Tomislav Nikolić podneo ostavku - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Moja aluzija na prezime odnosi se na bivšu ministarku poljoprivrede u Vladi Srbije.
    I ne mogu, a da se ne zapitam, iako ne spadam u Srpkinje po zanimanju , da li bi moglo da se dogodi da, na primer, predsednik hrvatskog Sabora bude - Srbin, ili Makednonac, ili Šiptar - a ne čistokrvni Hrvat sa zaslugama iz domovinskog rata...?!
    I, dalje, da li bi ikada moglo da se dogodi da ministar tako bitnog resora kao što je poljoprivreda bude Slovenac - mislim i dalje na hrvatski Sabor, kao što je kod nas bila Ivana Dulić-Marković, čija je majka aktivni član - ako ne i predsednik, HDZ-a u Subotici...
    Doživljavala sam da, u razgovorima sa hrvatskim kolegama, čujem i ovakve tekstove: "Kud bi vi, Srbi, bez nas Hrvata... Da vam nije nas, ne biste imali koga postaviti na mjesto ministra poljoprivrede..."
    I tako dalje. I tome slično.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    A zbog cega da razmisljamo na takav nacin? Zbog cega da se poredimo sa sistemom koji nije dobar? Ako vec u Hrvatskoj nikada neko ko nije Hrvat ne bi mogao da postane visoki funkcioner (nisam siguran, ali to nije predmet ove diskusije), zasto to znaci da je to ispravno i da i mi po istom sistemu moramo da funkcionisemo? Sustina je da se na svakoj poziciji nalazi kompetentna i strucna osoba. A svi gradjani ove zemlje treba da budu jednaki, bez obzira na nacionalnost. A to sto negde drugde to funkcionise drugacije (losije), ne treba da nas zanima. Moral i etika...i vrednosti koje jedno drustvo postuje, ne treba da zavise od toga kako sve to izgleda negde drugde...

    Bavimo se sobom...a ne stalno nekim drugim...mislim da ce nam onda biti mnogo bolje...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku

    Dakle, fasovali smo novog predsednika Skupštine Srbije, dr Olivera Dulića.
    Pa, kako nam se čini...?
    Sudeći po prezimenu... meni baš ne prija !
    Ono sa čime se ja nisam slagala je da se na najbitnije funkcije u državnim institucijama postavljaju ljudi koji nemaju državljanstvo Srbije. Jer u istim institucijama da bi bilo ko od građana Srbije zaposlio mora da dostavi Uverenje o državljanstvu.
    A kako gledam na postavljanje na visoke funkcije onih građana Srbije koji se ne izjašnjavaju kao Srbi?
    Zapravo, na to uopšte ne gledam.
    Smatram da svi koji imaju državljanstvo Srbije imaju jednaka prava, bez ozbira na nacionalnost, veroispovest ili bilo koju drugu osobenost. Nadam se da će doći dan kada neki drugi kvaliteti budu prioriteti, a ne nacionalnost.

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    ...kao što je kod nas bila Ivana Dulić-Marković, čija je majka aktivni član - ako ne i predsednik, HDZ-a u Subotici...
    Zar je HDZ u Srbiji nelegalna stranka? Njihovi članovi i članovi njihovih porodica a priori manje vredni od pripadnika bilo koje druge partije?
    Ne, ja to ne smatram.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Zar je HDZ u Srbiji nelegalna stranka? Njihovi članovi i članovi njihovih porodica a priori manje vredni od pripadnika bilo koje druge partije?
    Ne, ja to ne smatram.
    У Србији нису нелегалне ни СПС, СРС, ЈУЛ, ССЈ... јел то значи да ни члановима тих странака нико ништа не може да замери?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    У Србији нису нелегалне ни СПС, СРС, ЈУЛ, ССЈ... јел то значи да ни члановима тих странака нико ништа не може да замери?
    Pardon, nije reč o "zameranju" nego o smatranju manje vrednim.
    Svakom čoveku, bio on član neke partije (SPS, SRS, JUL, SSJ, ili neke druge) ili ne, zameram za loše postupke. U lošim postupkom, u ovom smislu, smatram i zalaganje za one ideje i one politike koje nisu donele dobra (naproti, donele su nam zla).
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Čuvena američka demokratija koju nam izvoze na vate i kilovate, dozvoljava svim državljanima USA da se kandiduju za predsednika...
    Ali, prolaze samo WASP likovi...
    Ne sećam se da je neki Italijan - korleonovski lik, ili sasvim uredan gradjanin sa kintom i diplomom najprestižnijeg američkog univetziteta, dobacio dalje od senatorskog mesta, pa makar imao dvestagodišnje korenje po Americi... Ni Francuz. Ni Nemac. Ni Jevrejin.
    Ako neko ima drugačiju informaciju, molim da me prosveti...

    A što se tiče naconalnih, političkih i drugih opredeljivanja, kada je reč o postavljanju, izboru ili imenovanju visokih funkcionera u Srbiji, pogledati yossarian-ov potpis - veoma je ilustrativan...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Ne moramo da idemo dalje od Slovenije...ko bese novoizabrani gradonacelnik Ljubljane?
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Citat remorker-bgd kaže: Pogledaj poruku
    Ne moramo da idemo dalje od Slovenije...ko bese novoizabrani gradonacelnik Ljubljane?

    Zoran Janković, ako se ne varam... "Merkator" i tako to...?
    Ma, da...
    Da im nije nas, Srba - ne bi imao ko da im vodi državnu politiku!
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Pardon, nije reč o "zameranju" nego o smatranju manje vrednim.
    Svakom čoveku, bio on član neke partije (SPS, SRS, JUL, SSJ, ili neke druge) ili ne, zameram za loše postupke. U lošim postupkom, u ovom smislu, smatram i zalaganje za one ideje i one politike koje nisu donele dobra (naproti, donele su nam zla).
    Па одакле ти идеја да је Јасна рекла да су ти људи "мање вредни"?

    Иначе, Зоран Јанковић има два сина. Зна ли неко како се зову? Ево помоћи ћу, не зову се ни Милош ни Немања ни Сава ни Небојша ни Душан...

    Што се тиче неСрба на државним функцијама у Србији, уверен сам да још дуго рецимо председник хрватског Сабора неће бити рецимо Србин. Што не значи да Хрват не треба да буде председник скупштине Србије. То значи да смо друштво и народ који има више храбрости, мање предрасуда и више стварне вишенационалности.
    Код Дулића ми смета што својим изјавама крши Устав. Да ли ће неко из Хрватске рецимо то поздравити, ликовати због тога или спрдати се, не занима ме ни најмање. То је наша скупштина.
    Мислим да сваки грађанин Србије треба да буде равноправно третиран и да треба да има шансу да обавља било коју функцију. Ништа не бих имао рецимо ни против Словака, Мађара, Шиптара, Цигана... на том месту.
    Али сви они, по мени, морају да испуне одређене услове - које морају да испуне и Срби на тим местима - да брину о интересима државе Србије и интересима њеног народа. Да поштују своју земљу и њен народ. Да указују на све оно што је лоше у Србији као и Срби, али не с вређањем или омаловажавањем, већ с дужним поштовањем.
    Рецимо, уверен сам да је Расим Љајић био способнији и поштенији политичар који је интересе Србије и њеног народа штитио и спроводио боље од 90% министара Срба.
    Да није објавио смртовницу ратном злочинцу Алији Изетбеговићу и ушао у коалицију са ЛДПом и ЛСВом, мислим да бих можда и гласао за његову странку
    Poruku je izmenio yossarian, 01.06.2007 u 13:40 Razlog: два поста заредом
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    A kako gledam na postavljanje na visoke funkcije onih građana Srbije koji se ne izjašnjavaju kao Srbi?
    Zapravo, na to uopšte ne gledam.
    Smatram da svi koji imaju državljanstvo Srbije imaju jednaka prava, bez ozbira na nacionalnost, veroispovest ili bilo koju drugu osobenost. Nadam se da će doći dan kada neki drugi kvaliteti budu prioriteti, a ne nacionalnost.

    Zar je HDZ u Srbiji nelegalna stranka? Njihovi članovi i članovi njihovih porodica a priori manje vredni od pripadnika bilo koje druge partije?
    Ne, ja to ne smatram.
    Dokle god ne budemo gledali ko se i na koju funkciju bira - bićemo svako malo iznenadjeni... a, bogami, i uvredjeni... koječime što nam se dešava.

    O dr Oliveru Duliću ne mogu da kažem mnogo, jer je kratko vreme na ovoj funkciji. O bivšoj ministarki poljorivrede, njenoj stručnosti i unapredjenju srpske poljoprivrede - ne moram da kažem ništa. Sama je sve rekla.

    Gradjanska prava, na deklarativnom nivou, postoje u svim civilizovanim zemljama - pitanje je ko ih, kako i na koji način sprovodi, odnosno ostvaruje...

    Kada vidim Rizu Halimija kako važno priča o ugnjetavanju albanskog življa - nehotice mi se pred očima pojave slike izbegličkih srpskih kolona koje beže iz svojih zapaljenih i opljačkanih kuća na Kosovu i Metohiji... Pa mi se zgadi i Riza i te-ve i EU i Savet bezbednosti i svi relevantni i irelevantni faktori stabilnosti na Balkanu...

    O vrednostima članova HDZ-a ni a priori, ni a posteriori nisam rekla ništa loše. Samim tim što je pominjanje HDZ-a izazvalo ovakvo pitanje koje u sebi sadrži odredjenu insinuaciju i apologetiku - ukazuje da nešto ne štima...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Што се тиче неСрба на државним функцијама у Србији, уверен сам да још дуго рецимо председник хрватског Сабора неће бити рецимо Србин. Што не значи да Хрват не треба да буде председник скупштине Србије. То значи да смо друштво и народ који има више храбрости, мање предрасуда и више стварне вишенационалности.
    Ovo samo potpisujem...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Ако сад не схватите, никад нећете. ДСС је имао за циљ да уцењује ДС и тако је гласао за Тому да би касније формирали владу. Тома је свој посао најбоље радио прави Цар! Али кад је дошло до формирања владе, искористили су тому и одједном ДСС цео променио мишљење ? Зашто мало не размислите ? Шта мислите зашто ? ПА ПРЕВАРИЛИ СУ СРС ДА БИ УЦЕЊИВАЛИ ДС ? Имате пред очима све ако сад не схватите који су то лопови ДС, ДСС, ЛДП, Геј 17 и остали нећете никада.
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    koju ti mineralnu vodu pijes ?
    Srpski radikalu ?
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Али кад је дошло до формирања владе, искористили су тому и одједном ДСС цео променио мишљење ? Зашто мало не размислите ? Шта мислите зашто ? ПА ПРЕВАРИЛИ СУ СРС ДА БИ УЦЕЊИВАЛИ ДС ?
    Jao siroma Toma, prevarili su ga. Bas mi ga zao, i njega i cele stranke. A da mi ti nisi rekao da je ovo bila taktika DSS-a, stvarno ne bih znala.
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Tomislav Nikolić podneo ostavku

    A bas mi deluje naivno
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vitomir Vito Nikolić
    Autor Grunt u forumu Jugoslovenska poezija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.09.2018, 13:08
  2. Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 09:50
  3. Tomislav Nikolic
    Autor love hunter u forumu Politika
    Odgovora: 215
    Poslednja poruka: 13.03.2010, 17:26
  4. Patrijarh Pavle potpisao ostavku
    Autor alokin74 u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 12.11.2008, 22:03
  5. Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 14.05.2007, 00:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •