deca ipak relativno razumna.



Zaista mi nije jasno zashto se roditelji tako ponashaju..
Preterano brizno su delovali.
Vishe foliranje i pokushaji privlachenja paznje nego stvarna briga.
Da su stvarno brinuli, ne bi vrishtali iz sobe nego bi nekad i ustali da stvarno vide shta deca rade.


Ili mozda ja nisam u pravu?


Mada zaista nikad nisam imala neku nepredvidjenu situaciju sa decom, a nije da ne provodim vreme sa njima.
I sushtina je da vetj detetu od tri godine mozesh neshto razumno i razlozno da objasnish, da te ono shvati, i da ne radi ono shto ne valja. Smireni i blagim glasom.....
A ne arlaukanjem. To niko ne zarezuje. Oguglaju deca.
Ne prekidati ih u igri bez ikakvog razloga.
Ili sam ja navikla na bolje vaspitane i roditelje i decu....?


Hajde roditelji, da chujem vashe mishljenje. Da li se i vi ponashate kao opisani?