Tomislav Nikolić podneo ostavku
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34
  1. #1

    Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Lider Srpske radikalne stranke (SRS) Tomislav Nikolić podneo je u nedelju ostavku na mesto predsednika Skupštine Srbije, prekinuvši tako dvodnevnu raspravu i prepucavanja u parlamentu i time je otvorio put za izbor novog predsednika i formiranje nove Vlade Srbije.
    "Bog je stvarao svet šest dana, a ja sam ga uzdrmao za dva. Onog dana kada je Javni servis (RTS) krenuo u prljavu medijsku kampanju protiv mene, ja sam znao da ste se dogovorili (o novoj vladi). Neki su rekli da sam bio naivan i da me je Vojislav Koštunica iskoristio. Nisam. Ja sam samo pošten, a poštene uvek možete da prevarite i pošteni vas nikada neće prevariti", rekao je Nikolić za skupštinskom govornicom, saopštavajući da podnosi ostavku na mesto predsednika parlamenta na kojem je bio pet dana.
    Nikolić je bio izabran za predsednika parlamenta 8. maja, glasovima SRS, koalicije DSS-NS i SPS-a.
    On je ostavku podneo pošto je 128 poslanika Demokratske stranke, koalicije Demokratske stranke Srbije i Nove Srbije i G17plus, zatražilo njegovo razrešenje, posle sporazuma te koalicije o formiranju nove Vade Srbije.

    U obraćanju parlamentu, Nikolić je ponovio da je imao razgovor i dogovor sa liderom DSS Vojislavom Koštunicom i da je bio isiljen da obeća da neće podnositi ostavku na mesto predsednika parlamenta kad žuti (DS) to zatraže".

    "Koštunica mi je rekao: na mestu predsednika parlamenta treba nam patriota koji neće izdati kosovo, a Boris Tadić će izdati Kosovo. Vlada će da se raspadne, ali imaćemo skupštinu koja neće dozvoliti otimanje Kosova", rekao je Nikolić.

    On je dodao da mu je do mesta predsednika skupštine bilo "kao do lanjskog snega", ali da je shvatio da je Srbiji potreban parlament i zato je pristao da preuzme tu funkciju.

    "Govorio sam ljudima u Srbiji odmah posle izbora da SRS nema s kim da pravi vladu. Išao sam po Srbiji i slušao sam šta narod govori - šta se ovaj Toma pravi važan, što ne pravi sa Koštunicom vladu. Evo vam sada gradjani Sbije patriotizma i nacionalizma", rekao je Nikolić.

    Lider SRS je poručio i da ne želi da na funkciji predsednika Skupštine deli Srbiju.

    "Pozvali ste Brisel i Vašington da vam pomognu da me smenite kad niste mogli sami. Pokazali ste koliko me se plašite. Prethodnih dana vukli ste me kroz blato, ali se ne osećam ukaljanim. Ne smeta mi, jer je to srpsko blato, ali na meni nećete naći ni evropsko blato, ni zlato", poručio je Nikolić novoj parlamentarnoj većini.

    On je rekao i da je iz razgovora sa Koštunicom shvatio da će "EU da nam uzme Kosovo, a da nas Rusija brani".

    "Koliko sam ja shvatio izlaganje šefa poslaničke grupe DSS i sada je ta stranka pri stavu da Kosovo ne može da se menja za članstvo u EU. Za DS je EU iznad svega. Ako nas taj izbor čeka, ja ću povesti gradjane Srbije u borbu protiv vlade. Ako formirate vladu da biste premostili gubitak Kosova, onda se grdno varate. Mi nećemo mirno prihvatiti gubitak Kosova i Metohije, a to znači da u Srbiji nikad neće biti mira", poručio je Nikolić.

    On je čestitao Mariji Šerifović na pobedi na Evroviziji, a govor je završio rečima: "I sada me je sramota što sam nekima od vas bio predsednik skupštine".

    U medjuvremenu, poslanička grupa Demokratske stranke povukla je iz procedure predlog kandidata za predsednika Skupštine. DS je na tu funkciju predložila Olivera Dulića.

    Time su otklonjene dileme da li će posle razrešenja Tomislava Nikolića biti otvorena rasprava o izboru novog predsednika, što znači da će parlament odmah preći na rasrpavu o predlogu Zakona o ministarstvima.

    Izbor predsednika se očekuje posle izbora vlade, za čije formiranje rok istice u utorak, 15. maja u ponoć, a dotle će sednicom predsedavati najstariji potpredsednik Milutin Mrkocnjić (SPS).

    Dačić: DSS je obećao da neće dirati Nikolića

    Lider Socijalističke partije Srbije (SPS) Ivica Dačić potvrdio je u nedelju tvrdnje funkcionera Srpske radikalne stranke (SRS) Aleksandra Vučića da je Demokratska stranka Srbije (DS) na trojnom sastanku obećala da i pored dogovora o formiranju vlade neće smenjivati Tomislava Nikolića sa mesta predsednika Skupštine Srbije.

    "Na tom sastanku sam bio i ja. Data je reč vrednija od bilo koje političke vlasti. DSS je dala reč da neće smenjivati Nikolića, bez obzira na formiranje vlade. Mi nećemo glasati za razrešenje Tomislava Nikolića, jer nisam dobio nikakvo pismo od Havijera Solane i zato što se i dalje držimo dogovora DSS, SRS i SPS. Mene još niko nije obavestio da taj dogovor ne važi", rekao je Dačić za skupštinskom govornicom.

    Funkcioner SRS Aleksandar Vučić u raspravi tokom subote ispričao je šta se dogadjalo tokom prethodnih noći u političkom životu Srbije.

    "Ljudi iz DSS su govorili: Tomislave Nikoliću, pošto se u svemu razlikujemo od žutih izdajnika iz DS, postoji samo jedan promil mogućnosti da se s njima formira vlada. Čak i da se to desi, po cenu života ne napuštaj msto predsednika, ti moraš da ostaneš zbog Kosova. Evo ga Dačić neka kaže ako lažem", rekao je Vučić.

    Lider opozicione Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović ocenio je da su SRS i Tomislav Nikolić bili izuzetno principijelni, jer su pristali da se do 18 sati okonča sednica na kojoj se raspravlja o njegovom razrešenju sa mesta predsednika Skupštine Srbije.

    Na sastanku poslaničkih klubova dogovoreno je da se u ponedeljak od 10 do 14 raspravlja o Predlogu zakona o ministarstvima, potom, po isteku zakonskog roka od 24 sata, u utorak od 14 do 18 amandmani na taj zakon i od 18 do ponoći će biti izabrana vlada.

    Dragan Tomić najduže na čelu Skupštine

    Parlamentom Srbije je od uvodjenja višestranačkog sistema 1990. godine, u sedam saziva, predsedavalo devet predsednika.

    Najduže je na toj funkciji bio socijalista Dragan Tomić, koji je u dva mandata bio predsednik 2.444 dana, a najkraće je na toj funkciji bio zamenik predsednika Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić - samo pet dana (od 8. do 13.aja 2007. godine).

    Tomić je na mestu predsednika Skupštine bio u trećem i četvrtom sazivu, od 1. februara 1994. godine, kao i od 3. decembra 1997. sve do 25. oktobra 2000. godine, kada je skupština raspuštena.

    Predrag Marković (G17 plus) je na drugom mestu, jer je 1.047 dana predsedavao Skupštinom Srbije, a na toj funkciji bio je od 4. marta 2004. do parlamentarnih izbora 21. januara 2007. godine.

    Na trećem mestu je socijalista Aleksandar Bakočević sa 953 dana, koji je od 5. maja 1991. do 28. januara 1993. godine bio na čelu srpskog parlamenta.

    Nataša Mićić iz Gradjanskog saveza Srbije je na četvrtom mestu, jer je provela 878 dana na čelu parlamenta, od 6. decembra 2001. godine i ona je do sada jedina žena koja je predsedavala Skupštinom Srbije.

    Peto mesto, sa ukupno 339 dana, "drži" Dragan Maršićanin (DSS) koji je bio predsedavajući u dva mandata - od 22. januara 2001. do 6. decembra 2001. godine i od 4. februara do 3. marta 2004. godine, kada je podneo ostavku jer je izabran za republičkog ministra privrede.

    Socijalista Zoran Andjelković proveo je na čelu parlamenta 242 dana, jer je na to mesto izabran 29. maja 1993. godine do 1. februara 1994. godine pa zauzima šesto mesto, a za njim sledi njegov stranački kolega Zoran Lilić sa 121 danom na toj funkciji (od 28. januara do 29. maja 1993. godine).

    Na osmom mestu je Slobodan Unković iz SPS-a sa 114 dana na mestu predsedavajućeg Skupštine Srbije, jer je na tom položaju bio od 11. januara do 5. maja 1991. godine.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    On je dodao da mu je do mesta predsednika skupštine bilo "kao do lanjskog snega", ali da je shvatio da je Srbiji potreban parlament i zato je pristao da preuzme tu funkciju.
    `
    `
    `
    `ovo je zahebavanje gradjana , sprdnja sa parlamentom , u obdanistu je ponasanje za primer (deca do 6 god) se bolje ponasaju od ovih odraslih budala . ne mogu da verujem da ce narod i ovo popushiti ? ccc neverovatno kolko su gradjani izdrzljivi !!!!
    .
    .
    sta znaci imunitet !
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Svaka mu čast
    To je jedina pametna stvar u političkom delovanju njegovom
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Slažem se sa mišljenjem prethodnika...

    (Njegova ispravnost, poštenje, čistota, tradicionalizam, ... pa opet ispočetka... mi izazivaju gorušicu.)
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Nije li ispao najpošteniji od svih, pitam se? pa možda i jeste, ali je učinio još jednu vrlo važnu stvar, zahvaljujući njemu formira se vlada, a to znači jedni izbori manje po leđima birača.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Morrib "Nije li ispao najpošteniji od svih, pitam se? pa možda i jeste, ali je učinio još jednu vrlo važnu stvar, zahvaljujući njemu formira se vlada, a to znači jedni izbori manje po leđima birača.
    "

    Ne bih mu se ja baš zahvaljivala, za 5 dana koliko je bio na čelu skupštine umalo ne odvede državu u vanredno stanje i ne pripoji nas majci Rusiji, neka hvala, ali ne njemu i ne njima...
    Poruku je izmenio Lillith, 23.05.2007 u 06:52 Razlog: greskica u citatu ;)
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Pa bas me nesto interesuje gde ce nas ovi podvuceni sa zutim dovesti ?
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Ne zelim da neko pomisli da sam politicki opredeljen-nisam, hocu samo da prokomentarisem stanje Rusije. Stvarno ne znam sta to nedostaje majci Rusiji, ona se brzo dize iz pepela. To sto su oni imali Borisa Jelcina kao kolateralnu stetu, ne znaci da su se zakovali i ne napreduju dalje. Cak naprotiv, oni pod Putinom, koji za razliku od vecine politicara nije proamericki covek, dozivljavaju preporod u svakom smislu. Duboko sam ubedjen i u to da bi nas (govorim o Srbiji i Srpskom narodu) lepse docekali , nego neki koji nam kao pomoc salju Milosrdnog Andjela.
    ...................
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Dali su radikali najveće zlo u ovoj zemlji Srbiji, ili dali su Rusi najgora nacija na svetu? Od silne prašine koju potera zapad nam u oči, mnogi ne progledaše ni danas. Mi nismo nebeski narod, Rusi nisu sveci, a radikali nisu svo zlo ove zemlje, ali pritisnuti svim mukama koje može đavo da smisli, možemo li tom istom đavolu sa zapada da verujemo da je on milosrdni anđeo, ja mislim teško!
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Sudbina malih naroda je da uče istoriju velikih...
    Ne znam ko je i kada to rekao, ali je istina.
    Otuda, mi pratimo sva zbivanja u "velikom" svetu, a da pri tome mnogi iz tog sveta ni čuli nisu da postojimo...

    Čini mi se da smo se malo udaljili od teme.
    Dakle, fasovali smo novog predsednika Skupštine Srbije, dr Olivera Dulića.
    Pa, kako nam se čini...?
    Sudeći po prezimenu... meni baš ne prija !
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Možda nisam baš u centru teme ali nemogu da odolim da ne prokomentarišem. Nisam šovinista, ali jesam nacionalista(ne nacista), ovo u zagradi da podvučem, ali kako reče Jasna; predsednik skupštine Dulić pa još Oliver, sećam se jedne ministarke poljoprivrede, unakazi nas, nadam se da nisu istog soja. Pa dalje ministar inostranih poslova, nije li mu rod Hamdija Pozderac, ili neko drugi?
    I kako se sve ovo napravi ispade da je bolje da su radikali formirali vladu nego "ovi". Jer bolje mi je da me moji j... nego tuđi, možda će se smilovati da prestanu na vreme.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Jer bolje mi je da me moji j... nego tuđi, možda će se smilovati da prestanu na vreme.
    Izvinte a koji su to nasi?
    Jel to isto ono kao sa parama, gde su nase pare...
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Zar opet na mene, Pa moji su oni koje ja smatram mojim, a oni su "oni" koji su svačiji samo nisu svoji!
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku


    Dakle, fasovali smo novog predsednika Skupštine Srbije, dr Olivera Dulića.
    Pa, kako nam se čini...?
    Sudeći po prezimenu... meni baš ne prija !

    Mislim da to kako se neko zove i preziva ne govori ništa o tome da li je eventualno dobar ili loš kandidat za bilo kakvu funkciju, dela govore, i što pre ostavimo tu vrstu kategorizacije iza nas bićemo srećniji i kao društvo i kao pojedinci. Neki sa veoma srpskim imenima i prezimenima, su imali mnoge šanse da se pokažu u godinama iza nas i pokazali su nam se u najboljem mogućem obliku, ja ću samo još jednom da kažem neka hvala njima sa njihovim velikosrpskim imenima i prezimenima na svemu.

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    I kako se sve ovo napravi ispade da je bolje da su radikali formirali vladu nego "ovi". Jer bolje mi je da me moji j... nego tuđi, možda će se smilovati da prestanu na vreme.
    Mene je uvek duplo bolela nepravda od mojih, ali to je već stvar lične perspektive. Nagledali smo u se u istoriji izvesnih aktivnosti od strane naših ličnih, i kako stvari stoje, ako je suditi po činjenicama, čini mi se da se neće uskoro smilovati i da im se osladilo j......e svojih.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    stvarno ljudi u kojoj sam ja postavi ?
      Vrh

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vitomir Vito Nikolić
    Autor Grunt u forumu Jugoslovenska poezija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.09.2018, 13:08
  2. Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 09:50
  3. Tomislav Nikolic
    Autor love hunter u forumu Politika
    Odgovora: 215
    Poslednja poruka: 13.03.2010, 17:26
  4. Patrijarh Pavle potpisao ostavku
    Autor alokin74 u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 12.11.2008, 22:03
  5. Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 14.05.2007, 00:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •