Докази о времену - Strana 10
Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 8910
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 150
  1. #136

    Odgovor: Докази о времену

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku

    Drugi kažu da postoji početak i da postoji kraj vremena.
    Ti isti su početkom ovoga veka priznali da su pogrešili..

    Evo malo da uposliš moždane vijuge ->

    Ako ne postoji početak, kako smo uopšte stigli dovde?
    Da pojasnim: Ako kreneš da brojiš iz beskonačnosti, kako ćeš stići do bilo kog broja ? I kako se uopšte može brojati iz beskonačnosti?
    Dakle, razum ti govori da mora postojati Br1 ili prvi broj, kako bi se moglo od nečega krenuti, da bi se stiglo do nečega...

    A sve što ima svoj početak ima i svoj kraj...

    Dakle, vreme je materijalna kategorija i ono postoji u materijalnom svetu!

  2. #137

    Odgovor: Докази о времену

    Ljudi doživljavaju vreme linearno. Takvo, linearno shvatanje vremena ima svoju svrhu. Ono ljudima omogućava da organizuju svoju svakodnevicu, da izbegnu haos, nesigurnost. Kao takvo, linearno vreme je važan element naše svakodnevice.

    Ali, upravo zbog takvog značaja, ljudi teže tome da vreme materijalizuju, pa isuviše često maštaju o mogućnosti kretanja kroz vreme. Čak i da je tako nešto moguće, ljudi ne samo da ne bi mogli da se kreću kroz vreme, već ne bi mogli u punoj meri ni da ga shvate. Vreme je četvrta dimenzija, a ljudi su trodimenzionalna bića. Pokušajte objasniti liku iz stripa treću dimenziju.

    Vreme nije materijalno. Vreme je standardizovani metod organizovanja i sistematizovanja aktivnosti savremenog čoveka. Iluzija koja nam pomaže, ali i odmaže. Postajemo njeni robovi svaki put kad "kasnimo" na posao, kad cupkamo u nekom redu pred kraj radnog vremena, kad brojimo sekunde do telefonskog poziva do kojeg možda i ne dođe.... postoji, uistinu, samo večno "sada".

  3. #138

    Odgovor: Докази о времену

    Proslost i buducnost nemaju sopstvenu realnosti... I bas kao sto mesec nema sopstvenu svetlost,ali je u stanju da reflektuje svetlo sunca,tako su i proslost i buducnost samo bledi odrazi svetlosti,moci i stvarnosti vecite sadasnjosti...

    Hajde da se usredsredimo na nesto..recimo nekakvo drvo koje je tu oduvek bilo,ali da ga
    pokusamo posmatrati nekako drugacije...Svaki oblik..i deo i zive i nezive prirode je
    obogacen nekakvim sadrzajem,koga bih ja nazvala duhom...u njemu obitava poseban
    unutrasnji duh..Na trenutak smo se oslobodili vremena...Preselili smo se u ''sada'' i samim
    tim posmatrali drvo bez Misaonog paravana uma...Sve sto postoji ima svoje Bice...I u ovom slucaju svest o ovome bice je postalo deo nase percepcije...Otuda i drugaciji nacin
    spoznaje ...''Duh koji zivi u svakom stvorenju i svakoj stvari''Spoznaja koja sadrzi duboku
    ljubav i postovanje prema svemu sto jeste...A,sto je najvaznije to je saznanje o kome
    ''um'' nista ne zna.. ..

    Vreme-je iluzija...i sadasnjost je sve sto imamo...to je prostor u okviru kojeg se otkriva nas celokupan zivot...jedini cinilac koji se ne menja...Zivot jeste sadasnjost..

    .Buducnost obicno zamisljamo kao nesto bolje ili nesto gore od sadasnjosti...Ako je zamisljena buducnost bolja ,onda nam pruza nadu ili predvidjanje koje zadovoljava...Ako je losija .iznedrice,najmanje strepnju...Obe su iluzorne...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  4. #139

    Odgovor: Докази о времену

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Vreme je četvrta dimenzija, a ljudi su trodimenzionalna bića. Pokušajte objasniti liku iz stripa treću dimenziju.
    Na primer Paji Patku

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Vreme nije materijalno.
    Kako sad vreme nije materijalno?

    A čika Njutn?
    A čika Ajnštajn?
    Hmm...

    U fizici, vreme je jedna od osnovnih fizičkih veličina, koja se određuje pomoću kretanja nebeskih tela!

    "Engleski fizičar Isak Njutn (1642-1727) uvodi pojam apsolutnog vremena kao kontinuiranog niza trenutaka koji se ređaju jedan za drugim, tvoreći neprekidni i univerzalni tok u kojem se sve zbiva. On pretpostavlja da iza merljivog, empirijskog vremena, teče objektivno i apsolutno vreme koje je uslov i korektiv merljivog, empirijskog i psihološkog vremena. To apsolutno (ili metafizičko) vreme, je pravo vreme, nasuprot relativnom vremenu koje zavisi od konvencija mernih sistema. Prema Njutnu, vreme je deo temeljne strukture svemira."

    "U 20. veku njutnovski pojam apsolutnog vremena korigovan je teorijom relativnosti, kojom je
    Albert Ajnštajn pokazao da je vreme zavisno od prostora i materije i da se ne može nezavisno od njih posmatrati. Vreme se vezuje za kretanje materije i da nema kretanja, ne bi imalo smisla ni govoriti o vremenu."


    Vreme je stvoreno preko nebeskih tela, odnosno preko njihovog savršeno inteligentno uskladjenog kretanja, a sve zbog - ČOVEKA, odnosno zbog života u telu(materijalno)!

    Dakle, i vreme je dokaz da je Neko, Neko Super Inteligentan, dizajnirao i svemir i vreme i život na Zemlji....

  5. #140

    Odgovor: Докази о времену

    Meni samo nije jasno kako ste gospodine gogsy uspostavili vezu između onoga što je rekao gospodin Njutn, dole

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    "Engleski fizičar Isak Njutn (1642-1727) uvodi pojam apsolutnog vremena kao kontinuiranog niza trenutaka koji se ređaju jedan za drugim, tvoreći neprekidni i univerzalni tok u kojem se sve zbiva. On pretpostavlja da iza merljivog, empirijskog vremena, teče objektivno i apsolutno vreme koje je uslov i korektiv merljivog, empirijskog i psihološkog vremena. To apsolutno (ili metafizičko) vreme, je pravo vreme, nasuprot relativnom vremenu koje zavisi od konvencija mernih sistema. Prema Njutnu, vreme je deo temeljne strukture svemira."
    i vaših tvrdnji dole

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Vreme je stvoreno preko nebeskih tela, odnosno preko njihovog savršeno inteligentno uskladjenog kretanja, a sve zbog - ČOVEKA, odnosno zbog života u telu(materijalno)!
    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, i vreme je dokaz da je Neko, Neko Super Inteligentan, dizajnirao i svemir i vreme i život na Zemlji..
    Gde je ovde uzročno-posledična veza?
    Molim za krtako, jasno i racionalno objašnjenje.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  6. #141

    Odgovor: Докази о времену

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Prema Njutnu, vreme je deo temeljne strukture svemira."[/I]
    Jeste deo temeljne strukture, ali mi nismo u stanju da ga shvatimo. Možemo, eventualno, da zamislimo kako bi ono moglo izgledati, ali čak ni pod pretpostavkom da uspemo saviti prostor-vreme da bismo brže stigli na neku destinaciju u svemiru, nećemo biti u stanju da se "kroz" vreme krećemo.

    Vreme, kako ga mi na Zemlji doživljavamo, je čista iluzija, mera koja samo nama ima smisla, jer nam omogućava da se organizujemo. Ne meri ništa opipljivo.

  7. #142

    Odgovor: Докази о времену

    Ser...Ako ne postoji početak, kako smo uopšte stigli dovde?
    Dokle?

    Da pojasnim: Ako kreneš da brojiš iz beskonačnosti, kako ćeš stići do bilo kog broja ? I kako se uopšte može brojati iz beskonačnosti?
    Jel vidiš šta je sve u stanju ljudski um da prihvati..
    Šta sad prihvatiti: beskonačnost ili brojeve????
    Ja predlažem iskustvo umasto verovanja...

    Vrema je jedan od elemenata materijalne ravni postojanja zajedno sa energijom, prostorom i materijom. Zapadna ideologija ima linearni pogled na vreme a Istočna ciklični.

    Mi vreme vezujemo na osnovu promena koje uočavamo u našem iskustvu života.

    Čovek koji smatra da je materijalno telo i um, životno iskustvo mu je bazirano od shvatanja teorije vremena do svoje smrti. I to je ok. Inače bi se izgubio...

    Čovek koji zna da pored materijalnog tela i uma ima i astralno telo, razume da vreme i prostor ne postoje. Takvi ljudi svesno i istovremeno borave i u jednom i drugom telu znajući da različiti zakoni važe kako na jednom tako i na drugom.
    Svako ko je imao svesnu astralnu projekciju može vam reći da prostor i vreme nestaje.
    A to svakako ne znači da svi vaši problemi u životu nestaju...
    Pa šta onda ostaje?
    Ostaje svesna prisutnost, o kojoj vidim da mnogi pišu a nisam siguran da je razumeju, a koja je uvek sada-ovde.
    Pa ko je uvek ovde i sada prisutan??

    Ser...A sve što ima svoj početak ima i svoj kraj...
    Mudri ljudi kažu: Ništa nije večno samo je promena večita....
    A to što ti misliš spada u još jedno iluzorno verovanje...


    Ser....Dakle, i vreme je dokaz da je Neko, Neko Super Inteligentan, dizajnirao i svemir i vreme i život na Zemlji..Vreme je stvoreno preko nebeskih tela, odnosno preko njihovog savršeno inteligentno uskladjenog kretanja, a sve zbog - ČOVEKA, odnosno zbog života u telu(materijalno)!
    Još jedno iluzorno verovanje...
    Nebeska tela se kreću kako bi se ostvarile sile koje koje drže sklad u materiji.

    Ser...Dakle, i vreme je dokaz da je Neko, Neko Super Inteligentan, dizajnirao i svemir i vreme i život na Zemlji..
    A što si pristrasan?? A što neko....Kako ne reče: njih nekoliko ili nešto???
    Još jedno iluzorno verovanje..maštanje i uklapanje u postojeća verovanja a sve to bez bez svesnog iskustva.....

  8. #143

    Odgovor: Докази о времену

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Meni samo nije jasno kako ste gospodine gogsy uspostavili vezu između onoga što je rekao gospodin Njutn, dole
    ...

    i vaših tvrdnji dole
    ...

    Gde je ovde uzročno-posledična veza?
    Molim za krtako, jasno i racionalno objašnjenje.
    Treba malo pažljivije da čitaš postove
    Citati čika Njutna i čika Ajnštajna stavih isključivo kao replika na Morphijev komentar -> "Da vreme nije materijalno" , i pokazah mu da najveći umovi kroz istoriju(vreme) ne misle tako!

    Što se tiče mojih tvrdnji dole, one su zasnovane na zdravom razumu!
    Onoga trenutka, kada mi neko DOKAŽE i pokaže da bilo gde oko nas, iz haosa mogu da nastanu red, sklad i poredak(kao što su vreme i sunčev sistem npr), sami od sebe i bez uticaja INTELIGENCIJE na njih, priznaću javno i pred svima da nisam u pravu!

    Ti kada odeš na odmor, i ostaviš svoju sobu netaknutu 3 meseca...da li ćeš kada se vratiš zateći sobu u većem - neredu, ili u većem - redu? I da li tvoja soba može da se dovede u - red, sama od sebe, ili ćeš ipak morati da zasučeš rukave? Razmislite o tome...

    Zakon termodinamike jasno i glasno kaže da u prirodi sve teži ka - haosu, entropiji...Entropija je težnja sistema da spontano predje u stanje veće neuredjenosti...Pa Ko to onda uredjuje sve? Ko održava u redu sve sisteme u prirodi od njenog nastanka, da ne odu u - haos/nered?

    Ja znam, a vi?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Dokle?
    ...Do tvog 12 rodjendana

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ja predlažem iskustvo umasto verovanja...
    Jel? Čekaj malo...

    Ide ispod ->

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Čovek koji zna da pored materijalnog tela i uma ima i astralno telo, razume da vreme i prostor ne postoje. Takvi ljudi svesno i istovremeno borave i u jednom i drugom telu znajući da različiti zakoni važe kako na jednom tako i na drugom.
    Svako ko je imao svesnu astralnu projekciju može vam reći da prostor i vreme nestaje.
    Ahhh...I ti kažeš da si "nevernik"? Pa ti si najveći "vernik" kojeg sam ikada upozn'o

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    A to što ti misliš spada u još jedno iluzorno verovanje...
    Smešno...smešno...smešnoooooooo...

    Kao što rekoh na drugoj temi - Vlado, puno pričaš, a ništa ne govoriš...neargumentuješ...nemaš argumente!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    A što si pristrasan?? A što neko....Kako ne reče: njih nekoliko ili nešto???
    Pa ti stvarno ko da si s kruške pao
    Kada vidiš neki most, preko neke reke, da li ti kažeš: "Vidi, nešto je napravilo onaj most" ?? Ili ćeš reči: "Vidi, NEKO je napravio onaj most" ?

    pozz...
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 14.08.2010 u 15:11 Razlog: Vladko :)

  9. #144

    Odgovor: Докази о времену

    Ser..Ahhh...I ti kažeš da si "nevernik"? Pa ti si najveći "vernik" kojeg sam ikada upozn'o
    Gogsy, ti ne vidiš da za tebe postoji samo tvoja vera i ona druga koja se u tvoju ne uklapa.
    Tako si i naučen da gledaš na ljude...
    Ja ne govorim o verovanju , ja govorim o iskustvu...
    A ti ne možeš ni da zamisliš šta je to iskustvo, jer ti vera ne dozvoljava...
    Odnosno, sva tvoja iskustva su tuđa iskustva koja si ti prihvatio kao istinu...
    Svesna astralna projekcija je dokaz-individualno iskustvo, gde se potpuno jasno uviđa iluzija vremena i prostora...
    Postavi sebi pitanje : Šta te sprečava da taj doživljaj iskusiš??????

    Ser...Što se tiče mojih tvrdnji dole, one su zasnovane na zdravom razumu!
    Onoga trenutka, kada mi neko DOKAŽE i pokaže da bilo gde oko nas, iz haosa mogu da nastanu red, sklad i poredak(kao što su vreme i sunčev sistem npr), sami od sebe i bez uticaja INTELIGENCIJE na njih, priznaću javno i pred svima da nisam u pravu!

    Zdrav razum može da razme samo ono što vidi...Dakle, opet si samo na materijanoj ravni...
    Takav čovek traži da mu drugi daju dokaze, ima potrebu da se javno izvini ili da nešto javno podrži,i takve ljude je lako obmanuti jer su oni sa namerom naučeni da traže mišljenje izvan sebe, mišljenje koje većina prihvata i koje će im dati neku sigurnost...
    Čovek ima iskustvo i potpuno jasne uvide i na nematerijalnom planu ( astralnom ) odakle vidi uzroke od kojih se energija materijalizuje na materijalnoj ravni...

    Ljudi doživljavaju vreme tako što mere nešto od trenutka njegovog nastanka do trenutka njegovog nestanka. I to je ono što je jasno i zdravo razumski. Međutim, problem shvatanja odakle nastaje nešto i gde odlazi nakon nestajanja je PODELJEN LOGIČKIM I ZDRAVORAZUMSKIM, NEPROVERENIM, A ISKRENO PRIHVAĆENIM, MIŠLJENJEM KOJE SE ZOVE VEROVANJE..
    Dakle, mi sedimo i brojimo vreme i očekujemo događaje koji se vezuju za to vreme.
    Judeo-Hrišćanski ( zajedno sa Islamom jer je to ista fabrika ) pogled na vreme je linearan. On ostavlja utisak ( namerno je tako skrojen ) svakoj individui da je svaki događaj, koji se čoveku događa u životu, zaseban, jedinstven i neponovljiv. I ako malo bolje pogledamo, videćemo da se to odnosi samo na materiju. Mi stvarno imamo jedinstveno telo, automobil, kuću, bankovni račun....ali da li smo samo to mi????
    Ok je biti svestan svoga tela, svoje prirode, ali to nije dovoljno da bi se spoznala iluzija vremena. Za to je potrebno spoznati drugi deo čovekove prirode, tj. onaj deo koji omogućava da se ta priroda ispolji...

    Ser...Kao što rekoh na drugoj temi - Vlado, puno pričaš, a ništa ne govoriš...neargumentuješ...nemaš argumente!
    Nemam, jer ne želim time da se bavim. Time se bave oni koji su ti agrumantovali veru..
    Ti ustvari tražiš jače stado da bi mu se pridružio, a pošto ga nisi našao tu si gde si..
    Digni glavu iz peska i na posao-kreni da tragaš...ako smeš
    Moje priče nekom mogu da budu samo oslonac u sličnom prepoznavanju puta do jednog cilja.
    Nikako ne treba da se shvataju kao vera ili drugačije verovanje..

    Kada vidiš neki most, preko neke reke, da li ti kažeš: "Vidi, nešto je napravilo onaj most" ?? Ili ćeš reči: "Vidi, NEKO je napravio onaj most" ?
    Jeste, upravo se tu pravi čvor nerazumevanja...
    Dakle, nama treba uzrok kako je most nastao!!!!!!!!!!
    Postoje dva načina da to saznaš:

    1. Da prihvatiš tuđe mišljenje, kako ne bi strčao u društvu i izgubio svoju ličnost i sve ono što ide uz tu ličnost.

    2. Da počneš da istražuješ ko je taj most napravio.

  10. #145

    Odgovor: Докази о времену

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Gogsy, ti ne vidiš da za tebe postoji samo tvoja vera i ona druga koja se u tvoju ne uklapa.
    Za mene postoji samo Bog, čiji se Duh ovaplotio u telu Isusa Hrista!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne govorim o verovanju , ja govorim o iskustvu...
    O kakvom iskustvu pričaš?
    O astralnim letovima iznad kukavičijeg gnezda?

    Otidji u neko od mnogobrojnih lečilišta gde se leče narkomani, pa ćeš da se obeznaniš od njihovih svedočanstava kako su astralno leteli, trčali, skakali, ronili, i kroz vreme putovali hehe

    Mislim da je krajnje vreme da se uozbiljiš

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    A ti ne možeš ni da zamisliš šta je to iskustvo, jer ti vera ne dozvoljava...
    Živeo ti meni 100 godina

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Svesna astralna projekcija je dokaz-individualno iskustvo, gde se potpuno jasno uviđa iluzija vremena i prostora...
    Postavi sebi pitanje : Šta te sprečava da taj doživljaj iskusiš??????
    Ne koristim nikakve droge...možda je to razlog?
    Hmm...ne znam, nisam pametan...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Zdrav razum može da razme samo ono što vidi...Dakle, opet si samo na materijanoj ravni...
    Žao mi te, ali mi smo bića koja je Bog stvorio da budemo i materijalni/telesni! Čovek neće nikada živeti samo u duhu, jer se taj duh/život koji nam Bog daje ispoljava kroz materijalno teloI zbog toga čovek kada umre, duh se vraća Bogu koji ga je i daoPa prilikom vaskrsa/ponovnog stvaranja, duh se sa svim svojim informacijama vraća u novostvoreno telo na novostvorenoj Zemljiposle drugog Hristovog dolaska!
    Jer, Onaj koji je jednom sve stvorio, može sve ponovo da stvori

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Međutim, problem shvatanja odakle nastaje nešto i gde odlazi nakon nestajanja je PODELJEN LOGIČKIM I ZDRAVORAZUMSKIM, NEPROVERENIM, A ISKRENO PRIHVAĆENIM, MIŠLJENJEM KOJE SE ZOVE VEROVANJE..
    Kakvo verovanje tebi treba da dodješ do zaključka da ništa na svetu, ali ama baš ništa, ne nastaje samo od sebe, iz praznine, ništavila, i iz ničega? Kakvo ti verovanje treba pa da spoznaš da sve što na ovome svetu postoji, postoji i nastaje isključivo aktom manje ili veće inteligencije?
    Kakvo ti verovanje treba, pored zdravog razuma, da shvatiš da za svaku TVAR, mora postojati TVORAC? Da za svako STVORENJE, mora postojati STVORITELJ? Da je za svaku TVOREVINU i INFORMACIJU u njoj, neophodna i potrebna INTELIGENCIJA?

    Koja ti količina verovanja treba pa da spoznaš da se u tvom malom nožnom prstu nalazi tolika količina informacija, da ga čini kompleksnijim sistemom od pentagonovog space šutla?
    Kolika ti vera treba pa da dodješ do istine da nijedna INFORMACIJA ne može nastati sama od sebe, i da uvek mora postojati KREATOR te informacije, odnosno, opet inteligencija?

    Koja ti vera treba da dodješ do odgovora da li je bilo koji tvorac, bilo gde na planeti, zainteresovan za svoju tvorevinu kada je tvori?
    Ko to nešto stvara a da nije zainteresovan za to što stvara?

    A ako je naš Tvorac zainteresovan, želim da znam kako deluje i kako se objavljuje svojoj tvorevini - nama?

    I onda dolazimo do jedine objave - koja odgovara na naša pitanja o Tvorcu, i o nama kao Njegovoj tvorevini! Biblije!

    Sad možeš da kreneš sa čitanjem i spoznavanjem istine!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    pogled na vreme je linearan. On ostavlja utisak ( namerno je tako skrojen ) svakoj individui da je svaki događaj, koji se čoveku događa u životu, zaseban, jedinstven i neponovljiv
    Naravno da je namerno tako skrojen! Da bi se nešto uradilo s namerom, potrebna je Inteligencija!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    I ako malo bolje pogledamo, videćemo da se to odnosi samo na materiju. Mi stvarno imamo jedinstveno telo, automobil, kuću, bankovni račun....ali da li smo samo to mi????
    Naravno da smo to mi! Pa ko bi bio drugi? Naš komšija?

    U_O_ Z_ B_ I_ LJ_ I_S E

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ti ustvari tražiš jače stado da bi mu se pridružio, a pošto ga nisi našao tu si gde si..
    Uskoro sam na pecanju, u prirodia posle sam na fruškoj, isto u prirodia posle sam na kupanju, isto u prirodi

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Digni glavu iz peska i na posao-kreni da tragaš...ako smeš
    Hmmglava mi trenutno iznad vode i povremeno u vodia pesak je isuviše vreo da bi se bilo šta radilo na njemusorry

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, nama treba uzrok kako je most nastao!!!!!!!!!!
    Uzrok?

    Pa uzrok je vlado -> I n t e l i g e n c i j a !

  11. #146

    Odgovor: Докази о времену

    Ser...Za mene postoji samo Bog, čiji se Duh ovaplotio u telu Isusa Hrista!
    Znam..

    Ser...O kakvom iskustvu pričaš?
    O astralnim “letovima iznad kukavičijeg gnezda”?
    Eto vidiš kako ti to zaključuješ..
    Za tebe je astral nebo a na nebu lete samo ptice, pa ti nije jasno kako ja mogu da letim...
    E svašta...

    Pričam ti o ljudskoj svesti koja može biti u telu a može biti i van tela.
    Kada je u telu imaš osećaj vremena jer si poistovećen sa njim a ono stari i propada..
    Kada si van tela svešću ( astralna projekcija ) jasno uočavaš da se gubi prostor i vreme.
    To je iskustvo koje može samo svakom individualcu da dokaže iluziju vremena.

    Ser..Ne koristim nikakve droge...možda je to razlog?
    Hmm...ne znam, nisam pametan...
    Nije, ali koristiš bibliju u bukvalu...a to je isto kao da si na drogama...


    Ser..Žao mi te, ali mi smo bića koja je Bog stvorio da budemo i materijalni/telesni! Čovek neće nikada živeti samo u duhu, jer se taj duh/život koji nam Bog daje ispoljava kroz materijalno telo…I zbog toga čovek kada umre, duh se vraća Bogu koji ga je i dao
    Naravno, zato i kažem da sa čvrstim nogama na zemlji moramo da spoznamo i duhovnu stranu čoveka--da je iskusimo kao što imamo iskustvo sa našim organskim čulima..

    Ono što će se desiti kada čovek umre je da duša napušta telo.
    A svako napuštanje tela je astralna projekcija. Samo što se ovde više ne vraćaš u telo koje se raspada.
    Možeš li da zamisliš tvoju nesvesnost o gubljenju vremena i prostora tvoje duše?
    Ja ću ti reći: Ne možeš jer si sa telom ostavio i zdrav razum..
    I kako to u prirodi biva, poput kruženja vode u prirodi, eto tebe ponovo...i ponovo.....sve dok ne spoznaš čovekovu celovitu prirodu...

  12. #147

    Odgovor: Докази о времену

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Eto vidiš kako ti to zaključuješ..
    Za tebe je astral nebo a na nebu lete samo ptice, pa ti nije jasno kako ja mogu da letim...
    E svašta...
    Pa kad te budem video kako lepršaš medju golubovima, zaključivaću drugačije...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Pričam ti o ljudskoj svesti koja može biti u telu a može biti i van tela.
    Pričaš mi priču pred spavanje...

    Ljudska svest ne može biti bez/van tela - mozga! Shvataš?


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Kada je u telu imaš osećaj vremena jer si poistovećen sa njim a ono stari i propada..
    Baš tako


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Kada si van tela svešću ( astralna projekcija ) jasno uočavaš da se gubi prostor i vreme.
    Kako ćeš osećati/uočiti bez tela? I bez - mozga!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Nije, ali koristiš bibliju u bukvalu...a to je isto kao da si na drogama...
    Ja na drogama, a ti astralno letiš?



    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ono što će se desiti kada čovek umre je da duša napušta telo.
    Ne napušta duša telo, nego duh životni, koji Bog daje! Duša je spoj tela i duha!


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    I kako to u prirodi biva, poput kruženja vode u prirodi, eto tebe ponovo...i ponovo.....sve dok ne spoznaš čovekovu celovitu prirodu...
    Pa to mu dodje kao nekakva veš mašina na centrifugi ...

  13. #148

    Odgovor: Докази о времену

    SER....Ljudska svest ne može biti bez/van tela - mozga! Shvataš?
    Oooo, itekako , itekako može...dragi ser...
    Međutim ostavljeno je svakom po na osob da to iskusi, bez *nameštenih fizičkih dokaza odobrenih institucija*- samo čisto lično iskustvo.

    Tu je ključ dokaza o vremenu.. A i ključ spoznaje ljudskog bića u celosti...
    Neprosvetljeni čoveče, pa ljudsko biće nije mozak , razum...
    Njegov duh postoji u svakom smislu, samo je razlika u tome da li ga je on svestan ili nije..
    I to je klasnična priča današnjice. Kada čovek nije svestan samog sebe-svoga duha, on se indetifikuje sa telom i nakon fizičke smrti on nije u stanju da razume šta mu se dešava, te ga nesvesni duh po opštem prirodnom zakonu ponovo vraća u ljudsko telo i životnu školsku klupu...

    To nije verovanje...to je zaboravljena nauka koju možeš da iskusiš za života.
    Na žalost, svi putevi koji vode u tom pravcu su preusmereni u ambis, kako bi se ljudi još više zbunili i ostali u ropstvu.. Ipak, samo hrabrost, volja za istinom i svakodnevni rad može da da rezultata...

    Ovako nam se čini da brojimo vreme od trenutka rođenja do smrti.
    Zatim brojimo vreme, na isti način nekih drugih ljudi koje smo zatekli i koji odlaze u fizičku smrt pre nas. Zaključujemo da se to dešavalo i pre nego što smo se pojavili u našem fizičkom telu. Ispisuje se Istorija, planira se budućnost..

    Međutim ako samo malo izađemo iz te nametnute realnosti, videćemo da se sve dešava u jednom celovitom sada, koje nema početka niti kraja.
    Zemlja je opet zemlja, voda je opet voda, vazduh je opet vazduh, priroda se ciklično pojavljuje i nestaje, čovekovo telo se ponovo pojavljuje i nestaje..
    Promiče nam činjenica da smo mi u fazi svesnosti za života ( svaki prosečan čovek ) i da uočavamo tuđu fizičku smrt koja nam jasno pokazuje šta će biti sa našim telom nakon toga. Dešava se ono što se naziva prirodnim zakonom, samo što je mereno zemaljskim vremenom različitije od rađanja šljiva i kukuruza koji se rađaju svake godine za razliku od čovečijeg tela koji ima duži vek ( prosečno 75 puta više ).

    Dakle, u jednom večnom sada, dolazi do večne promene strukture materije( nastajanje, trajanje i nestajanje ) koju mi merimo jedinicom vremena...
    Takva promene se dešavaju u subatomskim česticama pa do nezamislivih galaksija u univerzumu. Razlika je samo u trajanju. Mereno zemaljskim vremenom delova sekunde do beskonačne cifre koja poput holograma projektuje pripadnost većem ciklusu.......

  14. #149

    Odgovor: Докази о времену

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    Да ли можемо на прави начин схватити и ограничити појам времена?Колико нам је позната права истина о времену?
    Или смо ми већ одавно залутали у његовим ходницима и збуњено констатујемо своју немоћ....
    Pisah na ovu temu vise puta..ali uvek se naravno ima nesto novo reci...E sada niti mozemo na pravilan nacin shvatiti pojam vremena ,niti nam je poznata bas prava istina o vremenu...Sto se tice lutanja ...lutamo naravno u onoj meri u kojoj dozivljavamo sadasnje,prosle i buduce dogadjaje (tri dimenzije koje odlikuju vreme...)

    i Sveti Avgustin je napisao::''Proslost je samo sadasnja proslost,sadasnjost je sadasnjost sadasnjosti,buducnost je sadasnjost buducnosti....

    Licno mi se veoma mnogo svidja mitologija i mitsko vreme ,jer je ono bezvremeno...Ali sada mi pade na pamet cuvena Niceova recenica''Zadovoljstvo hoce vecnost''...psihoanaliticki tacna recenica koja nas ..uvodi u problem vremena i odnosa zrelih i nezrelih individua prema njemu...
    Svaki ljudski sahtev za vecnoscu,ukljucujuci i religiozni,znaci negiranje vremena i trazenje ''okeanskih osecanja'',vele naucnici...

    Zrelost -harmonicno,ritmicko smenjivanje uvremenjivanja,podrazumeva puno i aktivno prisustvo u vremenskoj realnosti zivljenja ..sa povremenim razvremenjivanjem...Naucnici ga nazivaju, ne bekstvom od vremena ,vec na dozvoljen ,normalan nacin -predahom od vremena ...

    Ko je taj koji ima prava da predahne .(da zaustavi vreme...)..pa lako je odgovoriti..Kada se to dogadja?
    U snu,
    pri umetnickom stvaranju,
    u istinski dozivljenoj ljubavi,
    i u autenticnom religioznom dozivljaju.
    ..

    ..
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  15. #150

    Odgovor: Докази о времену

    Vreme ne moze da se meri i da se ogranici...Vreme je beskrajni tok, vecno kruzenje. Ono ne tece u jednom smeru, vec se ponavlja...kao tocak koji se neprestano okrece...
    all that we see or seem is but a dream within a dream

Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 8910

Slične teme

  1. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 25.06.2013, 00:01
  2. Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 22.10.2010, 00:59
  3. Ми смо деца комунизма...
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 01.11.2009, 22:07
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  5. приватне поруке - проблеми
    Autor StOlA u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.05.2007, 01:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •